PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinlikte sıkıştırma vakası

Sayfa : [1] 2

Mamba09
19 Ağustos 2014, 00:27
Arkadaşlar paylaşıldı mı bilmiyorum, biraz aradım ama bulamadım. Benzinlikte arkadaşımızı sıkıştıran bir araç, gerisi videoda.

http://www.youtube.com/watch?v=2OF9yJVbkPo

yiwotxxx
19 Ağustos 2014, 00:34
Güzel geçirmiş lafları arabadan indiğine pişman olmuştur :)

Mertcan39
19 Ağustos 2014, 00:36
iyi laf yapmış adam o araba sürene içimdekileri yazmak istiyorum ama site yöneticisinden izin almak gerek banlamasanız olurmu :D

babaduru
19 Ağustos 2014, 00:38
Adamdaki akla bak trafikte saatlerce bekler acele etmez petrole geldimi 10 sn. beklemez.Acelen varsa motora bin arkadaş. Abimize helal olsun ben cevap veremezdim takkeyi takar gazlardım.

orhanerdogan
19 Ağustos 2014, 00:39
Lavuk diye tabir edilen cinsten işe geç kalmış benzinlikte zaman kazanmaya çalışıyor :D

Blackeagletr
19 Ağustos 2014, 00:39
Heh, sıkıştırılmadık bir benzinlik kalmıştı. Onu da tamamladığımıza göre :)

aytacaksel
19 Ağustos 2014, 00:45
agzini burnunu kiracaksin

CEM.
19 Ağustos 2014, 00:48
Bu durum benimde başıma geliyor ama bu kadar aldırış etmıyorum. Özellikle hafta sonu pazar günleri öglen benzin almaya giderken dibime kadar girenler cok oluyor.

Adam haklı tabiki. Fakat şu konuda motorcuların biraz anlayışlı olması lazım. benzini aldıktan sonra 5 dakika ekipmanları pompanın önünde giymek haksızlık olur ileri marketin önüne ittirip orada ekipmanları giyerek yola devam etmek daha mantıklı.

geocitys
19 Ağustos 2014, 00:50
Ekipmanı başka yerde giymek büyük depolu araçların biz beklemeyelim diye az benzin almasına benziyor bence, bu olay ufak bir şey gibi görünebilir ama bana kalırsa net şekilde insan yerine koyulmadığımızın göstergesi. (Büyük depodan kastım 50 lt depolu arabalar, yani günümüzde yaygın olan modellerin hemen hemen hepsi.)

CEM.
19 Ağustos 2014, 00:54
Orası kesinlikle öyle motorcuların taşıt yerine konmadıgının bir göstergesi bu cekim.

mephamd
19 Ağustos 2014, 01:02
Motor psikolojisiyle çok fazla kenara yaklaşılıyor, bazen başka yerlerde de bu yapılıyor. Araba sürücüsü acaba aradan geçebilir miyim diye düşünüyor. Bu şekilde düşündürtmemek için biraz açığa parkedin. Ben ışıkta da böyle yapıyorum, onlar bana yol vermiyorsa ben de onlara yol vermiyorum. araba kullanırken de beni en çok gıcık eden çizgi üstünde 10 km hızla giden motorlar. Adam kendini ciddiye almıyor, trafik nasıl onu ciddiye alsın.
Yani pompanın dibine girmek yerine arada 1,5 m mesafe olsun. orada olduğunuz farkedilsin. Meydan okuyun.

Ertugyigit
19 Ağustos 2014, 01:15
Motorcu haklı inadına sıkıştırıyorlar , alıcaksın yanına bi beyzbol sopası ya da sustalı bıçak , zaten koruma da var ne yumruk işler ne kafa ağzını burnunu kırıcaksın

Macit250
19 Ağustos 2014, 01:20
Bende vergisini veren ,mecburi trafik sigortasını yaptıran bir insan evladıyım .Senin le aynı statudeyiz lan ayı diyeceksin ,basıp gideceksin.

atmaca1
19 Ağustos 2014, 01:23
Balmumcu shell burasi.:P

sdirer
19 Ağustos 2014, 01:40
iyi ailede yetiştiği belli... mal mal kalıyor ağzının payını alnınca...

beko12345
19 Ağustos 2014, 01:45
Açıkçası.

Benzin aldıktan sonra eldivenleri giyip oradan fırlama hızımı görmeniz lazım.
Arkadaki araçta haklı. Adam sallana sallana giyiniyor.
Bu saygısızlıktır. İster araba ister motor olsun. 5 metre ileri al madem orda sallan.
Yaptığı bencillik.

Fakaat

Adam bencillik yaptı diye araçta bunu yapamaz. Açık açık motoru araçtan saymayıp, saygısızlık söz konusu.

Açıkçası 2 tarafta sütten çıkmış ak kaşık değil malesef bu olayda.

Espaniole
19 Ağustos 2014, 01:48
Öyle döveceksin, böyle keseceksin,sopa bıçak taşıyacaksın diyen arkadaşlara allah akıl fikir versin.
Videoda net be kardeşim, adam lafını sokuyor ve gidiyor. Ne sopası, ne bıçağı, magandamısınız siz?
Bazı arkadaşlar da aldırış etmiyorum demiş, daha güzeli mi var? Ne moral bozuyorsun, ne de karakolluk oluyorsun.
Döveceksin kıracaksın diyenler bir gün otomobil sürücüsünden okkalı bir dayak yerse hiç ağlamasın. Gelip burada yazdıklarını okusun, az da empati yapabilirse insanlıkta bir seviye üste çıkar.

alper_becker
19 Ağustos 2014, 01:52
Motorcu haklı inadına sıkıştırıyorlar , alıcaksın yanına bi beyzbol sopası ya da sustalı bıçak , zaten koruma da var ne yumruk işler ne kafa ağzını burnunu kırıcaksın
Titanyum yada karbon korumalı eldivenler muşta gibi çalışıyor zaten, bir videoda adam yumruk atmıştı italyan eldivenlerle, adam yere yığıldı kaldı. Ama ozaman haksız konuma düşer işte, biraz tahrik edip ilk atarı karşı tarafın yapması lazım. Bu sebeple korumasız çıkmayalım arkadaşlar, yere düşeriz diye değil o kask. Kafa atınca karşı tarafa hasar gelsin bizim kafamıza birşey olmasın diye. :queen:

---------------------

şaka bir yana adam kültürlü eğitimli lafları soktu soktur çıkardı adama, diğer herifinde bir laf anladığını sanmıyorum. Benzini aldıktan sonra ilk gördüğü motorcunun üstüne kırıp hırsını almıştır eminim.

Ertugyigit
19 Ağustos 2014, 02:04
Titanyum yada karbon korumalı eldivenler muşta gibi çalışıyor zaten, bir videoda adam yumruk atmıştı italyan eldivenlerle, adam yere yığıldı kaldı. Ama ozaman haksız konuma düşer işte, biraz tahrik edip ilk atarı karşı tarafın yapması lazım. Bu sebeple korumasız çıkmayalım arkadaşlar, yere düşeriz diye değil o kask. Kafa atınca karşı tarafa hasar gelsin bizim kafamıza birşey olmasın diye. :queen:

---------------------

şaka bir yana adam kültürlü eğitimli lafları soktu soktur çıkardı adama, diğer herifinde bir laf anladığını sanmıyorum. Benzini aldıktan sonra ilk gördüğü motorcunun üstüne kırıp hırsını almıştır eminim.

Bence de aynen , trafikte maganda çok , yolun ortasına park edenler yolda en sol şeritte duranlar sürekli kaynak yapanlar artık gördükçe deliriyorum araba sürmekten de soğuyorum soğudum da zaten , ve bunları hakeden çok insan var akan trafikte zevkine motorcu sıkıştıran ölmeyi hakeder bence ya da şöyle söyliyim şarampole yuvarlanıp alev alıp canlı canlı yansa üzülmem sevinirim üstüne , sokakta kedilere köpeklere canice işkence eden tekmeleyen insanların lince uğramasına üzülmemem gibi , kayıp insanlar bi faydası da yok ne ülkeye ne dünyaya

airhead
19 Ağustos 2014, 02:10
yazmıyım dedim ama duramadım 'kodumun ayısı'

biyeybaraküs
19 Ağustos 2014, 02:23
Bu saygısızlıktır. İster araba ister motor olsun. 5 metre ileri al madem orda sallan.
Yaptığı bencillik.

bu yorumda da haklılık payı var bence telefonla konuşuyor kim bilir kaç dakikadır orada

RunemagicK
19 Ağustos 2014, 02:44
Yaptığı bencillik.

bu yorumda da haklılık payı var bence telefonla konuşuyor kim bilir kaç dakikadır orada

soldaki ve sağdaki depo boş. adam oralara gitse daha akıllıca olmazmı

biyeybaraküs
19 Ağustos 2014, 02:48
soldaki depo boş. adam oraya gitse daha akıllıca olmazmı

soldaki depoda civic i görüyorum ben ayrıca taşıtmatik falan her pompada olmuyor belki sadece o pompada var

arabada kinin öküzlüğü de ayrı canım bunuda söyleyeliymde ben arada kaldım yani kim haklı kim haksız, ayrıca video nun devamı olsada motorcunun kızgınlığı sürüşede yansıyor mu görsek onuda merak ettim

Survivalsyk
19 Ağustos 2014, 03:11
Merhabalar
Bekletilmesi yanlış arabanın.Lakin aracın ezerek yol alması çooooooooook yanlış.Açık söylemek gerekirse videoyu izlediğimde sinirden bağırmaya başladım.Ne kadar sinirlendiğimi anlatamam.Söyliyecek çok şeyim var ama uygun kaçmaz.Yinede müsteri olmak lazım.
Bilg.
Sayg.

efizikci
19 Ağustos 2014, 09:25
Sen kenara kactikca onlat daha cok sıkıştıracak bunu ogrendim ben motora basladigimdan beri yuz verdik deliye geldi sıçtı haliya atasozu yerinde olur araba suruculeri icin :) tanidiginiz pompacidan benzin alirken muhabbet edince gepen adam zaten hic bulasmiyor basiyor baska pompaya bu da bir cozum :)

phradrel
19 Ağustos 2014, 09:37
demek ki burada kaskını giymeden eldivenini takmadan zemini yağla kaplı, çoğu zaman ıslak, kaymak gibi betonda başkaları zarar görmesin diyen motor sürenler var.

arabasını pompaya park edip tuvalete giden, alışverişini yapan adamların arabalarını düşündükleri kadar kendinizi düşünmüyorsunuz. benzinlikte araç gibi hareket edin pompanın dibine girmeyin. motorun da başında bekleyip arkadakilere umut vermeyin beklesin. başka pompalar başka benzin istasyonları da var. hem üç dakika bekledi diye kimsenin öldüğünü duymadım. ama olduğu yerde düşüp kafasını betona çarpan çok motorcu gördüm.

bursagsli
19 Ağustos 2014, 11:22
Sığıra bak git benzinliğin diğer tarafından dolaş
Adamın youtubedeki videolarına baktım ne de kural tanımaz insanlar varmış

motorcrus
19 Ağustos 2014, 11:33
ikiside haksız tamam kardeşim benzini aldın giy ekipmanı yola koyul,adama laf söylerken halen giyemedin ekipmanı.
arkadaki adam neden sıkıştırıyor anlamadım? yani korna diye tabir edilen bir icat var bikaç kez bas yeterli sağır değil duyar.

Zuzuuw
19 Ağustos 2014, 11:39
BMW kullanan eleman şayet motosiklet kullanan elemanın dibine kadar girmeden arkadan korna bassaydı veya camdan kafayı Recep İvedik gibi çıkararak yer isteseydi arabalı olan haklıydı ancak adamın tepesine binene kadar sıkıştırmış.

............. evladı esteban.

UKYO
19 Ağustos 2014, 11:42
Açıkçası.

Yaptığı bencillik.

Fakaat

Adam bencillik yaptı diye araçta bunu yapamaz. Açık açık motoru araçtan saymayıp, saygısızlık söz konusu.

aynen katılıyorum.

shooter1
19 Ağustos 2014, 12:22
eee alacaksın sopa bıçak ne olacak durduk yere hapse girmeye niyetlisin herhalde yada klavye delikanlısı olabilirsin

phradrel
19 Ağustos 2014, 12:26
arkadan kornaya basmak nedir arkadaşlar? eldivenimi giyiyorum bekleyecek. bastıkça daha çok bekler. benim canım adamın zamanından daha önemli.

yani hiç olmayacak konularda empati yapıyorsunuz da hak hukuk olunca sus pus oluyorsunuz şaşıyorum.

Maslak
19 Ağustos 2014, 12:31
Açıkçası.

Yaptığı bencilliK

Fakaat

Tamamen haklısın bende motor kullanıcısıyım ve sana kesin katılıyorum hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

arkadan kornaya basmak nedir arkadaşlar? eldivenimi giyiyorum bekleyecek. bastıkça daha çok bekler. benim canım adamın zamanından daha önemli.

yani hiç olmayacak konularda empati yapıyorsunuz da hak hukuk olunca sus pus oluyorsunuz şaşıyorum.

Ya hocam adam sıkıştırdığı için suçlu tamam ama motoru ayaktan alıp 3 metre gitsen olabilirdi bence sıkıltırma olduğu için sıkıntı

reverse
19 Ağustos 2014, 12:34
Resmen arabasının ebatları dolayısıyla büyüklenmiş kılkuyruk.
Orada başka bir otomobil olsaydı da o şekilde burnunu sokacak mıydı?
Feci derecede sinir oluyorum böyle durumlara. Ekipmanını başka yerde giy diyen arkadaşları da anlamıyorum. Sanki adam mont kask dizlik eldiven ne varsa orada giymeye çalışıyor.
Eldivenini takıp gidecek işte. Ne burnunu sokuyorsun? EE devamı ne olacak oradan çekilmezsem? Arabanla ilerlemeye devam edip beni mi ezeceksin? Nereye varacak bu hareketinin devamı onu anlamadım?

Yalnız motosikletli sabırlı arkadaşmış. Ben o ortamda arabadan inene motordan inerek karşılık verirdim. (doğru değil biliyorum)

Darkcity2000
19 Ağustos 2014, 12:34
hicbirsey arabadaki adami hakli cokaramaz , motoru sikistiramaz, motor 2 sn benzinini alir araba gibi 50 lt beklemez, motorcu eldivenini de rahat rahat giyer kimsenin birsey deme hakki yoktur, milletin ne kadar acil isi var kardesim sabirsiz saygisiz, bir millet olduk ciktik..

capozzz
19 Ağustos 2014, 13:02
Hem araba hem motor kullanıyorum. Araba şoförü tamamen haklı, belli ki kibar adam olayı büyütmemiş. Burada motorcu gayet saygısızca davranıyor, kimse kusura bakmasın gerçek bu. Benzinini aldın, telefonla konuştun, eğildin bişeylerin ayarını yaptın, üstüne eldiven giyicem diye uğraşıyorsun, daha başka neler yapacağın belli değil. Tüm bunları motoru biraz ittirerek ileride marketin önünde yapabilirsin (benim her zaman yaptığım gibi). Arabada arkada bunu bekliyor, belli ki ya alacağı benzin çeşidi sadece o pompada, ya taşıtmatiği, ya deposunun yönü nedeniyle oradan almak durumunda. Arabalının derdi sıkıştırmak falan değil, dat dat korna çalmaktansa yanına gidip daha kibarca hafif işaret diliyle "hadi artık biraz hızlı" diyor. Maganda falan olmadığı da hem konuşma tarzı, hem ses tonuyla belli.

50lt-100lt benzin alan araçla bu durumu kıyaslayan arkadaşlarım bakış açınızda hata var. 50lt benzini pompanın önünü açarak alamazsın, ama ekipmanını biraz ileride giyebilirsin, ıvır zıvır ayarını, telefonla konuşmanı pompa başında yapmak zorunda değilsin. Bu durum, arabasını pompada bırakıp ıvır zıvır başka şeyler ile uğraşmakla eş bir durum ki o da aynı derecede saygısızca ve sinir bozucudur.

Levent.
19 Ağustos 2014, 13:11
İkiside haksız, daha videonun başında araba gelmeden daral getirdi motorcu bana sonrasında malum, herkes arabayı suçluyorda arabadakide efendi adammış zaten artislikte yapmadı, ne yaptım ben sana diyor.
Karışılıklı saygı olmayınca böyle oluyor işte, ne arabadakinin motorcuya saygısı var nede motorcunun arabadakine.

oknglr
19 Ağustos 2014, 13:11
Bende bütün pompalar doluyken arabasını bırakıp .ıçmaya gidenleri çok bekledim. Arasına girmeye falan çalışmadım benzin almak için. Motorcunun eldivenini giymesi ekipmanını takıp çıkarması 1 dakika sürecek. Video bile 1,35 dk. O ayılığı yapana kadar beklese çoktan pompayı sokmuştu aracın deliğine :P Kimse araçta haklı ama demesin zerre kadar haklı değil

bur4q330
19 Ağustos 2014, 14:00
Şerefsize bak hem suçlu hem güçlü

sdirer
19 Ağustos 2014, 14:59
Otomobille gidip 50 lt benzin almak ne kadar surer?
Otomobili pompada birakip tuvalete gitmiyor muyuz?
Otomobili pompada birakip kartla odemeye gitmiyor muyuz?
Otomobili pompada birakip markete girmiyor muyuz?

It gibi bekleyecek ben arabayla gittigimde nasil sirasini bekliyorsa oyle bekleyecek...

Yaptığı bencillik.

ramcixx
19 Ağustos 2014, 15:28
Hay ağzına sağlık abim benim ya... 10 defa tekrar tekrar izledim. Adam birşey de diyemiyor apışıp kalıyor. YÜRÜ BAAAHH!! ::144:: hemen face e paylaşmam lazım...

ozrace
19 Ağustos 2014, 16:08
arkadaş diğer araçlara neden laf edemiyorda motosiklet'i taciz etme hakkını kendinde buluyor?önce bunun cevabını bulup o zaman haklı kim ayırd etmek lazım.sonuçda bekleyeceği max. 1 dk. beklemek'de zorunda...
ben aracıma gaz alırken 2 araç sığacakken adamlar tam ortalıyor adamım doldurup çıkmasını bekliyoruz.
birde arkadaş oyalanıyor olsa bile insan gibi uyarırsın müsade istersin,böyle öküz gibi sıkıştırmanın amacı ne?

Darkcity2000
19 Ağustos 2014, 16:13
Kimse kimsenin guvenlik sinirina boyle yaklasamaz israr edersede dayagi yer oturur.

alper_becker
19 Ağustos 2014, 16:32
Birde benzinlikte dururken ben bazen yere ayaimi basamiyorum buz gibi kayiyor, eldiveni giymeden 5metre ileri al diyen arkadaşlar için diyorum, o 5 metre zaten en tehlikeli mesafe olacak belki. Bence bilinçli motorcu korumasız 1 metre bile surmemeli.

bugay
19 Ağustos 2014, 16:34
Öndeki araba bekleyebilir, ama motorcu bekleyemez o gitsin kenarda beklesin. Böyle değil miydi kurallar?

Bune
19 Ağustos 2014, 16:38
Motorcunun hatasını söylediğimde belki siz de dikkat etmediğinizi fark edeceksiniz. Motorcu arkadaşımız eldivenlerini motorunun üstüne çıkınca giymeye başlıyor. Ben depoyu açarım içeri gider kartla ödememi yaparım kafamdan kaskı çıkarmam, fişi alır pompacıya veririm depomu kapatırım, eldivenimi giyerim ondan sonra hazırsam motora binerim. Sen şimdi iki eldiven için 1 dk pompa önünde beklersen bende derim ki acaba ödemeyi kaç saatte yaptın da adam çıldırdı?

İkisi de haksız ama videonun başı ve sonu olmadığı için bişey diyemiyorum tek diyebileceğim deposu dolmuş bir motoru hareket ettirmek 1.5 dakika sürmemeli arkada bekleyenleri de düşünmek lazım biraz.

Darkcity2000
19 Ağustos 2014, 17:50
haklida olsa haksizda olsa o motoru uzerinde insan varken sikistiramaz aga...

Reşit
19 Ağustos 2014, 18:52
Motorun yerinde 3 numara cam filmli içerisi hiç gözükmeyen bir araç olsa aynı boku yiyebilecek mi? Ya da sahibinin sıçmaya gittiği boş bir araba? Hala motorcu kardeşimize suç bulanlar var. Şaşırıyorum. O zaman TIR lar her istasyondan yakıt alamasınlar. Üç pompayı da kaplıyor araç. Saygısızlık değil mi? :rendeer:

beko12345
19 Ağustos 2014, 19:05
Motorun yerinde 3 numara cam filmli içerisi hiç gözükmeyen bir araç olsa aynı boku yiyebilecek mi? Ya da sahibinin sıçmaya gittiği boş bir araba? Hala motorcu kardeşimize suç bulanlar var. Şaşırıyorum. O zaman TIR lar her istasyondan yakıt alamasınlar. Üç pompayı da kaplıyor araç. Saygısızlık değil mi? :rendeer:

Örneğiniz yanlış.

Kimsenin benzin alırken orayı boşaltma gibi bir yeteneği yok zaten.
Bu yüzden benzin alırken 3 saatte sürse beklemek zorunda.

Ama benzin aldıktan sonra göstegede ayarlar yapmasını, telefonla konuşmasını, eldivenini sallana sallana giymesini beklemek zorunda değil.

Ayrıca araç pompadayken tualete gidenlerin örneği verilmiş.
Bunu yapanda saygısızın önde gidenidir. Yani bu örnekte kesinlikle doğru değildir.

Olması gereken yakıt alındıktan sonra en kısa sürede orayı arkada bekleyen için boşaltmaktır.

Belkide arkadaki acil hastaneye yetişecek ? Bunu bilemeyiz. Bu yüzden en kısa sürede BENZİN ALINDIKTAN SONRA orayı boşaltmakla yükümlüyüz.

RAMİREZ
19 Ağustos 2014, 19:07
Motorcu abimiz bir kere kendinden gayet emin. Haklı olduğu içinde geri vites yapmıyor. Arabadan inen sümbül heralde "bu motorcu iki laf ederim tırsar" diye düşündü. maalesef "kaba et" oldu... Ayrıca motorcu abimiz hiç sallanmıyor. Normal şekilde teçhizatını kuşanıyor. Bunu zaten yapmalı çünkü İstanbul'da savaşacak trafikte. Neticesi yiyen adam arabadan çıkıp yanına gelirdi bu yiğit arkadaşımızın. Video güzel, paylaşım güzel. Teşekkürler.