PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter ile uzun yol ?

tr_select
27 Haziran 2013, 00:39
http://image5.sahibinden.com/photos/38/90/15/big_129389015rjg.jpg
(temsili)

Kanuni ronny 150 ile uzun yol yapmayı düşünüyorum. 500 kilometre-İstanbul/ediremit
Bir yandan gözüm yemiyor ne uğraşıcaksın otobüs ile git diyorum. Bir yandan kanım kaynıyor hazır izinliyken:queen:
Ne dersiniz arkadaşlar ? Bakımını yapıp marşa bassam.... Ah ah çok kararsızım :pale:

PEHLİVAN94
27 Haziran 2013, 00:43
Bence dusunme bile.

tr_select
27 Haziran 2013, 00:48
Bence dusunme bile.
Biraz araştırma yaptım uzun yol yapan çok arkadaş var forumda. Kimisi motoru ikiye ayırmış(doğru duydunuz) Kimisi hiç bir problem ile karşılaşmamış...

Kayışı bando ile değiştirdim. Yağıda değiştirsem diyorum... Başkada bir eksiğim yok şuan için zaten. Uzun yolda 6 litre: 220 yapıyor. Ortalama 60 liraya 500 kilometre gitmiş olucağım. Yanıma kayış, lastik spreyi vs alsam ne olur ne olmaz diye.... Bilmiyorum, düşünüyorum :santa:

oguzhan6161
27 Haziran 2013, 00:50
50 cc ile dünya turu yapanlar vardı :) bişeycik olmaz arkadaşım yanına gerekli ekipmanlarını aldığın zaman güvenli bir şekilde çıkabilirsin. Bu arada çok sıkıştırma motoru..

albaywolf
27 Haziran 2013, 00:54
Scooter yormaz mı yahu?

10SuzAsLa
27 Haziran 2013, 00:55
Birşey olmaz gözün korkmasın sen gidicem dedikden sonra edremittemi oturuyosun istanbuldamı ?

Arda_Karaca
27 Haziran 2013, 00:59
Gideceğim dersen gidersin. Ama biraz fazla yorulursun.

tr_select
27 Haziran 2013, 01:00
İstanbulda oturuyorum, Altınoluk'da yazlığımız var. Ara ara hem ben dinlensem, hem motor... Bakıcağım artık duruma göre :)
Tek korkum kayışın kopması...

forevermore
27 Haziran 2013, 01:02
Niye gidilmesin. Ben de Mondial Cup ile ilk çinliler geldiği zamanlar 400km yapmıştım bir günde. Sorun yaşamamıştım

oguzhan6161
27 Haziran 2013, 01:07
Bence serviste değişim esnasında ; kayışın, bujinin, fren tellerinin, sigortanın, farların nasıl değiştiğini onarım esnasında öğrenmelisin.Daha sonra kendin de yapabilirsin. Kayış dert edilecek kadar problem değil. Çok sıkıştırma sadece motoru. Ve aniden gaz kapatma çünkü daha önce arkadaşımın başına gazı aniden kapatmasından ötürü kayış kopma durumu geldi. Sen dinlene dinlene git hiç bişey olmaz. Allah yolunu açık etsin

tr_select
27 Haziran 2013, 01:12
Bence serviste değişim esnasında ; kayışın, bujinin, fren tellerinin, sigortanın, farların nasıl değiştiğini onarım esnasında öğrenmelisin.Daha sonra kendin de yapabilirsin. Kayış dert edilecek kadar problem değil. Çok sıkıştırma sadece motoru. Ve aniden gaz kapatma çünkü daha önce arkadaşımın başına gazı aniden kapatmasından ötürü kayış kopma durumu geldi. Sen dinlene dinlene git hiç bişey olmaz. Allah yolunu açık etsin

Buji,kayış,sigorta,farlar filan herşeyin nasıl değiştirileceğini biliyorum :mrgreen: Çok mıncıkladım motoru nokta pürüz bırakmamak adına... Varyatörü sökmek dert kayış koptuğunda. Onu düşünüyorum... Daha önce 3 kere yolda kaldım kayış yüzünden çünkü.

egelim 43
27 Haziran 2013, 01:12
Kayışı zaten değiştirmişsin uzun bi müddet kayıştan sorun yaşamazsın e yanıma lastik spreyi v.s de alacağım diyorsun yedek buji ve buji anahtarıda aldınmı kim tutar seni :cat: hem yazlıktada iyi olur scooter yazlık kask terlik ve şort ile gezersin bol bol :cat::cherry:

F54
27 Haziran 2013, 01:17
bence hiç korkma at kendini yollara motosiklet bakımlıysa yolda bırakmaz...

mehmettayfur
27 Haziran 2013, 01:20
Motoru sıkıştırmadan,dinlene dinlene gidersin.Issız bir yol değil,tamirci dolu.Çanakkale üzerinden daha zevkli ve sakin bir yoldur.

Blackboy
27 Haziran 2013, 01:30
Bakımını yap ve yola çık 500 km dayanmıyorsa kayış o motoru değiştir bence 2 hafta önce İstanbul bursa yaptım 79 bin km deki spacy110 ile tahrik dişlisi kırık halde cenaze nedeni ile acil gittim motor 75 geçmiyordu uzun yol yorar biraz ama orada çok işine yarayacak bunu unutmamk lazım...

Uğur Gündüz
27 Haziran 2013, 01:39
Maxiscoteer felan sandım bende yapılmaz bunla en fazla 150 km :)

oguzhan6161
27 Haziran 2013, 02:17
Adamın hevesini kırmayın ya :) 1000 km bile yapılır. Zaten yola çıktığında iyi ki motosikletimle çıkmışım yola diyceksin. Hiç bişey olmaz korkma. Çok sıkıştırma ve ara ara dinlen hem kendin hem motorun için. Eskiden insanlar eşşekle batıdan doğuya gidiyodu :cherry: ey gidi eyy .. Yolun bahtın açık olsun . Ayrıca maxi scooter değil iyi ki :) şasi ağır falan filan daha zor. Böylesi iyi.

omeruby
27 Haziran 2013, 02:33
Yakıtı iyiymiş motorun benim 125 lik mondial 22 kuruş yakıyor.

tr_select
27 Haziran 2013, 02:37
Yakıt iyi... Ortalama 100 civarı 6 litre ile şehir içi hakkını vere vere 220 kilometre gidiyorum. Uzun yolda düşeceğini varsayıyorum. . . Düşünüyorum şu gezi olayını. Eğer kısmet olur ise 4-5 gün sonra yola çıkmış olurum. Motoru tekrar, vidasına kadar elden geçirmem gerekicek sanırım. Hayırlısı bakalım. Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için. Buradan paylaşırım son durumu.

HEROCAN35
27 Haziran 2013, 02:46
MOTORUNA VE KENDİNE GÜVENİYORSAN OLUR BEN Bİ ARKADAŞIMLA BİRLİKTE GİT GEL 1368 KM YOL YAPMIŞTIK İKİMİZDEDE EHLİYET VARDI DEGİŞE DEGİŞE GİTTİK GELDİK İZMİR BAYINDIRDAN ÇIKTIK BİLECİK SÖGÜT DE SABAHLADIK ASKER OLAN ARKADAŞIMIZI ZİYARET ETTİK ORADAN AKŞAM ÜZERİ TEKRAR YOLA KOYULDUK BURSA MUSTAFA KEMALPAŞADA TEKRAR SABAHLADIK SONRASI GERİYE DÖMEK MEMLEKETE KEŞKE YOL FOTOLARINI ÇEKSEYMİŞİM O ZAMANLAR BU SİTEYE ÜYE OLMADIGIM İÇİN AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇMEDİ BU ARADA MOTOR ÇELİK MARTIAN

flame
27 Haziran 2013, 02:49
600rr kullanıyorsun sanırım birde.Scooter'ı hafife almıyorum ama o yol bitmez ya :) Başına birşey gelmesin diye fazla sıkıştırmadan 60 70 arada bir dinlen filan...Ovvv çok korkunç ama anı olarak kalacak sağlam macera :) Tabi dönüşüde hesaba kat.Durum ızdıraba dönerse dönüşü var bir de bunun :)