PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motorum cbr 1000rr :)

Sayfa : [1] 2 3

s.e.c
09 Şubat 2014, 20:13
Uzun bir aradan sonra cuma günü yeni motorum 2008 cbr 1000rr ıma kavuştum:) İnşallah herkes gönlündeki motora sahip olur. Daha önceleri arkadaşlarımın r6 ve 900rr larını kullanıyordum. r6 600 lük olduğu için aşırı korkutmuyordu. 900 rr da eski teklonoji olduğundan 125 beygir ve ağırlığı fazla olduğu için bir derece dizginlenebiliyordu fakat. 1000 rr gerçekten müthiş bir güce sahip, şuana kadar sadece bir kaç ivmelenme denemesi yapabildim ama gazı 1\4 anca açabildim. Tarif etmesi çok zor bir güce sahip. Hacim büyültmek isteyenler varsa şiddetle tavsiyem ilk etapta en fazla 600f yada r6s gibi 100 hp civarı motosikletlere yönelsinler çünkü gerçekten litrelik makinelerde gücün büyük bir bölümünü kullanamıyorsunuz. Şimdi sen neden litrelik aldın derseniz; 600 cc r6 yı uzun süre kullandığımdan kendimi tecrübeli sanıyordum :) Ama yinede bilek ve irade insanın kendisinde, gaza gelme olgunluğunu aşmışsanız ve 600 lük tecrübeniz varsa litrelik almak çok saçma değil.
Jet modem ile bir türlü foto yükleyemedim, daha sonra fotoların boyutu küçültüp atıcam buraya. Şuanlık sadece avatarımda var

lord2132
09 Şubat 2014, 20:19
Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın
Tekeriniz düz bassın
Selametle =)

s.e.c
09 Şubat 2014, 20:26
Çok teşekkür ederim saolun :)
http://i.hizliresim.com/KlOvbb.jpg (http://hizliresim.com/KlOvbb)
http://i.hizliresim.com/wbBJv8.jpg (http://hizliresim.com/wbBJv8)
http://i.hizliresim.com/KPlP79.jpg (http://hizliresim.com/KPlP79)

Smyrna35
09 Şubat 2014, 20:31
Tekeriniz düz bassın.

KrioterS
09 Şubat 2014, 20:35
Hayırlı olsun.

HELLAS
09 Şubat 2014, 20:37
2008 bu kasa 1000 rr larin bazi kotu huylari var biliyonmu ?

shrek
09 Şubat 2014, 20:38
HAYIRLI UGURLU OLSUN GÜLE GÜLE KULLAN

scooboy
09 Şubat 2014, 21:31
İyi günlerde kazasız belasız kullanın.

teknoali
09 Şubat 2014, 21:43
Güle güle kullanın bu kasa hep hoşuma gitti :) kırmızı rengine bayılıyorum

s.e.c
09 Şubat 2014, 22:02
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar:)
HELLAS. Arkadaşım litrelik motor aldığıma göre o kötü yada iyi huylarını bilmeme lüksüm olmadığını biliyon mu ? 100 lük cup bile alırken araştırmadan alcak adam değilim.

Felon
09 Şubat 2014, 22:05
Uzun bir aradan sonra cuma günü yeni motorum 2008 cbr 1000rr ıma kavuştum:) İnşallah herkes gönlündeki motora sahip olur. Daha önceleri arkadaşlarımın r6 ve 900rr larını kullanıyordum. r6 600 lük olduğu için aşırı korkutmuyordu. 900 rr da eski teklonoji olduğundan 125 beygir ve ağırlığı fazla olduğu için bir derece dizginlenebiliyordu fakat. 1000 rr gerçekten müthiş bir güce sahip, şuana kadar sadece bir kaç ivmelenme denemesi yapabildim ama gazı 1\4 anca açabildim. Tarif etmesi çok zor bir güce sahip. Hacim büyültmek isteyenler varsa şiddetle tavsiyem ilk etapta en fazla 600f yada r6s gibi 100 hp civarı motosikletlere yönelsinler çünkü gerçekten litrelik makinelerde gücün büyük bir bölümünü kullanamıyorsunuz. Şimdi sen neden litrelik aldın derseniz; 600 cc r6 yı uzun süre kullandığımdan kendimi tecrübeli sanıyordum :) Ama yinede bilek ve irade insanın kendisinde, gaza gelme olgunluğunu aşmışsanız ve 600 lük tecrübeniz varsa litrelik almak çok saçma değil.
Jet modem ile bir türlü foto yükleyemedim, daha sonra fotoların boyutu küçültüp atıcam buraya. Şuanlık sadece avatarımda var

ahahhhahaha hocam sen o r6 yı kullanabiliyormuydunki ?

Daha bindiğin aletin kaç beygir olduğunu bilmiyormuşsun.

1000 seni neden bu kadar korkuttu?

Yoksa sadece yeni motorunu pohpohlamakmı olay.

Ben bi çok binlikle gazladım hiçte öyle bir hissiyat görmedim, yoksa seninkisi okunmuşmu gazı 1/4 açabilmişin falan. :)

600lük motoru küçümsemeden önce onun hakkını verebilseydin gazını full açabilirdin korkmadan ... :cat:

Bu arada hayırlı olsun

Umarım kötü haber gelmez,birkez daha ''yarış motosikleti öldürdü'' manşetini görmeyiz.Yürümeden koşmaya çalışanlar arasına hoş geldin.

Alper Kaya
09 Şubat 2014, 22:12
hayırlı olsun olmasınada geri kalan hiç bi bilgiye katılmıyorum tamemiyle kişinin kendi tecrübesizliği ile alakalı kendini ne kadar tecrübeli sansada :)

extrem_015
09 Şubat 2014, 22:26
bırakın bu işleri 1000 likmiş ben 1000 likte kullandım 600 lükte kullandım 1000 likte fark tork nedeniyle mutlaka var ama öyle allah uçuyorum aman aman diye bir fark yok....ayrıca 600 lük makinalar virajlarda çok daha kıvrak...litrelik makina ile virajlarda high side olma olasılığı çok daha fazla... 600 lük bu yönlerden orta seviyede bir kullanıcı için çok daha hata affeder.
sen 600 lüğü kullandım sanıyorsun ama aslında yarısını anca kullanmışsındır küçük gördüğün 600 lük motorlarla neler neler yapanlar var bir bilsen...

ayrıca küçümsediğin r6s yada 600f4i öyle hafife alınacak motorlar değil. ikiside safkan racing makinalar.
tr şartlarında 600 lük makina bile fazla ne yollarda hayır var ne sürücülerde sen litrelikten söz ediyorsun..:)

motora gelirsek hayırlı olsun ama 08 1000rr larda yağ yakma sorunu debriyaj tas sesi sorunu kronik olarak var bunlar giderilmiş mi? özellikle yağ yakan bloklar komple yenisi ile değişiyordu bunlar ne durumda? bu durumlardan haberin yoksa başın ağrıyabilir o yüzden uyarayım dedim.

aradaki fark bu kadar
http://www.youtube.com/watch?v=hopSUZSJdHc

600 lük makinanın sonuna kadar hakkını verip artık bana yetmiyor diyen adamın işi litrelik makina o adam sayısıda oldukça az ;)

berkay3212
09 Şubat 2014, 22:28

Ben bi çok binlikle gazladım hiçte öyle bir hissiyat görmedim, yoksa seninkisi okunmuşmu gazı 1/4 açabilmişin falan. :)

600lük motoru küçümsemeden önce onun hakkını verebilseydin gazını full açabilirdin korkmadan ... :cat:

Bu arada hayırlı olsun

Umarım kötü haber gelmez,birkez daha ''yarış motosikleti öldürdü'' manşetini görmeyiz.Yürümeden koşmaya çalışanlar arasına hoş geldin.

boş polemik yapmaktan ne kadar hoşlanıyorsunuz.

s.e.c
09 Şubat 2014, 22:29
Felon ben r6 nın beygir gücünden bahsetmişmiyim bir oku bakalım ? Yada bindigim aletin kaç beygir olduğunu bilmedigimi nasıl anladın ? Sadece 900 rr ın beygir gücünden bahsettim. Öyle bir yazmışsın ki sanki 20 yaşında cahil adama akıl verir gibi konuşmuşsun. Bir daha yazarken karşındaki adamın 30 yaşında oldugunu bilerek yaz problem yaşanmasın.
1000 lik motor beni korkuttu tabikide, ne deseydim yalan yanlış gazladım acayip gidiodu v.s gibi ergen yorumları mı yapsaydım.
Hem ben litrelik motorların korkutucu oldugunu anlatmak istedim. Kalkıpta en iyi motor benim ki demedim pohpohlama ne alaka ?
Senin tecrüben benden fazladır korkmadan gaz açıyorsundur. Ben kendi hislerimi anlatmaya çalıştım anlayana

AWESQME
09 Şubat 2014, 22:31
Kaç yıl ve kaç km sürüş tecrüben var ve bu zamana kadar hangi motorlarla kaç km yaptın sorabilir miyim?

wolrath
09 Şubat 2014, 22:35
hayırlı olsun oncelıkle.

orjınal blok uzerındekı rengını yanlıs hatırlamıyorsam. motor ellenmemıs. daha onceden yakmadıysa da yakın tarıhte sorun cıkarabılır.

s.e.c
09 Şubat 2014, 22:41
17 yıldır motor tepesindeyim. 600 lük ile km olarak bilemesemde uzun zamandır haşır neşirim. Anlatmak istedigim ilk 1000 cc tecrübem oldugu için gücü ürkütücü geldi. Topspeed videosu koyan arkadaş; son hizlari acisindan fazla fark olmadigini sokaktaki cocukta biliyor. Benim anlatmak istedigim ivmelenirken ki kudurması. Nese ya ne amaçla konu açıyorum nerelere çekiliyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Wolrath saolasın. Evet motoru hiç ellenmemiŞ ve yag yakmiyor ama ileride ne olur bilemem. Eski sahibi tanıdıgım biri, özellikle yag yakmadıgını biliyorum

Tİme_shİft42
09 Şubat 2014, 22:42
Way arkadaş be hayırlı olsun demek bu kadarmı zor :)

extrem_015
09 Şubat 2014, 22:46
top speed değil o videoda ara hızlanmalarda var sokaktaki çocuklar gelip yorum atıyor gibi sanki ;) ayrıca mesajı doğru düzgün okusanız tork nedeniyle mutlaka fark var diye belirttim....

ama aşırı bir fark olmadığını söyledim neyse boşver......

malkocoglu48
09 Şubat 2014, 22:48
bizim huyumuzdur yeni bişey alınca eskiler tü kaka olur huyumuz kurusun :)

CaBRioLeT
09 Şubat 2014, 22:57
Hayırlı uğurlu olsun......

Phoenixs
09 Şubat 2014, 22:59
Hayırlı uğurlu olsun kardeşim :) allah kaza bela dert deva vermesin tekerin daima düz bassın :) depon hep dolu olsun

Felis Leo
09 Şubat 2014, 23:01
Hayırlı olsun çok güzel bir motor.

Lucas
09 Şubat 2014, 23:02
Litrelik ile 600 cc arasinda 400 cc fark var. 400 cc fark, daha fazla tork, daha fazla beygir, daha agresif bir güç demek. Sanirim hakkini vermek Cem Yılmaz`ın reklam filminden dillere plesenk oldu. 600 cc kullananlar kizacaklar bana belki ama, senelerce motor kullanmis bir abime yeni aldigi motorunu uzaktan gorup "Abi 600 RR almışsin hayirli olsun" dedigimde, "1000`lik o, ben kız motoruna binmem" demişti.
Kısaca, birbirini yermek isteyene laf çok, hayırlı olsun demek kafi.
Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle :)

Felon
09 Şubat 2014, 23:07
Kenan Sofuoğlu sizler kadar olamadı,siz yediniz bitirdiniz 600ü gitmiyorduda, 1000 aldınız.

Benim lafım 1000 alan herkese değil 600ü küçümseyip fakat daha 600ü bile kullanmasını bilmiyorken 1000alıp böbürlenene.

El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış hesabı.

Atış serbest forum alanı.

Ben yemem bunları onu belirttim.Hayırlı işlerrr...

oyunageldim
09 Şubat 2014, 23:14
Hayırlı olsun güzel motor

CEM.
09 Şubat 2014, 23:18
Kenan Sofuoğlu sizler kadar olamadı,siz yediniz bitirdiniz 600ü gitmiyorduda, 1000 aldınız.

Benim lafım 1000 alan herkese değil 600ü küçümseyip fakat daha 600ü bile kullanmasını bilmiyorken 1000alıp böbürlenene.

El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış hesabı.

Atış serbest forum alanı.

Ben yemem bunları onu belirttim.Hayırlı işlerrr...

Felon ne gerek var bu kadar yüklenmeye :silent:

Alt tarafı hayırlı olsun yazıp geçebilirdin :)

Sonuçta herkesin kendi fikrini ve hissetiklerini söyleyebilmeye hakkı var .

Bence onun 600lük hakkında yazdıkları degil senin onun hakkında yazdıkların daha üzücü.:pale:

Birazdan 1000lik kullanıcılarıda gelir bu başlıkta polemik üstüne polemik ..

Vallaha adam yeni motor alıp konu açtıgına pişman oldu.

Bu arada hayırlısı olsun. Bergamayı bilirim 7dewn 70e herkes motorcudur.

Dedesinden tutun teyzesine kadar.. Bergamadanda tanıdıgım birçok motorcu var. Tanışmak dilegiyle kazasız belasız.

Reşit
09 Şubat 2014, 23:19
MT=Motorcu tımarhanesi oldu iyice :sunny:

HELLAS
09 Şubat 2014, 23:20
ALTIN ELBISELI ADAM BARKIN BEYI ...YORUM lari dinlersen cok kotu 2008 kasasi neyse hayirli olsun

rebel_punto
09 Şubat 2014, 23:24
Dostum hayırlı olsun, tekerine taş değmesin. Boş boş, benim gibi, yalanmayın - adama da çatmayın. İyi dilekler içerisinde dostane dileklerde bulunun. :rendeer:

extrem_015
09 Şubat 2014, 23:28
felonun dedikleri doğruda olsa üslubu nedeniyse yazılanların hiç bir önemi kalmıyor...

AWESQME
09 Şubat 2014, 23:30
Laaa sadece 1000 cc ye ne kadar tecrübeden sonra geçtiğini merak ettiğimden sordum :queen: Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela göstermesin :thumleft:

Alper Kaya
09 Şubat 2014, 23:37
Felon ne gerek var bu kadar yüklenmeye :silent:

Alt tarafı hayırlı olsun yazıp geçebilirdin :)

Sonuçta herkesin kendi fikrini ve hissetiklerini söyleyebilmeye hakkı var .

Bence onun 600lük hakkında yazdıkları degil senin onun hakkında yazdıkların daha üzücü.:pale:

Birazdan 1000lik kullanıcılarıda gelir bu başlıkta polemik üstüne polemik ..

Vallaha adam yeni motor alıp konu açtıgına pişman oldu.

Bu arada hayırlısı olsun. Bergamayı bilirim 7dewn 70e herkes motorcudur.

Dedesinden tutun teyzesine kadar.. Bergamadanda tanıdıgım birçok motorcu var. Tanışmak dilegiyle kazasız belasız.
o zaman yeni motorum bu deseydi kimseye bi söz düşmezdi ama arkadaş bi ton yanlış yorumda bulunmuş üstelik 30 yaşını vurgulamasını hiç anlamadım isterse 45 olsun ne yani ooo diyip plaketmi verilmeli Cem bu işe gerçekten gönül vermiş sürmüş araştırmış haşir neşir olmuş adama ters geliyor itirazımız burda başlıyor

extrem_015
09 Şubat 2014, 23:37
ayrıca hiç tecrübesi olmayanlarında kulaktan duyma bilgilerle yazdıkları yorumlar topic in tam tuzu biberi oluyor :mrgreen:

600 lük kız motoruysa sizin kullandıklarınız ne diye sormazlarmı adama :wiinkk:

Eski_kasa
09 Şubat 2014, 23:40
satın 600'lük leri alın size 1000 cc kurtulun :D

D e m i r
09 Şubat 2014, 23:53
Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Kime akıl verdiğinizi bakmadan konuşuyorsunuz. 30 yaşına gelmiş bir insana kalkıp 15 yaşındaki çocuğu azarlar soru soruyorsunuz? inanın geriliyorum bazı mesajları okurken.... akıllı insan direk başlamaz öyle motorlarla zaten.

Allah korusun kardeşim. Kazasız belasız güle güle kullan.

CEM.
10 Şubat 2014, 00:08
o zaman yeni motorum bu deseydi kimseye bi söz düşmezdi ama arkadaş bi ton yanlış yorumda bulunmuş üstelik 30 yaşını vurgulamasını hiç anlamadım isterse 45 olsun ne yani ooo diyip plaketmi verilmeli Cem bu işe gerçekten gönül vermiş sürmüş araştırmış haşir neşir olmuş adama ters geliyor itirazımız burda başlıyor

Estafurullah alper. Ben ne sizleri nede konuyu açan arkadaşı eleştiriyorum. Sadece tartışma çıkmaması için usluba dikkat edilmesi için çabalıyorum.

İnsanın yeni motoru yeni heyecanı o heyecanla foruma konu açması falan sonra bu yorumlarla karlılaşması üzücü olur diye düşündüm.

Yoksa sen ve felonda bu forumda çok sevdigim üyelerdensiniz. 1000cc ve 600cc kullanıcılarının karşılıklı polemige dönüşmemesi için Felona alıntı yapmıştım..

Saygılar Herkese :cat:

ukiran35
10 Şubat 2014, 00:38
Kazasız belasız sürüşler dilerim kardeşim, ama ben o videodan korktum inanki.
Siz ne olur o kadar hız yapmayın bizim yollarımız uygun değil kardeşçe uyarı.
Hayırlısı olsun tekrardan.

s.e.c
10 Şubat 2014, 01:03
Arkadaşlar anlatmak istediğim şuydu; 600 lük ss kullanırken gazı daha rahat açabiliyordum daha önce 130 beygirin üstünde hiçbir motoru kullanmadıgım için haliyle çok güçlü geldi, 1000rr değilde r1, gsxr1000, zx10r yada alman veya italyan litrelik motorları kullansaydım onlardada aynı durumu yaşayacaktım. Yani 1000rr ı övdüğüm falan yok.
Yaş muhabbetine gelirsek; felon arkadaşımızın bana karşı takındığı üslubuna karşı 30 yaşımda oldugumu belirtmek istedim. Sanki ben hayatımda 100 lük cup tan başka motor kullanmamış 18-20 yaşındaki delikanlıymışım gibi konuşmuş. Ayrıyetten gaza gelme çağlarımı da atlattığımı düşünüyorum.
600f ve r6s i küçümsediğim falan yok fakat tecrübesi olmayan ve illa ss ve ss e yakın birşeyler almak isteyen adama litrelik motor al mı deseydim ? Tabiki 600f yada r6s daha mantıklı bir öneridir, küçümsemekle ne alakası var ?
Bu arada 2008 1000rr ların bütün kronik sorunlarını çok uzun zamandan beri biliyorum fakat ilk çıktığı günden beri tasarımına hayranlığım vardı ve ek olarak gücüm buna yetti, ayrıca çok uygun bir fiyata aldım.
Bazı kronik sorunları olabilir ama üretildiği yıllarda sürüş özellikleri birçok kişi tarafından en çok beğenilen japon 1000 rr dır. Hele birde aldığım fiyatıda düşündüğümde bana en uygun ss i bulduğuma inanıp aldım.
Gücünden korkma konusuna gelirsekte; dergileri takip eden insanlar iyi bilir, bir çok test pilotu litrelik makinalarla viraj çıkışlarında gazı açarken 600 lüklere göre çok daha temkinli davrandıklarını yazarlar. Bu adamlar bile bunu diyorsa benim korkmam çok normal. Ne kadar 600 lük kullansamda litrelik motor kullanıp sınırlarını öğrenmediğim sürece kendime tecrübesiz gözüyle bakarım.

Lucas
10 Şubat 2014, 01:07
ayrıca hiç tecrübesi olmayanlarında kulaktan duyma bilgilerle yazdıkları yorumlar topic in tam tuzu biberi oluyor :mrgreen:

600 lük kız motoruysa sizin kullandıklarınız ne diye sormazlarmı adama :wiinkk:

Polemiğe girmeyeceğim, herkesin kullandiği kendine.
1000 cc litreliktir, 600 cc 600 cc`dir.

s.e.c
10 Şubat 2014, 01:19
Estafurullah alper. Ben ne sizleri nede konuyu açan arkadaşı eleştiriyorum. Sadece tartışma çıkmaması için usluba dikkat edilmesi için çabalıyorum.

İnsanın yeni motoru yeni heyecanı o heyecanla foruma konu açması falan sonra bu yorumlarla karlılaşması üzücü olur diye düşündüm.

Yoksa sen ve felonda bu forumda çok sevdigim üyelerdensiniz. 1000cc ve 600cc kullanıcılarının karşılıklı polemige dönüşmemesi için Felona alıntı yapmıştım..

Saygılar Herkese :cat:
Herkes senin gibi yorum yapsa canımı yesin hocam. Sonuçta ben asla kendi malımı övüp antiobjektif yorumlarda bulunmayı sevmem. Mesela gsxr1000 benim motorumdan daha sorunsuz daha uzun ömürlü bir motordur fakat aralarındaki fiyat farkına da bakmak lazım. Yani ben en iyisi bende demiyorum ama gsxr1000 i bana 17000 tl yede verseler tasarımını sevmiyorum. Nese asıl konumuz bu değildi özetle; motosikletler konusunda boş bir adam değilim sadece bu kadar güçlü bir mtoru ilk kez kullandığım için acemi hissettim hepsi bu

agrasiwe
10 Şubat 2014, 01:23
oy oyy yanıyo mubarek, hayırlı olsun kardeşim, kazasız belasız, o eksoz sesini dinlersin yıllarca insallah :) içim gitti.

s.e.c
10 Şubat 2014, 01:35
bırakın bu işleri 1000 likmiş ben 1000 likte kullandım 600 lükte kullandım 1000 likte fark tork nedeniyle mutlaka var ama öyle allah uçuyorum aman aman diye bir fark yok....ayrıca 600 lük makinalar virajlarda çok daha kıvrak...litrelik makina ile virajlarda high side olma olasılığı çok daha fazla... 600 lük bu yönlerden orta seviyede bir kullanıcı için çok daha hata affeder.
sen 600 lüğü kullandım sanıyorsun ama aslında yarısını anca kullanmışsındır küçük gördüğün 600 lük motorlarla neler neler yapanlar var bir bilsen...
Hocam dikkat edersen ordaki r6 290 küsur hızlara çıkıyor, tamam ibreler gerçek hızdan fazla gösteriyor biliyorum ama stok r6 lar kendi ibresinde dahi bu hızları göremiyor. Ben nerden bileyim o r6 da powercom v.s olmadığını. Aradaki farkı anlayabilmemiz için iki motorunda stok durumda olduğuna emin olmamız gerekir.

ayrıca küçümsediğin r6s yada 600f4i öyle hafife alınacak motorlar değil. ikiside safkan racing makinalar.
tr şartlarında 600 lük makina bile fazla ne yollarda hayır var ne sürücülerde sen litrelikten söz ediyorsun..:)

motora gelirsek hayırlı olsun ama 08 1000rr larda yağ yakma sorunu debriyaj tas sesi sorunu kronik olarak var bunlar giderilmiş mi? özellikle yağ yakan bloklar komple yenisi ile değişiyordu bunlar ne durumda? bu durumlardan haberin yoksa başın ağrıyabilir o yüzden uyarayım dedim.

aradaki fark bu kadar http://www.youtube.com/watch?v=hopSUZSJdHc

600 lük makinanın sonuna kadar hakkını verip artık bana yetmiyor diyen adamın işi litrelik makina o adam sayısıda oldukça az ;)
Hocam dikkat edersen ordaki r6 290 küsur hızlara çıkıyor, tamam ibreler gerçek hızdan fazla gösteriyor biliyorum ama stok r6 lar kendi ibresinde dahi bu hızları göremiyor. Ben nerden bileyim o r6 da powercom v.s olmadığını. Aradaki farkı anlayabilmemiz için iki motorunda stok durumda olduğuna emin olmamız gerekir

blacklord
10 Şubat 2014, 01:37
Motor harika gözüküyor.İnsan imreniyor :) Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Hayırlı olsun.
SS ciler küçümsüyor belki ama bizim gibi yeni başlayanlara SS makineleri kullanmak bile ürkütücü geliyor. Malum gördüğüm kadarıyla en ufak kaydırmada tepetaklak ediyor insanı.
600cc ile 1000 arasında 400cc fark var illaki farklı olacaktır :)

s.e.c
10 Şubat 2014, 01:48

Bu arada hayırlı olsun

Bindiğim aletin kaç beygir olduğunu bilmediğimi nerden çıkardın ? kg başına düşen beygir gücünden tutta arka tekerleğe verdiği güce,torkuna, devir güç grafiğine kadar herşeyini biliyorum. r6 yı kullanabiliyormuydun demişsinde; pist haricinde kendi çapımda zorlayabildiğim çerçevede kullanmışlığım var ama çok iyi sürücüyüm gibi bir iddiam hiç yok. Hatta eminim sen benden daha iyi kullanıyorsundur ama bu üstünlüğünü tecrübenin getirmesi gerektirdiği olgunluğu bana yansıtmanı engelleyen üslubun sayesinde gölgeliyorsun. Ben hiçbir motoru küçümsemedim.

yusufgursoy
10 Şubat 2014, 02:04
Hayırlı olsun hocam kendinize güvenmeseniz almazdınız. Bilinçli birine benziyorsunuz. Sadece şeytana uymayın dolduruşa gelmeyin. Cebinizde silah var diyr adam vuracak değilsiniz ya :)

tr_select
10 Şubat 2014, 02:05
Hayırlı olsun.

30 yaşında olunca, 26 yaşında olunca, 18-20 yaşında olunca ne oluyor ? 30 yaşındaki adam dahamı tecrübeli oluyor yani ? Şu yaş muhabbeti konusunu hiç sevemedim nedense.

21 yaşlarında 600RR kullanıyordum, piste giriyorduk.. İyi kötü söküp topluyordum. Ne yani ergenmi veya yaş itibariyle cahilmi oluyordum o zamanlar ? Bazılarınızın yorumlarından bunları anladım ne yazıkki ve yazdıklarım sadece benzetme, sizlerin yazdıklarınıza nazaran...

Saygılar . . . :)

engin_deniz
10 Şubat 2014, 02:10
O değilde. 3 sayfa yorumların hepsini okudum. 600 cc motor aldigimda beni pişman ettiniz. :) hahhaha

s.e.c
10 Şubat 2014, 02:11
Hayırlı olsun.

30 yaşında olunca, 26 yaşında olunca, 18-20 yaşında olunca ne oluyor ? 30 yaşındaki adam dahamı tecrübeli oluyor yani ? Şu yaş muhabbeti konusunu hiç sevemedim nedense.

21 yaşlarında 600RR kullanıyordum, piste giriyorduk.. İyi kötü söküp topluyordum. Ne yani ergenmi veya yaş itibariyle cahilmi oluyordum o zamanlar ? Bazılarınızın yorumlarından bunları anladım ne yazıkki ve yazdıklarım sadece benzetme, sizlerin yazdıklarınıza nazaran...

Saygılar . . . :)
Ya ben anlatamıyorum galiba; yaş muhabbetini açmamın nedenini açıkladım ama yine yazayım. Felon nickli arkadaşımızın ilk mesajına bakarsan sanki ben çoluk çocukmuşum gibi bir azarlamadığı kalmış. Sonuçta kendini bilen 30 yaşında bir insan bir birey var karşısında.
Ben 30 yaşındayım derken 30 yaşından küçük olanlardan daha tecrübeliyim demedim ne alaka ? Bu iş yetenek ve tecrübe işidir. Benim kızdığım konu insan ilişkilerinde ki saygısızlık, kalitesizlik