PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Sıkıştırma Video - Sıkıştıranın iletişim bilgileri var

Sayfa : 1 [2] 3

remzi_39
16 Ağustos 2013, 05:57
İbiği kopasıca horoz....
Koyduğun resim videonun sonuna doğru olan bir resim...
Yanı hız tahdidi ve düz çizginin başladığı yer...
Ama itişme çok önceden başlamış...

Ayrıca şehir içinde de var o kural...
Sol şerit devamlı surette işgal edilemez...
Bazı durumlar harici...
Kavşaklar , parketmiş araçlar vb...

Kural kuraldır... Ben koymadım ya olum...
Hem uygulayış tarzınıda benimsemişiz yıllardır....
Dediğin gibi davransaydık , ambulanslar , itfaiyeler ya da hazta taşıyan araçlar ne yapacak ?...

Ha şuna gelirim...
Bu kural istanbula gelmez...

Gelmez gerçekten...
İstanbulda trafik falan yok...
Karadüzen... :cat:

Alp bu konuda yanlissin Dostum..
Sol serit sadece otobanlarda sollamak icindir ve devamli kullanilamaz..
Sehir icerisinde yada baska yollarda böyle bir kural yoktur..

Ama bence bu konu zaten okadar önemli degil..

Daha önemli olan seyler var..
Nedir bu Agrasiflik??
O. cocugu diye bagirmalar..
Arac sürücüsünün motorcuyu SIKISTIRMAK istemesi..
Motorcunun avazi ciktigi Kadar küfür etmesi...:pale:

Ama Türkiyede olagan seyler bunlar biliyorum ben.. Yeteri Kadar Türkiyede arac kullanmisligim var malesef..

Hepiniz biraz sakin olun yahu.
Biraz anlayis bukadar zormu abicim???

Türkiyede bazen zor bunuda inkar etmek zorundayim..:pr:

MotojeN
16 Ağustos 2013, 08:21
[QUOTE=motorcu48;3126042]benim yorumumu bunların içine sokma .bunlar gibi kör değilim:) saygılarla[/
QUOTE]

30 luk yolda hiz sınırını hiçe sayyo Motosikletçi yi sıkıştıriyor sonra da adam haklı mı oluyor harbi siz ne içtiniz?

polo34
16 Ağustos 2013, 08:35
muhtemelen araç yol istemek için sellektör yaptı, motorcu yol vermedi, sonra kornaya bastı ve motorcuda film koptu, bunlar her zaman başımıza gelen olağan şeyler, altında 600'lük yoksa solu işgal etmeyeceksin, solda başka araçlarla yanyana gitmeyeceksin, bende sizinle aynı fikirdeyim, motorcu anormal küfürler ediyor, arkadaki sadece abartılı olarak yol istemiş sanki ...

aracın motoru sıkıştırıp, ani fren yapması motorcunun ölümüne de sebep olabilirdi, bu açıdan onun da hatası oluyor, cahil olduğu besbelli, motorun anında durabildiğini sananlardan ...

sonuçta gereksiz bir münakaşa, bunun gibiler çok olduğu için keyfimizin kaçmaması lazım, verin yolu gitsinler, sol şeritte sidik yarışının ne anlamı var, sağda araç o hareketleri yapıyorsa el birliği ile linç edelim...

Motorcu diye hepiniz savunmuşsunuz. Bence hepiniz suçlusunuz. Sen ne hakla sol şeridi işgal ediyorsun ? Biriside yukarda cevap yazmış solunda ki arabada 50'le gidiyor diye. O zaman basıp geçicen kardeşim. Sol şeritle sağ şerit aynı hızlamı ilerliyor ? Birde verip veriştirmiş. Asıl böyle motorcular yüzünden adımız çıkıyor ? Zorla kaşınıyor. Ben videoyu izlerken motorcuya uyuz oldum. Hala da adamı savunuyorsunuz. Herkesin bir sabrı bir sınırı vardır. İnsanların sabırlarını hiç bir zaman denemeyin.

Kim alınıyorsa alınsın, bence hepiniz levys ve motorcu48 hariç boş yorum yapmışsınız. Demek ki sizde bu motosikletli gibi trafik canavarısınız!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:32 ----------

Uymadığımız kuralı tartışmanın manası ne ki ?

yok otobandı yok caddeydi laflarına gerek yok, önemli olan yaşadıklarımız ... istanbulda sabahtan akşama kadar çıkın gezin, solu kapatın tın tın tın, onlarca kez bu olay olabiliyor ...

y.akan
16 Ağustos 2013, 09:10
şu anda ben trafik kurallarını bilmiyorum. bana şunu açıklayın.
yolda düz uzun çizgi var. hız sınırı 30 . Ve ilerde yol 2 ye ayrılıyor. bende sola dönecem
sürekli sağdan gidip son dk'da sol şeride mi geçmem gerekiyor? kuralı bumu işin.

ikinci bir olay ise motosikletliye sol şeriti işgal ediyor. edepsiz trafik canavarı falan demişler .bu işin cezası var vebali var demişler.
ağalar insaf video 1 dk ne işgali . bahsi geçen yer büyük ihtimal çoluğun çocugun kullandığı bir yol. o yolda 30 km üzerinde bir hız yayalar için çok tehlikeli.
o yolda hız yapan o.... çocugudur zaten.

ilkeronat
16 Ağustos 2013, 09:30
Trafik sıkışık olsa tamam, ama bomboş yolda yanındaki araçla gereksiz yere uzun süre aynı hizada giderek sol şeridi kapatıyor.
Sonra da öküzün teki gelip arka çamurluğa dayanır maalesef.
Ayrıca bir motorcu için mevcut tehlikeyi daha da artıracak şekilde sinirli davranışlar sergiliyor.
Adam durup buyur kardeş dediğindeki tavrı ve sonrası var daha, ama uzun sürer. Yazmayacağım :)
ben de ayni seyleri yazacaktim siz erken davranmissiniz. elinize saglik.

canerol
16 Ağustos 2013, 09:37
motorcu o kadar atar yaptı adam durduğunda dursaydı ne olurdu...
burda her ikiside suçlu tabi sıkıştırma olayına kadar
motorcu solu kapatmış
araba ise hız sınırı olan bir yerde gereksiz yere tampona kadar girmiş...
sonrası zaten malum...
bende atar yaparım fakat trafikte arabanın içinde nasıl bir insan olduğunu bilemezsin ya silah çıkarırsa sonra haberlerde yol kavgası can aldı...gereksiz işler bunlar ben trafikte bunu öğrendim...ha yolda durmam ama öyle bir kornaya basarım ki yedi sülalesine söz söylesen öyle olmaz :)

AsyMeTRiQue
16 Ağustos 2013, 11:33
şu anda ben trafik kurallarını bilmiyorum. bana şunu açıklayın.
yolda düz uzun çizgi var. hız sınırı 30 . Ve ilerde yol 2 ye ayrılıyor. bende sola dönecem
sürekli sağdan gidip son dk'da sol şeride mi geçmem gerekiyor? kuralı bumu işin.

ikinci bir olay ise motosikletliye sol şeriti işgal ediyor. edepsiz trafik canavarı falan demişler .bu işin cezası var vebali var demişler.
ağalar insaf video 1 dk ne işgali . bahsi geçen yer büyük ihtimal çoluğun çocugun kullandığı bir yol. o yolda 30 km üzerinde bir hız yayalar için çok tehlikeli.
o yolda hız yapan o.... çocugudur zaten.

Ya zaten sol seriti ihlal durumunun sehir icinde olmamasının sebebi de bu yol refule de ayrilsa kisa araliklar ile sola dönüş icin kavşaklarda ve donel kavşaklarda söz konusu ancak bunlar yerleşim yeri disinda olan şehirler arasi yollarda mevcut değil otobanda donel kavşak yok... Benim sola donme hakkim söz konusu ise sol şeridi işgal etme hakkımda söz konusu...

Tİme_shİft42
16 Ağustos 2013, 11:43
Sol şeridi işgal etmiş motorcu Hani sollama felanda yapmıyor :queen:

Sol şeride geçeceksen arkandan gelan trafik senden hızlı olmamalı

Ama sollaya felan çıkıyorsam eyer hemen bir an önce sollamamı yapar sağ şeride geçerim

Boş verin o tabelayı yavhu kaçımız o tabelaya itimat ediyor :queen:

forzaBJK
16 Ağustos 2013, 12:10
- şehir içi serbest şerit seçimi vardır (sola-sağa-düz gidişi rahatlatmak için)
- sağdaki araç için sollanırken hızlanma yasağı vardır.

kısaca bütün olay sağ şeritteki ticariden kaynaklanıyor..

m: ticariyi sollayayım (örneğin sola dçneceğim dönel kavşaktan)
t: vay emuğa motora bak anasını avradını... neymiş markası la...
g: *sellektör*sellektör* la de get tabakhaneye b*k yetiştirmem lazım hem hayvanın önden gideni ben olmalıyım...

m: hazzt noluyo.. yol vereyim şuna ama o da ne.. ticari hızlandı..
t: vay emuğa tekerleri ne güzel dönüyo aletin asfaltın üzerinde..
g: anasını ... yol vermezsin hee.. bise el kol hareketi.. dur senin şimdi ağzına....

m: ohaa ohaaa noluyo la g*tüme g*rseydin.. bak kaç yaziyo burda lahaaaan..
t: vay emuğa önden de çoh tatlı duruyo amneym motor.. *bööööööööön*
g: ne ne ne gösteriyon bana lan... dur dur seni geçip bi ifadeni alayım senin..

... şeklinde olay ceyeran etmiş olabilir..

y.akan
16 Ağustos 2013, 12:23
Ya zaten sol seriti ihlal durumunun sehir icinde olmamasının sebebi de bu yol refule de ayrilsa kisa araliklar ile sola dönüş icin kavşaklarda ve donel kavşaklarda söz konusu ancak bunlar yerleşim yeri disinda olan şehirler arasi yollarda mevcut değil otobanda donel kavşak yok... Benim sola donme hakkim söz konusu ise sol şeridi işgal etme hakkımda söz konusu...
Olay otobanda mı geçiyor ? ben yanlış videoyu izledim herhalde kusura bakmayın. benim izlediğim video'da yaya geçitleri falan var.
yaya geçidi olan yerde sağ sol fark etmez tıntın gideceksiniz. Hiç bir olay insan hayatından değerli olamaz.

olaya şu açıdan bakalım sol şeritten 30 la giden sağlam bir jeep, BMW vs olsaydı. Bu lavuk aynı artistliği yapabilir miydi ? hiç zannetmiyorum. o yüzden kimse gariban motorcuya kızmasın.

Bolu'lu Lynx
16 Ağustos 2013, 12:26
Alp bu konuda yanlissin Dostum..
Sol serit sadece otobanlarda sollamak icindir ve devamli kullanilamaz..
Sehir icerisinde yada baska yollarda böyle bir kural yoktur..

Ama bence bu konu zaten okadar önemli degil..

Daha önemli olan seyler var..
Nedir bu Agrasiflik??
O. cocugu diye bagirmalar..
Arac sürücüsünün motorcuyu SIKISTIRMAK istemesi..
Motorcunun avazi ciktigi Kadar küfür etmesi...:pale:

Ama Türkiyede olagan seyler bunlar biliyorum ben.. Yeteri Kadar Türkiyede arac kullanmisligim var malesef..

Hepiniz biraz sakin olun yahu.
Biraz anlayis bukadar zormu abicim???

Türkiyede bazen zor bunuda inkar etmek zorundayim..:pr:

Yaklaşımınızı beğendim. Ancak agresiflik galiba bizim kanımızda var. Nedendir bilmiyorum ama trafikte kimse birbirini hazmedemiyor...
Öfkeyle kalkıp zararla oturmaya alışkın bir milletiz zaten...Neyse Allahtan aramızda sizin gibi sakin ve aklı başında insanlar var...

Şunuda belirtmeliyim imzanız çok yakışıklı ve konuya cuk diye oturuyor:)

fz6_fazer
16 Ağustos 2013, 12:30
Sollama yaparken altındaki makinenin gücünü hesaba katacan,kıl surucu her yerde var, sağındaki araçta basınca ortada kalıyorusun, sonuçta düşük cc, arkandan gelenden tabakaneye b.k yetiştirecek gibi geliyordu, burda bence küfür etmemen gerekirdi çok kötü şeylerde olabalirdi, büyük bir kazaya karışabilirdin, ileride sıkışık trafikte denk geldiğinde gerekeni yapardın.
Ülkede trafik kasapları çok var motosikleti taşıt statüsüne malesef koymuyorlar

okan4037
16 Ağustos 2013, 13:06
Arkadaşlar bu konuyu tartışmak çok anlamsız. Sonuç olarak;

O hızda motosikletin orda bulunması ve davranışları haksız
Araba sürücüsünün o şekilde sollaması haksız

ama mesele haklı haksız olayı değil. ortada insanlık ayıbı var o araba sürücüsünün frenlemesi ve sıkıştırması affedilebilir bişey değil. kısaca hayvan bile yapmaz

Re!S*33
16 Ağustos 2013, 13:07
arayın su an adamın telefon açık

Tsubasa
16 Ağustos 2013, 13:10
az önce başıma gelen olay 3 şerit gidiş 3 şerit geliş olan bölünmüş yolda orta şeritte seyir halindeyim.
en sol şeritte ise arkasında malzeme dolu olan kamyon devam ediyor.
en yakın kavşak ise 3 km ileride (bunu da sola dönecektir o kamyon ondan gidiyordur diyip muhalefet olacak arkadaşlar için diyorum)
ben bu kamyona önce sellektör yakarak farkında olmasını sagladım. adam istifini bozmadı aynen devam ediyor hızı 60 filandır en sağ şerit ise dolu orta şeritte ise cok yogun değil
korna caldım yok. adam el kol yaptı bende saglamaya kalktım bu sefer önüme kırdı. ben en sag şerit boş diye oraya attım kendimi ışıklarda.
bu vidyodaki arkadaşın ettiği küfürlerin 2 mislini ettim. adam camı kapattı kırmızıda geçti devam etti.
yani trafikte morfin yemiş gibi dolanıyorum. kimseye kızmam.
ama böyle mallar olunca insan cinnet geçiyor.

bu arada bu arkadaşımızın başına gelen olayı ise, elde vidyo var. resim var plaka var.
bunu motosiklet federasyon başkanına ulaştırmak lazım.
savcılıga acilen suc duyursunda bulunulmalı.
en son yaptıgı hareket adam öldürmeye tam teşebbüstür.

astorojna
16 Ağustos 2013, 13:17
mororcu zaten sağındaki beyaz arabyı sollamaya çıkmış anlaşılan. ve videodan anladığım kadarı ile biraz yokuş biyerdeler. beyazı sollayamayınca arkasındakine sol eliyle bir dakika der gibi bir işaret ediyor, ama o araç dikkatli bakarsanız motorcu ile beraber tampon tampona sağ şeride geçip sıkıştırıyor. ben burada motorcuya bi suç bulamadım şahsen

Camo
16 Ağustos 2013, 14:34
Motor Haklı.

Telefondan izledim videoyu araba sağa üzerine kırdığında motora dokunuyormu?

beko12345
16 Ağustos 2013, 14:35
Herşeyi bir kenara bırakın . Motorsiklet sürücüsü istediği kadar suçlu olsun . BİLEREK motorsiklete çarpmak ne demek ya ? Bu işin ciddiyetini anlayamıyormuyuz ? O insanın çocuğu var belkide , orada düşüp Allah korusun ölse veya arabanın altında kalsa ne olacak ?

Tsubasa
16 Ağustos 2013, 14:37
mororcu zaten sağındaki beyaz arabyı sollamaya çıkmış anlaşılan. ve videodan anladığım kadarı ile biraz yokuş biyerdeler. beyazı sollayamayınca arkasındakine sol eliyle bir dakika der gibi bir işaret ediyor, ama o araç dikkatli bakarsanız motorcu ile beraber tampon tampona sağ şeride geçip sıkıştırıyor. ben burada motorcuya bi suç bulamadım şahsen

beykentte oluyor olay.
az ileride kavşak var. az gerisinde de okul hastane filan var. 30 tabelasını gördügünüz gibi 2 yere arka arkaya koymuşlar.
orada perlavista avmnin önünde kavşakta cok kaza oldu.
yayaların cok kullandıgı colugun cocugu geçtiği okul ve hastanenin bulundugu bölge.
bizim içimizde sol şeridi işgal edemez diyen vatandaşlara diyorum
50 metre arayla 30 hız sınırı koyulan yerde hala ne sollamasından bahsediyorsunuz?
otoban mı burası sol işgal edilemez diyorlar?
yarın sizin başınıza bu olay gelince de böyle mi diyeceksiniz?
soldan gidiyor diye adamı arabanın altına mı almak lazım
arkadan korna calıp sürekli taciz mi etmek lazım?
muhalefet olacak diye bizim forum iyi b.ka sardı

Thracian
16 Ağustos 2013, 14:58
Şu anda iş yerinde olduğumdan videoyu izleyemiyorum ama anlatılanlardan anladığım kadarıyla benzer bir olay daha geçen pazartesi benim başıma geldi.Şehir dışı yolda 80 km ile giden arabayı sollamak için arkamı kontrol edip sinyal verip sol şeride geçtim.Hızım yaklaşık 100 km civarıydı yol bölünmüş yol,otoban değil.Bariyerlerle benim aramda anca bir arabanın ucu ucuna geçeceği kadar boşluk var.Ben sollamayı yaparken yanımdan bir şey geçti.O kadar hızlı geçtiki ne plakayı doğru düzgün görebildim ne arabayı.Hızı 200 km yada daha fazla rahat vardı.Tek seçebildiği araç yeni model BMW ve plakasının sarı yada açık yeşil yabancı plaka olduğu(karanlıktan ve arabanın hızından seçemedim.).Altımda araba olsa büyük ihtimalle bu arkadaş bana arkadan girmişti.Ben şimdi bu adama ne küfür etsem az ben kurallara uygun sollamamı yapıyorum sen benim şeridimi kullanarak benim yanımdan geçiyorsun.Hızını artık tahmin bile edemiyorum.Bırakın ehliyet vermeyi sokakta yürümesi bile yasaklanması gereken sonradan görme kıronun altına BMW yi verirsen böyle durumlar normal.

Bulent78
16 Ağustos 2013, 15:05
BEnim amacım motorcuyu ya da arabayı kullananı kötülemek değil kesinlikle. Genel olarak düşündüğüm, arabanın motorun arkasından sağa geçip de ona çarpması veya sıkıştırmasına kadar olan olayın büyütülecek bir yanı olmadığı. Yani evet çok hoş bir durum değil, tamponunuza kadar girip de size selektör yapıp korna çalıp yol istemesi ki yolda hız limiti buna müsait değilken ama motor kullanırken gün içerisinde karşılaştığımız durumları düşündüğünüz zaman bu çok masum ve önemsiz kalıyor diğerlerinin yanında. Yine dediğim gibi arabanın motoru sıkıştırmasına ve çarpmasına kadar olan kısımdan bahsediyorum, ondan sonrası için araba sürücüsü zaten hayvan öküz ne derseniz deyin hakediyor.

Ben olsaydım ya sağımdaki aracı geçip sağ şeride geçerdim, ya da gerçekten okul önü falansa daha da yavaşlar sağdaki aracın arkasına geçer yol verirdim, arkamdaki de beni geçerken elimle sertçe geç işareti yapardım. DAha önce de başıma geldi ve yaptım. Motorcu arkadaş bu sinirle kavgasız dövüşsüz fazla kullanamaz onu gördüm. Herşeyden önce trafikte motor kullanırken arabayla inatlaşmanın ne kadar saçma olduğunu eminim hepimiz biliyoruzdur. Trafikte daha sakin olmak lazım, bazen inatla gaza basıp benimle yarışan araçlar oluyor ki racing kullanmıyorum, gayet orta halli bir motorum var. Yavaşlıyorum ve sakince kullanmaya devam ediyorum. Kendimi olası tehlikelerden korumuş oluyorum. Normalde şehiriçinde araçlardan daha hızlı kullanırım ama böyle adamlara denk gelince inatlaşmam ve çekilirim önünden, çünkü içindekinin öküz olduğunu, tehlikeli araç kullanığını ve beni de tehlikeye sokacağını bilirim. Araç kullanıcısı haklı demiyorum, alenen öküz diyorum ama motor kullanan arkadaşın daha dikkatli ve sakin kullanması gerektiğini düşünüyorum. Öyle olunca bu tarz insanlarla da trafikte muhattap olmak zorunda kalmayacaktır.Burası Türkiye,dolmuş, taksi, otobüs, çoğu bayan şöförden ve çakal kasa araçlardan uzak durmamız gerek her daim :)

astorojna
16 Ağustos 2013, 15:06
beykentte oluyor olay.
az ileride kavşak var. az gerisinde de okul hastane filan var. 30 tabelasını gördügünüz gibi 2 yere arka arkaya koymuşlar.
yayaların cok kullandıgı colugun cocugu geçtiği okul ve hastanenin bulundugu bölge.
50 metre arayla 30 hız sınırı koyulan yerde hala ne sollamasından bahsediyorsunuz?

sen o yolda 30 ile git veya şehir içi 50 km hıza uy o zaman kaza oluyormu olmuyormu gör. bariz belli motorcu beyaz aracı sollamaya çıkıyor öyle veya böyle solluyor ve sollayamadığından bu olay meysana geliyor. otobanda motorlar için hız sınırı 80 hadi git bi 80 le bak neler oluyor.

AsyMeTRiQue
16 Ağustos 2013, 15:19
Arkadaşlar bu konuyu tartışmak çok anlamsız. Sonuç olarak;

O hızda motosikletin orda bulunması ve davranışları haksız
Araba sürücüsünün o şekilde sollaması haksız

ama mesele haklı haksız olayı değil. ortada insanlık ayıbı var o araba sürücüsünün frenlemesi ve sıkıştırması affedilebilir bişey değil. kısaca hayvan bile yapmaz

Bak ışte tartışma da burada çıkıyor motosikletin orada bulunması yanlis değil ama tavrı ve karşılık verme sekline yanlış diyebilirsiniz...

Aliçooo
16 Ağustos 2013, 15:24
Arkadaşlar burada önemli olan motorcu hatalı veya hatasız olmamalı. Motorun gücünü kestiremeyip sollamaya çıkmış olabilir, yandaki ticari sollama sırasında hızlanmış olabilir, olasılıkları çoğaltabiliriz. Zaman zaman çoğumuzun başına böyle olaylar gelebiliyor bazı durumları kestiremiyoruz. Bana göre odaklanmamız gereken nokta, siyah araçlı sürücünün motorcu kardeşimizi bilerek düşürmeye çalışması. Bana göre kasten yaralamaya hatta öldürmeye teşebbüstür.

AsyMeTRiQue
16 Ağustos 2013, 15:25
Olay otobanda mı geçiyor ? ben yanlış videoyu izledim herhalde kusura bakmayın. benim izlediğim video'da yaya geçitleri var.
yaya geçidi olan yerde sağ sol fark etmez tıntın gideceksiniz. Hiç bir olay insan hayatından değerli olamaz.

olaya şu açıdan bakalım sol şeritten 30 la giden sağlam bir jeep, BMW vs olsaydı. Bu lavuk aynı artistliği yapabilir miydi ? hiç zannetmiyorum. o yüzden kimse gariban motorcuya kızmasın.

benim yazimi alintilamissiniz ama ben yazimi motorun o seritte bulunmasının yanlış oldugunu söyleyenlere yazdım... Yani sol seriti isgal etme olayi yaya gecitlerinin ve sola donus kavsaklarinin bol oldgu sehir ici trafiğinde gecerliligini yitirdiğini yani seritte bulunmanin gideceğiniz yon ile alakalı oldugunu belirtmek icin yazdim

Green Arrow
16 Ağustos 2013, 15:56
Yahu bırakın aranızda yok yanlış yok doğruyu adam korkudan facebook profilini kapatmış,çocugun biri smsle tehdit vari mesajlar atmış araçtaki numara belli ilandaki numara belli adam hala ben değilim diyor kısacası korkudan altına yapıcak hale gelmiş abimiz,profildede beyefendi kurtlar vadisi gibi pozlar,spor salonunda body yapıyoruz şekilleri pozları falan çok büyük kahkaha attım vallahi evde bir insan o halden bu kadar sefil hale nasıl gelir diye :D

hissizadam
16 Ağustos 2013, 16:13
motosiklet kullanıcısı haklıdır değildir orasını tartışmayacağım. belki sol şeritte gitmemeliydi, tamam ama her ne olursa olsun bu durum otomobil kullanan kişinin motosiklet kullanan kişinin canına kast etmesini gerektirmez. motorsiklet sürücüsü tamamen hatta fazlasıyla hatalı olsa dahi en fazla trafik kurallarını ihlal etmiş sayılır ama bu durum kimseye adamın canına kastederek onu cezalandırma hakkı vermez. bu nedenle motosiklet sürücüsü veya otomobil haklı/haksız gibi tartışmalar çok gereksiz. sol şeritte gitmenin cezası (eğer suç ise) otomobil altında kalmak veya sıkıştırılıp düşmek olmamalı, cezayı otomobil sürücüsünün kesmek istemesi ise zaten büyük bir skandal.

Eagle7
16 Ağustos 2013, 16:56
şimdi iki şeyi merak ediyorum
1- bu video kaydıyla adam trafik şubesine gitse ve dese ki bakın bu adam yasal sınırlardan daha hızlı bende de kaydı var acaba ceza yazarlar mı ?
2- adam bu video kaydıyla savcılığa gitse cana kasttan adama dava açabilir mi ?

astorojna
16 Ağustos 2013, 17:04
siz bide bunu izleyin

http://www.milliyet.tv/nevidyo/video-izle/Surucunun-tepkisi-sert-oldu-HcjP5SAn4jnm.html

Salih_T
16 Ağustos 2013, 17:22
Her ne kadar motorcunun hatalı olabileceği detaylarda olsa,
Bu şekilde davranılması insanlık ayıbı.

bence; Motosikletli HAKLI!...

enxdesign
16 Ağustos 2013, 17:32
Motosiklet'e çarptığı için araba haksız duruma düşmüş görünüyor. Fakat motorlu arkadaşın biraz daha sakin olması problem çıkmasını engellerdi. Zaten uzun süre beyaz kangoo'yla yanyana gitmiş, bu bile motorcu için bir tehlike. Zaten beyaz kangoo problem çıkacağını anlamış, basmış gaza.

Camo
16 Ağustos 2013, 17:40
şimdi iki şeyi merak ediyorum
1- bu video kaydıyla adam trafik şubesine gitse ve dese ki bakın bu adam yasal sınırlardan daha hızlı bende de kaydı var acaba ceza yazarlar mı ?
2- adam bu video kaydıyla savcılığa gitse cana kasttan adama dava açabilir mi ?

Bence açabilir.

ÖzLeMKaYrA
16 Ağustos 2013, 18:17
motorcu haklı yada araba haklı sorun burda degil.

Sen burdaki herkeze trafik canavarısın demişssin üstüme alınmıyorum ama şunu söylemek zorunda hiseetim kendimi bu kadar iddalı yazınca.

motorlu haklı yada haksız araba haklı yada haksız ne olursa olsun O ARAC BİLEREK ANİ FREN YAPIP MOTORLUNUN arkaya patlamasını saglamaya çalışmışşa bu iş cinayete girer ? haksızmıyım ? sende bunu göremicek kadar katilsin ozaman buda forumda tanımadıgın insanlar hakkında 1 cümle yazıya dayanarak hepiniiz trafik canavarısınız gibi bir genelleme yapamassın .

Motorcunun sol şeritte yavaş hızla seyretmesi yanlış olabilir, belki yolda vermemiştir ama arkada ki aracın motoru itekleyerek yol istemesi ve kasten yolun ortasında fren yapması ve tekrar soldan motora çarpması hiçte göz ardı edilecek davranışlar değil... Motorcu haksız bile olsa arabanın yaptığı hareketlerle karşılaştırılamaz bile...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Motosiklet sürücüsü denen adamın hayatta kalabilmesi için trafik kurallarına uyması yeterli değil.
Siz, oh ne güzel şeridimde gidiyorum, hızım da limitler dahilinde derseniz bu videodaki olay gelir başınıza.
Benim demek istediğim şey, bırakın defolsun gitsin. Eleman ısrarla 30KM tabelasını gösteriyor. En başta yol verse bunların hiçbiri olmayacak.

Yol verebilmesi için sağı boş olmalı yada sağında ki aracın önüne veya arkasına geçmeli ama arkasına geçebilmesi için yavaşlaması lazım, yavaşlayamaz çünkü arkasında dibine girmiş bir araba var, hızlansa sağında ki de gaza gelip hızlanır ki genelde böyle oluyor... bu durumda yol veremiyor, ezilmesi ve tacize uğraması için sebep değil bunlar...

Tsubasa
16 Ağustos 2013, 18:57
sen o yolda 30 ile git veya şehir içi 50 km hıza uy o zaman kaza oluyormu olmuyormu gör. bariz belli motorcu beyaz aracı sollamaya çıkıyor öyle veya böyle solluyor ve sollayamadığından bu olay meysana geliyor. otobanda motorlar için hız sınırı 80 hadi git bi 80 le bak neler oluyor.

sen o yolda 50 yle 10 kere git. o kavşakta bak bakalım kaç kere yeri öpüyorsun..
olay yerini bilmiyorsun konuşuyorsun?
orada 60la gidersin önüne coluk cocuk cıkar okul var az ilersinde
ileride hastane var
kavşak var gördüğün gibi. sen kavşaga oradaki 80 le gir bakalım gelip yorum yazabilecek bi tarafın kalıyor mu.
adamlar ne için 50 metre arayla tabela koymuşlar 30 diye?
şehir dışında istersen 180 le git.

forzaBJK
16 Ağustos 2013, 19:07
@astorojna; bu arada otobanda motosiklet icin hiz siniri 100, sepetli motosikletler icin limit 80..

astorojna
16 Ağustos 2013, 19:11
sen o yolda 50 yle 10 kere git. o kavşakta bak bakalım kaç kere yeri öpüyorsun..
olay yerini bilmiyorsun konuşuyorsun?
orada 60la gidersin önüne coluk cocuk cıkar okul var az ilersinde
ileride hastane var
kavşak var gördüğün gibi. sen kavşaga oradaki 80 le gir bakalım gelip yorum yazabilecek bi tarafın kalıyor mu.
adamlar ne için 50 metre arayla tabela koymuşlar 30 diye?
şehir dışında istersen 180 le git.
tsubasa anlaşıla o yolu iyi biliyorsun ve her oradan geçişinde 30 ile geçer gibi yazmışın. eğer harbiden o tabelaya uyup 30 ile geçiyorsan tebrik ederim seni. şayet laf olsun diye bu yazıları yazıp o yoldan 30 un üzeri geçiyorsan kulakların çınlasın.

tr_select
16 Ağustos 2013, 19:13
Video kaldırılmış...

satoyama
16 Ağustos 2013, 19:16
video yok?

estelik
16 Ağustos 2013, 19:19
adama telefon edip küfredin diye konu açılmış millet neleri tartışıyor :cherry:

Tsubasa
16 Ağustos 2013, 20:11
tsubasa anlaşıla o yolu iyi biliyorsun ve her oradan geçişinde 30 ile geçer gibi yazmışın. eğer harbiden o tabelaya uyup 30 ile geçiyorsan tebrik ederim seni. şayet laf olsun diye bu yazıları yazıp o yoldan 30 un üzeri geçiyorsan kulakların çınlasın.

olay beykent perlavista alışveriş merkezinde oluyor.
bilenler anlatsın oradaki kavşagı.
orada cok kaza oldu bir kere daha yazıyorum.
orada yavaşlamak zorundasın. cevresinde hastane okul filan bir bölge. pazar alanı gibi kalabalık bir bölge.
orada hız yapmak mantık işi değil.
arabayla olsan birine carparsın. motosikletle kaza yapar düşersin.
bu adam dogru olanı yapıyor.
bende oradan geçtim, mecbur yavaşlıyorsun anladın?
kaza yapmamak için.
orada neden 50 metre arayla 2 tabela var 30 la gidin diye?
aynı şeyleri yazdırıyorsun bana.
bu arada 2006 dan beri ehliyetli motosiklet kullanıyorum. bu süre zarfında 5-6 kazam oldu 4 kazam ise kavşakta oldu.
şimdi ne dediğimi anlamışsındır..

bu arada youtube da vidyoyu paylaşan arkadaş
savcılıga bu araba hakkında suc duyurusunda bulunacaktı. sanırım bu yüzden vidyoyu kaldırdı

y.akan
16 Ağustos 2013, 20:25
beykentte oluyor olay.
abi ellerinden öpesim geldi. İnsan hayatını. yayaları önemseyen birini görmek gerçekten çok güzel.

omeruby
16 Ağustos 2013, 20:52
http://www.youtube.com/watch?v=1CGROqeMhbQ
Videoyu izleyemiyorum ancak bu gibi durumlar için bazı aletler iş görebilir :)

alp_tunay
16 Ağustos 2013, 23:38
Herkes trafik alimi olmuş forumda...
Kimse burnundan kıl aldırmıyor....
Kanun var nizam var...
İşleyiş var....

Hala çok bilmiş arkadaşlar işkembeden sallıyor....
açın karayaolları işleyiş nizamını ,
Olmadı açın büyükşehir belediyesi trafik işlerine telefon sorun....

ama olması gerekenlerle gelmeyin....
Bu ülkede olması gereken ama olmayan o kadar çok şey var ki....

Ben kurallardan bahsettim...
İşine gelir gelmez...

rambomert
16 Ağustos 2013, 23:48
arabadaki adamı şikayet etse kırmızı ışıkta geçtiği için ceza verirler en azından :queen:

ferhatkars
16 Ağustos 2013, 23:52
Kanun var nizam var...
İşleyiş var....

İşine gelir gelmez...

çorbasını canım çekti::deliir::::dpac::::dpac::::dpac::

c3nk
17 Ağustos 2013, 00:07
Kanun var nizam var...
İşleyiş var....

İşine gelir gelmez...

kanun mu kaldı ülkede?

alp_tunay
17 Ağustos 2013, 00:42
kanun mu kaldı ülkede?
Onu diyom bende....
Herkes kendine göre kural koyuyor.... :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Merhabalar.
Dün öglen saat 1 civarında olan kazadaki motosiklet sürücüsü benim.Bu konuyla ilgili açıklama beklendiğine dair mesajlar aldım.
O araba sürücüsü bulunmuştur.Özür diletilip,gerekli hasarın karşılanması karşılığında videoyu silmek durumunda kaldım ki zaten o araç sahibi süren dangalağın babası...
Ben şunu öğrendim ki bana ve "Motosikletli Yaşama" sahip çıkan bir çok sürücümüz var,hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.Şu bir gerçek ki;kask kameram olmasaydı,bugün aptal gibi dolanıyor olurdum.Ben kask kamerasının önemini anladım,umarım bu videoyu 23 saatte izleyen yaklaşık 9 bin kişi de bunun farkına varmıştır.
Bir kez daha söylemeliyim ki eğer motorcu dostları sizler ve tanıdığım/tanımadığım kurye arkadaşlar/abiler bana yardımcı olmasaydı hiç bir yere varamayacaktım.
Bana çoğunuz sahip çıktınız;Allah yardımcı olan/olmayan herkesten razı olsun.Tekeriniz düz bassın.

Çalıntıdır.... :)

İş tatlıya bağlanmış işte....
İşallah daha beterleri olmaz.... :cat:

Green Arrow
17 Ağustos 2013, 01:29
Bu videoyu bence adliyeye taşımak gerekli hatta haber kanallarına bile verilmeli sessiz bir biçimde sırf masraf karşılamaya vazgeçtiyse sürücü yazık o motordan düşseydi kamera kaydı olmasaydı o karaktersiz adam toz olup gidicekti bulki bulasın.Kurallar ihlal edilir,hata yapılır cezası ödenir ancak burda bildiğin bir insanı öldürmeye teşebbüs var babası sahibiyse gösterilmeli alın böyle evlat yetiştirdiniz diyerek gerçi genel konuşmayım ancak arkadaşın suratından nereli veya hangi bölgeli olduğu aşşağı yukarı belli oluyor ve bu tip magandalıkların büyük çoğu saolsun o civarlardan çıkıyor anlarlar mı orasıa mechul.

acemi60
17 Ağustos 2013, 13:04
Dün öglen saat 1 civarında olan kazadaki motosiklet sürücüsü benim.Bu konuyla ilgili açıklama beklendiğine dair mesajlar aldım.
O araba sürücüsü bulunmuştur.Özür diletilip,gerekli hasarın karşılanması karşılığında videoyu silmek durumunda kaldım ki zaten o araç sahibi süren dangalağın babası...
Ben şunu öğrendim ki bana ve "Motosikletli Yaşama" sahip çıkan bir çok sürücümüz var,hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.Şu bir gerçek ki;kask kameram olmasaydı,bugün aptal gibi dolanıyor olurdum.Ben kask kamerasının önemini anladım,umarım bu videoyu 23 saatte izleyen yaklaşık 9 bin kişi de bunun farkına varmıştır.
Bir kez daha söylemeliyim ki eğer motorcu dostları sizler ve tanıdığım/tanımadığım kurye arkadaşlar/abiler bana yardımcı olmasaydı hiç bir yere varamayacaktım.
Bana çoğunuz sahip çıktınız;Allah yardımcı olan/olmayan herkesten razı olsun.Tekeriniz düz bassın.

Otomobil sahibi hatalı olduğunu kabul edip hasarı ödemiş. Bazı forum üyeleri bunu yapmazdı herhalde :)

Green Arrow
17 Ağustos 2013, 13:46
Otomobil sahibi hatalı olduğunu kabul edip hasarı ödemiş. Bazı forum üyeleri bunu yapmazdı herhalde :)

Bence hatalı olduğunu korkudan ve baskıdan dolayı kabullendi affedilmesi yanlış bir karar.Maksimum bin lira hasar tutsa adam onu orda öldürmeye çalıştı daha ötesi yok denk mi bunlar yahu keşke videoyu indirseydim şuan pişman oldum ben verirdim adliyeye.