PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorcu (kurye)HASAN abiye çok Teşekkürler...

viper_1
04 Mayıs 2006, 00:02
Selamlar.
Arkadaşlar sizlere bir motorcu'nun diğer vatandaşa ya da motorcuya yardım etme hikayesini anlatacam...

Ben bundan 1 hafta önce İstanbul'da moto gp'de görev için Federasyonun ayarladığı otele yerleştim.Antrenmanlar ve sıralama turları bitti.Yarış günü yani pazar günü sabah , otelle ilişkimizi kesip yarışa ; çantalarımızla gitmemiz gerektiği söylendi.Tabi ben de herkes gibi eşyalarımı hazırlayıp aşağı indim fakat otobüslerin daha gelmemesi nedeniyle eşyaları lobiye bırakıp kahvaltıya gittim.
Fakat son gün ve yarış gününün verdiği heyecan , ufak vedalaşmalar falan derken , eşyaları otelde unuttum.Zaten bir çanta ve ufak bir poşet vardı.
Yarış günü,aynı noktada görev yapacağımız Hasan abiyle tanıştım...Kendisi zaten motorla geldiği pistte , motoru otopark'a çekip , yanımıza kaskla falan gelmişti.

Ben akşam 20 dk uzaktaki otele nasıl dönüp eşyaları nasıl alacağımı kara kara düşünürken , aklıma o abi geldi.Zaten yanımdaydı.Ona olanları anlattım.
"Yaw gülüm ayıp ettin , ben çıkışta gidip alırım." dedi.Saolsun.Yakıt parası ve zaman ile ilgili sorun çıkıp çıkmayacağını soracağım zaman , bile yaw kardeşimiz için 2 saat ayıramıyacaz mı? Ne yakıtı , öle şey olur mu dedi...
Saolsun , mesai bitip de , herkes evine memleketine dönmeye başlarken , 5 dk da gidip eşyaları , getirdi.
Hatta bizim otobüs hareket etmişti.Yolda buluşup eşyaları aldım.
Hasan abiye orada defalarca TEŞEKKÜR ettim , walla arkadaşlar nasıl ilaç gibi geldi bilemezsiniz.

Bu arada bu hasan abi , moto kuryelik yapıyomuş. Tabi ben adresi tarif bile etmedim.Sadece otelin kartını verdim..Gidip gelmesi yarım saat bile sürmedi.:)
İstanbul hakemleri kendisini sanırım tanır.YBR 125 motoru var.Motor kendine ait.

Buradan HASAN abiye tekrar TEŞEKKÜRLER...

Ben de zaten biliyorum motorcuların her zaman birbirilerine destek olacağını ama sadece motorcu değil , bizler herkese yardımcı olmaktan hiç kaçınmayız...

Bütün motorcu , motora gönül vermiş dostlarıma saygılar.
Eskişehir'deki kardeşinizden selamlar...

vlad1462
04 Mayıs 2006, 00:12
bu akşam otobüsle eve gelirken e5 te bi honda twister geçti önümden,peşinden bikaç farklı tarz motor daha geçti.otobüs birazdaha ilerleyince bi baktımki elemanlar en sola çekmişler .sanırım twisterdeki vatandaşa bişe olmuştu ve diğerleri yardım için durmuşlardı.neyseki önemli bişe yokki sonra hepsi yola devam ettiler.bu belkide pekçok kişi için normal bişey,sitede defalarca okumuştum butür yardımlaşmaları ama canlı olarak şahit olmak çok daha farklı geldi bana.bi hoş oldum valla:)
yaşasın motorcular,yaşasın motorcu kardeşliğ:cat: i

watergun
04 Mayıs 2006, 00:15
teşekkürler hasan abi. Harbi adammış:cat:. Gerçek motorcular harbi ve yardım severdir.

necdet
04 Mayıs 2006, 00:19
zaten bu tür şeyler bekliyemesek birbirimizden burada ne işimiz var yinede
iyi yapmışın teşekkür etmekle .:)

motocycleboyreigns
04 Mayıs 2006, 12:23
Bir de kuryelere laf atarlar

camadan
04 Mayıs 2006, 13:15
Kurye deyip geçmeyin bence, ulaşamiyacağımız acil gitmesi gereken şeyleri bi çırpıda götüren insanlar onlar yaw.

büyük bi alkış ::alkiis:: ::biggrinn ::haapppy:

serkankiyak
04 Mayıs 2006, 17:55
Buradan sormak istiyorum;hiç acil bir ilaç ihtiyacı olupta eczanede bulamayan ve eczacı tarafından ilaç deposundan sipariş edilen ilacın gelmesini bekleyen var mı?
Peki kim getiriyor o ilacı?

alpayism
04 Mayıs 2006, 19:40
viper_1, yani T23 ortağım Hasan'ın sorununu çözdüğüne sevindim.
Rüzgarın bol olsun
:bounce:

cardio
26 Eylül 2008, 13:25
YARDIM LÜTFEN :

Ankara(Çankaya)- Kırıkkale arasında haftanın 5 günü her sabah İLAÇ götürecek motokurye arıyoruz.

İrtibat : halukss@yahoo.com, (312) 441 9228

Teşekkürler

woxter
26 Eylül 2008, 13:34
biz kendimize ve cevremize yardım etcez ki bu duruma dustugumuz zaman baskalarıda bize yardım etsın
hasan abi ye tesekkur ediyoz
paylasım için sanada volkan

caner22
26 Eylül 2008, 13:35
Teşekkürler kurye abi:)

arslanfb
26 Eylül 2008, 13:38
YARDIM LÜTFEN :

Ankara(Çankaya)- Kırıkkale arasında haftanın 5 günü her sabah İLAÇ götürecek motokurye arıyoruz.

İrtibat : halukss@yahoo.com, (312) 441 9228

Teşekkürler

Anasayfaya kurye aranıyor diye bir başlık atsan daha iyi olurdu böyle zor bulursun.

C@LiMeRO
26 Eylül 2008, 13:38
Güzel şeyler bunlar.. İnsanın içini huzur dolduruyor. Bu arada hep iyilerle karşılaşmak dileğiyle:)

enginer6
26 Eylül 2008, 13:45
ben de ilk motorumu aldığımda eve götürürken benzin bitmiş ve yolda kalmıştım. arkadaşım bidonla benzin almaya gittiği yarım saat içerisinde 4 motorcu arkadaş yardıma ihticacım olup olmadığını sormak üzere durdu. Bu durum çok hoşuma gitmişti. zor durumda kaldığında birinin yardım edeceğini bilmek ve aidiyet duygusu güzel bişey gerçekten

viper_1
26 Eylül 2008, 13:51
Bu topiği bulurken çok uğraştınız mı?

Ergin
26 Eylül 2008, 13:56
konu sanırım amacına ulaşmış yardım alan kişi teşekkürünü etmiş ve konu zaman aşımına ulaşmıştır bu sebepten konu topic sahibinin kendi ricası üzerine kilitlenmiştir