PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Km Saatim Bozuldu!! Şuan 29 km'de takıldı Kaç km Gittiğimi Bilmiyorum NE YAPMALIYIM?

Maxod
30 Ocak 2013, 01:10
:silent: Bi çıkmazın içindeyim motorumumu Yeni Aldım 29. km'de km saatim bozuldu. yağ değişimi 400 km de olması gerekiyor.Kaç km gittiğimi bilmiyorum ne yapıcam fikri olan var mı?

Birde motorum Breton S100 rodajda oldugu için basma dediler ama trafikte sıkışmamak için bi kaç gez 7000-8000 d/d çıktım yokuşta falan biraz bastım çekişten düşmesin diye 7000'lerde çıktım , Rodajım bozulmuşmudur şimdi tekrar basmadan devam etsem faydası olur mu? :silent: ::sos::

Bir Sorum daha olucak selenin altında bagaj varmı diye merak ettim seleyi kaldırmaya çalıştım ucundan kenarından kanırttırdım selenin ön tarafında pıt diye bişey attı hafif yukarı kalktı şimdi geri oturtamıyorum yerine gıcır gıcır ses yapıyor

http://g1301.hizliresim.com/15/x/jjhpw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Tsubasa
30 Ocak 2013, 01:14
götür servise garantiye soksunlar..
ugraşma kendin filan

Maxod
30 Ocak 2013, 01:17
Garanti kağıdını vermediler fabrikadan gelecek dediler gelince biz sizi arayacagız dediler ... garanti kağıdı olmadan servise götürüp faturasını göstersem olurmu ?

Tsubasa
30 Ocak 2013, 01:19
aldıgın yere götür söyle onlar halederler..
kanuni iyice bokunu cıkardı bu yeni modellerde
her gün yeni bişey duyuyorum

Maxod
30 Ocak 2013, 01:25
Çinli değil yerli dediler ... Hemşeri kazıgı mı yedim yoksa :pale:

UNdocab
30 Ocak 2013, 01:31
Evet yedin

yakamoz7795
30 Ocak 2013, 01:35
kardeşim çin malı motosikletlerde rodajmı olur dip gaz gidiceksin o pistonların yer yapması lazım adamlar fabrikadan herşeyi bittiği zaman zaten kendileri binerek bütün herşeyini kontrol ediyorlar ben direk bu motosikletlerin satış müdürüyle konuştum bizim komşumuz olur çin malı motosikleti aldığın zaman basıcaksın dedi aynen böyle sanki adamlar fabrikadan çıktığı zaman köklüyorlar dip gaz basıyolarlar dedi aynen böyle sen sıkıntı yapma rodajı görende 1000rr-R1 rodajı yapıyon sanacak bas devam et Faswind200R var bende ne rodajı dip gaz bastım bi karbüratör benzin yetiştiremiyodu 120 de kalıyodu motor değiştirdim 140-145 Gidiyo motor

Motosikletinde güçlü ivlenme performans İstiyorsan Castrol 10w-50 Power racing 1 yağı kullan gazı verdiğin zaman hissedilebilir. ivlenme gücüne sahip.

M.balibey
30 Ocak 2013, 01:53
eski analog saatse teli kopmuş olabilir servise götür hallederler tahmini kaç kmde olduğunu anlamışsındır ona göre km saati 400 e gelmeden yağ değişimine gidersin

Maxod
30 Ocak 2013, 02:22
kardeşim çin malı motosikletlerde rodajmı olur dip gaz gidiceksin o pistonların yer yapması lazım adamlar fabrikadan herşeyi bittiği zaman zaten kendileri binerek bütün herşeyini kontrol ediyorlar ben direk bu motosikletlerin satış müdürüyle konuştum bizim komşumuz olur çin malı motosikleti aldığın zaman basıcaksın dedi aynen böyle sanki adamlar fabrikadan çıktığı zaman köklüyorlar dip gaz basıyolarlar dedi aynen böyle sen sıkıntı yapma rodajı görende 1000rr-R1 rodajı yapıyon sanacak bas devam et Faswind200R var bende ne rodajı dip gaz bastım bi karbüratör benzin yetiştiremiyodu 120 de kalıyodu motor değiştirdim 140-145 Gidiyo motor

Motosikletinde güçlü ivlenme performans İstiyorsan Castrol 10w-50 Power racing 1 yağı kullan gazı verdiğin zaman hissedilebilir. ivlenme gücüne sahip.

ya mehmet abi öyle diyonda benim için bmw s1000rr 'dan farkı yok şuan :D ilk motorum kılına zarar gelmesin istiyorum çok araştırdım bas diyenleri de okudum basma diyenleride ilerde yatak falan dagıtmasın motor alamam yaptıramam baska durumum yok çünkü

yakamoz7795
30 Ocak 2013, 02:30
ama yapmassan motor sağır kalır gitmez ondan sonra başka bir konu olarak breton s100 motorum gitmiyor diye açarsın. sen benim dediğim yağı kullan Castrol 10w-50 Kafan Rahat Olsun 10w-50 Bulamassan Castrol 10W-40 Kullan ama Castrol Dan şaşma derim sana ve kesinlik oktan arttırıcı yağ katkısı vb şeyler sakın ama sakın kullanma pistonu delersin yeni modeller için uygun değil onlar kullan deselerde kullanma ve yatak filan dağıtması motorun yağsız kalmasından olur

Mengu16
30 Ocak 2013, 02:36
kardeşim çin malı motosikletlerde rodajmı olur
Olur tabi, hatta çin malı olduğu için yeniyken sakin kullanılmaya daha çok ihtiyacı var. Şunu bile fark edemediniz mi motor yeniyken ilk 500km içinde özellikle durduğunuzda ayaklara aşırı sıcak gelir ve bolca koku gelir motordan işte o koku gidene kadar motoru aşırı zorlamamak gerekiyor hele dip gaz gideceksin demek motoru öldürmekten başka bişey değildir. Yeni motorun aşırı ısınması da fazla sıkı olmasından zamanla parçalar alıştıkça bu aşırı ısınma geçer bu süreç içinde dip gaz gidilmesi durumunda motor çok ciddi zarar görür.

yakamoz7795
30 Ocak 2013, 02:44
Benim motorum şuan 9800 km de durduğum yerde zaten aşırı sıcaklık veriyor 30cm ötesinden alırsın sıcaklığını bu soğuk havalarda çalıştırıyorum fazla değil 15 saniye geçsin elini silindire vuramassın o derecede bide kullandığım zaman 2 hafta öncesi kadar 190km yol yaptım motor banamısın demedi halbuki motor yanıyor resmen çabuk ısınıyor geç soğuyor öyle bişey buda aldım dip gaz devam demek senin motorun öyle Soğukken daha iyi gider motor ama benimki tam tersine ısındıkça gidiyo ver gazı gidiyim diyo devir ibresi max 12.000 5. vites 9.500e vuruyor geri cıkıyor o derece sıcakken demek senin motorun öyleymiş genelleme konuşmamak gerekir

Mengu16
30 Ocak 2013, 02:49
9500 nedir ya öldürmüşsün işte motoru ben 5. viteste 10500 devire çıkıyorum benimki 150cc motor 120 yapıyo.

yakamoz7795
30 Ocak 2013, 02:53
sen 120 yapıyon ben düz yolda 145 Yapıyom Ve Kesiciye giriyor (10.000 de giriyor kesiciye) benmi koydum o kesiciyi oraya ?

Mengu16
30 Ocak 2013, 02:55
sen 120 yapıyon ben düz yolda 145 Yapıyom Ve Kesiciye giriyor benmi koydum o kesiciyi oraya ?
Onu bilmem ama biraz metalurji bilsen sıfır motorla sürekli dip gaz gitmenin motora yararı olmayacağını anlardın.

Ufuk İnkaya
30 Ocak 2013, 03:43
Japon'dan şaşmıcan aga ! :queen:

serkanADH13
30 Ocak 2013, 03:54

Sizin motor Çinlilerin BUDA'sı olmalı :)
145 km hız yapıyorsa millet kafasızlıktan 250 cc motor alıyor anlaşılan :)

Brawo demekten başka bişiy gelmiyor aklıma :)
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________

MAXOD
mERHABA,
Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun,
km saatınızın nesı var?
tel kopmuş olma ıhtımalı olabılır,
veya ön teker takılırken KM REDÜKTÖRÜ hatalı takılmış olabılır,

ve sizin motorun koltuk altında bır bagaj mevcut değil,
sız cıkartmaya calısayım derken koltugun önundekı tırnakları attırmıssınız anlaşılan,
duzeltmek için,
koltugun arka alt kısmında,
veya kırmızı yan kapakların altında...
10 numaralı veya 12 numaralı anahtar ıle acılabılen bırı sagda dıerı solda 2 adet cıvata vardır,
o cıvataları cıkarttıktan sonra koltuk yerınden cıkartılabılır,
dıkkat edersenız anlaşılacaktır,
Kolay gelsın...

yakamoz7795
30 Ocak 2013, 04:06
Sizin motor Çinlilerin BUDA'sı olmalı :)
145 km hız yapıyorsa millet kafasızlıktan 250 cc motor alıyor anlaşılan :)

Brawo demekten başka bişiy gelmiyor aklıma :)
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________

MAXOD
mERHABA,
km saatınızın nesı var?

sız cıkartmaya calısayım derken koltugun önundekı tırnakları attırmıssınız anlaşılan,
duzeltmek için,
10 numaralı veya 12 numaralı anahtar ıle acılabılen bırı sagda dıerı solda 2 adet cıvata vardır,
Kolay gelsın...

Sadece Kuba faswind200r Kullanıcı Sayfasına gir incele orayı okadar diyorum hadi ben yalan söylüyorum veya km/h göstergem bozuk ki sende böyle düşünüyorsun aynı motosiklete lpg taktıran bir kullanıcı var ve inanmayanlar için video ya bile çekti 160km hız yapıyor o motosiklet. ismi Coşkun site kullanıcı adı:Search16 http://www.youtube.com/watch?v=dHhfBD8fteo Devir göstergesi arızızalı idi yaptırıldı ve bu arada Faswind200R Lar kubanın ürettiği motorlar değildir United Motor (Um Global) in ürettiği motordur. Kuba Sadece bu markanın Türkiye'deki satış Distribütör üdür.

serkanADH13
30 Ocak 2013, 04:12
Dostum Kimse Kimseye YALANCISIN,,,diyemez gözle görmeden,
Ben ne seni nede motorunu kötülemedim,
Fakat 125 CC YUKİ CUB ile 150 km hız yaptıgını soyleyıp yeminler edenler ilede tanıştım,,,

O sebepten Kim ne derse desin,
Herkesin Kendi doğruları vardır,
Daima saygı duyarım...

kalyoncumotor
30 Ocak 2013, 12:03
İyi günler. Ben kanuni motorsiklet yetkili servisim. Garanti kağıdı fabrikadan gelmez. garanti kağıdını servis internet üzerinden çıkarır. ve müşteriye teslim eder. bozulan bir kısımda olunca ben bugüne kadar Kanuninin garantiye girmez dediği biryer duymadım. müşteri hatası ve sarf malzeme hatası dışında garantiye her yeri girdi. kilometre saatini aracınızı toplayan servise götürürseniz hemen değiştirecektir emin olun.

Rr6
30 Ocak 2013, 14:19
Bir Motosiklet Teknikeri olarak yazıyorum asıl rodaj çin mallarında olur cahil cahil konuşmamak gerek:cat:

ReiZzZ
30 Ocak 2013, 14:25
Benim motorum şuan 9800 km de durduğum yerde zaten aşırı sıcaklık veriyor 30cm ötesinden alırsın sıcaklığını bu soğuk havalarda çalıştırıyorum fazla değil 15 saniye geçsin elini silindire vuramassın o derecede bide kullandığım zaman 2 hafta öncesi kadar 190km yol yaptım motor banamısın demedi halbuki motor yanıyor resmen çabuk ısınıyor geç soğuyor öyle bişey buda aldım dip gaz devam demek senin motorun öyle Soğukken daha iyi gider motor ama benimki tam tersine ısındıkça gidiyo ver gazı gidiyim diyo devir ibresi max 12.000 5. vites 9.500e vuruyor geri cıkıyor o derece sıcakken demek senin motorun öyleymiş genelleme konuşmamak gerekir

50000 km olsun senin motor ondan sonra burada rodaja falan gerek yok de ozaman görelim gerek var mı yok mu 9800 km de birşey olmuyor tabi şimdilik konuşuyorsun rahatça ama şimdilik

Maxod
31 Ocak 2013, 02:46
MAXOD
mERHABA,
km saatınızın nesı var?

duzeltmek için,
Kolay gelsın...

Teşekkür ederim satıcımı aradım oda teli kontrol etmemi söyledi ilk önce km saatine giden civatayı söktüm ön lastiği havaya kaldırım elimle döndürdüm tel dönüyordu kare bi tel var tekrar geri taktım penseyle sıktım bi turladım ama sonuç alamadım.

Satıcımı tekrar aradım ben Ankarada oturuyorum Batıkent'te ostimde Duran Motor isimli kanuni yetkili servisi varmış oraya yönlendirdi
Tabelasız izbe bir yer kanuni ile ilgili fazla birşey göremedim derdimi söyledim benim yapdıgım gibi civatayı söktü çalışıyor dedi çalışmıyor dedim isterseniz dolaşıp geleyim dedim .
dolaş dedi
dolaşdım geldim bakın çalışmıyor dedim adam kilometre sayaci deyince hız göstergesini anlamış tekrar kontrol etti komple saatin değişmesi gerektiğini söyledi...
Ne yapıcaz usta dedim
Henüz plakasını çıkartmadım faturasının fotokopisini çektir getir saati sökelim gönderelim yenisini 2-3 gün içinde takarız dedi
Şok oldum! bu kadar uzun sürecegini tahmin etmemiştim
E dedim şimdi rodajda olan bu motorda kaç km gittiğimi nasıl takip edicem 400. kmde yagı değişmesi gerekiyor dedim

Km saatini takınca yagını değiştirelim dedi sonra tekrar 400 km sür tekrar değiştirelim dedi
0 motorun içinde özel rodaj için parçacıklı yag bulunuyomuş ondan mı koyucaksınız dedim
yok normal yag koyucaz dedi

Sorum şu Normal Yağ koyarsa Rodajda olan motorum ömrünü kısaltırmı ?

Mengu16
31 Ocak 2013, 02:48
Teşekkür ederim satıcımı aradım oda teli kontrol etmemi söyledi ilk önce km saatine giden civatayı söktüm ön lastiği havaya kaldırım elimle döndürdüm tel dönüyordu kare bi tel var tekrar geri taktım penseyle sıktım bi turladım ama sonuç alamadım.

Satıcımı tekrar aradım ben Ankarada oturuyorum Batıkent'te ostimde Duran Motor isimli kanuni yetkili servisi varmış oraya yönlendirdi
Tabelasız izbe bir yer kanuni ile ilgili fazla birşey göremedim derdimi söyledim benim yapdıgım gibi civatayı söktü çalışıyor dedi çalışmıyor dedim isterseniz dolaşıp geleyim dedim .
dolaş dedi
dolaşdım geldim bakın çalışmıyor dedim adam kilometre sayaci deyince hız göstergesini anlamış tekrar kontrol etti komple saatin değişmesi gerektiğini söyledi...
Ne yapıcaz usta dedim
Henüz plakasını çıkartmadım faturasının fotokopisini çektir getir saati sökelim gönderelim yenisini 2-3 gün içinde takarız dedi
E dedim şimdi rodajda olan bu motorda kaç km gittiğimi nasıl takip edicem 400. kmde yagı değişmesi gerekiyor dedim

Km saatini takınca yagını değiştirelim dedi sonra tekrar 400 km sür tekrar değiştirelim dedi
0 motorun içinde özel rodaj için parçacıklı yag bulunuyomuş ondan mı koyucaksınız dedim

2-3 gün garantiden parça değişimi için fazlasıyla kısa bi süre, 30 güne kadar bekletebilirler canları istese. Rodaj yağı yok bildiğin bal rengi 10-40 madeni yağ koyuyolar içine fabrikasında.

Maxod
31 Ocak 2013, 02:54
Olur tabi, hatta çin malı olduğu için yeniyken sakin kullanılmaya daha çok ihtiyacı var. Şunu bile fark edemediniz mi motor yeniyken ilk 500km içinde özellikle durduğunuzda ayaklara aşırı sıcak gelir ve bolca koku gelir motordan işte o koku gidene kadar motoru aşırı zorlamamak gerekiyor hele dip gaz gideceksin demek motoru öldürmekten başka bişey değildir. Yeni motorun aşırı ısınması da fazla sıkı olmasından zamanla parçalar alıştıkça bu aşırı ısınma geçer bu süreç içinde dip gaz gidilmesi durumunda motor çok ciddi zarar görür.

Evet koku geliyor normalden de fazla ısınıyor çekişinin düşük olma sebebi de bu sanırsam inşallah rodajdan sonra düzelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

2-3 gün garantiden parça değişimi için fazlasıyla kısa bi süre, 30 güne kadar bekletebilirler canları istese. Rodaj yağı yok bildiğin bal rengi 10-40 madeni yağ koyuyolar içine fabrikasında.

Bi kaç yorumda okumuştum parçacıklı yag diye ama o zaman yagını değiştirteyim mi? Değiştireceksem yagı kendim mi alıp götüreyim Hangisinden alayım bilgilendirirsen sevinirim

serkanADH13
31 Ocak 2013, 02:56

dolaş dedi
Ne yapıcaz usta dedim

rodaj için parçacıklı yağın ne olduğunu anlamadım,
Yağ, yağdır...

her hangi bir parçacık bulunursa içinde,
yağ devirdaim kanallarını tıkayacagından sorun yaratabılır,
o sebepten ilk yağ 400 km içinde değişir,
sebebi ise,Şanzuman dişlileri,motor blokları ve tüm hareket eden parcaların etrafındaki minik minik metal çapakları,
ilk 400,,500 km içerisinde dökülür ve dişliler bir birine adapte olurlar,
bu dökülen çapaklar yağ devir daim kanallarınaa sürüklenmesin diye filtre temizliği ile yağ değişimi yapılır,
sonrasında ilk 1000,,
ondan sonra her 2000 km bır yağ değişimi saglanır,
tamirci tavsiyesi her 1000 km'de bir yağ değişimidir,,,

Tavsiye ederim...

Maxod
31 Ocak 2013, 02:59
Şanzıman yağı ve motor yağı aynı yağlarmı yoksa ayrı ayrımı değiştiriliyor?

Mengu16
31 Ocak 2013, 03:08
Şanzıman yağı ve motor yağı aynı yağlarmı yoksa ayrı ayrımı değiştiriliyor?
Şanzıman yağı sadece scooterlarda var 4 bin km'de bir değiştirilmesi tavsiye ediliyor ama kaçak yoksa hiç değiştirmeden binsen de bişey olmaz neticede orda toplasan 40 liralık parça var eskiyecek.

ugrgnr
31 Ocak 2013, 03:32
kardeşim konuyla alakası yok ama sen bayisine gitmişsin Kanuni'nin. S170 modeli gelmiş mi ? hiç gördün mü

Teo23
31 Ocak 2013, 04:36
Rodajı gereksiz gören arkadaş, 15.000 de motoru satacaktır nasılsa o yüzden basmasında bir sakınca yok... :) Bu motorun sağır kalma olayı da çok farklı sebeplerden kaynaklanabiliyor. Şu an 35.500'de olan ve 28.900'da aldığım motorum öldürsen 80'den yukarı çıkmıyordu. Emekliden almıştım. Hata ettik galiba diye düşünürken, karbüratör, hava filtresi ile uğraştıkça sorunun bunlardan kaynaklı olduğunu gördüm. Ha hala piston segman istiyor, yağ yakması var ama 15 yaşındaki 125 cc'lik motorum ile düzde 100 km/h, yokuş aşağıda 120 km/h görüyorum. Bunun 3ü 5i gösterge fazla gösteriyordur muhtemelen ama yokuş yukarı Cbf 150 bana yetişememişti... :) Biraz benzin ayarı açık galiba, benzin tüketimi çok ama güzel bir bakımdan sonra uzun yıllar daha kullanmayı düşünüyorum. Lafı uzattık ama rodajda hor kullanılmış bir makina olsaydı emsallerinin yanında yerini çoktan almıştı benim cengaver... :)

Maxod
31 Ocak 2013, 22:03
dikkat etmedim ama isteyince 2-3 gün içerisinde getiriyorlar yeni modelleri

Benli
31 Ocak 2013, 22:12
Garanti kağıdını vermediler fabrikadan gelecek dediler gelince biz sizi arayacagız dediler ... garanti kağıdı olmadan servise götürüp faturasını göstersem olurmu ? Rezaletlerin bir değişik versiyonu !. Aslında bir başlık altında toplamak lağzım bunları !.

Maxod
01 Şubat 2013, 19:56
Rezaletlerin bir değişik versiyonu !. Aslında bir başlık altında toplamak lağzım bunları !.

Evet Haklısın

mete_han
01 Şubat 2013, 20:00
zamanında Bıonikler vardı..aynı öyle bi makina..:P

29. km de su koyvermiş..:P acemiliği atarsın bununla bakım da garantiden değişir ...

KASPINARLI
04 Şubat 2013, 02:23
Motor motordur ve hepsinin rodajı yapılması gerekir,çinlisi şöyle japonu böyle olmaz,rodaj işi belli bir hızı ve deviri geçmemek demek değildir.Rodaj mekanik parçaların birbirine uyum süresince çok zorlanmadan alıştırılmasıdır.6000-7000 devire çıkmanda bir sakınca yok fakat rodaj aşamasında yüksek devirlere kısa süreliğine çıkman lazım.Yani 15 dakika boyunca 7000 devirde gidersen henüz birbirine alışmamış olan mekanik parçaların ömrü kısalır.Kısa süreliğine yüksek devire çıkar düşür arada bir,böyle yaparsan motor üst devirlerdeki sürtünmeye yavaş yavaş alışmış olur.Ama motor soğukken basma ve rodaj bitene kadar tam gaz yapma.

phradrel
04 Şubat 2013, 12:01
yağı ne zaman değiştireceğim diye çok düşünem değiştir, faydası var zararı yok. bir de garanti belgesi internet çıktısı aman diyim kaşe imzalarını unutma.

Seko
04 Şubat 2013, 12:21

Sizin müdür iyi sallamış kusura bakmayın. Asıl rodaj yapılmayacaksa 1000RR'da yapılmaz. Adı üstünde yarış motoru. Üretim teknolojisi ne kadar eskiyse rodaj da o kadar gereklidir.

Maxod
05 Şubat 2013, 02:43
Motor motordur ve hepsinin rodajı yapılması gerekir,çinlisi şöyle japonu böyle olmaz,rodaj işi belli bir hızı ve deviri geçmemek demek değildir.Rodaj mekanik parçaların birbirine uyum süresince çok zorlanmadan alıştırılmasıdır.6000-7000 devire çıkmanda bir sakınca yok fakat rodaj aşamasında yüksek devirlere kısa süreliğine çıkman lazım.Yani 15 dakika boyunca 7000 devirde gidersen henüz birbirine alışmamış olan mekanik parçaların ömrü kısalır.Kısa süreliğine yüksek devire çıkar düşür arada bir,böyle yaparsan motor üst devirlerdeki sürtünmeye yavaş yavaş alışmış olur.Ama motor soğukken basma ve rodaj bitene kadar tam gaz yapma.

içim Rahatladı teşekkür ederim :rendeer:

haojin2005
05 Şubat 2013, 02:49
Dostum hayırlı olsun ama keşke mondial mg 100 prince alsaymışın güçlü ve güzel sıkıntısı az bir motor ama senin tercihin...

Maxod
05 Şubat 2013, 02:58
Dostum hayırlı olsun ama keşke mondial mg 100 prince alsaymışın güçlü ve güzel sıkıntısı az bir motor ama senin tercihin...

Sadece Keşke Diyebilirm :( mondialin superboy diye 100 cc bir modeli var çok hoşuma gitmişti ama mondial bayisinde yoktu 2-3 güne gelir dediler benim durumum o gün motoru aldım aldım yoksa babamı bida ikna edip çankırı caddesine götüremezdim bunla bi Bismillah diyelim :)

Kötü motor yoktur kötü sürücü vardır diyerek kendimi teselli edeyim :)

NoMotorNoCry
05 Şubat 2013, 03:23

O kokunun sebebi hararetle falan alakası yok.Bu motorlar gemiyle geldiği için pas yapmasın diye üretimden sonra motor bloğunun üzeri ince bi yağ tabakasıyla kapplanır.Hatta disklerin üzerinde de olur.Bu yüzden sıfır motorun frenleri yağ tabakası eriyene kadar düzgün tutmaz.

Maxod
05 Şubat 2013, 03:30
O kokunun sebebi hararetle falan alakası yok.Bu motorlar gemiyle geldiği için pas yapmasın diye üretimden sonra motor bloğunun üzeri ince bi yağ tabakasıyla kapplanır.Hatta disklerin üzerinde de olur.Bu yüzden sıfır motorun frenleri yağ tabakası eriyene kadar düzgün tutmaz.

ekzosdan gelen çin çın tin min sesleridemi yeni oldugu için motoru durdurduktan sonra başlıyor tın tın :silent:

rapidhacker5
05 Şubat 2013, 03:35
ekzosdan gelen çin çın tin min sesleridemi yeni oldugu için motoru durdurduktan sonra başlıyor tın tın :silent:

hocam cok normal her motorda arabada bıle vardır.kafaya takma

Maxod
08 Şubat 2013, 01:11
Km saatim geldi :D
Servis komple göstergelerin hepsini göndermiş fakat servisteki usta boşver sadece km saatinin oldugu bölümü değiştirelim şimdi tesisatı bozarız dedi :) sesimi çıkarmadım beni 2 saat bekletti verseydi ben değiştirirdim :bounce:

Yağı değiştiririz dedi değiştirmedi bende söylemedim.

Şimdi Asıl soracağım soru servis yağı kendimi karşılıyo garanti kapsamındamı yani
yoksa benmi alıyım götürüyüm.eğer kendi karşılıyosa castrol mu koyuyo yoksa dandirik bişeymi ?
Kaç lt yağ alır benm motor bilgisi olan varmı?

serkanADH13
15 Ocak 2014, 01:24
senın motor 1 lıtre yag alır ve yagı ıster kendın gotur koysunlar ıstersen onlar koysun sonucta ucretlı bkımlar,,,