PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell Motosikletlere Üzerinden İnmeden Yakıt Vermiyor!!!

Sayfa : 1 [2]

puser
28 Mayıs 2013, 22:42
satatik elektirik atlamsına karşı bu tür önlemler alınmak zorunda.

1:02'ye dikkat.

http://www.youtube.com/watch?v=tuZxFL9cGkI

Mengu16
28 Mayıs 2013, 23:00
Benzini motosikletin deposuna doldururken motosikleti benzinle sulayan pompacılar olabildiği için yerinde bi karar, ancak daha 2 hafta önce shell benzincisinden motosikletin üzerinde oturmama rağmen benzin alabilmiştim. Ama ben yolcu selesine otururum bu durumda, yine de tehlikeli. Motosikletin üzerine otururken benzin almamak lazım ya tutuşursa.

chemical
28 Mayıs 2013, 23:15
Okuma özürlü bir milletiz. O kullanıcı klavuzunu satarken abi kullanıcı klavuzu bile duruyor tamamen orijinal demekten başka bir işe yaradığını görmedim. Aç bir Allah rızası için oku adam ne yazmış oraya. Her motorun kullanıcı klavuzunda yazar bu
1- yakıt çok parlayıcı ve patlacıyı bir maddedir ciddi şekilde yaralanırsınız yazar. Benzin tabancası nekadar otomatik olsada motosiklerde çok taşırdıklarını görüyoruz ya motor sıcaktır alev alır yada egzostaki sıcaklıktan alev alır.
2- cep telefonu statik elekrik oluşturur zaten depo ayaklarınızın arasında telefonda cepte alev alması benzinin parlaması mümkün.

Ama sen inme biz Türküz ya bize bişey olmaz.

beko12345
29 Mayıs 2013, 00:47
Yanliz yazan kisi ya pisman oldu ortaliklarda gozukmuyor yada yeni hesap acti suan tam ters fikiri burda savunuyor :)))

Khutuck
29 Mayıs 2013, 01:32
Gözlerim doldu :salut:

Motosiklet.net'te senelerdir ilk kez oybirliği sağlandı!

Shell doğru yapıyor.

1 hayabusa
29 Mayıs 2013, 01:51
parayı kelden benzini shelleden kural budur :))

okan kartal
29 Mayıs 2013, 02:13
ben benzin istasyonunda vardiya amirliği yapıyorum. bir pamuğu benzine batırın ve yanına bir cep telefonu koyun.uzaktan ceptelefonunu çaldırın.pamuğun alev aldığını görürsünüz.mutlaka tedbirli olun arkadaşlar.

korbygs
29 Mayıs 2013, 03:07
hiç daha üzerindeken motorun benzin alma gibi gereksinim olmadı herseferinde inerim motoru orta sehpaya alırım sonra cüzdandan para çıkarır benzin kapağı elimde beklerim doldursun diye sonra yavaş doldur taşırma dışarı damlatma temkinleri ile doldurturum depoyu çoğunda da adamlar gıcık olur bana adam gibi yapsınlar işlerini bizde karışmayalım dimi motorun üzerinde depo doldurtma ne akla ne de mantığa yatmıyor zaten

Mengu16
29 Mayıs 2013, 03:44
hiç daha üzerindeken motorun benzin alma gibi gereksinim olmadı herseferinde inerim motoru orta sehpaya alırım sonra cüzdandan para çıkarır benzin kapağı elimde beklerim doldursun diye sonra yavaş doldur taşırma dışarı damlatma temkinleri ile doldurturum depoyu çoğunda da adamlar gıcık olur bana adam gibi yapsınlar işlerini bizde karışmayalım dimi motorun üzerinde depo doldurtma ne akla ne de mantığa yatmıyor zaten
Sen benzin kapağı elinde bekliyorsun ben olması gerektiği gibi kapağı anahtarla açıyorum motorun üzerinde kalıyo kapatırken de hızlıca itiyorum kapağı, yerine oturuyo. Eee mondialin bir farkı olsun dimi :cherry:
http://102.imagebam.com/download/WaQzj4u8ACFq06_DEPefLQ/25696/256958971/productimage-picture-rialli-kilit-seti-komple-atl-4-lu-ms116505926.jpg

Seyyahrasim
29 Mayıs 2013, 12:58
İnsanlık hali iş yoğunluğu bende de olur pompacıda da olur 30 saniyelik dalgınlık düşün neler olur :)

Ve arkadaşlar depoyu kilitledikten sonra üstüne vurun mazallah

motorcu48
29 Mayıs 2013, 13:29
bu sitenin insanlarına hastayım herkez birden iyilik abidesi oluveriyor:D
dış hayatında birer apacheyken herkez olmadığı tersi kişilik oluveriyor

blt_59
29 Mayıs 2013, 13:31
arkadaşlar bu tür uygulamalar,iş güvenliği yasasına istinaden alının tedbirlerdir,bizlere gıcıklık olsun diye yapılan uygulamalar deil,ben güvenlik görevlisiyim ve yeni yasaya göre çalışan temsilcisi olarak atandım,bizde iş yerinde ezber bozan bir çok uygulamayı hayata geçiriyoruz,bırakalım bize bir şey olmaz mantığını,bu yüzden çok kişi hiç uğruda öldü gitti ve gidiyorda,ben şimdiye kadar benzin alırken motordan inmeme ihtiyacı hissetmedim,birisi beni uyarırsada teşekkür ederim kendisine..

Uway
29 Mayıs 2013, 14:49
bu sitenin insanlarına hastayım herkez birden iyilik abidesi oluveriyor:D
dış hayatında birer apacheyken herkez olmadığı tersi kişilik oluveriyor

?? Şimdiki gençliğin populer lafıda apaçi sanırım.Buda yeni çıktı.Sanırım motor konusunda ekipman giymeyenlere deniyor.kanıtsız ortaya idda atmak iyi birşey değildir.

phradrel
29 Mayıs 2013, 15:40
o değil de 2-3 günde bir motordan bir dakikalığına inip binmeye mi üşenmiş, ben onu anlamadım?

mustf
29 Mayıs 2013, 20:18
Beh arkadaş ya!:queen:

Yok alev alırmışta bilmem neymiş. Alev alırsa zaten toptan havaya uçarsınız la, benzinlik orası.

Uygulamanın sebebi parayı vermeden basıp kaçan serseriler olmasın sakın? Kaçan çokmuş benzinliklerde çalışanlara sorun.

okan kartal
31 Mayıs 2013, 12:57
[QUOTE=mustf;3047599]Beh arkadaş ya!:queen:

Yok alev alırmışta bilmem neymiş. Alev alırsa zaten toptan havaya uçarsınız la, benzinlik orası.

Uygulamanın sebebi parayı vermeden basıp kaçan serseriler olmasın sakın? Kaçan çokmuş benzinliklerde çalışanlara sorun.[/QU

para vermeden kaçmalar, sadece motorsikletlileremi mahsus. arabalar ne olacak? onlara arabadan inme zorunluluğu yok.demekki uygulamanın sebebi para vermeden kaçmak değilmilş...

İHTİYAR
31 Mayıs 2013, 13:30
Beh arkadaş ya!:queen:

Uygulamanın sebebi parayı vermeden basıp kaçan serseriler olmasın sakın? Kaçan çokmuş benzinliklerde çalışanlara sorun.

Motosiklet kaçsa kaçsa 50 TL lik benzinle kaçar, otomobil 200-250 ticariler 80 LT mazotla 300-350 TL ile kaçar.

İddian ve öngörün nereden baksan tutarsız, üstelik pompa plaka bilgileri girilmeden açılmaz yani kaçsada yakalanır ve pompacıya bir külfet gelmez.

acayüp
31 Mayıs 2013, 13:37
Shell arkadaşa yaptığı terbiyesizlik için özür dileyip uygulamaya derhal son verdiğini ve bir sonraki deposunu ücretsiz dolduracağını açıklamış. ( olsa bile yinede in sen )

kdiner
31 Mayıs 2013, 15:38
bunun nedeni koltukta oturduğunuz için devamlı koltukla sizin aranızda elektriklenme olduğu için yakıtla temas edebileceği ve yangın çıkma durumu varmış o yüzden motordan inmesini istiyor pompacı. herhangi bir olumsuzluğa karşı.

MotoGT
31 Mayıs 2013, 16:06
Ateşle barut yanyana durmazmış misali..

Arda_Karaca
31 Mayıs 2013, 16:10
Helal olsun Shell'e

oknglr
31 Mayıs 2013, 16:52
Biri benzin alırken sorsaya niye motor üstündeyken vermiyosunuz benzin diye ? :queen:

KTM07
01 Haziran 2013, 18:14
Motor sürerken sürtünmeden dolayı elektirik oluşabilyor adam gayet güzel yapmış bana da her seferinde uyarıda bulunuyorlar bir gün g..tün tutuşursa anlarsın