PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet çantasi mi? Eski usül heybe mi?

burak33
03 Ekim 2013, 21:56
herkeze iyi aksamlar..arkadaslar cross motor aldim ama bilirsinizki esya tasimak sorun!..gezdiğimiz yerlerden taze taze sebze meyve alsak koyacak yer bulamiyoruz...ilk başlarda yük demiri taktirip bi topcase takmayi düşündüm ama benim motora uyan(x treme max) bi yük demiri yok...ayrica sanayide uydurma yöntemiyle taktiranlarda motor cross oldugu icin cok gevşeyip kirilmasindan langir lungur esnemesinden sallanmasindan şikayetçi...sonra birgün yaylada gezerken gözüme jawalardaki heybeler takildi,bayaaada kullanişli adamlar dünyalari siğdiriyor...şimdi cross motora heybe takmak ferrariye 3 kanat jant takmaya benziyecek ama başka çözüm bulamiyorum...bi fikri olan varsa bekliyorum herkeze teşekkürler..

MotorKafa
03 Ekim 2013, 21:58
Sırt çantası

burak33
03 Ekim 2013, 21:59
hocam onuda denedimde bi vakit sonra sirti acayip terletip agritiyo yaaa...

ogzcngdk
03 Ekim 2013, 22:02
bence crosa öyle demirli plastikli malzemeler dayanmaz tabi kullanım alanına göre değişir ama bence yapmanız gereken sabah gazete dağıtan arkadaşların kullandığı heybeden almak lazım olmadığı zaman çıkarırsınız

burak33
03 Ekim 2013, 22:06
onlar katlandigi zaman çok yer kaplamaz sanirim..altima minder gibi koyabilirim bile..

cenkito
03 Ekim 2013, 23:05
herkeze iyi aksamlar..arkadaslar cross motor aldim ama bilirsinizki esya tasimak sorun!..gezdiğimiz yerlerden taze taze sebze meyve alsak koyacak yer bulamiyoruz...ilk başlarda yük demiri taktirip bi topcase takmayi düşündüm ama benim motora uyan(x treme max) bi yük demiri yok...ayrica sanayide uydurma yöntemiyle taktiranlarda motor cross oldugu icin cok gevşeyip kirilmasindan langir lungur esnemesinden sallanmasindan şikayetçi...sonra birgün yaylada gezerken gözüme jawalardaki heybeler takildi,bayaaada kullanişli adamlar dünyalari siğdiriyor...şimdi cross motora heybe takmak ferrariye 3 kanat jant takmaya benziyecek ama başka çözüm bulamiyorum...bi fikri olan varsa bekliyorum herkeze teşekkürler..

kim miş o şikayet edenler? bende demir yaptım ne gevseme ne sallantı hiçbir sorun yok.

ara sıra motor arazide rampada yatınca demirden cekip komple motoru ayaga kaldırıyorum gene esneme filan yok

al sana yapım asaması

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/97268-mondial-150-x-treme-max-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-21.html

al sana bitmiş boyanmıs hali

http://imageshack.us/a/img19/6505/portbagaj4.jpg

bu max sahipleri cok tembellik ediyorlar

önce forum sayfanızı adam akıllı arastırırsanız mevcut bilgilere daha kolay ulasırsınız

F54
03 Ekim 2013, 23:14
tolga can da yaptırmıştı çanta demiri

Permatiq59
03 Ekim 2013, 23:15
cocukken bağırırdık.. Bahçeyeee dalaaan vaAAaaaAaRRRrr :D

cenkito
03 Ekim 2013, 23:40
tolga can da yaptırmıştı çanta demiri

o daha profesyonelce egzoscuya sıfırdan yaptırmıstı ama cok pahalı o yöntem.

ben 25- 30 liraya demir alıp 5 liralık kaynakla işi çözdüm :cat:

Syanur
04 Ekim 2013, 01:07

Tam tersi, cross motora demir üstü sert kãase takacağına heybe takmak daha güzel durur, anlamlı olur, güzel olur :cat: Çok da iyi olur...

crxforever
04 Ekim 2013, 02:21
sitede daha önce görmüştüm. konyalı bir motorcu kendisi imal etmişti. bağlantı için kelepçeli ipleri var. bayağı da büyük gözüküyor.
nal çanta... :cat:

http://www.youtube.com/watch?v=Zop1Tde-i8Q&noredirect=1

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?7963-Nal-%C7anta-her-motosikletin-ihtiyac%FD

burak33
04 Ekim 2013, 08:14
ya cenkito sen yaparsan olur tabide bizim burda bi cenkitomuz yokki :)..adamlar bildigin profili ikiye kesip arkadaki demirlere kaynatmiş yaaa..neyse ugricam zaten yanina benimkinede bi ayar veririz o zaman :)

cenkito
04 Ekim 2013, 11:37
alacaksın bir tane cup yada cg demiri spralle ucundan fazlasını kesip orjınal demire kaynak yaptıracaksın o kadar basit,

nietzsche
04 Ekim 2013, 13:12
Bende sırt çantası diyorum.
Sırt çantasını uzun mesafelerde sırtınızda taşımıyorsunuz. İki tane kancalı ip alıyorsunuz, uzun mesafelerde arkaya koyup iplerle bağlıyorsunuz. O ipler sayesinde birçok şeyi de gayet rahat taşırsınız. Ayrıca ihtiyacınıza göre çanta almış oluyorsunuz. Çok malzemeniz varsa daha büyük çantaları da bu şekilde bağlayabilirsiniz. Negatif yönü hem çanta hem artçı birarada olmuyor.
Benim motora da çanta falan hiç yakışmıyor. Benim yöntemim bu.

burak33
04 Ekim 2013, 13:58
cenkito...bekle fotosunu cekip atimde gor bak nasil kirilmis o kaynak noktalarinda...ancak birini ustten(tutacagin arka kismindan)digerini büküp alttan gecirirsek sanki daha saglikli olur gibi..tahterevalli hesabi arka kaynak taşiyici on kaynak dengeleyici olur

VlknDnmz
04 Ekim 2013, 17:03
Tekli veya çiftli soft bag hocam
Demir ve sert çantayla tangur tungur gezilmez diye düşünüyorum bende soft bag araştırıyorum güzel bi tane...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

sitede daha önce görmüştüm. konyalı bir motorcu kendisi imal etmişti. bağlantı için kelepçeli ipleri var. bayağı da büyük gözüküyor.
nal çanta... :cat:

http://www.youtube.com/watch?v=Zop1Tde-i8Q&noredirect=1

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?7963-Nal-%C7anta-her-motosikletin-ihtiyac%FD

Dostum videoyu izlerken duygulandım niye böyle olduki :(
Güzel yapmış ama amcam

crxforever
05 Ekim 2013, 01:10
Dostum videoyu izlerken duygulandım niye böyle olduki :(
Güzel yapmış ama amcam

arka fon müziği yüzündendir :)