PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor almak için bankadan kredi alm

Jokzilla
27 Mart 2014, 20:03
Evet abiler sonunda karar verdim, mh drift alicam 3000 tl'ye bayi kredi kartina 9 taksit yapiyor onu odemem zor olur, kredi alip anneannemin uzerine motoru oyle almak istiyorum, daha kolay odenir gibi gozukuyor pek bilgim yok nasil kredi alinir nasil yuruyor bu odeme isleri bilmiyorum, 3000 tl kredi verirler mi? Anneannem 64 yasinda kendisine dedemden kalan maaş var, tabi taksitleri ben odeyecem sadece onun uzerineolsun istiyorum bana vermezler sigorta vs calisiyor gorunmuyorum, bi bilgisi olan varsa yazarsa sevimirim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Yukarı alalım yok mu bilgisi olan?

Bysanchez
27 Mart 2014, 20:03
Evet abiler sonunda karar verdim, mh drift alicam 3000 tl'ye bayi kredi kartina 9 taksit yapiyor onu odemem zor olur, kredi alip anneannemin uzerine motoru oyle almak istiyorum, daha kolay odenir gibi gozukuyor pek bilgim yok nasil kredi alinir nasil yuruyor bu odeme isleri bilmiyorum, 3000 tl kredi verirler mi? Anneannem 64 yasinda kendisine dedemden kalan maaş var, tabi taksitleri ben odeyecem sadece onun uzerineolsun istiyorum bana vermezler sigorta vs calisiyor gorunmuyorum, bi bilgisi olan varsa yazarsa sevimirim :)
1000 tl kredi bile veriyorlar suanda... ancak sen bankaya muraacat edeceksen senın calısır oldugun yanı sıgortalı oldugun firmadan aylık ucret bordrosu ısteyeceklerdır senden ancak sen oyle alabılırsın kredıyı... tabı dedem anneannem vs dıyorsan onlarla gıtmen gerekecektır bankaya

kngsze
27 Mart 2014, 20:04
Karta taksit daha mantıklı kredi çektiğinde dosya masrafıydı aylık faiziydi ortlama 9 ay vadeye 3.000 tl çekip 3.600 felan ödersin

http://www.hangikredi.com/hangikredi/ihtiyac.aspx

Bura yardımcı olur

ENİGMA
27 Mart 2014, 20:07
benimde kredi kartim var ama limiti yetmiyor sizce yari nakit yari kredi karti kabul ederler mi

OFG
27 Mart 2014, 20:09
Anneannene direk verirler, maaşını aldığı bankadan alabilir.Maaşından keserler sen de anneannene verirsin :)

Bysanchez
27 Mart 2014, 20:13
benimde kredi kartim var ama limiti yetmiyor sizce yari nakit yari kredi karti kabul ederler mi

onu alacagın sahısla konusman lazım ama en mantıklısı karta odemek eger ımkan varsa dıger arkadasın dedıgı gıbı dosya masrafı ıvır zıvır derken epey bır masraf oluyor. adı ustunde kredı ıste aldıgın 10 parayı 100 olarak oduyorsun .

Jokzilla
27 Mart 2014, 20:17
Bayiden taksitle almak icin kredi karti almam lazim, aylik 380 tl taksit odemem cok zor olur, bunun ekipmani vs. Var onun icin dedim banka daha uygun gibi geldi bans

Macit250
27 Mart 2014, 20:26
Banka kredi taksitleri 12 ay ile sınırlandırılmadımı benmi yanlış biliyorum.Eşimde bankacı benim en son ocak dan sonra öyle dediğini hatırlıyorum.Kredide çeksen gene aynı meblağı ödeyeceksin.Birde kadına yazıktır yahu alacağı 3 lira para onuda sen elinden alacaksın.Bir şeyi almak kolayda vermeye sıra geldimi çok zorlar adamı inşallah borcuna sadık olursun.

Jokzilla
27 Mart 2014, 20:50
@macit250 kimsenin elinden bisey aldigim yok!!! Kendim odeyecem dedim okumadin mi?

ronnytechno
27 Mart 2014, 21:00
Jockzilla kardeşim krediyi kime çektireceksen o bankaya gidecek zaten maaşı var diyosun krediyi çekecek alcak parayı vercek sana bu kadar kolay .

astorojna
27 Mart 2014, 21:06
kapının önüne bir araç getirilir ve ananne araca bindirilip en yakın ziraat bank şubesine gidilerek 3000 tl 24 ay vadede kredi çekilir. aylık ortalama 185 tl ödeme düşer. ziraat bank dememin sebebi yaş biraz büyük olduğu için yaşlı kesime ziraat daha kolay kredi verir.

Jokzilla
27 Mart 2014, 21:20
Astorojna, Arac konusu dalga olmus ama neyse :) 24 ay taksit oluyosa iyi :)

dr.asc
27 Mart 2014, 21:22

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Yukarı alalım yok mu bilgisi olan?

uygun kredi bulamazsan eğer büyük kuyumcular falan da %12 lik bi komisyonla kredi kartından çekip nakit para verebiliyorlar...

Jokzilla
27 Mart 2014, 21:37
uygun kredi bulamazsan eğer büyük kuyumcular falan da %12 lik bi komisyonla kredi kartından çekip nakit para verebiliyorlar...

O zor biraz hocam

DEISIS
27 Mart 2014, 21:52
KENDİ MESAJIMDAN ALINTI:

Adamın biri oturduğu koltukta uyuklamış.

Yanındakiler ses etmemiş. Derken adamın

sakalının üzerinden fare geçmiş. Uyanınca

yanındakiler demişler; "Efendi sakalını yıka

üstünden fare geçti" Adam bunu duyunca: " Yoo olmaz

getirin usturayı sakalı keseceğim demiş. Adamlar şaşrmış.

"Efedi fare geçmesiyle ne olur* Yıkarsın olur biter"

Adam : "Yoo olmaz o hınzır YOL ETTİ YİNE GEÇER"

sen şimdi bu krediyi çekersen İLERDE motoru yenilemek için yine çekersin.

23-26 evlenecek olursun yine çekersin. Araba istersin yine çekersin.

Sonunda maaşı faize kurban giden biri olarak ne Allah ın ne kulunun

hoşlandığı biri olarak gelirsin buraya.

Allah hoşlanmaz: Faiz almak da vermek de haramdır.

Kul Hoşlanmaz: "Para ruh gibidir. Nasılki ruh bedeni terk edince

insanlar senden uzaklaşır,para da cüzdanı terkedince insanlar senden uzaklaşır.

Jokzilla
27 Mart 2014, 22:01
@Deisis Dua ile motor alinmiyor mecbur alicam kredi yoksa motora binemem. Ehliyetide yakinda aliyorum motorsuz olmaz ne yazikki :/

turkish39
27 Mart 2014, 22:26

Para verde nasıl verirsen ver.Ben bi kısmını nakit,bi kısmınıda iki adet kredi kartıyla ödedim.

Kredi işine karşıyım.Üç binlira zaten sadece motorun parası hatta 3170 TL.Faizi dosya parası derken,Sigortası,vergisi,plaka masrafı...Sonra yeni heves gez Allah gez benzin parası yetmeyecek.Ekipmanlar cabası.Aynı motordan var bendede.3000 tl lik motor ama oğlumla benim ekipmanlarım 2000 tl oldu hemen hemen.İnsan hevesleniyor gözünü karartıyor hemen alayım diye ama iş öyle değil.Biraz elinde para olsaydı daha farklı olurdu.Ben deli gibi inazuma istiyorken driftle yetindim.Krediye zaten yanaşmam ödeyemem çünkü.Almak kolay ödemek zor.Tamam mal sahibi oluyosun ama değerinden fazlasını vererek oluyosun.

Jokzilla
27 Mart 2014, 22:37
Para verde nasıl verirsen ver.Ben bi kısmını nakit,bi kısmınıda iki adet kredi kartıyla ödedim.

Kredi işine karşıyım.Üç binlira zaten sadece motorun parası hatta 3170 TL.Faizi dosya parası derken,Sigortası,vergisi,plaka masrafı...Sonra yeni heves gez Allah gez benzin parası yetmeyecek.Ekipmanlar cabası.Aynı motordan var bendede.3000 tl lik motor ama oğlumla benim ekipmanlarım 2000 tl oldu hemen hemen.İnsan hevesleniyor gözünü karartıyor hemen alayım diye ama iş öyle değil.Biraz elinde para olsaydı daha farklı olurdu.Ben deli gibi inazuma istiyorken driftle yetindim.Krediye zaten yanaşmam ödeyemem çünkü.Almak kolay ödemek zor.Tamam mal sahibi oluyosun ama değerinden fazlasını vererek oluyosun.

anladım abi,hiç birikmişte yok bende baya zorlanıcam gibi aynen krediden gözüm korktu, :salut:

turkish39
27 Mart 2014, 22:48
anladım abi,hiç birikmişte yok bende baya zorlanıcam gibi aynen krediden gözüm korktu, :salut:

Acele etme sabret.Sonuçta sen borçlanacaksın,biz sadece fikir veriyoruz.Borçsuz mal alınmıyor ama en azından elinde biraz para olsun öyle niyetine gir,rahat rahat gez.

Macit250
28 Mart 2014, 00:04
Birşey yazınca hemen atarlanıyorsunuz da ,bunlar abi tavsiyesi ama yaşın getirdiği ateş var içinizde ,doğruyu söyleyince hoşunuza gitmiyor.sen kardeşim ilk önce aylık kazancını ,masraflarını bir kagıda yaz sonra .motosiklet taksidi ,benzin parası ve doğabilecek masraflarıda ekleyerek iş yap.çünkü kendin dahil başkalarınıda mağdur edersin yazık olur.umarım istediğin motosiklete kavusursun.yazım hataları için kusura bakmayın teldeyim .

sedat_57
28 Mart 2014, 00:17
DEISIS e katılıyor..Borçla keyf yapılmaz diyorum..Bende motorsuz kaldım stajerdim paramı biriktirdim 190 tl maaşım vardı 2007 de 30 tl internet öderdim..Stajım bitti 430 tl ye çalışmaya başladım 6 ay sonra 2007 model 10 binde ybr 125 aldım 2500 liraya dün gibi hatırlarım :P 2008 ocak ayında aldım..

astorojna
28 Mart 2014, 01:27
Astorojna, Arac konusu dalga olmus ama neyse :) 24 ay taksit oluyosa iyi :)

kesinlikle dalga geçme gibi bir niyetim yok yanlış anlama sadece bankada çalışan biri olarak yön veriyorum...

Tİme_shİft42
28 Mart 2014, 01:48
Aylık kac tl odeyebilirsin?

suato21
28 Mart 2014, 02:24
Kimse gidipte keyfinden bankalara borçlanmaz,arkadaş üstüne basa basa sölüyor işte imkanım yok diye..Günahsa günah Allah affetsin napalım mecburuz..

clabber
28 Mart 2014, 04:06
Ananeni bu işlere bu bulaştırma, çalış kazan öyle al iki tekeri...

ERROR88
28 Mart 2014, 09:31
Paran yoksa alma elleme kadının maasını

DEISIS
28 Mart 2014, 11:32
@Deisis Dua ile motor alinmiyor mecbur alicam kredi yoksa motora binemem. Ehliyetide yakinda aliyorum motorsuz olmaz ne yazikki :/

"Ayakkabınızın bağcığı kopsa Allah tan isteyin" diyor Peygamber Essalatü Vesselam.

Nuh Peygamber in duasıyla dünyayı sel aldı,

Lut Peygamber in duasıyla gökten taş yağdı vs..

Sen dua ile motor alınmıyor diyorsun?

Kafanın ortasındaki gözler senin istihkakınla haketmenle orada değiller.

Kulaklar hakeza. Onları hakedecek bir şey yapmadın. Ayaklar hakeza vs..

Sen istemeden ve haketmeden organlarını tastamam veren Allah C.C. sen

isteyecek ve sabredeceksin de sana motor vermeyecek/veremeyecek ha?

Yaratıcını tanıyamamışsın genç adam.

D e m i r
28 Mart 2014, 15:07
anneannezin üstüne çekmeniz hayat sigortasını yüksek ödemenize neden olabilir. Çünkü risk düzeyi daha yüksek ( yaştan dolayı )

Jokzilla
28 Mart 2014, 16:42
Cevaplar ve tavsiyeler icin sagolun hepinize cook tessekkur ederim, seviyorum sizi :)