PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15.000 TL ye kadar artçılı uzun yolda problemsiz motor tavsiyeleriniz?

oenaj
22 Şubat 2015, 02:09
İyi geceler arkadaşlar,
Başlıkta da belirttiğim o bütçe ile tecrübe edindiğiniz motor tavsiyelerinizi değerlendirmek isterim,
Kendi başıma karar vermek gerçekten zor iş, kullanan kişilerden bilgi edinmek daha isabetli olur,

Artçılı olacağı için arka selenin de rahat olmasını istiyorum,

Önceliğim 0 km,Bu yüzden tercihlerim 250cc de oluyor mecburen,

Scooter, cruiser ve Çin marka düşünmüyorum,

Suzuki Inazuma da yoğunlaşmıştım fakat servis ağı sorunundan dolayı çok düşündürüyor,Bulunduğum ilde bayisi-servisi yok,

Servis olayı ilerde bana sorun çıkartır mı bilmiyorum,

Kısacası uzun yolda bana ve artçıma sıkıntı yapmadan önerebileceğiniz motorlar nelerdir,

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler,,,

adem80
22 Şubat 2015, 02:12
Ben artçı ve kendi konforum için inazuma yı seçmiştim. Memnunum. Sıfır sorun. Mükemmel konfor.

oenaj
22 Şubat 2015, 02:18
adem80

Inazuma yı bende çok beğendim ama dediğim gibi servis olayı sıkıntı,
En basitinden 1000 km bakımı için Zonguldak tan Ankara ya gitmek pek mantık işi gelmedi bana ki daha bunun ufak tefek sıkıntıları olacaktır,
Inazumanın özellikle yeni çıkacak olan F modelini de çok beğendim,
Beyaz Inazuma ve beyaz çantalar çok şık durur gerçekten,,,

MetinK.
22 Şubat 2015, 02:34
Yamaha Fazer600 ABS

oenaj
22 Şubat 2015, 02:45
Yamaha Fazer600 ABS

Hocam o bütçemi aşıyor malesef,
Zaten ilk başta 10.000 TL idi 15.000 maximum olur benim için,,,

motorcu48
22 Şubat 2015, 04:45
Dıgerlerinın servısı olsa bıle ınazuma kadar mukemmeli bu sınıfta yok .Honda ,yamaha harıc dıgerlerinin servısıde bısıkletcıden farkı nedır onuda anlamıs degılım.bence suzukı servıs yazın google a buyuk ıhtımal yakınlarda suzukı fırmasıyla anlaşmıs aynı ayar bır servıs bulursunuz dıye dusunuyorum

C.Kaan
22 Şubat 2015, 10:37
Alırım bi Yamaha Fazer 6 dünyayı gezerim, tamda bütçenizin motoru şöyle 2006 - 2007 model tadından yenmez :)

ENİGMA
22 Şubat 2015, 11:14
Uzun yol ve konfor deyınce zaten ilk seçenek bencede ınazuma.Ama yedek parçaları biraz tuzlu

kadango
22 Şubat 2015, 12:08
Uzun yolda artçılı 250cc motosiklet kullanılmaz... Kullanilir diyen de çok fedakarlik ediyordur kendinden. Tek basima yeri geldiğine çift silindir 50hp civari motosiklet bile bazen acaba diye düşündürürken 250cc çok yetersiz kalir. Uzun yolda ihtiyacin olan en önemli şey güçtür hele artçili kullanıyorsanız. İkinci el çift silindir, dört silindir bilindik modeller is görür. Ben olsam fz1 Fazer ve vfr800 bakarım.

harung
22 Şubat 2015, 12:26
Uzun yolda naked Motor bir sure sonra işkence oluyor ikinci el Yamaha xj6 diversiyon onerebilirim Forumdan mehmetenis vardi 2011 model 16 gibi istiyordu galiba pazarlık edip 15 e alınabilir veya belki borclanilabilir..
Motoru cok cok guzel temizdi ..
hem güç var hem tork hem de oturuş pozisyonu çok rahat..

oenaj
22 Şubat 2015, 13:23
Dıgerlerinın servısı olsa bıle ınazuma kadar mukemmeli bu sınıfta yok .Honda ,yamaha harıc dıgerlerinin servısıde bısıkletcıden farkı nedır onuda anlamıs degılım.bence suzukı servıs yazın google a buyuk ıhtımal yakınlarda suzukı fırmasıyla anlaşmıs aynı ayar bır servıs bulursunuz dıye dusunuyorum

Baktım da otomobil için var en yakın servis, o bile 150 km uzakta,
Bulunduğum il zonguldak,buralarda motosiklet kullanımı pek yaygın olmadığından servisler ve bayilikler çok yetersiz,
Inazumayı beğendim gerçekten,,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alırım bi Yamaha Fazer 6 dünyayı gezerim, tamda bütçenizin motoru şöyle 2006 - 2007 model tadından yenmez :)

Tavsiyeni inceleyeceğim,
Bu FZ6 ile FZ6 FAZER arasındaki fark var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Uzun yolda artçılı 250cc motosiklet kullanılmaz... Kullanilir diyen de çok fedakarlik ediyordur kendinden. Tek basima yeri geldiğine çift silindir 50hp civari motosiklet bile bazen acaba diye düşündürürken 250cc çok yetersiz kalir. Uzun yolda ihtiyacin olan en önemli şey güçtür hele artçili kullanıyorsanız. İkinci el çift silindir, dört silindir bilindik modeller is görür. Ben olsam fz1 Fazer ve vfr800 bakarım.

Hocam ben şuan da 250cc kullanıyorum,
Dediğiniz motorlar da çok güzel ama direk 1000 cc ye geçmek henüz istemiyorum,
1000cc alacak olsam Honda CBF 1000 almayı çok isterdim açıkçası,

Levent E.
22 Şubat 2015, 13:38
Cbf 500 alırsan rahat edersin diyorlar fiyatları da 10bin civarı

dental_land
22 Şubat 2015, 13:58
kle 500 , cbf 500 , inazuma

İlla servis diyorsanız hondadan başka marka almayacaksınız yoksa diğer markaların servisleri yaramaz .

infernox
22 Şubat 2015, 14:03
İkinci el temiz kawasaki kle 500 senin işini tam görür. Enduro olduğu için biraz arazi yoluna da gider.
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=201438377

oenaj
22 Şubat 2015, 15:17
Teşekkürler,
Tavsiyelerinizi inceleyeceğim,
Honda CBF 500 güzel gibi görünüyor,
Yamaha FZ6 da çok hoşmuş,

Dusty
22 Şubat 2015, 15:26
Gene transalp diyeceğim ama bu fiyat bandında ikinci el, sağlam, transalp tarzı motorlar bulabilirsin.

Sıfır diye bence de 250'ye tav olma, uzun yolda, artçılı yorar. En az 500lük, en az çift silindirli, beygirden ziyade torku yüksek kalıplı(touring/sport touring tarzı) motorlar daha güvenli ve rahat olur. Adı sanı belli, kendini ıspatlamış bir marka/model de ikinci elde sorun çıkarmaz. Tavsiyem bu yönde.

oenaj
22 Şubat 2015, 15:34
Gene transalp diyeceğim ama bu fiyat bandında ikinci el, sağlam, transalp tarzı motorlar bulabilirsin.

Sıfır diye bence de 250'ye tav olma, uzun yolda, artçılı yorar. En az 500lük, en az çift silindirli, beygirden ziyade torku yüksek kalıplı(touring/sport touring tarzı) motorlar daha güvenli ve rahat olur. Adı sanı belli, kendini ıspatlamış bir marka/model de ikinci elde sorun çıkarmaz. Tavsiyem bu yönde.

İşte insan 2. ele güvenemiyor,
Yani rodajı nasıl yapılmıştır, motor zorlanmış mıdır, yan yatma kaza vs varmıdır tam güvenilmiyor,
Tercihim japondan yana zaten,
Tip olarak SYM Wolf 250 nin tipi çok hoşuma gitti,
Ama SYM hakkında yeterli bilgim yok,
SYM 250 başlığını incelediğimde sıkıntıları var gibi,,,

A.Volkan
22 Şubat 2015, 16:32
Tam benim cevabını aradığım soruyu sormuşsun üstad!Şimdi bende ilk r25 i inceledim ama hanım beğenmedi sonra 250 sl derken en son inazumayı beğendik.Şu an fuarı bekliyorum orda İNAZUMA F olacak ona da baktıktan sonra seçim yapacağım.Bütçemiz aynı gibi sende inazuma f modelini incele kardeşim.

oenaj
22 Şubat 2015, 17:09
Tam benim cevabını aradığım soruyu sormuşsun üstad!Şimdi bende ilk r25 i inceledim ama hanım beğenmedi sonra 250 sl derken en son inazumayı beğendik.Şu an fuarı bekliyorum orda İNAZUMA F olacak ona da baktıktan sonra seçim yapacağım.Bütçemiz aynı gibi sende inazuma f modelini incele kardeşim.

İnazuma f modelini bende çok beğendim,
R25 de güzel ama artçı için uygun değil,arka selesi iyi değil, ama tip olarak harika R25,
Inazumanın tek sıkıntısı yakınlarımda servisi olmaması,,,

mephamd
22 Şubat 2015, 17:12
Kawasaki Kle 500.

Macit250
22 Şubat 2015, 18:04
250 cc iki kişi yola gidersen varacağın yere gelene kadar ohoyy,500 cc den aşşağı inme bence zaten fazlaca yetiyor maddi durumun.250 cc ile şehir dışı gezilerde tek başına o kamyonları son hız 150 ile bile sollayamıyosun, takılıyor kalıyorsun arkasında, iğrenç bir durum açıkcası.İki kişi yapacağın max hız 120 130 oda rüzgarı yemezsen ,kardeş kardeş takılır gidersin kamyonların arkasından .

oenaj
22 Şubat 2015, 18:18
250cc üzeri 2.el bi motor almak pek uygun olmayabilir benim için,
Sonuçta bu uzun yolu sürekli yapmayacağım,
Yazın yıllık izinlerimde yapacağım,
Onun harici şehir içi kullanacağım,
İşe giderken, hafta sonu gezmeleri vs,
Yüksek cc şehir içinde üzer gibi beni yakıt konusunda,
Yanılıyormuyum emin olamıyorum,,,

pompei
22 Şubat 2015, 18:29
hocam sana bir motor önerirdim de neyse beğenmezsin şimdi.

Macit250
22 Şubat 2015, 18:37
Önce kendi içindeki çelişkiyi bırak, ne istediğine tam olarak karar ver.Az yaksın çok gitsin 2 kişi taşısın gibi özellikli 250 cc için torklu hp si yüksek motosiklet zaten yok sanırım.Az yakacaksa tek silindir olacak .Çift silindir ortalama yakacak diyorsan 500 600 cc bakacaksın.Eğer tür farketmiyorsa alınacak en güzel en yeni motosiklet 2. el bir maxiscoteer olur.Hem yakmaz hemde istediğin yere güvenle gidersin.250 cc yeni bir motosiklet de 1 sezon sonra yetmeyecek büyük ihtimal ,yav hakikaten dediler gitmiyormuş bu alet torku yüksek olmadığı için 6. vitese kadar tın tın tın 150 yi anca koyacak.Şu an o meblağ benim elimin altında olacak benzinin b sini düşünmeden bana en mantıklı gelen temiz bir fazer 6 alıp yoluma bakarım.Güç ise güç tork ise tork ,kullanımı rahat touring bir makina olurdu.

Yani sen önce türü belirle ss mi sport toringmi maxiscotermi crusiermi nakedmi .Bir türde karar kılarsan sonra o tür içindeki araştırmayı yapması kolay olur.Ben fazer derim biri 600f der birisi çıkar kawasaki der .Bulanık olan kafan iyice bulanır.Sahibindende yatıp kalkarsın .

oenaj
22 Şubat 2015, 18:48
Önce kendi içindeki çelişkiyi bırak, ne istediğine tam olarak karar ver.Az yaksın çok gitsin 2 kişi taşısın gibi özellikli 250 cc için torklu hp si yüksek motosiklet zaten yok sanırım.Az yakacaksa tek silindir olacak .Çift silindir ortalama yakacak diyorsan 500 600 cc bakacaksın.Eğer tür farketmiyorsa alınacak en güzel en yeni motosiklet 2. el bir maxiscoteer olur.Hem yakmaz hemde istediğin yere güvenle gidersin.250 cc yeni bir motosiklet de 1 sezon sonra yetmeyecek büyük ihtimal ,yav hakikaten dediler gitmiyormuş bu alet torku yüksek olmadığı için 6. vitese kadar tın tın tın 150 yi anca koyacak.Şu an o meblağ benim elimin altında olacak benzinin b sini düşünmeden bana en mantıklı gelen temiz bir fazer 6 alıp yoluma bakarım.Güç ise güç tork ise tork ,kullanımı rahat touring bir makina olurdu.

Yani sen önce türü belirle ss mi sport toringmi maxiscotermi crusiermi nakedmi .Bir türde karar kılarsan sonra o tür içindeki araştırmayı yapması kolay olur.Ben fazer derim biri 600f der birisi çıkar kawasaki der .Bulanık olan kafan iyice bulanır.Sahibindende yatıp kalkarsın .

Dediklerinizde haklısınız,
A.E.Adam videolarında bi honda cb500f modelinde 10lt ye yakın yakmış,
Bu yakıt korkuttu açıkçası beni,
Hadi o kadar zorlamadın desen 8 lt olsun, fazla gibi,
Yamaha FZ6 nın hangi modelini önerirsin peki,
Güzel motor da düz modeli 40.000 km lerde,,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

hocam sana bir motor önerirdim de neyse beğenmezsin şimdi.

Hocam bu yazdıklarımı beğenmeme gibi bir hadsizlik gibi algılamayın,
İster istemez 15000 TL kimilerine göre fazla bir şey olmasa da şuan düğün borçlarıyla da boğuşurken benim için yüksek bi meblağ,
O yüzden 15000 TL nin üzerine çıkmak beni çok zorlar,hem maddi olarak hemde gelecek tepkiler açısından,
Hal böyle olunca da 250cc üstüne çıkmak güçleşiyor,
Yoksa elbet isterim güçlü motorları,

Macit250
22 Şubat 2015, 19:01
Er 6 f ,Er 6 n,fazer 6 ,cbf 500 ,FJS 600 Silverwing ABS,VT 600 Shadow,Ninja 300,Z 750,YAMAHA MT-03,Tmax 500,XJ 600 N,X-Max 400

Benim mantığıma bunlar uydu,SS eklemedim sürüşü zor olacağından.Ondan diyorum türüne karar vermedikten sonra burdan tavsiye istersen beynin sulanır işin içinden çıkamazsın.

movibiker
22 Şubat 2015, 19:06
scooter istemem demişsiniz ama ben yinede yamaha xmax 250 veya 400 diyecem.artçı konforu harika,uzun yol keyfi harika,bagaj harika hele birde 400lük olsa mükemmel bir seçim.

oenaj
22 Şubat 2015, 19:41
Macit250

Çok teşekkür ederim,
İnceleyeceğim tavsiye ettiğiniz modelleri,
Evet ss düşünmüyorum,
Tip olarak hani inazuma tipi, honda cbf tipi, sym wolf tipi,
Yanlarına çanta koyabilecek tarzda,
Tip olarak şu şekilde,
http://www.upmatik.com/m/2015/02/22/2015-02-22183352.jpg
http://www.upmatik.com/m/2015/02/22/2015-02-22184035.jpg
http://www.upmatik.com/m/2015/02/22/2015-02-22183912.jpg

Macit250
22 Şubat 2015, 19:49
Fazer 6 o zaman başka birşeye bakmayacaksın .Fazer 6 binip ben pişmanım diyen 1 tek adam tanımıyorum ne etrafımızda ,ne clubumuzde .

oenaj
22 Şubat 2015, 19:55
Fazer 6 o zaman başka birşeye bakmayacaksın .Fazer 6 binip ben pişmanım diyen 1 tek adam tanımıyorum ne etrafımızda ,ne clubumuzde .

Eyvallah hocam,
İncelemelerine bi bakayım,
Bikaçtane Fazer6 modeli var,
Bunların hangisini önerirsin öncelikle,
Yada şu modelden öncekiler biraz sıkıntılı vs. dediğin var mı?

pompei
22 Şubat 2015, 20:09
Hocam senin ilacın maxi scooter ne dersen ne, 250 cc de öyle rahat edecek bir motor bulmazsın şu anki şartlarda.Al bir tane 250 cc maxi scooter rahatlık gezi konfor onda güç idare der yakıt olarakta tatmin eder 4 -5 litre arası tüketimi olur.Yamaha xmax 250 sym 250 olur kymco 250 olur olur yani bir araştır istersen.

Macit250
22 Şubat 2015, 20:44
2006 fazerlara bak işte.Motosikletin kilometresi gözünü korkutmasın.Yanına bilen birisini al ,git bir fazer servisine yada o şehirde bulunan yamaha tamir hizmeti veren birine göster motosikleti.Usta okey verirse alırsın.Oldu ki dedi balatası bitmiş ,lastiklerin değişmesi lazım,yada motor stabil çalışmıyor fiyattan düşersin .Bunlar hep anlaşmaya bağlı.Ustaya vereceğin para 100 tl yi geçmez .İnciğine cinciğina kadar baksın.Ne olacak usta bu 30 dakika incelese çalıştırsa sağına soluna baksa 100 tl fazla bir para bile.

Ha dersin 2006 lara bulaşmam,bu bana bir boy büyük gelir MT 03 bakarsın 2009 2008 modellerine.Oda olmadı secenekleri yazdım oraya ondan harici japon istediğin bir motosiklet yok zaten.

Bak süper bir motosiklet mesela hem fiyatıda iyi bakımlı kilometre düşük.Kalan paraylada benzin alır sahil kenarlarını dolaşırsın komple.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-mt-03-200957498/detay

4.20 – 4.75
lt / 100 km.

Tek silindir hem yeni hem görünüş on numara .Buna yan çantayı tak atla otobana bas gitsin.

oenaj
22 Şubat 2015, 20:51
2006 fazerlara bak işte.Motosikletin kilometresi gözünü korkutmasın.Yanına bilen birisini al ,git bir fazer servisine yada o şehirde bulunan yamaha tamir hizmeti veren birine göster motosikleti.Usta okey verirse alırsın.Oldu ki dedi balatası bitmiş ,lastiklerin değişmesi lazım,yada motor stabil çalışmıyor fiyattan düşersin .Bunlar hep anlaşmaya bağlı.Ustaya vereceğin para 100 tl yi geçmez .İnciğine cinciğina kadar baksın.Ne olacak usta bu 30 dakika incelese çalıştırsa sağına soluna baksa 100 tl fazla bir para bile.

Ha dersin 2006 lara bulaşmam,bu bana bir boy büyük gelir MT 03 bakarsın 2009 2008 modellerine.Oda olmadı secenekleri yazdım oraya ondan harici japon istediğin bir motosiklet yok zaten.

Bak süper bir motosiklet mesela hem fiyatıda iyi bakımlı kilometre düşük.Kalan paraylada benzin alır sahil kenarlarını dolaşırsın komple.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-mt-03-200957498/detay

4.20 – 4.75
lt / 100 km.

Tek silindir hem yeni hem görünüş on numara .Buna yan çantayı tak atla otobana bas gitsin.

Dostum çok sağolasın ilgi ve alakan için,
MT3 tip olarak da çok hoşmuş,,,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Hocam senin ilacın maxi scooter ne dersen ne, 250 cc de öyle rahat edecek bir motor bulmazsın şu anki şartlarda.Al bir tane 250 cc maxi scooter rahatlık gezi konfor onda güç idare der yakıt olarakta tatmin eder 4 -5 litre arası tüketimi olur.Yamaha xmax 250 sym 250 olur kymco 250 olur olur yani bir araştır istersen.

Teşekkür ederim hocam,
Scooter hiç kullanmadım şuana kadar,
Kullanım olarak sıkıntı çekerim gibime geliyor,,,

Stanbul
22 Şubat 2015, 23:22
Yinede en mantıklısı inazuma bu arada inazuma f yeni çıkmış çok güzel servis sorununu bilemiyorum sonucta suzuki bu kolay bozulacak bi motor değil bakımı vs için gerçekten iyi kazıklamayacak bi usta bulursan uzaklığı önemli değil bence muhabbet kur ustalarla gözünde kestir bak bakalım nasıllar ben öyle yaptım

fortunesv
23 Şubat 2015, 00:03
0 almayı düşünüyorsun anladığım kadarıyla. 250 CC olacak büyük ihtimalle paradan dolayı demenden bunu anladım açıkçası. Bende almayı düşünüyorum. 13 bin lira bütçem var ve sahibinden'de birkaç tane duke 200 ilanı gördüm. 0 kilometre 2014 model olması nedeniyle kafama takıldı. Fuara gitmeden önce firmalarla görüşmeyi düşünüyorum. Büyük bir aksilik olmazsa KTM Duke 200 alırım. Çok agresif bir görüntüsü var ama en yakın servis bende de aynı şekilde 150 km ötede.
İnazuma da çok güzel bir motosiklet ama ben dış görünüşü daha agresif olduğu için Duke'ü seçtim. Sana da tercihinde kolaylıklar dilerim. Umarım beğendiğini alır güzel günlerde kullanırsın.

oenaj
23 Şubat 2015, 00:11
Heralde biraz daha biriktirip Yamaha XJ6 almayı tercihlerim arasına ekledim,
Evet Inazuma F modelini bende çok beğendim görüntülerde,
Duke 200 de çok hoş motor ama artçı için selesi biraz sıkıntı,
Bekar olsam düşüneilirdim,
Ama ben yinede yamaha,honda ve suzuki düşünüyorum,,,