Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Km Saatim Bozuldu!! Şuan 29 km'de takıldı Kaç km Gittiğimi Bilmiyorum NE YAPMALIYIM?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maxod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Bi çıkmazın içindeyim motorumumu Yeni Aldım 29. km'de km saatim bozuldu. yağ değişimi 400 km de olması gerekiyor.Kaç km gittiğimi bilmiyorum ne yapıcam fikri olan var mı?

Birde motorum Breton S100 rodajda oldugu için basma dediler ama trafikte sıkışmamak için bi kaç gez 7000-8000 d/d çıktım yokuşta falan biraz bastım çekişten düşmesin diye 7000'lerde çıktım , Rodajım bozulmuşmudur şimdi tekrar basmadan devam etsem faydası olur mu?

Bir Sorum daha olucak selenin altında bagaj varmı diye merak ettim seleyi kaldırmaya çalıştım ucundan kenarından kanırttırdım selenin ön tarafında pıt diye bişey attı hafif yukarı kalktı şimdi geri oturtamıyorum yerine gıcır gıcır ses yapıyor

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    götür servise garantiye soksunlar..
    ugraşma kendin filan

Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Garanti kağıdını vermediler fabrikadan gelecek dediler gelince biz sizi arayacagız dediler ... garanti kağıdı olmadan servise götürüp faturasını göstersem olurmu ?

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    aldıgın yere götür söyle onlar halederler..
    kanuni iyice bokunu cıkardı bu yeni modellerde
    her gün yeni bişey duyuyorum
    Maxod bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Çinli değil yerli dediler ... Hemşeri kazıgı mı yedim yoksa

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Evet yedin

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    kardeşim çin malı motosikletlerde rodajmı olur dip gaz gidiceksin o pistonların yer yapması lazım adamlar fabrikadan herşeyi bittiği zaman zaten kendileri binerek bütün herşeyini kontrol ediyorlar ben direk bu motosikletlerin satış müdürüyle konuştum bizim komşumuz olur çin malı motosikleti aldığın zaman basıcaksın dedi aynen böyle sanki adamlar fabrikadan çıktığı zaman köklüyorlar dip gaz basıyolarlar dedi aynen böyle sen sıkıntı yapma rodajı görende 1000rr-R1 rodajı yapıyon sanacak bas devam et Faswind200R var bende ne rodajı dip gaz bastım bi karbüratör benzin yetiştiremiyodu 120 de kalıyodu motor değiştirdim 140-145 Gidiyo motor

Motosikletinde güçlü ivlenme performans İstiyorsan Castrol 10w-50 Power racing 1 yağı kullan gazı verdiğin zaman hissedilebilir. ivlenme gücüne sahip.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eski analog saatse teli kopmuş olabilir servise götür hallederler tahmini kaç kmde olduğunu anlamışsındır ona göre km saati 400 e gelmeden yağ değişimine gidersin
    Maxod bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Breton s100
    Alıntı yakamoz7795 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim çin malı motosikletlerde rodajmı olur dip gaz gidiceksin o pistonların yer yapması lazım adamlar fabrikadan herşeyi bittiği zaman zaten kendileri binerek bütün herşeyini kontrol ediyorlar ben direk bu motosikletlerin satış müdürüyle konuştum bizim komşumuz olur çin malı motosikleti aldığın zaman basıcaksın dedi aynen böyle sanki adamlar fabrikadan çıktığı zaman köklüyorlar dip gaz basıyolarlar dedi aynen böyle sen sıkıntı yapma rodajı görende 1000rr-R1 rodajı yapıyon sanacak bas devam et Faswind200R var bende ne rodajı dip gaz bastım bi karbüratör benzin yetiştiremiyodu 120 de kalıyodu motor değiştirdim 140-145 Gidiyo motor

Motosikletinde güçlü ivlenme performans İstiyorsan Castrol 10w-50 Power racing 1 yağı kullan gazı verdiğin zaman hissedilebilir. ivlenme gücüne sahip.
    ya mehmet abi öyle diyonda benim için bmw s1000rr 'dan farkı yok şuan :D ilk motorum kılına zarar gelmesin istiyorum çok araştırdım bas diyenleri de okudum basma diyenleride ilerde yatak falan dagıtmasın motor alamam yaptıramam baska durumum yok çünkü

Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    ama yapmassan motor sağır kalır gitmez ondan sonra başka bir konu olarak breton s100 motorum gitmiyor diye açarsın. sen benim dediğim yağı kullan Castrol 10w-50 Kafan Rahat Olsun 10w-50 Bulamassan Castrol 10W-40 Kullan ama Castrol Dan şaşma derim sana ve kesinlik oktan arttırıcı yağ katkısı vb şeyler sakın ama sakın kullanma pistonu delersin yeni modeller için uygun değil onlar kullan deselerde kullanma ve yatak filan dağıtması motorun yağsız kalmasından olur

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    kardeşim çin malı motosikletlerde rodajmı olur
    Olur tabi, hatta çin malı olduğu için yeniyken sakin kullanılmaya daha çok ihtiyacı var. Şunu bile fark edemediniz mi motor yeniyken ilk 500km içinde özellikle durduğunuzda ayaklara aşırı sıcak gelir ve bolca koku gelir motordan işte o koku gidene kadar motoru aşırı zorlamamak gerekiyor hele dip gaz gideceksin demek motoru öldürmekten başka bişey değildir. Yeni motorun aşırı ısınması da fazla sıkı olmasından zamanla parçalar alıştıkça bu aşırı ısınma geçer bu süreç içinde dip gaz gidilmesi durumunda motor çok ciddi zarar görür.
    M.balibey ve ReiZzZ bunu beğendiler.

Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Benim motorum şuan 9800 km de durduğum yerde zaten aşırı sıcaklık veriyor 30cm ötesinden alırsın sıcaklığını bu soğuk havalarda çalıştırıyorum fazla değil 15 saniye geçsin elini silindire vuramassın o derecede bide kullandığım zaman 2 hafta öncesi kadar 190km yol yaptım motor banamısın demedi halbuki motor yanıyor resmen çabuk ısınıyor geç soğuyor öyle bişey buda aldım dip gaz devam demek senin motorun öyle Soğukken daha iyi gider motor ama benimki tam tersine ısındıkça gidiyo ver gazı gidiyim diyo devir ibresi max 12.000 5. vites 9.500e vuruyor geri cıkıyor o derece sıcakken demek senin motorun öyleymiş genelleme konuşmamak gerekir

Motosikleti
    9500 nedir ya öldürmüşsün işte motoru ben 5. viteste 10500 devire çıkıyorum benimki 150cc motor 120 yapıyo.

Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    sen 120 yapıyon ben düz yolda 145 Yapıyom Ve Kesiciye giriyor (10.000 de giriyor kesiciye) benmi koydum o kesiciyi oraya ?

Motosikleti
    sen 120 yapıyon ben düz yolda 145 Yapıyom Ve Kesiciye giriyor benmi koydum o kesiciyi oraya ?
    Onu bilmem ama biraz metalurji bilsen sıfır motorla sürekli dip gaz gitmenin motora yararı olmayacağını anlardın.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Japon'dan şaşmıcan aga !
    Maxod bunu beğendi.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)

Sizin motor Çinlilerin BUDA'sı olmalı
    145 km hız yapıyorsa millet kafasızlıktan 250 cc motor alıyor anlaşılan

Brawo demekten başka bişiy gelmiyor aklıma
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________

MAXOD
    mERHABA,
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun,
    km saatınızın nesı var?
    tel kopmuş olma ıhtımalı olabılır,
    veya ön teker takılırken KM REDÜKTÖRÜ hatalı takılmış olabılır,

ve sizin motorun koltuk altında bır bagaj mevcut değil,
    sız cıkartmaya calısayım derken koltugun önundekı tırnakları attırmıssınız anlaşılan,
    duzeltmek için,
    koltugun arka alt kısmında,
    veya kırmızı yan kapakların altında...
    10 numaralı veya 12 numaralı anahtar ıle acılabılen bırı sagda dıerı solda 2 adet cıvata vardır,
    o cıvataları cıkarttıktan sonra koltuk yerınden cıkartılabılır,
    dıkkat edersenız anlaşılacaktır,
    Kolay gelsın...
    Maxod ve anılgan bunu beğendiler.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motor Çinlilerin BUDA'sı olmalı
    145 km hız yapıyorsa millet kafasızlıktan 250 cc motor alıyor anlaşılan

Brawo demekten başka bişiy gelmiyor aklıma
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________

MAXOD
    mERHABA,
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun,
    km saatınızın nesı var?
    tel kopmuş olma ıhtımalı olabılır,
    veya ön teker takılırken KM REDÜKTÖRÜ hatalı takılmış olabılır,

ve sizin motorun koltuk altında bır bagaj mevcut değil,
    sız cıkartmaya calısayım derken koltugun önundekı tırnakları attırmıssınız anlaşılan,
    duzeltmek için,
    koltugun arka alt kısmında,
    veya kırmızı yan kapakların altında...
    10 numaralı veya 12 numaralı anahtar ıle acılabılen bırı sagda dıerı solda 2 adet cıvata vardır,
    o cıvataları cıkarttıktan sonra koltuk yerınden cıkartılabılır,
    dıkkat edersenız anlaşılacaktır,
    Kolay gelsın...
    Sadece Kuba faswind200r Kullanıcı Sayfasına gir incele orayı okadar diyorum hadi ben yalan söylüyorum veya km/h göstergem bozuk ki sende böyle düşünüyorsun aynı motosiklete lpg taktıran bir kullanıcı var ve inanmayanlar için video ya bile çekti 160km hız yapıyor o motosiklet. ismi Coşkun site kullanıcı adı:Search16 http://www.youtube.com/watch?v=dHhfBD8fteo Devir göstergesi arızızalı idi yaptırıldı ve bu arada Faswind200R Lar kubanın ürettiği motorlar değildir United Motor (Um Global) in ürettiği motordur. Kuba Sadece bu markanın Türkiye'deki satış Distribütör üdür.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Dostum Kimse Kimseye YALANCISIN,,,diyemez gözle görmeden,
    Ben ne seni nede motorunu kötülemedim,
    Fakat 125 CC YUKİ CUB ile 150 km hız yaptıgını soyleyıp yeminler edenler ilede tanıştım,,,

O sebepten Kim ne derse desin,
    Herkesin Kendi doğruları vardır,
    Daima saygı duyarım...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

kalyoncumotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan, CF NK 250
    İyi günler. Ben kanuni motorsiklet yetkili servisim. Garanti kağıdı fabrikadan gelmez. garanti kağıdını servis internet üzerinden çıkarır. ve müşteriye teslim eder. bozulan bir kısımda olunca ben bugüne kadar Kanuninin garantiye girmez dediği biryer duymadım. müşteri hatası ve sarf malzeme hatası dışında garantiye her yeri girdi. kilometre saatini aracınızı toplayan servise götürürseniz hemen değiştirecektir emin olun.
    Maxod bunu beğendi.
    www.kalyoncumotor.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler