PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Madem km'yi Geri saracaksın mantıklı sar :)

Freye
04 Ocak 2015, 17:18
buyrun arkadaşlar motor 2008 model cbf bence bu motor en az 200.000 km çünkü ne koltuk kalmış ne boya sinyallerdende belli oluyor hadi hepsini geçtim motorun km orjınal dört dörtlük motorun deposu içe göçmüş kazalı bildiğimiz sprey boya ile boyanmış fiyat neredeyse 3.000 tl :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-yeni-muayneli-arabayla-takas-olur-2950-fiati-27binkm-181118246/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

bu da 60.000 km de ama en azından diri gözüküyor
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-hondaa-keyfi-satiliktir-192121830/detay

solmyr
04 Ocak 2015, 17:19
günahını almamak lazım. belki geri sardı belki sarmadı. adamın garajı yoksa, kedi köpek yırtabiliyor seleyi. ya da pantoondaki anahtar cüzdan. hor kullandıysa... kesin olmadan öyle söylememek lazım.

mahyo
04 Ocak 2015, 17:24
Aynen solmyr'a katılıyorum. Belkide yazarken klavyede eli sürçmüştür. 270.000 yazacağına bi sıfıra basamamıştır.

ELque
04 Ocak 2015, 17:28
Bence adamın km'si doğru olabilir.Uzun yola gitmedi sadece işten eve gitti ve bakımlarını yaptırmadıysa motosiklet ne yapsın

Freye
04 Ocak 2015, 17:38
Adamın günahını almamışımdır umarım ama abi baksana motor 7 yaşında motorla sanki yapılmamış fantezi kalmamış ve 27.000 km de belkide mahyo dediği gibi 270.000 yazacaktı sıfıra basamadı ola bilir.

zizulander
04 Ocak 2015, 17:41
Gençenlerde de bir başlık açılmıştı buna benzer.
Aracı satan arkadaş da bizim forumdan çıkmıştı. Ne şenlikli yazılar vardı ama :mrgreen:

solmyr
04 Ocak 2015, 17:41
Adamın günahını almamışımdır umarım ama abi baksana motor 7 yaşında motorla sanki yapılmamış fantezi kalmamış ve 27.000 km de belkide mahyo dediği gibi 270.000 yazacaktı sıfıra basamadı ola bilir.

motosiklet sayacını çekmiş adam. sayaçların klavyeleri olmuyor. :)

Freye
04 Ocak 2015, 17:44
Gençenlerde de bir başlık açılmıştı buna benzer.
Aracı satan arkadaş da bizim forumdan çıkmıştı. Ne şenlikli yazılar vardı ama :mrgreen:

Hocam sahibinden bak istersen 100.000 km üstündeki motorlar bundan kat kat daha iyi durumdalar (dış görünüş olarak) sanki hepimiz motorla hep uzun yol mu yapıyoruz bizde şehir içinde kullanıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

motosiklet sayacını çekmiş adam. sayaçların klavyeleri olmuyor. :)

:mrgreen: doğru söylüyorsun

almpoz
04 Ocak 2015, 17:45
27 bin km de olabilir iyi muhafaza edilmemiştir.Benim bir abimde var kırmızı cbf 2008 model 70 binde ve hala rektefe olmamasına rağmen kullanmaya devam ediyor ve motor acayip temiz durumda sanki sıfır sanarsın bu arkadaşlar motoru hor görmüş afedersiniz(eşeğe biner gibi binmiş resmen)

Freye
04 Ocak 2015, 17:49
27 bin km de olabilir iyi muhafaza edilmemiştir.Benim bir abimde var kırmızı cbf 2008 model 70 binde ve hala rektefe olmamasına rağmen kullanmaya devam ediyor ve motor acayip temiz durumda sanki sıfır sanarsın bu arkadaşlar motoru hor görmüş afedersiniz(eşeğe biner gibi binmiş resmen)

Benim demek istediğim motorun dış görünüşü sanki 200.000 binde ve motor 7 yaşında 7 yaşındaki motorun neredeyse hiç kullanılmaması lazım ki 27.000 km de olsun ama motora binilip binilmediği resimlerde gözüküyor

zizulander
04 Ocak 2015, 17:56
Yok öyle düşünmekte haklısın zaten. Motor gerçekten hor kullanılmış.
Gerçekten km'si o olsa bile 200 bin km kullanılmış gibi duruyor.
Ama tabi itham etmek için motoru bilmek lazım.
Anlatmak istediğim oydu.

berkerk
04 Ocak 2015, 18:41
2008 model, hadi diyelim 2009da trafiğe çıkmış. arada beş sene var. ben sadece şehiriçi, okula git gel vb. motosiklet kullandım ve altı-yedi ayda 5500 km yaptım. diyelim az kullanıldı, o sele nasıl o hale gelebilir? böyle bir şeyin aşınabilmesi için uzun süre kullanılması lazım. yani kilometre, motosikletin görünüşüne uymuyor. ha alacağımdan da değil de pazar pazar işssizlikten dolayı böyle irdeledim.

velhasıl, 5 sene kullanılmış olsa 27bin az sanki?

Freye
04 Ocak 2015, 18:51
2008 model, hadi diyelim 2009da trafiğe çıkmış. arada beş sene var. ben sadece şehiriçi, okula git gel vb. motosiklet kullandım ve altı-yedi ayda 5500 km yaptım. diyelim az kullanıldı, o sele nasıl o hale gelebilir? böyle bir şeyin aşınabilmesi için uzun süre kullanılması lazım. yani kilometre, motosikletin görünüşüne uymuyor. ha alacağımdan da değil de pazar pazar işssizlikten dolayı böyle irdeledim.

velhasıl, 5 sene kullanılmış olsa 27bin az sanki?

ben fiyatına güldüm hadi diyelim selenin sürücü kısmı yırtıldı her gün şehir içi kullandı ama selenin artçı kısmıda yırtılmış sadece bunlarda değil sele dışında motorun neredeyse her tarafı haşat edilmiş ben 6-7 ayda 10.000 km yaptım her günde sürmediğim halde bence baya baya geri sardırılmış

sedat_57
04 Ocak 2015, 19:07
Bu yüzden biz motor alırken km yi ikinci hatta 3. plana bırakırız :rendeer::)

Freye
04 Ocak 2015, 19:18
Bu yüzden biz motor alırken km yi ikinci hatta 3. plana bırakırız :rendeer::)

Anlamak için defalarca okudum ve anlamadım. :silent:

sedat_57
04 Ocak 2015, 19:19
Anlamak için defalarca okudum ve anlamadım. :silent:

Yani motor alırken km ye bakıpta motor almıyorum dedim..:P

yamyamaha
05 Ocak 2015, 20:30
bazı kimseler motosiklete motor yaptıktan sonra sıfır mantığı ile motor yapıldıktan sonraki km yi söylüyor.sarmamış 27 bin km önce göstergeyi yenilemiş te olabilir. kaldıkı ben yılda 30bin yapıyorum adam 7 yılda neler yapmıştır.

Freye
05 Ocak 2015, 20:32
bazı kimseler motosiklete motor yaptıktan sonra sıfır mantığı ile motor yapıldıktan sonraki km yi söylüyor.sarmamış 27 bin km önce göstergeyi yenilemiş te olabilir. kaldıkı ben yılda 30bin yapıyorum adam 7 yılda neler yapmıştır.

umarım adamın günahını almamışımdır ama o yazdığı km ile motorun hiç bir alakası yok

shooter1
05 Ocak 2015, 20:39
umarım adamın günahını almamışımdır ama o yazdığı km ile motorun hiç bir alakası yok
öyle deme hor kullandıysa 15 bin de daha kötü hale getirirler

oyunageldim
05 Ocak 2015, 21:16
Alışmışız yargısız infaza
Birde adam kazasız yada yan yatmasını belirtmemişki depodaki göçüğe laf ediyorsun

Zıt görüşler gelmeye başladımıda toparlamaya çalışıp durursun böyle!

Freye
05 Ocak 2015, 21:38
Alışmışız yargısız infaza
Birde adam kazasız yada yan yatmasını belirtmemişki depodaki göçüğe laf ediyorsun

Zıt görüşler gelmeye başladımıda toparlamaya çalışıp durursun böyle!

toparlamaya çalışmıyorum. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Benim depodaki göçüğe laf etmemin sebebi motorun hali ortada ve bu motora 3.000 tl istiyor

oyunageldim
05 Ocak 2015, 22:34
Evet isteyebilir,motor ona ait ve buda motoruna biçtiği fiyat

Şu anda belki değişmişte olabilir ama motosiklet kategorisinde 22.992 adet ilan var,herkez durumuna göre fiyat belirlemiş
Şimdi bukadar ilanı ele alıp bu neden bu kadar ? Yada şu neden bukadar mı demeliyiz :silent:

Yada asıl konu olan senin başlıkta yazmış olduğun sahtekarlık imasına mı değinmeliyiz :silent:

Freye
05 Ocak 2015, 23:16
Evet isteyebilir,motor ona ait ve buda motoruna biçtiği fiyat

Şu anda belki değişmişte olabilir ama motosiklet kategorisinde 22.992 adet ilan var,herkez durumuna göre fiyat belirlemiş
Şimdi bukadar ilanı ele alıp bu neden bu kadar ? Yada şu neden bukadar mı demeliyiz :silent:

Yada asıl konu olan senin başlıkta yazmış olduğun sahtekarlık imasına mı değinmeliyiz :silent:

Sende haklısın hocam.
yazın fazer alacağım o çok yakar diye yanına da ybr cbf tarzı motorlar düşünüyorum cbf lere bakarken bu motoru gördüm ve açıkcası komiğime gitti ve eminim ki oynanmış bununla.

benim demek istediğim bu motor nasıl 3 bin tl olur bu ve bunun gibi ilanları görünce kendime sıfır bir çinli almaya karar verdim.

zaten cbflerin sıfırı 5.800 tl idi en son.

eğer önceden yazdığım cevap biraz sert geldiyse kusura bakmayın.
İyi akşamlar.

HanzoLife
05 Ocak 2015, 23:57

İnşallah motosikletini satarkende bu yazdıklarını hatırlarsın. Anladın sen onu:):):rendeer:

Leon10Rhyme
06 Ocak 2015, 11:03
Yorumları okuyorumda cidden sağcı solcu gibisiniz. Biraz bir birinizi anlamaya çalışın hak vermeye çalışın arkadaşlar. Freye haklı olduğu noktalar var her nekadar ihtiyaçtan dolayı biçilmiş bir fiyat olsa dahi istemsiz bir kazıklama durumu mevcut ilanda. Asıl sağlam bir önyargı yapmak gerekirse türkiyede 2. el satım yapanlar genelde tüm ihtiyaçlarını satacakları mal, üründen karşılamak için hak edilmeyecek fiyatlar biçerek satmaya çalışıyorlar. Benimde paraya çok ihtiyacım oldu bunun uğuruna çok ürün sattım 2.el ama ederi kadar fiyatla. 1.500 TLlik tabletimin heryerinde çizikler var diye ve ekranda ölü pikseller var diye 1.000 tl den satışa çıkardım zamanında. Bende bilirdim ekran sıfır gibi diyip tablete görüntü vermeden fotoğraflarını çekip sorunlarını gizlemeyi ama yapmadım. Bu ilandaki arkadaşta sorunlarını gizlememiş ama istemsiz fazladan fiyat vermiş yanlış :farao: