PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinlikte sıkıştırma vakası

Sayfa : 1 [2]

Reşit
19 Ağustos 2014, 19:26
Örneğiniz yanlış.

Kimsenin benzin alırken orayı boşaltma gibi bir yeteneği yok zaten.
Bu yüzden benzin alırken 3 saatte sürse beklemek zorunda.

Ama benzin aldıktan sonra göstegede ayarlar yapmasını, telefonla konuşmasını, eldivenini sallana sallana giymesini beklemek zorunda değil.

Ayrıca araç pompadayken tualete gidenlerin örneği verilmiş.
Bunu yapanda saygısızın önde gidenidir. Yani bu örnekte kesinlikle doğru değildir.

Olması gereken yakıt alındıktan sonra en kısa sürede orayı arkada bekleyen için boşaltmaktır.

Belkide arkadaki acil hastaneye yetişecek ? Bunu bilemeyiz. Bu yüzden en kısa sürede BENZİN ALINDIKTAN SONRA orayı boşaltmakla yükümlüyüz.

Örnekler çoğaltılır, ama ben de şöyle derim. Neden deponu boş bırakıyorsun? İnsanın başına her han her şey gelebilir. Dolayısıyla ben dediğimi hala savunuyorum. Keyfine giyinmiyor adam. Sonuçta satın almak için eldiven denemiyor

alper_becker
19 Ağustos 2014, 20:23
O pompada 50 metrelik bir tir varken ne muamele görüyorsa motorda aynidir. Vergi verir sigorta yapar. Videoda motora bir halsizlik yapildigi belliyken hala daha ufak ufak ayrintilar bulup ama motorcuda soyle boyle diyen arkadaşlar, gün gelecek hicbir kusurunuz yok iken sizde bu muameleyi göreceksiniz... Ama merak etmein yine aramızdan uç beş yirtik don cikip size kusur bulacak. O zaman belki anlarsnz yaptigniz şeyi :bestmt:

nisanci93
19 Ağustos 2014, 21:04
abimiz güzel cevap vermiş.takdir ettim. fakat şu videoda çok kaba davrandığını düşünüyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=YAuj0oPVow4&list=UUljaSXJvlxfLEMEW9MHQbdw

capozzz
19 Ağustos 2014, 21:22
O pompada 50 metrelik bir tir varken ne muamele görüyorsa motorda aynidir. Vergi verir sigorta yapar. Videoda motora bir halsizlik yapildigi belliyken hala daha ufak ufak ayrintilar bulup ama motorcuda soyle boyle diyen arkadaşlar, gün gelecek hicbir kusurunuz yok iken sizde bu muameleyi göreceksiniz... Ama merak etmein yine aramızdan uç beş yirtik don cikip size kusur bulacak. O zaman belki anlarsnz yaptigniz şeyi

Yahu tırın şoförü benzini aldıktan sonra pompa başındayken "acaba benim lastikler mi sönük bi bakayım hepsine", "acaba benim hidrolik yağ seviyem nasıl bi bakayım", "acaba bu alet burdayken ben de gidip içerilerde bi gezinsem mi" diye düşünüp bunları yapmaya kalktığında ne muamele görmesi gerekiyorsa bu videoda motora da o muamele yapılmış. Yani uyarılmış, nokta. Adam çarpmaya, başına bela olmaya çalışmıyor, yanına geliyor hadi artık diyor. Sanki "sen benzin alma" denmiş gibi alakasız örneklerle geliyorsun.

Alakasız örnekle geldiğin gibi de öyle yırtık don falan, kimseye hakaret etmeye hakkın yok senin, herkes adabıyla yazmayı öğrensin.

redlion999
19 Ağustos 2014, 22:04
Evet arkadaslar benzin alirken acale etmeliyiz hatta kaski depo uzerine koyup hemen ite ite kacmaliyiz.. aman arkadaki arac 30 sn fazla beklemesin..

adem80
19 Ağustos 2014, 22:12
Ben nasıl aracı bekliyosam araçta beni eşşek gibi bekliyecek. Beklemiyecek olan varsa Yiyosa gelsin beni sıkıştırsın nokta

kolokolo
19 Ağustos 2014, 22:13
Helal olsun arkadaşa, akşam akşam yüzümü güldürdü.. :thumleft:

Ertugyigit
19 Ağustos 2014, 22:13
abimiz güzel cevap vermiş.takdir ettim. fakat şu videoda çok kaba davrandığını düşünüyorum.

Ahahahha sorabilirsiniz dediğimi hatırlamıyorum :D haklı bence kurye zannedip önüne gelen adres soruyor bıkıyor insan bi süre sonra

Being
20 Ağustos 2014, 02:00
Ahahahha sorabilirsiniz dediğimi hatırlamıyorum :D haklı bence kurye zannedip önüne gelen adres soruyor bıkıyor insan bi süre sonra

Ben orada ciddi ciddi bir inceleme yaptım, arkadaş da sanırım benim gibi takıntılı. Şayet, kadın "Pardon, bir şey sorabilir miyim?" deseydi cevabı farklı olurdu diye düşünüyorum ama bayan "Pağrrrdoğn biğşy sorcağm." deyince adam da tabi yapıştırıyor cevabı :D

Ertugyigit
20 Ağustos 2014, 02:14
Aynen kadın da ayrı bi uyuz ya bir de bakkala sorarsın tekele taksi durağına sorarsın anlarım da motorcuya sormak nedir :D kadın da laf koyuyo ama 'çok kibarsınız' diye o da fena :D ama kadın haketmiş biraz ben de uğraşmak istemem motordan yeni inmişken taksiciye sorsun

alper_becker
20 Ağustos 2014, 03:06

Her motorcuyu kurye sanan mallarda sık sık yol soruyorlar, o sebep ile soru soranlardan sıkılmıştır belki. Bencede çok kaba hiçbir sebep yokken atarlanmış abimiz :queen:

DKN
20 Ağustos 2014, 07:25
motorcu arkadaşımız ne kadar zekice konuşuyor farkettiniz mi ? arabadaki iki lafı bir araya getiremedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:58 ----------

Bu durum benimde başıma geliyor ama bu kadar aldırış etmıyorum. Özellikle hafta sonu pazar günleri öglen benzin almaya giderken dibime kadar girenler cok oluyor.

Adam haklı tabiki. Fakat şu konuda motorcuların biraz anlayışlı olması lazım. benzini aldıktan sonra 5 dakika ekipmanları pompanın önünde giymek haksızlık olur ileri marketin önüne ittirip orada ekipmanları giyerek yola devam etmek daha mantıklı.

araç sahipleri yakıtı aldıktan sonra cüzdanı karıştırması cebine koyması, telefonuna gelen cevapsız çağrıları kontrol etmesi motoru çalıştırması benzin göstergesiyle uğraşmak sıfırlamak vs derken bizim beklediğimiz süre 5 dk dan aşağı değilde motorcu arkadaşımızı 1.5 dk beklemesi mi fazladır ? ayrıca şunuda söylemek istiyorum her üç arabadan biri pompanın önünde bırakıp markete giriyo alacağını alıyo vereceğini veriyo çıkması tam 10 dk. sonra geliyo istasyon görevlisine ödeme yapıyo birde extradan yukarıda ki saydıklarımı yapıyo oluyo bu süre 10-15 dk. yanılıyor olabilir miyim ?

ESGEL
20 Ağustos 2014, 08:32
sağ aynayı kırsaydı keşke......

beko12345
20 Ağustos 2014, 11:36

Adam hakkındaki tüm fikrim değişti.

Herşey müstahak bu adama.
Videoyu izleyince resmen çok sinirlendim.

Bir bayan sana yol soruyor, en kötü bilmiyorum dersiniz.

Terbiyesiz herifin dediğine bakın!

Sakinliğimi genel olarak koruma çalışan ben bile kendimi tutamam , sağlam kavga çıkar.

Mamba09
20 Ağustos 2014, 12:06
http://www.youtube.com/watch?v=YAuj0...xfLEMEW9MHQbdw

Adamın bu videoda yaptığı ukalalığı nasıl destekliyorsunuz anlamıyorum?
Terbiyesizlik yani, çocuk gibi laf sokmuş. "Bilmiyorum ablacım" de geç. İnsana saygı duymuyor, kendi saygı istiyor. Bu videoyu izledikten sonra bu adamın tavrını destekleyenleride gördüm ya, sevgiler!

Omzumu dürtmemiş ve "sorucam" diye emretmemiş olsa üstüne benden "buyrun" duymadan lafa girdiği için böyle davrandım kendisine. Motorcuları adam yerine koymuyorlarsa, ben de onları koymuyorum

kendisinin böyle bir açıklamasını fark ettim. belki şimdi haklı olabilir.

DKN
20 Ağustos 2014, 13:16
http://www.youtube.com/watch?v=YAuj0...xfLEMEW9MHQbdw

Adamın bu videoda yaptığı ukalalığı nasıl destekliyorsunuz anlamıyorum?
Terbiyesizlik yani, çocuk gibi laf sokmuş. "Bilmiyorum ablacım" de geç. İnsana saygı duymuyor, kendi saygı istiyor. Bu videoyu izledikten sonra bu adamın tavrını destekleyenleride gördüm ya, sevgiler!

kendisinin böyle bir açıklamasını fark ettim. belki şimdi haklı olabilir.

Günde 50 kişi yol sorarsa verilen cevap böyle olur ben haklı buldum. özellikle kadınlar erkekleri aşağı görüyo olmalı ki hep emreder gibi konuşuyolar. altında ki motor harley falan olmadığı sürece hepsi böyle. bende aynı şekilde kadınlar sorduğunda aynı cevabı veriyorum. bi kadına karşı hiç bi zaman nazik olmadım

CEM.
20 Ağustos 2014, 13:45
motorcu arkadaşımız ne kadar zekice konuşuyor farkettiniz mi ? arabadaki iki lafı bir araya getiremedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:58 ----------

araç sahipleri yakıtı aldıktan sonra cüzdanı karıştırması cebine koyması, telefonuna gelen cevapsız çağrıları kontrol etmesi motoru çalıştırması benzin göstergesiyle uğraşmak sıfırlamak vs derken bizim beklediğimiz süre 5 dk dan aşağı değilde motorcu arkadaşımızı 1.5 dk beklemesi mi fazladır ? ayrıca şunuda söylemek istiyorum her üç arabadan biri pompanın önünde bırakıp markete giriyo alacağını alıyo vereceğini veriyo çıkması tam 10 dk. sonra geliyo istasyon görevlisine ödeme yapıyo birde extradan yukarıda ki saydıklarımı yapıyo oluyo bu süre 10-15 dk. yanılıyor olabilir miyim ?

Başkaları böyle davranıyor diye bendemi böyle davranmak zorundayım ?

ayrıca her 3 aractan biri markete giriyo alacagı verecegi oluyor derken bu kayıtlı bir istatikmidir ?

Cünkü yakıt dolumu olurken kredi kartı cekilmesi ek süre degildir.

Ben motorcuyum diye motorcunun tarafını tutacak degilim. Videodaki motorcu arkadaşımız haklı olabilir. Ama tamamen sucsuz degil.

ben Kendim icin söylüyorum ve benim kararım ben pompanın önünde ASLA ekipmanlarımı giymem. 2 dakikalık icin insanlarla kavga edip birbirimizi öldürcek seviyeye gelemem.

Hayatımı seviyorum ailemi seviyorum. Senin secimin senin kararın kimse karışmıyor ..

Gorüşüne saygı duyuyorum kararından seni vazgecirecek degilim.:cat:

Ertugyigit
20 Ağustos 2014, 13:51
Herifin omzunu dürtmüş ve bişey sorucam demek gerçekten çok kaba her zaman pardon bişey sorabilir miyim diye sorarım herkese ve karşılık beklemeden lafa girmem bu gibi şeyler önemli ve kadın da varoş Kezbanın teki belli direk mahalle karısı zaten uyuz da bişey adam haklı beyler

Chronix
20 Ağustos 2014, 14:29
benzin istasyonlarında yakıtını aldın hadi hemen çık diye bir kural yoktur.adam alışverişini yapar,lavabosuna gider,aracının yağına suyuna baktırıp camını sildirir ve bunların çoğuda araç pompa başındayken olur.artı motorcunun önünde başka pompa yok o sürücü nereye gidiyor? markete gidecekse pompaların etrafından da dolaşbilir, yakıt alacaksa neden motorcunun önüne çekip motorcunun çıkışını zorlaştırıyor.adam motorunu pompa önünden çekip eldivenlerini giyerse zorunlu olduğu için değil iyi niyetinden olur.kusura bakmayında böyle bir araç sürücüsüne bırakın iyi niyeti işini zorlaştırmak için bile elimden geleni yaparım..

Sinan Aksu
20 Ağustos 2014, 14:34
benzin istasyonlarında yakıtını aldın hadi hemen çık diye bir kural yoktur.adam alışverişini yapar,lavabosuna gider,aracının yağına suyuna baktırıp camını sildirir ve bunların çoğuda araç pompa başındayken olur.artı motorcunun önünde başka pompa yok o sürücü nereye gidiyor? markete gidecekse pompaların etrafından da dolaşbilir, yakıt alacaksa neden motorcunun önüne çekip motorcunun çıkışını zorlaştırıyor.adam motorunu pompa önünden çekip eldivenlerini giyerse zorunlu olduğu için değil iyi niyetinden olur.kusura bakmayında böyle bir araç sürücüsüne bırakın iyi niyeti işini zorlaştırmak için bile elimden geleni yaparım..

Aynen öyle..
Öte yandan bazı arkadaşlar bencillikten dem vurmuş,
Sanki AUDİ'de hasta var, sanki hamile doğum yapmak üzere, sanki Nato zirvesi başkanıda konferansa yetişiyor.
Yahu sende tek kişisin, oda tek kişi..
Senin otomobil kullaniyor olman, seni statü sahibi yapmaz ki.

Adamlar otomobillerini pompanın önünde bırakıp, markete girip ödemesini yapmak için bile 5 dakika sıra bekliyorlar,
İnsan gibi kenara alırmısın dese, belki motorcu kendisi bile yol verir.

beko12345
20 Ağustos 2014, 14:58

Madem öyle , birgün siz pompada beklerken biri gitsin lavaboya 1 saat gelmesin.
Bu başınıza gelir umarım. Sonra tekrar yazarsınız buraya.
Nasılsa hemen çekilme zorunluluğu yok.

ceyceypad
20 Ağustos 2014, 15:25
istediğin marka araca bin, o motorcunun aldığı keyfi alamazsın

DKN
20 Ağustos 2014, 16:05
Başkaları böyle davranıyor diye bendemi böyle davranmak zorundayım ?

ayrıca her 3 aractan biri markete giriyo alacagı verecegi oluyor derken bu kayıtlı bir istatikmidir ?

Cünkü yakıt dolumu olurken kredi kartı cekilmesi ek süre degildir.

Ben motorcuyum diye motorcunun tarafını tutacak degilim. Videodaki motorcu arkadaşımız haklı olabilir. Ama tamamen sucsuz degil.

ben Kendim icin söylüyorum ve benim kararım ben pompanın önünde ASLA ekipmanlarımı giymem. 2 dakikalık icin insanlarla kavga edip birbirimizi öldürcek seviyeye gelemem.

Hayatımı seviyorum ailemi seviyorum. Senin secimin senin kararın kimse karışmıyor ..

Gorüşüne saygı duyuyorum kararından seni vazgecirecek degilim.:cat:

pompanın önünde ekipman giymem derken, arkadaş komple ekipmanlarını çıkarmıyo sadece eldivenini çıkarıyo cebinden para almak için yoksa o el kotun cebine eldivenle birlikte girmez bu yüzden mesajını alıntı yapmıştım aslında

kredi kartından çektirmekte 10 sn sürer ondan şikayetçi olmadığım bellidir herhal :)

istatislik değil bu arada benim kendi gözlemim, ss makina kullananların en çok zaman geçirdiği yer sonuçta :) tekerin düz bassın kal sağlıcakla..

maxi97
20 Ağustos 2014, 23:16
Madem öyle , birgün siz pompada beklerken biri gitsin lavaboya 1 saat gelmesin.
Bu başınıza gelir umarım. Sonra tekrar yazarsınız buraya.
Nasılsa hemen çekilme zorunluluğu yok.

e kötü en ücra en boşbeleş istasyonda dört tane pompa var. en az ikisi benzin, mazot.

valla adam efendi gibi hafif bi kornayla elini insan gibi ileri uzatıp yüz ifadesiyle de rica eder gibi yapsa motoru çalıştırmadan elimle bile iterim.

ama adam gelip de ayağımı ezmeye kalkarsa kusura bakmayın az bile yapmış.

bir de sırf kadın olduğu için birinin yaptığı öküzlüğü sineye çekecek biri de değilim. aynı hareketi bi erkek yapsa ne yapardınız?

tekoklava
20 Ağustos 2014, 23:44
http://i.hizliresim.com/JdBGmj.png (http://hizliresim.com/JdBGmj)

mstf_gnc
20 Ağustos 2014, 23:46
eldivenleri giymesinden ne olcak taş çatlasa 2 dk sürer bea. helal olsun kanki ye. artist p.venk mum gibi kaldı arabanın başında.

tekoklava
20 Ağustos 2014, 23:52
Ben ısıklarda sag tarafta beklemekteydim sag tarafıma bakıyordum böyle bir hanzo geldi sol ayagımın üstüne çıktı ve inmedi öyle kaldı
ben bagırdım bagırdım kaputa yumruk attım 2 3 tane elimle geri git işareti yaptım (yaklaşık 10 saniye lastik ayagımın üstünde kaldı)neyseki geri gitti indim aşaa yanaştım cama ana avrat bacı sülale bastım kalayı cama 2 3 yumruk attım adam dondu kaldı 2 gün ayak agrısı cektim
buda bana ders oldu ogündür ışıklarda ortada beklerim