PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell Motosikletlere Üzerinden İnmeden Yakıt Vermiyor!!!

Sayfa : [1] 2

euzun
15 Mayıs 2013, 00:49
Bir gün benzin almak için Shell istasyonuna girdim, motorumu stop ettim, depomu açtım ve benzin istedim. Bu hepimizin yaptığı rutin işlemdir. Görevli motordan inmemi istedi aksi takdirde yakıt veremeyeceğini ekledi. Nedenini sorduğumda Shell firmasının almış olduğu kara olduğunu beyan etti. Ben kuryeyim ve 2-3 günde bir depomu doldururum. Bu karara çok bozuldum tabi, depom yedekte olmasına rağmen görevliye "araç sürücülerini neden indirmiyorsunuz, nedir bu çifte standart ayıp, ayrıca ben size değil siz bana muhtaçsınız" dedim ve yakıt almadan çıktım. Shell dşında hiç bir istasyonda böyle bir işlem ile karşılaşmadım. Salakça bir olay!!! Shell'e HAYIR!!!

zerzura
28 Mayıs 2013, 14:13
Diğer araçlarda benzin deposu bacaklarınızın arasında değil. Ondan olabilir...

MBHoro
28 Mayıs 2013, 14:18
sadece shell'de değil po 'da da başıma geldi.. vardır heralde mantıklı bir açıklamaları...

extrem_015
28 Mayıs 2013, 14:19
tehlike açısından alınmış bir karar bence güzel bir karar:cat:,size uymuyorsa başka istasyondan alırsınız olur biter ..

turkish39
28 Mayıs 2013, 14:24
Mantıklı olabilir,depo motorun hemen üstünde,aşırı sıcakken dalgın veya salak bi pompacıya denk gelebilirsiniz depo yerine dışarı fışkırtan ya da taşıran

cihan54
28 Mayıs 2013, 14:26
Zaten yakıt ikmali sırasında motosiklet üzerinde olmamanız tavsiye edilir bilir kişiler tarafından.. Benzinin uçucu-parlayıcı özelliğinden kaynaklanan bir tedbir uyarısıdır bu...

SonpoL
28 Mayıs 2013, 14:29
Şirket çalışanları alınan kararları sorgulamak değil, uygulamakla yükümlüdür. Bu sebeple firmanın almış olduğu bir karar demiş olabilir. Kaldı ki motosiklet üzerinden 1 saniyede inip, 1 saniyede tepesine çıkıyoruz. :)

tanertc
28 Mayıs 2013, 14:31
ele geçirdikleri fakir ülkelerin halkının ağzına edip hayatlarını karartarak çıkardıkları petrolu, benzin istasyonunda sana satarken, herhangi bir kaza ile benzinin tutuşması sonucu zarar görmemen için hem senin sağlığını düşündüklerini zannettirip, işin özünde böyle olası bir kazada başlarına gelebilecek tazminatlara karşı aldıkları bir önlem sanırım.

İHTİYAR
28 Mayıs 2013, 14:33
Bu kararı alan şirketlere ve uygulayan pompacılara teşekkürler ediyorum sağolun varolun.

korna
28 Mayıs 2013, 14:34
Gayet mantıklı bir uygulama. Denyo bir pompacı depodan taşırırsa benzini taştaşlar yanar. Hele birde sigara falan varsa şenlik olur.
Ben ikaz etmeseler bine her seferinde inerim motordan. Pompacı sersemlerse pantolonum falan benzin olabilir. Riske atamam.

Levsy
28 Mayıs 2013, 14:36
Motosikletten inmeden benzin almaya çalışan motorcu arkadaşlar varsa onların aklına ve mantığına şaşayım. Bir de pompacıları suçluyorsunuz yahu :)

oknglr
28 Mayıs 2013, 14:36
Yadaaa adam şöyle düşünüyodur benzini koyar koymaz kaçar bu tipsiz diye :D :queen::queen: herkes farklı açıdan bakmış benim aklıma gelende buydu :queen::queen:

turkish39
28 Mayıs 2013, 14:43
Yadaaa adam şöyle düşünüyodur benzini koyar koymaz kaçar bu tipsiz diye :D :queen::queen: herkes farklı açıdan bakmış benim aklıma gelende buydu :queen::queen:

:queen:At hırsızı kılıklı bu herif kaçabilir:queen:

MotoGT
28 Mayıs 2013, 14:45
Yerinde bir karar benzinimi SHELL'den alıcam EVET!!

draggy
28 Mayıs 2013, 14:46
Çok doğru bir uygulama ve shell de bu yıllardır var.

inzell
28 Mayıs 2013, 14:55
Eylem yapan taksiciler miydi neydi, benzin bi tarafına kaçıyordu da nasıl bağırıyordu yanıyor diye... sonra sende bağırırsın g.tum yanıyor yetişin diye. :D

seckin_
28 Mayıs 2013, 14:58
Çok doğru ve her markada uygulanması gereken bir karar. Neden sinirlendiğinizi anlamadım, motordan inip binmek 1 saniye sürenizi alır yoksa üşeniyor musunuz? Hadi diyelim benzini doldururken bir anlık dikkatsizliğinizle motoru yatırdınız olduğu yerde, ne olacak? Ya da pompacının dikkatsizliği yüzünden üstünüz başınız benzin oldu, ne olacak? Anca zaten oturduğunuz yerden kalkmadan işinizi halletmeyi düşünün...

MaMi_33
28 Mayıs 2013, 15:00
böyle bi uygulamadan nasıl rahatsız oldun onu anlayamadım ben :sunny:

RunemagicK
28 Mayıs 2013, 15:06
apışaranıza benzin gelirse kötü olabilir:)

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/94896/taksi-soforunun-imdadina-yetisen-damacana-yaniyom-yaniyom

lycantrophic
28 Mayıs 2013, 15:11
Motosikletten inmeden benzin almak nasıl bir mantıktır? Nasıl bir tembelliktir? Ağızda da kask arası sigara olsa... :)

ormankebabi
28 Mayıs 2013, 15:13
İlginç, şimdiye kadar hiç motordan inmeden depoyu açmadım. Motorun üstündeyken birşeylerle uğraşmak hoşuma gitmiyor. Zamanında bir abimiz motorun üstünde kaskını giymeye çalışırken düşüp kafasını kaldırıma çarpan birinin hikayesini anlatmıştı. O zamandan beri motorun üzerindeyken tripmetreyi bile sıfırlamıyorum :D

audioslave
28 Mayıs 2013, 15:18
Tabiki güvenlik açısınan motosikletten inmemiz gerekiyor,hem arada inip bacak kaslarını gerdirmemiz lazımdır,benzin bahanesiyle bunu yapar,uyuşmaları erteleyebiliriz.Ayrıca koskoca benzin şirketinin benzin alıp kaçar diye motosikletlileri araçlarından indirmesi abes olur.Her yer kamera,depodaki benzin bitmeden polis zaten gerekeni yapar;)
Önce güvenlik.Kışın okadar olmaz da yazın benzin çook uçucudur,mazallah depodsn taşsa bacak arasını tahriş eder,raporluk oluruz.Acemi pompacı çok.Uyardığın halde taşırıyorlar.

scooboy
28 Mayıs 2013, 16:08
Kardeş biraz kızmışsın ama ben inmeden depoyu doldurtmuyorum.
Bir kaç kez sakar pompacı benzini depoya boca edince ne kadar tehlikeli olduğunu anladım.

OGUZHANKY
28 Mayıs 2013, 16:34
Güvenlik açısından araba sürücülerini bile indirmeleri gerek aslında. Pompacının elindeki statik elektrikten yada cep telefonunun oluşturduğu manyetizmadan bile yakıt alev alabilir. http://youtu.be/gct1BmKNvU0.
ayrıca Shell Ferrari' nin sponsoru olduğu sürece candır, YÜRÜ BE SHELL! ::thumleft:

NoVaRiX
28 Mayıs 2013, 16:41
İnmek zorunda olduğunuz için değil, inmek istediğiniz için üzerinden ayrılın motorun.

Yakıt ikmalinde motorun üzerinde olmak büyük tehlikedir.

Hee, ben benzini Türk firmaları (Opet - PO - Full) dışında bir yerden almıyorum ama yinede güzel bir uygulama. Takdir ettim.

madlive
28 Mayıs 2013, 16:44
Pompacı o şekilde benzin verecek olsa bile muhakkak inerim motosikletten. Ufacık bir statik elektrikten alevlenebilecek bir durumdasın. Allah korusun.
Zaten Shell'den alıyordum. Shell'e evet.

Sepetçioğlu
28 Mayıs 2013, 17:54
Güzel bir uygulama bilmeyenlerde öğrenmiş olur bu sayede.
Ben hiçbir zaman motorun üzerindeyken benzin almam :)

beko12345
28 Mayıs 2013, 18:17
Siz herhalde baska birseye kizdiniz , sinirinizi boyle bir konudan cikariyorsunuz . Gayet yerinde ve dogru bir uygulama .

zihnigonen
28 Mayıs 2013, 18:23
ele geçirdikleri fakir ülkelerin halkının ağzına edip hayatlarını karartarak çıkardıkları petrolu, benzin istasyonunda sana satarken, herhangi bir kaza ile benzinin tutuşması sonucu zarar görmemen için hem senin sağlığını düşündüklerini zannettirip, işin özünde böyle olası bir kazada başlarına gelebilecek tazminatlara karşı aldıkları bir önlem sanırım.

EN beğendiğim yorum

Uway
28 Mayıs 2013, 18:26
Adamlara tşk edeceğinize neler diyorsunuz...in kardeşim güvenliğini düşün ne olur ne olmaz alev alır bilmemne olur..

acemi60
28 Mayıs 2013, 19:01
Adam başlığı açtığına açacağına pişman olmuştur. Yeterince fırça yedi bence. Benzin doldurulurken motordan inmek tabii ki güvenliğimiz açısından önemli. Fakat kurye arkadaşların çalışma şartları öyle yoğun ki değil motordan inerek yakıt almak, bazı uçaklara yapıldığı gibi giderken benzin alma imkanı olsa onu tercih edecekler. Bu vesile ile kurye arkadaşlara "tekeriniz düz bassın, kazasız belasız sürüşler" dileklerimi iletiyorum. ..

Rebornx4
28 Mayıs 2013, 19:04
Adam çocuklarının ve torunlarının olma ihtimalini %100de tutmak istiyor bu kadar kızmana gerek yok.
O şekilde benzin deposu bir alev alırsa, motordan önce sen yanarsın haberin olsun. Gayet yararlı bir uygulama.

PEHLİVAN94
28 Mayıs 2013, 19:07
Hayatim boyunca herzaman benzin aldigim yer Shell ve BP ve herzaman ordan almaya devam edecegim. Yani mantikli bi aciklamasi olmasa bile motordan 10 saniye in sonra bin git adamla neden tartismaya giriyosun arkadasim?

sedici
28 Mayıs 2013, 19:17
hiçbir güç motor üzerindeyken yakıt almamı sağlayamaz :bounce: Shell'e devam :cat:

Syanur
28 Mayıs 2013, 19:25
Aferim bu kafayla devam...

albaywolf
28 Mayıs 2013, 19:27
Kardeşim gördüğün gibi hiç kimse senin gibi düşünmüyor ve beklediğin tepkiyi vermiyor. Nedir yani 2 dakika motordan inmek ne kadar zor olabilir ki? Ayrıca motor üstündeyken cebinden parayı çıkartman para üstünü alıp tekrar cebine koyman daha büyük eziyet olur. Anlamsız bir tepki vermişsin.

F54
28 Mayıs 2013, 20:27
Güzel uygulama tebrikler

canerol
28 Mayıs 2013, 20:32
Bir gün benzin almak için Shell istasyonuna girdim, motorumu stop ettim, depomu açtım ve benzin istedim. Bu hepimizin yaptığı rutin işlemdir. Görevli motordan inmemi istedi aksi takdirde yakıt veremeyeceğini ekledi. Nedenini sorduğumda Shell firmasının almış olduğu kara olduğunu beyan etti. Ben kuryeyim ve 2-3 günde bir depomu doldururum. Bu karara çok bozuldum tabi, depom yedekte olmasına rağmen görevliye "araç sürücülerini neden indirmiyorsunuz, nedir bu çifte standart ayıp, ayrıca ben size değil siz bana muhtaçsınız" dedim ve yakıt almadan çıktım. Shell dşında hiç bir istasyonda böyle bir işlem ile karşılaşmadım. Salakça bir olay!!! Shell'e HAYIR!!!
düşünce yapısına bak sen adamlar senin can güvenliğini sağlamak için motordan inilecek diye karar almışlar
benzin doldururken olmazya bir parlama kıcılcım olsa ne olacak cayır cayır yanacaksın.
bende bişe vardiye girdim konuya konunun sonuna bak shelle hayıra kadar gelmiş bende tebrik edecek diye bekliyorum.:)

adem80
28 Mayıs 2013, 20:40
ben 1 yıl önce bodrum konacık shell de böyle bişey yaşamıştım. Demekki yeni değil bu uygulama.

FermanogLu
28 Mayıs 2013, 20:51
Kurye olmaniz dolayısıyla zamanla yarışıyor olabilirsiniz ama emin olun inip yakıt almak daha saglıklı. Motor sıcak ,bir an için pompacının dikkatsizliği ve taşan yakıt. MazAllah...

Karlıyollar
28 Mayıs 2013, 20:54
Benım motorda mecbur ınmek zorundasın

Benli
28 Mayıs 2013, 21:11
Mantıklı bir uygulama .

bboy_iced
28 Mayıs 2013, 21:16
Bunun tek sebebi dolum esnasında herhangi bir akıntı sızıntı olması sonucu benzinin alev alma riski olması ve o anda sizinde üstünde olmanızdan dolayı oluşabilecek risklerdir. İyi araştırırsanız bu söylediğiniz istasyonların özellikle benzinli ve otogazlı araçlara da kontak açıkken yakıt vermediğini görürsünüz tabi şirket kuralları bu ama eleman uygular uygulamaz onu bilemem 8 yıllık eski bir akaryakıtçı olarak söylüyorum bunu.

aranel
28 Mayıs 2013, 21:28
Bu karara bozulmanıza gerek yok bizi düşünerek alındığını düşünüyorum. Siz alınganlık yapmışsınız isterseniz shelle e bir mail atın açıklamasını mutlaka yapacaklardır.

mete_han
28 Mayıs 2013, 21:34
Mantıklı bir uygulama .

bencede mantıklı bir uygulama...

Benli
28 Mayıs 2013, 21:44
bencede mantıklı bir uygulama... Düz yolda yürümesini doğru düzgün beceremiyen bazı sürücüler ! , 200 kiloluk motorlara biniyorlar ! Allah muhafaza elinde , ağzında sigara olur veya çakmak yakmaya kalkar ! olur mu ? olur ! korkudan motoru yatırıverir , altından çıkamaz mı ? diye düşünmüştüm bir ara ! .

aybarssurucu
28 Mayıs 2013, 22:09
Başlığı okudum ve herşeyle kavga eden insan profilini gördüm, yazık. Hayatın tadını boşuna kaçırıyorsunuz. 2-3 Günde bir ya da Günde 2-3 kez yakıt almak için motordan inmek zor bir iş değil. Ben ne yapayım uzun yolda 5-6 kez durduğum oluyor.

Yandığın zaman aylarca hastahanede çakılı kalabilir hatta bir arkadaşıma olduğu gibi sadece bir motor yanığıyla yürüyerek gidip 3 ay sonra kesik bir ayakla eve dönebilirsin...

Bu kuralın uygulamaya alınması benim yüzümden oldu diyebilirim. Shell Türkiye saha güvenliği eğitim ekip lideri çok yakın bir arkadaşım.Onlara verdiğim bazı güvenlik notları vardı; biri de buydu.

Yavaş ta olsa yayılacaktır.

Çok yerinde bir uygulama. Başlığı açan arkadaşımın da başına gelebilecekleri, kendisi umursamasa da evdeki ana babası kardeşi çekmesin diye o acıları; iyi ki başlamış diyorum.

yaşar35
28 Mayıs 2013, 22:12
statik elektrik kıvılcımıyla benzin buharı alev alırsa motorun üstünden kaçmak zor olacağı, motorun devrilip benzinin etrafa saçılması ve yangının büyümesi olasılıklarına karşı düşünülmüş bir tedbir bu benzin alırken motordan inmek gerektiği mevzusu. Pompacı herhalde yeni ve idealist bir gençmiş.

Bizim memlekette uygulanmayan bir yöntem. Otomobillere benzin verirken de toprak hattı bağlamak lazım, çünkü depo ağzında benzin buharının statik elektirik kıvılcımıyla alev alma olayı karşılaşılan bir durum. LPG alırken de toprak hattı bağlamak lazım. Bunların hiç biri uygulanmaz veya tamamen pompacının ciddiyetine bırakılmış konulardır.

Cep telefonundan benzin alev almaz ama benzincide sıra gelmesini beklerken benzin alan adamın cavcavcav cep telefonuyla önünüzde konuşması, herifin sağlığına kastetmeniz için yeterli bir sebep olabileceği olasılığından dolayı faideli bir önlem gibi duruyor.

Dolayısıyla, benzin alırken motordan inmek faidelidir, ama şimdiye kadar kimseye uygulandığını görmedim. Ben inerim çünkü cebimden para çıkarmak için dik durmam gerekir.

rumelian
28 Mayıs 2013, 22:15
Senin urettigin Statik elektrik ve benzinin aniden parlamasi soz konusu.. Dogru bir uygulama. Youtube da bu konuda cok video var. Hatta pompa basarken arabadan ineni, dolum bitene kadar arabasina yaklastirmiyorlar bile.

Shrieker
28 Mayıs 2013, 22:21
Bu konu daha once konusulmustu. Motor uzerinde seyir halindeyken hava surtunmesinden dolayi uzerinizdeki montta vs. statik elektrik birikir. Benzin+elektrik=bum. Üstelik kendiniz tutusmakla kalmayip istasyonu da havaya ucurabilirsiniz.