PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsiklet için kredi çekçem içeri...

Sayfa : [1] 2

rapperuzi
03 Nisan 2013, 03:47
bugün 2.konum arkadaşlar kusura bakmayın =) ben honda cbr 600 f alcam peşin 3000 tl birikmişim var 5000 tl kredi çekmeyi düşünüyorum 3 aydır çalışıyorum ve 3 aylık sigortam var maaş bondromda var herhangibir bankaya gitsem maaş bondromla 1 adet internet faturam ve ikametgah belgemle bana 5000 tl kredi konusunda yardımcı olurlarmı yoksa kapıdan girmeden kovulurmuyum :D çekiniyorum aslında yaşım 18 neyine güvenerek kredi vercez sana demelerinden bide siz abilerime danışmak istedim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Mikuni
03 Nisan 2013, 03:54
faizli kredi almak haramdır. önce paranı biriktir helal parayla al.

durmazzz
03 Nisan 2013, 03:57
kardeş bizde biliyoz haram olduğunu ancak paranın birikmesini beklersek 60 yaşında falan bineriz 600 cc ye :bounce:

Mikuni
03 Nisan 2013, 04:00
5000 lira krediyi 24 ayda nasıl ödeyecen? 58 yaşındamısın? Bak şunu düşün, ya işsiz kalırsam, bu taksitleri nasıl öderim, böyle düşün.

MotorKafa
03 Nisan 2013, 04:33
Maaş müşterisi olduğun bankayla görüş.
Diğer bankalara gidersen vermezler.
3 aydır çalışıyor olman biraz sıkıntı yaratabilir ama yine de sormadan öğrenemezsin.
Faiz ödemenin hoş bir şey olduğunu savunmuyorum ama sonuçta adam sana babasının hayrına 24 ay geri ödemeli para vermiyor.
Haram maram değildir keyfine bak.

Mikuni
03 Nisan 2013, 04:39
ipini koparan bebeler foruma gelip; "600 lük makina alacam ağbe"

Proud
03 Nisan 2013, 04:43
@Mikuni, İşin dini kısmı sanamı kaldı anlamadım yani ? Bu adam çalacakmı o parayı ? Birde bu adamın müslüman olduğu ne malum yani ? Neyseeee...!! Bankalar kredi kartı limitini senin aylığına göre belirlerki kredi borcu boyunu aşmasın diye. Eğer fazla bir maaşın yoksa, boyunu aşan bir limit yükletmek için evi ipotek ettiriyosun sanırım.

rapperuzi
03 Nisan 2013, 04:46
Sen rahat ol 12 yasimdan beri motora biniyorum ve bu benim 5 ci motorum olcak burasi motorsikletcilerin birbirlerine yardimci olmalari icin acilmis bi site senin gibi beyin yadi 10u gecmemis andavallarin sacmalamak icin yer aradiklari yerlerden degil. Dua et telden yaziyorum

MotorKafa
03 Nisan 2013, 04:48
@Mikuni, İşin dini kısmı sanamı kaldı anlamadım yani ? Bu adam çalacakmı o parayı ? Birde bu adamın müslüman olduğu ne malum yani ? Neyseeee...!! Bankalar kredi kartı limitini senin aylığına göre belirlerki kredi borcu boyunu aşmasın diye. Eğer fazla bir maaşın yoksa, boyunu aşan bir limit yükletmek için evi ipotek ettiriyosun sanırım.

Arkadaşın kullanacağı ihtiyaç kredisi olduğundan evi falan ipotek etmesine gerek yok.
Sadece hayat sigortası yapılacak kendisine.
100-150 TL arası bir şeydir onu da kullanacağın kredinin içinden kesecekler.
Daha sonra tüketici haklarına başvuru yaparak kredinden kesilen tüm dosya masraflarını geri alabilirsin.
Ancak zahmetli işlerdir tüketici hakları falan filan

rapperuzi
03 Nisan 2013, 04:52
Bosver abi sen onu aylik 900 tl maas aliyorum herhangibir kira falan odemiyorum 60 tl net parasi verioeum okadar
5000 tl cekcem abi zaten gerisini ben eklicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:49 ----------

Abi peki ben tasit kredisi kullansam aldigim motorsikletimi ipotek ettircem yani banka borc bitene kadar rehin koycak motora oyle alma sansom birazdaha artiypr sanirim

Mikuni
03 Nisan 2013, 04:56
Sen rahat ol 12 yasimdan beri motora biniyorum ve bu benim 5 ci motorum olcak burasi motorsikletcilerin birbirlerine yardimci olmalari icin acilmis bi site senin gibi beyin yadi 10u gecmemis andavallarin sacmalamak icin yer aradiklari yerlerden degil. Dua et telden yaziyorum
devamınıda yazabilirsin. paran yoksa mobilete bineceksin.

MotorKafa
03 Nisan 2013, 04:56
Bosver abi sen onu aylik 900 tl maas aliyorum herhangibir kira falan odemiyorum 60 tl net parasi verioeum okadar
5000 tl cekcem abi zaten gerisini ben eklicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:49 ----------

Abi peki ben tasit kredisi kullansam aldigim motorsikletimi ipotek ettircem yani banka borc bitene kadar rehin koycak motora oyle alma sansom birazdaha artiypr sanirim

Taşıt kredisi için aracın 5 yaş veya altında olması gerekiyor.
Taşıt kredisinde de dediğin gibi aracına ipotek konuluyor diye biliyorum.
Faiz oranlarını karşılaştırıp ona göre bir kredi kullanırsın.

rapperuzi
03 Nisan 2013, 05:06
Odemeye macam yemese cekmem zaten ilk motorum 2003de peugeot cobraydi zaten gururduyarakta soyleyebilirim bunu ha insanlik hali olur odeyemem kapi gibi ailem var destek cikarlar insaniz sonucta basimiza heran ne gelecegi belli degil oyuzden hayatta ne istiyosan gerceklestirmeye bak belki yarincok gec olabilir buda benim enbuyuk hayalim hayirlisiyla gercek olcak.

Proud
03 Nisan 2013, 05:08
Yarın bi bankaya gidip sor bence. Çok çeşit kredi kartı olduğu için, herkes başka çeşiti anlatacaktır, onun için kafan karışır.

diimh
03 Nisan 2013, 08:44
%80 alırsın ama sanki 5000 tl biriktirdende 3000 ini çeksen bankadan sanki daha rahat

cool113
03 Nisan 2013, 09:06
sadece almakla iş bitmiyorki dostum :) sürüş eğitiminin ve tecrübenin olduğunu varsayıyorum... bu motosikleti sürmen için gerekli uygun kıyafetlerin varmı, bakım masrafları biraz tuzludur bunları ödeyebilirmisin, yakıtı söylemeye bile gerek yok iyi içiyor. bunların muhasebesini yaptım bu masrafların altından kalkabilirim, aynı zamanda da kredimi ödeyebilirim diyebiliyorsan al derim. ayrıca ss motosikletin 2. eli en riskli gruptur. 8000 TL na aldığın 600f modelinde mutlaka masraf vardır. işten çok iyi anlayan arkadaşın varsa onunla görmeye gidin, cebinizden satın aldığınız para kadar ekstra paralar çıkabilir.

astorojna
03 Nisan 2013, 09:23
kredi alabilmen için ilk başta kredi kartının olması ve aktif olarak bu kredi kartını 3-4 aydır kullanıyor olman gerekir. Krediden önce k.kartının rolü müşterinin kkb kaydını oluşturur (sicil denilen olay) kkb kaydı oluştuktan sonra kredi müracaatı yapabilirsiniz.
gün içinde çalıştığım bankaya çok sayıda kişi gelmekte adam 50 yaşına gelmiş k.kartı,kredi hayatı boyunca bankaya girmemiş ee ben kredi almaya geldim RED cevabını aldıktan sonra geri gidiyor. Sorunun tam cevabı budur.

MotorKafa
03 Nisan 2013, 09:32
kredi alabilmen için ilk başta kredi kartının olması ve aktif olarak bu kredi kartını 3-4 aydır kullanıyor olman gerekir. Krediden önce k.kartının rolü müşterinin kkb kaydını oluşturur (sicil denilen olay) kkb kaydı oluştuktan sonra kredi müracaatı yapabilirsiniz.
gün içinde çalıştığım bankaya çok sayıda kişi gelmekte adam 50 yaşına gelmiş k.kartı,kredi hayatı boyunca bankaya girmemiş ee ben kredi almaya geldim RED cevabını aldıktan sonra geri gidiyor. Sorunun tam cevabı budur.

Eee ben aynı durumdayken 5000 TL kullanmıştım ?

astorojna
03 Nisan 2013, 09:38
Eee ben aynı durumdayken 5000 TL kullanmıştım ?

sana torpil geçmişler:cherry: istisna bi duruma denk gelmişin. Veya her bankanın kredi prosedür farkı olabilir ama benim dediğim örnek
%90 işleyiş örneğidir

Sinan Er
03 Nisan 2013, 09:41
8.000 TL ye alacağın 600 cc lik makina sana sürpriz arıza çıkarabilir. Motora adamakıllı binemeyebilirsin. Sonrada gelir burada veryansın edersin. Usta ararsın parça ararsın ıkısını bulursun paran olmaz.

Madem 3.000 var git bir kanuni bayisine 250 cc hyo al yada honda bayisine git 250 cc CBR al Git suzuki bayisine 250 cc Inazuma al. Peşinatını verince geri kalanıda taksitlendirirler. Her türlü kampanya var. Kampanya olmasada sıfır araç alacağın için banka kredisi kesin çıkar.

Bu arada ehliyetin varmı ?

cool113
03 Nisan 2013, 09:42
sana torpil geçmişler:cherry: istisna bi duruma denk gelmişin. Veya her bankanın kredi prosedür farkı olabilir ama benim dediğim örnek
%90 işleyiş örneğidir

doğru söylüyorsun. bankacılar tanıdık olduğu halde yanımızda çalışan elemanın bankacılık geçmişi olmadığından kredi kartı çıkartana kadar göbeği çatladı :)

banro
03 Nisan 2013, 10:00

Kapitalist düzende yaşıyorsan faiz olacak, diğer alternatif, faizsiz sosyalist düzene geçersen din olmayacak, faizsiz bankacılık diye birşey var,nasıl işler halen anlamadım.Verdikleri borçtan faiz almıyorlarsa nasıl ayakta kalırlar bilmem. Müslüman geçinipte haram yiyen tonla adam var, birçift laf da onlara etsen.

Tİme_shİft42
03 Nisan 2013, 10:26
Daha 3 aylık sigortalısın

Maaş müşterisi olduğum bankaya gittim en az 6 aylık sigortan olması lazım deyip vermediler krediyi

Ama 5 ayı geçip 6 ncı aydan gün alırsan alabiliyorsun krediyi

pistolpitt
03 Nisan 2013, 10:34
vay be bu zamana kadar hep haram motora biniyormuşum meğer. ilk iş cuma günü japon gavurunu da alıp camiye gideyim. cemaatin ve imamın sempatisini kazanmakla işe başlayayım, bir de avluda ön kaldırırsam ünlü bile olurum :queen:

gugukk
03 Nisan 2013, 10:43
6 ay olmadan kredi vermiyorlar ama bazı bankalar esnek davranabiliyor. Ben 5000 tl ile 36 ay kredi aldım iflahım kesilmişti öde babam öde bitmiyordu bir daha tövbe ettim 2 sene önce tekrar 5000 tl aldım ama bu sefer akıllandım 12 aylık aldım bu bile sıktı beni bitince çok rahatlıyor insan. Diğer arkadaşlara katılmıyorum paran yoksa binmeyeceksinmi olur gidip baba parası ile alıp sonra burada forumda hava atmak kolay alın teri ile alınan motor esas motordur. Ben sabırsız bir insanım 3 sene para biriktirip motorsuz kalamam gider kredi çekerim motorumu alırım 3 senede de 300-500 tl toplamda faiz öderim motorsuz kalacağıma 500 tl öder 3 sene motora binerim. haram diyorsunuz ya ben hakkımı helal ediyorum beni motorsuz bırakmaktan kurtardığı için

fearlesboyy
03 Nisan 2013, 11:38
8.000 TL ye alacağın 600 cc lik makina sana sürpriz arıza çıkarabilir. Motora adamakıllı binemeyebilirsin. Sonrada gelir burada veryansın edersin. Usta ararsın parça ararsın ıkısını bulursun paran olmaz.

Madem 3.000 var git bir kanuni bayisine 250 cc hyo al yada honda bayisine git 250 cc CBR al Git suzuki bayisine 250 cc Inazuma al. Peşinatını verince geri kalanıda taksitlendirirler. Her türlü kampanya var. Kampanya olmasada sıfır araç alacağın için banka kredisi kesin çıkar.

Bu arada ehliyetin varmı ?

kimsenin hesabı bana düşmez ama 8000 tl lık motor 98 model falan olur siz sadece bunun alım satımını düşünmeyin.en ufak bır arıza da 1 aylık maaş gider kaldıkı benzin parası bakımı falan hariç.ama illada alırım keyf benim derseniz size tavsiyem axsesden hızlı para kullanın 1.09 oran 36 aya kadar taksit örnet 4250 tl için aylık 148 tl veriyorsunuz.ama bunun için axses kredı kartı ve uygun kart limiti lazım.kredıyide maaş aldıgınız bankadan alabılırsınız

Tolga Can
03 Nisan 2013, 12:19
Bende zamanında kredi ile motosiklet aldım. Pişman mıyım. Şahsım adına evet. Kredi çekerken dikkatlice düşünmek gerek. Öderim demekle olmuyor.
10.000 TL çektim. 12.500 TL geri ödemesi var. 400 TL dosya masrafı düştüler. 36 * 350 TL ödüyorum. Öde öde bitmez. (GT250R için çekmiştim)
Hesaba katman gereken şeyler ; İşin sağlam mı, Motor arıza verse bakım için ne yapacaksın. yatırcak mısın hemen motoru satacak mısın ( zarar üstüne zarar)
Bunun haricinde eve bakma gibi yükümlülük var mı ? Bu motorun bakımı, benzini, gezi ve tozu masraflarıda olacak, onun haricinde senin şahsi giderlerin olacak
Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Bende her şey ucu ucuna denk geliyor. Yani bu işten zevk almıyorum. Senin almanı isterim. Boş ver 600cc yi, bana dua edersin.
Parana uygun 125 yada 150 cc al. Yok ille de sport olsun diyorsan. Fazla masraf yapmadan 250 cc seçeneklerini değerlendir. Benden sana altın öğüt. :cat:

Lucas
03 Nisan 2013, 12:42
Motorsiklet için kimse sana kredi vermez. Çünkü olmayan birşeyin kredisi de olmaz.
Ama belki motosiklet için verebilirler.
Keşke senin yaşında olsaydım, bol bol yürür, spor yapar, sınavlara çalışır, kendime iyi bir gelecek sağlar, 30'lu yaşlarda hayalimdeki motoru alırdım.
Ha ama illaki hemen şimdi alacağım diyorsan, bütçen doğrultusunda al 250 cc bir motosiklet, güle güle kullan.

Tİme_shİft42
03 Nisan 2013, 13:10
3,500 tl ihtiyaç kredisi çektim ihtiyaç kredisi olduğundan hiç bir şey talep edilmiyor yok hipotekti yok bilmem nesiydi adı üstünde ihtiyaç kredisi

18 ay vade geri ödemem toplamda

4,851 lira yani 851 lira faiz muck muck ettiler :queen::queen:

drnkm
03 Nisan 2013, 13:23
çok fıtı fıtı yapılmış gördüğüm kadarıyla.. dostum bir bankayla iş yapman için kredi kartı kullanıoyr olman vs. gibi etkenler kredi alımlarında pozitif rol oynar. He hiç birşey yoktur o zaman dene ve gör. Muhtemelen alırsın sanıyorum. Faiz muhabbeti haramdır vs. muhabbetine gelincede. Ne yapsın bu kadar insan faiz li para almayıp? Ev alan,iş kurap hayırlı hareketlerde bulunan insanlar vs. var. Hırsızlık mı yapsın millet?

klm644
03 Nisan 2013, 13:29
3,500 tl ihtiyaç kredisi çektim ihtiyaç kredisi olduğundan hiç bir şey talep edilmiyor yok hipotekti yok bilmem nesiydi adı üstünde ihtiyaç kredisi

18 ay vade geri ödemem toplamda

4,851 lira yani 851 lira faiz muck muck ettiler :queen::queen:

okulda matematik kaçtı?

ReiZzZ
03 Nisan 2013, 13:32
yakında k.kam geldi nereye s.çab.l.rim diye başlık açılacak

Mengu16
03 Nisan 2013, 13:33
Kredi kartından çektirip motor almayı biliyosun ama onda faiz yok mu ?

acayüp
03 Nisan 2013, 13:35
8 bin tl ye alacağın motoru adam edebilmek için bi 10 bin tl kredi daha alman gerekebilir. Motoru almakla bitmiyor bu işler. Hayatının hatasını yapabilirsin.

Tİme_shİft42
03 Nisan 2013, 13:38
okulda matematik kaçtı?

4.351 lira olacaktı yanlış yazmışım :queen::queen:

rapperuzi
03 Nisan 2013, 13:51
abiler cevaplar için teşekkürler ama beni aydınlatıcak bilgiyi kimse vermemiş :D 1 kişi dio kredi kartı olmadan vermezler diğeri dio verirler 2 gün sonra gidicem bankayla görüşmeye ama ön hazırlık için sizlere sormak istedim sizce verirlermi 3 aylık sigortaya 5000 tl bana net cevap verebilcek varmı bazı abilerim sormuş ehliyetin varmı evet var a2 ehliyetim kaskım ve montumda var elbiselerim ehliyetim hazır 3 yıl vitesli motor kullandım herşey iyi hoş ama net alcak param çıkmıyo ve dikkat ettim alcağın eski model motor sorun çıkarır demişsiniz hiç sağlamı ayakta duranı yokmudur bu fiyata hani ben aldım 1 ay sonra bana masraf çıkarmadan binebilceğim sadece bakımlarını yaptırıp keyfime bakabilceğim eski model racing motorsiklet bulmak zormudur değilse ne alablrm bu fiyata teşekkür ederim tekrardan

Tulpar
03 Nisan 2013, 14:16
Abilerinin tavsiyelerini dikkate alırsan üzülmezsin ,sıkılmazsın, yıpranmazsın dikkatlice okumanı tavsiye ederim ... Aynı şekilde ailende ... şu durumda kredi alamazsın ... bahsttiğin fiyata 600f olmaz var diyen çıkarsada elindeki parayada yazık olmuş olur.

astorojna
03 Nisan 2013, 14:19
abiler cevaplar için teşekkürler ama beni aydınlatıcak bilgiyi kimse vermemiş :D 1 kişi dio kredi kartı olmadan vermezler diğeri dio verirler 2 gün sonra gidicem bankayla görüşmeye ama ön hazırlık için sizlere sormak istedim sizce verirlermi 3 aylık sigortaya 5000 tl bana net cevap verebilcek varmı bazı abilerim sormuş ehliyetin varmı evet var a2 ehliyetim kaskım ve montumda var elbiselerim ehliyetim hazır 3 yıl vitesli motor kullandım herşey iyi hoş ama net alcak param çıkmıyo ve dikkat ettim alcağın eski model motor sorun çıkarır demişsiniz hiç sağlamı ayakta duranı yokmudur bu fiyata hani ben aldım 1 ay sonra bana masraf çıkarmadan binebilceğim sadece bakımlarını yaptırıp keyfime bakabilceğim eski model racing motorsiklet bulmak zormudur değilse ne alablrm bu fiyata teşekkür ederim tekrardan

yazdığım yorumu okumadın heralde? ne duymak istiyorsan onu söyleyim seni rahatlatacaksa evet çıkar.

Mengu16
03 Nisan 2013, 14:20
Abiler pilavlıya geç kalmayalım.

tubis
03 Nisan 2013, 14:44
Verirler verirler bende 18 imde çektim ilk kredimi motosiklet için.. Önemli olan çekmek, motoru almak vs değil zaten her hangi bi durumda işsiz kaldığında ödeyebilecek senden başka birisi var mı ? Motoru satıp krediyi ödemek zorunda kalma, üzülürsün...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Abilerinin tavsiyelerini

abiler cevaplar için teşekkürler

Bu kadar abi arasında yazdım ya bravo bana. Seneler geçti yine abi yine abi, biriniz de abla deyin be. :cherry:

Sinan Er
03 Nisan 2013, 14:47

Sana buşkilde vermezler. Kefil isterler. 6 ay çalışmış olman gerekli.

Sıfır motor alırsan motora rehin koyarak verirler. Daha anlaşılmayan bişey varmı ?

salvoo
03 Nisan 2013, 15:27
o paraya 600 lük makıne alınmaz dostum alırsanda basın dertten kurtulmaz.illada alıcam diyosan al hayrını gör. krediyide verirler bence pek sıkıntı olmaz.kredi kartı kullanıosan ödemeni hiç geciktirmediysen ödemelerini gösterebilirsin.5 bin için pek sıkıntı cıkartmazlar bence.

mehmet tufan
03 Nisan 2013, 15:47
o paraya 600 cc alınmaz bi okadar da üzerine harcarsın.
150 250 cc katagorisine bak kardeşim.

utkan35
03 Nisan 2013, 18:16
onu bunu bilmemde bu forum neden war bilmediğimiz konuları sorup öğrenmek için ya bilmeyene birisi konu acıo haklı olarak 600luk motorla başlanırmı die konuyu açana denmeyen kalmıyor adı üstüne bilmeyen kişi öğrenmek için burda doğru dürüst kimseyi kırmadan cevap verilse ne olcak sanki...

cool113
03 Nisan 2013, 18:52
Kapitalist düzende yaşıyorsan faiz olacak, diğer alternatif, faizsiz sosyalist düzene geçersen din olmayacak, faizsiz bankacılık diye birşey var,nasıl işler halen anlamadım.Verdikleri borçtan faiz almıyorlarsa nasıl ayakta kalırlar bilmem. Müslüman geçinipte haram yiyen tonla adam var, birçift laf da onlara etsen.

onlar faizin ismini değiştirmiş katılım bankacılığıymışlar hesapta. aldıklarıda faiz değil katılım payıymış, faize para yatırdığında onlarda kar payı diyorlar faiz yerine. yersen... arap kralları ingilterelerde fink atsın son model altın kaplama arabalar alsınlar isimleri müslüman olsun. halkı yerlerde sürünsün. peygamber efendimiz vefat ettiğinde sırtında bir tek yamalı bir hırkası vardı, dünya malına tapmayın diye nasihat ederdi bütün müslümanlara ve islam alemine. müslüman ülkelerin başındakiler şu anda halkını ezip kendileri şatafat içindeler. o şatafatı yapacağına dedilermi ülkenin hazinesinde şu kadar birikmiş var halkın ihtiyacı var onlara faizsiz kredi verelim yatırım yapsınlar diye. baştakiler o biriken paraların hepsini kendi ceplerine almayı yeğlediler. vatandaşlarınıda bankaların kucağına bir güzel oturtup kapitalist düzenin çarklarına uydurdular. adamda para yok taksitle alabilecek nasıl bir çıkış yolu var faiz ödemeden bende merak ettim.

NoVaRiX
03 Nisan 2013, 18:55
bunca yıldır finans sektöründe çalışıyorum, bu kadar bankacıyı birarada hiç görmemiştim.

Proud
03 Nisan 2013, 19:02

Faiz olmazsa bankalar ne kazanacak ? Herşey parayla dönüyor.

haojin2005
03 Nisan 2013, 19:11
http://c1304.hizliresim.com/18/3/lrdfc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
ABİLER DETECTED :queen:

Mengu16
03 Nisan 2013, 19:22
http://c1304.hizliresim.com/18/3/lrdfc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
ABİLER DETECTED :queen:
Maklube var dediler geldik :queen:

DarkKnight
03 Nisan 2013, 19:29

Biz rahatızda sen azcık yaşını yerini bil,bu forumda öyle ben 12 yaşımdan beri biniyorum diyemessin arkadaş burası legal ortam ehliyetsizken veletsin bize uçtum kaçtım havası yapma,legal olarak 1 senedir motora binme hakkın var seninde kaç sene bindiğin bizi ilgilendirmez senin gibi kredi istek konusunda birsürü başlık var madem çok biliyorsun bişeyleri önce adam gibi forum kullanmayı öğren burası yardımlaşma ortamı evet ama öle yan gelip 600lük alıcam kredi çekicem diyip şekil yapma ortamı değil bulamadığın birşey olursa sorarsın kredi arama yeride burası değil bankaların müşteri hizmetleri klavye şövalyeliği yapmayın burda.

İşin ayrı bir yanı da 8 bin liraya 600lük motor alıcam diyorsun ama 0 8 bin lira elinde yok daha motorun sırf kendisine durumun şuan elvermiyor o motorun lastiği biterse,bakım masrafı,işten cıkabilme ihtimalin falan bir sürü olay yazmışlar ama seni gene tatmin edememişler cidden sana bir abi tavsiyesi birşeyi yapıcaksan olduğun konuma göre ve gerekli merciye göre yap burası kredi kurumu değil,motor konusunda da almaman gerekli ama büyük ihtimalle alıcaksın ve kazancının büyük bi kısmı hep o motora gidicek hayatta başarılar.