Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunları izle izle ondan sonra "başlangıç için 250lik uygun mu" he uygun ...

Sayfa : 1 [2]

to1ga
29 Aralık 2014, 16:07
birşey sormak istiyorum; henüz motosiklete binmeden neden bu videoları izliyorsunuz?
genelde insanlar kendini motive etmek için video izler, fotoğraflara bakar, hikayeler dinler.
kendinizi kazayla motive etmeyin bence. ister istemez aklınızın bir kenarına yerleşen buradaki sahneler, gerçek hayatta karşılaştığınızda -burası önemli: iyi eğitim aldıysanız- atlatacağınız durumlarda "şimdi düştüm, kaza olacak" gibi olumsuz motivasyona sebep olacaktır.
bir kısım arkadaşlarımız bu tarz videoları izlemenin yapılacak hataları önceden önleme açısından faydalı olduğunu düşünüyor, oysa bence bu çok da doğru değil. birincisi çok bariz hatalar dışında sürücünün neden kaza yaptığını anlamak mümkün değil.
çoğu video üçüncü bir araçtan çekilmiş dolayısıyla film izler gibi izliyorsunuz. bence izlemeyin. alın motorunuzu, gidin eğitime, güvenli bir şekilde keyfini çıkarın.

dostum şuanda araba kullanıyorum.. youtube aboneliklerde hep araba video kazaları var
sürekli izliyorum nereden ne tehlike çıkabilir hesaplamak için bugune kadar çok işime yaradı..
ama biyandan da küçüklüğümden beri içimde sıkışıp kalmış bir motosiklet aşkıda var..
ve motosiklet ile araba kaza videolarını karşılaştırdığım zaman araba içersinde insanlar %51 i sapasağlam..
ama motosikletliler ya havada parende atıyor ya arkadan gelen araç sürücüsü tarafından eziliyor yada
en kötü olan örnek 34 AYE abimiz gibi keskin refujlar tarafından kolu bacağı kopuyor..
buda haliyle beni çok korkutuyor.. elime 30 binlira gibi bir para geçti sahibinden de temiz bir i10 buldum..
amma velakin dün açtım siteyi ceket pantolon eldiven bot sırtlık kask ne varsa topladım
7 binlira ekipman parası çıktı 12 binlirada CBR250R etti sana 20 bin lira.. çok güzel keşke cesaretim olsa
binsem motoruma ama olmuyor işte korkuyorum yani..

telike
29 Aralık 2014, 17:05
dostum şuanda araba kullanıyorum.. youtube aboneliklerde hep araba video kazaları var
sürekli izliyorum nereden ne tehlike çıkabilir hesaplamak için bugune kadar çok işime yaradı..
ama biyandan da küçüklüğümden beri içimde sıkışıp kalmış bir motosiklet aşkıda var..
ve motosiklet ile araba kaza videolarını karşılaştırdığım zaman araba içersinde insanlar %51 i sapasağlam..
ama motosikletliler ya havada parende atıyor ya arkadan gelen araç sürücüsü tarafından eziliyor yada
en kötü olan örnek 34 AYE abimiz gibi keskin refujlar tarafından kolu bacağı kopuyor..
buda haliyle beni çok korkutuyor.. elime 30 binlira gibi bir para geçti sahibinden de temiz bir i10 buldum..
amma velakin dün açtım siteyi ceket pantolon eldiven bot sırtlık kask ne varsa topladım
7 binlira ekipman parası çıktı 12 binlirada CBR250R etti sana 20 bin lira.. çok güzel keşke cesaretim olsa
binsem motoruma ama olmuyor işte korkuyorum yani..

bu kadar korkuyyorsan zaten sürekli kaza yaparsın.

isfa67
29 Aralık 2014, 17:13
uzun lafın kısası ve videodan kıssada hisse scooter ve super sport tehlikelidir.cruisere devam :queen:

aonal
29 Aralık 2014, 17:31
Aslında burda olay 125 veya 600 cc değil motorun üstündekinin beyin cc si kaç o önemli..
Beyin yoksa 100 lük motorla üstüne yatarak 140-150km hızla gidersin ne kask ne bir koruma takarsın
Birde bunun bir araç olduğunu unutmayıp insan gibi binersin, 250 cc ilede eğitim alarak illaki başlanır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Türkiyede de en fazla ölüm araba kazalrından oluyor yalnız.

EmirŞengezer
29 Aralık 2014, 17:41
Evet dışarıda kazalar oluyor.. motora binmeyin en iyisi.. baslangıç için 4 zamanlı 250 uygun bu arada.