PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modenas GT 135 detaylı inceleme

Sayfa : 1 [2] 3 4 5

250-MaCiT
23 Ekim 2012, 21:30
Ybr 125 ve Cbf 150 alacakların bu aleti incelemeye almalarını şiddetle öneririm..

mücahit_89
23 Ekim 2012, 22:34
Ybr 125 ve Cbf 150 alacakların bu aleti incelemeye almalarını şiddetle öneririm..

hayırlı olsun motorunuz,bunlarda titreşim ne seviyede yada varmı?truva cup'um vardı kullanımı pratikliği çok harikaydı ama titreşim beni çileden çıkarıyodu:)modenas zaten anlatmaya gerek yok ama titreşimi merak ediyorum varmı yokmu diye..

250-MaCiT
24 Ekim 2012, 00:48
hayırlı olsun motorunuz,bunlarda titreşim ne seviyede yada varmı?truva cup'um vardı kullanımı pratikliği çok harikaydı ama titreşim beni çileden çıkarıyodu:)modenas zaten anlatmaya gerek yok ama titreşimi merak ediyorum varmı yokmu diye..
Çok konforlu..Sürmesi keyifli ve rahatlatıcı..Sanki altında küçük bir mustang varmış gibi sesi var..Düşük devirlerde torku yüksek...Özellikle yakıt derseniz,işte işin o kısmı çok cazip..

imza
24 Ekim 2012, 01:15
eski modenas gibi saglamsa zerre dusunmez alirim, ama¿ amasi var iste.!?

tr100a
24 Ekim 2012, 02:33
mücahit_89 yapma yahu bende truva cub kullanıyorum mondial ve ramzey cub alan arkadaşlar meraktan benim cub a bindiler yeni aldığım zamanlarda ve daha sonraları titreşim baya az bende bütün motorlara bindim çok devir kaldırmayınca titreşim olmuyor üst devirlerdede diğer motorlardan çok değil xciting 500 alınca dahi satmaya kıyamadım

250-MaCiT
24 Ekim 2012, 11:28
Altını çizmek isterim,bir kıyaslama yapmak istemem ama dikkat ederseniz crypton ve innova,wave ile mukayese etmedim,direk ybr125,cbf150 almayı düşünenelere,incelemeye alsınlar dedim..:cat:

luciphere
24 Ekim 2012, 14:40
www.hizirgrup.com linki çalışmıyor. Bu motorum resmi sitesini bilen varmı.

250-MaCiT
24 Ekim 2012, 15:31
http://www.hizirgroup.com/

TanImsIz
24 Ekim 2012, 15:51
180 kadran var :) Bu cup motorlarda gelenekmidir bu kadar uçmak.

altayfun
25 Ekim 2012, 22:50
eski modenas gibi saglamsa zerre dusunmez alirim, ama¿ amasi var iste.!?
bence eskilerden sağlam düşünmeden alabilirsin

250-MaCiT
27 Ekim 2012, 19:55
bence eskilerden sağlam düşünmeden alabilirsin
O konuda 99 kriss1 in eline kimse kolay kolay su dökemez,o ayrı bir husus....

Sabırsızlıkla rodajımı tamalamaya çalışıyorum..İlk 800 km de 4000 devir ve 60 km yi geçmeyin diyor kitapçıkta..Bende fazla yüklenmek istemiyorum ama bazen insan denemek istiyor 100 rahat görüyor birazcık asılınca..Hep o devir ve hızda dolaşmak sıkıntılı oluyor..

altayfun
02 Kasım 2012, 04:04
O konuda 99 kriss1 in eline kimse kolay kolay su dökemez,o ayrı bir husus....

Sabırsızlıkla rodajımı tamalamaya çalışıyorum..İlk 800 km de 4000 devir ve 60 km yi geçmeyin diyor kitapçıkta..Bende fazla yüklenmek istemiyorum ama bazen insan denemek istiyor 100 rahat görüyor birazcık asılınca..Hep o devir ve hızda dolaşmak sıkıntılı oluyor..
kaç km oldun acaba :)

250-MaCiT
02 Kasım 2012, 13:13
640 km oldu..

altayfun
02 Kasım 2012, 17:57
Maşallah ben henüz 310 km :)

250-MaCiT
02 Kasım 2012, 21:43
Gezmesi çok keyifli gerçekten,özellikle 500 geçtikten sonra biraz daha hafif devirli kullanmaya başladım,hızlanması ve frenleri çok iyi..Yakıt kitapta yazdığı ortalamalara yakın...Keşke benzinin ucuz olduğu dönemlerde olsaymış bu alet..Deponun yerini unuturduk kesin..

hckc_55
03 Kasım 2012, 03:14
Modenas :cat:

Tolga Can
03 Kasım 2012, 11:44
hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
Anlatımda ufak tefek hatalar olmuş olabilir. Paylaşman yeter.

sahkaya26
03 Kasım 2012, 23:20
hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin kardeşim...

kartal_34
04 Kasım 2012, 16:08
hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin . fiyat konusunda imkanım olsa hemen alırdım. bundan bir kaç sene önce türkiyeye gelmesini bekliyordum. nasip 2012 oldu. fiyatı bence hala ucuz .çünki malezyada bile 1628 usd tl cinsinden 2935 tl ye denk geliyor. bunun nakliye gümrük vergisi ithalatçı karı+ bayi karı eklenince fiyat gayet ucuz. pahalı diyen gitsin diğer modellerin yurt dışı fiyatlarıyla türkiye fiyatına baksın..saygılar

altayfun
05 Kasım 2012, 21:54
hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin . fiyat konusunda imkanım olsa hemen alırdım. bundan bir kaç sene önce türkiyeye gelmesini bekliyordum. nasip 2012 oldu. fiyatı bence hala ucuz .çünki malezyada bile 1628 usd tl cinsinden 2935 tl ye denk geliyor. bunun nakliye gümrük vergisi ithalatçı karı+ bayi karı eklenince fiyat gayet ucuz. pahalı diyen gitsin diğer modellerin yurt dışı fiyatlarıyla türkiye fiyatına baksın..saygılar
iyi dileklerin için çok saol.honda wave 110 i nin 3850 ettiği yerde bu motor 5 te eder bence

nazmi80
13 Kasım 2012, 02:02
Herkeze merhaba arkadaşlar...bu ilk mesajım... güzel bi inceleme olmuş ...kardeşim sorum motorda orjinal alarm ve kumanda varmı biyerde öyle okumuştum ? ...şimdiden teşekkürler.

1 hayabusa
13 Kasım 2012, 15:29
mükemmel alet denemek isterdim ama istanbulda bulamadım malesef seneye alırım gibime geliyor :)

250-MaCiT
13 Kasım 2012, 17:56
Herkeze merhaba arkadaşlar...bu ilk mesajım... güzel bi inceleme olmuş ...kardeşim sorum motorda orjinal alarm ve kumanda varmı biyerde öyle okumuştum ? ...şimdiden teşekkürler.
O 99 modenas kriss1 de vardı,uzaktan çalıştırma,motor kilitleme,alarm falan filan.. Gt135 te yok..

altayfun
15 Kasım 2012, 00:04
mükemmel alet denemek isterdim ama istanbulda bulamadım malesef seneye alırım gibime geliyor :)
istanbul'da var kardeşim.. http://www.hizirgroup.com/Motosiklet.html adresinden bir bak istersen

altayfun
14 Aralık 2012, 12:27
yeni modenas modeli ct 110 3750tl fiyatla satilcakmis

Cry
08 Ocak 2013, 20:22
Efsane cup olarak bilirim Modenası lakin şöyle bir sorum olacak,99 kriss'ler kadar efsane olabilecek bir motormudur objektif olarak yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar

TATLIHIZ
08 Ocak 2013, 20:23
Efsane cup olarak bilirim Modenası lakin şöyle bir sorum olacak,99 kriss'ler kadar efsane olabilecek bir motormudur objektif olarak yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılar

Kriss ler de efsane daha biniliyor yani..

altayfun
11 Ocak 2013, 18:32
Saygılar

mevsim dolayısı ile binemiyorum motora bence olur ama hermotorda olduğu gibi limitleri pek aşmamak lazım

ercan41
11 Ocak 2013, 22:52
Hayırlı ugurlu olsun modenasınız altayfun bende İnnovamı almadan modenasa gönlüm kayıyordu ama yine honda dedik :D

Kazasız belasız sürüşler dilerim

250-MaCiT
14 Ocak 2013, 15:00
Saygılar
Bu soruyu şu şekilde cevaplandırmak doğru olur sanırım;Kriss 1 in efsaneliği perçinlenmiştir..Fakat sadece kendi kulvarında değil,benim iddiam odurki tüm model ve türler arasında ilk sıralara gireceğini söyleyebilirim..
Fakat Gt 135 modeline gelince,şu an 2500 km oldu alet,özellikle kış şartlarında (kar,yağmur,aşırı soğuk) bu motoru iyiden iyiye test etme şansım oldu..Kriss1 zorlu kış şartlarında banamısın demedi yıllarca..
Bu ana kadarki gt135 izleninim şu..Motorun diğer cub motorlara göre güç,hız,tork üstünlükleri aşikar..Dengeli ve güvenilir bir fren sistemine sahip,yakıtı kullanımınıza göre değişkenlik göstermekle birlikte makul denilebilir..
Lakin motorsikletin karbüratör yapısındanmıdır nedir tam emin değilim ,aşırı soğuk hava ile arası iyi değil..Bence bu en büyük eksisi..Motoru jikle ile çok ısıtmamız gerekiyor ve rolantisinide yükseltmemiz gerekiyor..Motorun çok çabuk soğuması kış şartları için bir dezavantaj olmakla beraber yaz için süper olabilir..Gömleğin yapısı molibden olduğu için olması muhtemel..Bu sorun hava ayarı ile ilgilimidir biemiyorum çünki kalbüratörün farklı bir yapısı var (vakum karbüratör)bunu çok iyi bilen bir teknisyen ile irdelemek lazım..

Tolga Can
14 Ocak 2013, 15:43
Sinyal ve ön çamurluk yandan bakınca kuş kafası gibi olmuş. Hoşuma gitti.
4 sene 125cc kenboya binen biri olarak çok güzel motorlar diyebilirim. Birde benzin kapasitesi yüksek olsa, şehirlerarası bile gezerim. :P
Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Paylaşım için teşekkürler

Cry
19 Ocak 2013, 14:50
Modenas Gt 135 daha detaylı inceledim ve bende almanaya karar verdim, bu tip sitelerde yapılan yorumlar bilgi paylaşımları gerçekten motosiklet kullanılıcılarının ve yeni başlayan arkadaşlarımız için bulunmaz bir nimet !
Modenası şöyle araştırdım ve kanatim şudur; uzakdoğu ülkelerinde malezya, taiwan ve avrupada cup tipi motorlar kültür haline gelmiş durumdadır.Modenas yunanistana hayli yüksek rakamlarda ihracatı olan bir marka, avrupalı bizim ülkemizdeki gibi yanı yattı çamura battı hikayelerine karnı toktur ve tüketici haklarına yaklaşımları bizim ülkemize benzemez.böyle bir motorun 90lı yıllarında ne yazıkki adam gibi bir distribütör olmayışından ötürü ülkemizde ezildi kaldı, hak ettiği yeri bulamadı.
Teknik olarakta parça kalitesi olarakta gerçekten güzel bir motor ve motor üreten bir firma (kawasaki) gibi motosiklet devine çalışan bir firma artı olarak Malezyada bu tip firmalar araç üretimleri milli bir meseledir.
Motosiklet kullanıcısı olarak temennim şudur; İnşallah distiribütör firma hızır group uzun soluklu olarak bu motosikletlere hak ettiği değeri vererek müşteri memnuniyeti ile ülkemizde hak ettiği yeri bulur.

ergün1968
19 Ocak 2013, 17:14
Bu soruyu şu şekilde cevaplandırmak doğru olur sanırım;Kriss 1 in efsaneliği perçinlenmiştir..Fakat sadece kendi kulvarında değil,benim iddiam odurki tüm model ve türler arasında ilk sıralara gireceğini söyleyebilirim..
Fakat Gt 135 modeline gelince,şu an 2500 km oldu alet,özellikle kış şartlarında (kar,yağmur,aşırı soğuk) bu motoru iyiden iyiye test etme şansım oldu..Kriss1 zorlu kış şartlarında banamısın demedi yıllarca..
Bu ana kadarki gt135 izleninim şu..Motorun diğer cub motorlara göre güç,hız,tork üstünlükleri aşikar..Dengeli ve güvenilir bir fren sistemine sahip,yakıtı kullanımınıza göre değişkenlik göstermekle birlikte makul denilebilir..
Lakin motorsikletin karbüratör yapısındanmıdır nedir tam emin değilim ,aşırı soğuk hava ile arası iyi değil..Bence bu en büyük eksisi..Motoru jikle ile çok ısıtmamız gerekiyor ve rolantisinide yükseltmemiz gerekiyor..Motorun çok çabuk soğuması kış şartları için bir dezavantaj olmakla beraber yaz için süper olabilir..Gömleğin yapısı molibden olduğu için olması muhtemel..Bu sorun hava ayarı ile ilgilimidir biemiyorum çünki kalbüratörün farklı bir yapısı var (vakum karbüratör)bunu çok iyi bilen bir teknisyen ile irdelemek lazım..

Soğukla arası iyi değil derken acaba tam olarak neyi kast ettiniz? İlk çalışmadamı sorun var yoksa rölantimi tutmuyor ısınmadan?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Top speed,

http://www.youtube.com/watch?v=rnkS9oL2Lsw

hercul3367
19 Ocak 2013, 17:48
160-170 km gördü:mrgreen: bu motormudur acaba. baya bi modifiyeli herhalde.
yer uçağı yapmış adamlar resmen.:cat:

250-MaCiT
19 Ocak 2013, 18:51
Yukarıda belirtmeye çalıştım..130cc lik bir motorun daha az yakabilmesi amacı ile karbüratör yapısının farklı olması(vakumlu karbüratör??)bence bu ülkenin kış şartları için yeni bir tanımlamayı gerektiriyor..Zira ben herhangi bir motorsikletin extra durumlar dışında kışın sıkıntı çıkartabileceğine inanmıyorum..Bu gt135 e has bir durum..Ayrıca kritiğimi dikkatli ve seçerek yapmaya çalışıyorum,modenas'ı kötülemiyorum kaldıki ben 12 sene kriss1 kullanmış ve efsane motor olduğunu iddia edenlerden birisiyim..İlk çalışmada herhangibir sıkıntı yok,jikleyi açıyorsunuz ve enaz bir dakika gibi bir süre motoru ısıtıyorsunuz ve jikle açık yola devam,burada şu kısıma bende biraz şaşırıyorum''jikle açık yola devam''kısmına..Kriss1 de çok nadir jikle kullanma ihtiyacım oldu ve hatta olmadı,bazen çocuklar jikle ile oynayıp açık bırakıyordu,bu şekilde hareket ederken kısabir süre sonra motor çekişten düşüp boğulmaya ve ''jiklem açık'' mesajı vermeye başlıyordu(mecaz)..Bu huy Gt135 te yok,jikle yarım açık git gide bildiğince,tabiki aşırı soğuk havalardan bahsediyorum..

Ek olarak;arka dişliyi küçültüp performans egzosu ve hava filtresi ve karbüratör modifikasyonu gibi şeyler yaparak güzel hızları görüsünüz görmesinede,Ben GT135 in standart hali için genelleme yapıyorum..

ergün1968
19 Ocak 2013, 18:57
Bahsettiğiniz olay normal gibi görünüyor.Belki bir karbüratör hava ayarı ve sibop ayarı ile daha stabil çalışması sağlanabilir soğuk iken.Rodaj dan sonra bu bahsettiğim ayarlar kontrol edildimi servis tarafından?

Akhisarli
20 Ocak 2013, 00:13
Kup motorları uzun süre araştırdım.
Biraz pahalı olmasına rağmen Modenas GT 135 bugün parasını verdim .Pazartesi teslim edecekler.

Motor deneyimim fazla yok .

Diğer tutulan markaları da kendimce denedim.

Durduğu yerde üstüne binip ön teker üstüne bütün ağırlığımı vererek ,amörtiserlerin sonuna dayanıp dayanmadıklarına baktım.

Modenas sonuna kadar gelmedi.Yani yaylanması çok iyi .

Seside güzel geldi bana .Tok bir motor sesi duyup baktığımda bu yeni motoru görmeye başlamıştım. Dikkat çekmeye başlamıştı.

Aradaki fiyat farkına karşı, birkaç artısı söylenebilir.Bu olumlu özellikleri bir çok kişi için değer bulunmayabilir ama ,Nispeten güvenli sürüşe sahip olduğuna inandığım için tercih ettim .

Herkese güvenli sürüşler dilerim.

27frt27
21 Ocak 2013, 22:50
Konuyu açan ve yorum yapan arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.Honda cbr 600 rr ım vardı sattım,şimdi ise daha ekonomik ve şehir içinde daha pratik olan bir motor arıyorum.Daha önce ybr 125 e de binmiştim,şimdi ise honda cbf 150 almayı düşünüyordum ki bu modenas gt 135 i görene kadar.Motoru gittim bayide de inceledim gerçekten kaliteli, yanlız kafama takılan şu oldu ; cub ile commuter farklı segment diyeceksiniz ama modenas 4650 tl+ plaka bu cub motor için değermi ? aynı paraya cbf 150 de alınabilir. Çok kararsız kaldım. Ayrıca honda yı yarın satayım desem herkes biliyor,modenas için bu durum söz konusu değil.Yani bu risk e girmeye değermi , yardım lütfen, karar veremediğim için motorsuz kaldım. Ama yinede modenas ağır basıyor sanki.

TATLIHIZ
21 Ocak 2013, 23:14
Deger bence alin alisilmisin disina cikmak lazim bazen.

Murat 48/30
21 Ocak 2013, 23:27
Güzel motor, iyi satar.Cub hastası çok, ekonomikse olay bitmiştir.

250-MaCiT
22 Ocak 2013, 16:15
Konuyu açan ve yorum yapan arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim.Honda cbr 600 rr ım vardı sattım,şimdi ise daha ekonomik ve şehir içinde daha pratik olan bir motor arıyorum.Daha önce ybr 125 e de binmiştim,şimdi ise honda cbf 150 almayı düşünüyordum ki bu modenas gt 135 i görene kadar.Motoru gittim bayide de inceledim gerçekten kaliteli, yanlız kafama takılan şu oldu ; cub ile commuter farklı segment diyeceksiniz ama modenas 4650 tl+ plaka bu cub motor için değermi ? aynı paraya cbf 150 de alınabilir. Çok kararsız kaldım. Ayrıca honda yı yarın satayım desem herkes biliyor,modenas için bu durum söz konusu değil.Yani bu risk e girmeye değermi , yardım lütfen, karar veremediğim için motorsuz kaldım. Ama yinede modenas ağır basıyor sanki.
Bu kararı vermek sizin,zira şunu belirtmekte fayda var CUB tarzının açılımı ''Cheap Urban Bike'' ucuz-kasaba-motoru..kasabadan kasıt şehir içi kullanımı..Benim iddiam şöyle bunu on sene kadar önce söylüyordum'ki cub tarzı motorsikletlerin marka ve modelleri ülkemiz için çok yaygın değildi ve birçok kimse tarafından bilinmiyordu,özellikle motorsiklet camiası tarafından..Oysaki iklimi ve şartları müsait bir çok ülkede özellikle şehir içi kullanım pratikliği ve ekonomisi açısından hızlı bir biçimde yayılma gösterdi..Ben bunun önümüzdeki on yıllık süre içerisinde ülkemizdede hızla yaygınlaşacağını düşünüyorum..Şu an commuter motorlar tipleri açısından ülkemizde daha çok yaygın olmakla beraber birçok kullanıcı commuterlerin cub lara nazaran çok ciddi farklar olduğunu sanmakta..Oysaki;kullanım amacına yönelik olarak cub motorlar commuterlara göre daha çok avantaja sahip..Bu fark edildikçe commuterlar tercih sebebi olabilir,tercih diyorum çünki commuterler görünüm itibarı ile büyük motorlara benzediği için biraz daha fantazi olarak kalabilir,bu tamamı ile kişisel tercih..
Ülkemizde CUB motorların malesefki çok fazla alternatif çeşidi yok,çin malları bu boşluğu doldurmaya çalışsada özellikle büyük markaların dişli,kallavi modelleri ülkemize gelmiyor..Bu tamamı ile bir arz-talep meselesi.Özllikle ülkemizdeki bu arz talep olayını tüketiciden ziyade üretici veya ithalatçı belirliyor,kullanıcı bu ülkede pasif..Örnek verecek olursak koskoca ülkede 125-150 segmentinde şehir motoru commuter olarak YBR125-CBF150-TVS apache ye mahküm muyuz..Yokmu yamahanın hondanın,kawa nın suzukinin 125 başka modeleri veya diğer markaların????

***Dipnot:Şunu unutmamak lazım,tüm zamanların en iyi motoru honda cub 90 olarak tescillenmiş.

satoyama
22 Ocak 2013, 17:12
:)

cub candır

altayfun
01 Şubat 2013, 04:15
Biraz pahalı olmasına rağmen Modenas GT 135 bugün parasını verdim .Pazartesi teslim edecekler.

Durduğu yerde üstüne binip ön teker üstüne bütün ağırlığımı vererek ,amörtiserlerin sonuna dayanıp dayanmadıklarına baktım.

Seside güzel geldi bana .Tok bir motor sesi duyup baktığımda bu yeni motoru görmeye başlamıştım. Dikkat çekmeye başlamıştı.

Aradaki fiyat farkına karşı, birkaç artısı söylenebilir.Bu olumlu özellikleri bir çok kişi için değer bulunmayabilir ama ,Nispeten güvenli sürüşe sahip olduğuna inandığım için tercih ettim .

kardeşim ilk önce ne için alacağına bağlı bence bu karar.ben uzun yıllar sorunsuz bir aletmi kullanmak istiyorum yoksa 3-5 ayda bir motor mu değiştiriyorum.şöyle birşey söleyim sana somada bir kardeşim var bu motor ülkeye gelip bille aldı.yaklaşık 18 bin km de motoru 3750 sattı burdan hesabını yapabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:11 ----------

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum çok iyi ve akıllı bir seçim yaptınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

yanlışlıkla aksisarlı arkadaşımıza yazmışım :))

kardeşim ilk önce ne için alacağına bağlı bence bu karar.ben uzun yıllar sorunsuz bir aletmi kullanmak istiyorum yoksa 3-5 ayda bir motor mu değiştiriyorum.şöyle birşey söleyim sana somada bir kardeşim var bu motor ülkeye gelip bille aldı.yaklaşık 18 bin km de motoru 3750 sattı burdan hesabını yapabilirsin

EverHarD*
01 Şubat 2013, 14:40
Bu motor beni çok etkiledi :)

extrem_015
01 Şubat 2013, 16:58
hayırlı olsun güle güle kullan

27frt27
03 Şubat 2013, 13:42
Sonunda bu motoru almaya karar verdim.Dün bayiye gittim 4500 tl + plaka masrafı , o sırada birde 2. el vardı vardı bayide. Motor 3500 km ama plaka yok fiyat 3850 tl + 300 tl de plaka yani arada 650 tl bi fark var,birde lastiklerini dubleks yapmışlar . Sizce bu ikinci el motor mu yoksa hiç kafamı karıştırmayıp sıfır mı alayım.

Tsubasa
03 Şubat 2013, 14:16
Sonunda bu motoru almaya karar verdim.Dün bayiye gittim 4500 tl + plaka masrafı , o sırada birde 2. el vardı vardı bayide. Motor 3500 km ama plaka yok fiyat 3850 tl + 300 tl de plaka yani arada 650 tl bi fark var,birde lastiklerini dubleks yapmışlar . Sizce bu ikinci el motor mu yoksa hiç kafamı karıştırmayıp sıfır mı alayım.
arada pek fark yok hocam
al sıfırını kafan rahat olsun..
ikinci el olan 2012 dir
senin alacagın hem seneden kazanacak
hemde ilk sahibi ilk sen bineceksin
rodajda küçük cc motorlarda önemli zaten

3n3s
07 Şubat 2013, 12:53
kardeşim yakıt konusuna bi açıklık getirelim 4litre deposu var full depo ile ne kadar gidebiliyosun ? Birde yedek parça servis felan konusunda bu motor markası nasıl ? Yedek parçalarını antalyada rahat bulabilir miyim bide son olarak şu savrulma konusu hani çevre yolundan gitmişsin ya yere tutunuşu nasıl ? Sağlammı ? Savrulma az da olsa oluyomu yoksa hissettirmiyor mu ?
Sorularım bu kadar şimdiden sağol

altayfun
08 Şubat 2013, 15:02
kardeşim yakıt konusuna bi açıklık getirelim 4litre deposu var full depo ile ne kadar gidebiliyosun ? Birde yedek parça servis felan konusunda bu motor markası nasıl ? Yedek parçalarını antalyada rahat bulabilir miyim bide son olarak şu savrulma konusu hani çevre yolundan gitmişsin ya yere tutunuşu nasıl ? Sağlammı ? Savrulma az da olsa oluyomu yoksa hissettirmiyor mu ?
Sorularım bu kadar şimdiden sağol

Savrulma yok gibi kardeşim yakitta 7tl ye 100km gidiyor.ben rodajda 1.6lt yaktim kesin hesabim yani.depoyu tipa doldurup 102km tekrar aldim 1, 6lt yakti.
Antalya'da servis var yedek parça olarak hiçbir sıkıntı yok akhisari arayıp sorabilirsin

tooglu
08 Şubat 2013, 18:14
bende manisa somada 2 tane gördüm bu motordan.ben crypton ve innova kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki malzeme kalitesi ve özellikleriyle saydığım motorlardan çok daha üstün bir motorsiklet.orjinal yedek parça konusunda pek sanmıyorum aynı şansta olduğunu.ama cup motorsikletler parçaları genelde birbirine uyar.parça konusunda sorun yaşarsan emin ol bir şekilde bu sorunu aşarsın.sadece özenli ve temiz kullan gerisini boşver.iyibir tercih yapmışsın.tek söyleyebileceğim yağışlı havalarda o lastiklere güvenme.aynı lastikle çok düşük bir hızda yağışlı havada yanlışla ön frene elimin gitmesi neticesinde ayak takozu ve elcikte hasar ile anca kurtardım.birşey daha tavsiye ediyorum.kullandığın motorun kaportasında kenar kısıma (boya koruyucu şeffaf film tak).yani devrildiğinde yere sürtebilecek kısıma.neden diye sorarsan en çok sürtünmeye müsait yeri.özellikle yüksek kaldırımlar yada devrilme durumunda çizik bile olmaz kaportanda.birde şu cub motosiklerin 70/90 17 ve 80/90 17 ölçüsünde kalite lastik bulma problemi ülkemizde çözülse ne güzel bir memleket olacak :flower: