PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cb125 e devir saati

Sayfa : [1] 2

luciphere
10 Eylül 2012, 17:58
merhabalar. honda cb 125 almayı düşünüyorum bu motora daha sonradan devir saati takılabilinirmi. takılırsa maliyeti ne olur. yardımlarınızı bekliyorum

Samet Ağır
10 Eylül 2012, 18:20
takılabilir..
eğer 2-3 kabloyu bağlamayı yapabilirim dersen ve elektronik devir sayacı alırsan maliyetin sadece onun maliyeti olur..araştır modeline göre fiyat öğrenebilirsin..

+ ve - kutubu olur birde bobinden tetikleme alacağın uç ile aydınlatma için olan uç.....bu kadar...

I.Love.Drift
10 Eylül 2012, 18:51
Honda diyip cb125e alayim deme.cb125e cin mali.titresimi cokmus.devir saati olmayan motora 3600lira cok.mondial ondan daha iyi

adem80
10 Eylül 2012, 19:37
hondaya söyle bitane devir saati hediye etsinler.

EverHarD*
10 Eylül 2012, 19:41
Cb iyidir. titremesi vardır az mı çok mu bilmem sürdüm beni fazla titretmedi açıkcası.
devir saatine bence gerek yok gibi motorun sesinden anlarsın zamanla vites isteyip istemediğini. cb iyidir az yakar fakat o fiyatı hak ediyomu orası tartışılır.

Zippo's
10 Eylül 2012, 19:43
Honda diyip cb125e alayim deme.cb125e cin mali.titresimi cokmus.devir saati olmayan motora 3600lira cok.mondial ondan daha iyi

Ne aliyim diye başlık açıyosun,2-3 tane sallayıp tutan insanların lafıyla burda bilgi veriyosun.Yanlış yönlendirme kimseyi.Çin malı diye bişey yok,honda nın sadece japonya da mı fabrikası var ? Kulaktan dolma bilgilerle konuşmayın.Cb125 orta halli fena olmayan bi motor.ben kullandım,apache den daha az titreşim.apache kadar değil.koltuğu çok sert.onun dışında az yakıyo,alınabilir bi motosiklet.

adem80
10 Eylül 2012, 19:46
bence 125-150 cc katagorisinde hondada vitesli motor olarak alınacak bi motor yok. Cb bal gibi çinli. Bas üstüne honda kanatlarını, honda diye sat. :farao:

Ramazan Can
10 Eylül 2012, 19:54
başka bir yere takarım dersen ucuza maal olur...

Zippo's
10 Eylül 2012, 19:56
bence 125-150 cc katagorisinde hondada vitesli motor olarak alınacak bi motor yok. Cb bal gibi çinli. Bas üstüne honda kanatlarını, honda diye sat. :farao:

Tabi hocam,senin titanlardan başka honda yok piyasada.bende cbr 125 var,geçen ruhsatı bi açtım oda ne marka da yuki yazıyo

Garip
10 Eylül 2012, 20:42

heyt be..helal olsun..

kardeş sen kask takıyormusun onu slöyle önce ?

edirneye gittik yahu 100 motordan abartısız 3 tane anca kasklı gördük..şaşırdım...

çin..adi mallar çok evet ama..parayı basan olursa dünyanın en kaliteli ürününü de çıkarıyor.

MaMi_33
10 Eylül 2012, 20:48
Honda diyip cb125e alayim deme.cb125e cin mali.titresimi cokmus.devir saati olmayan motora 3600lira cok.mondial ondan daha iyi neyin kafasındasın anlamadım :) titreşimi çokmuş diyosun yalan bizzat kulnnyrm rahatsız edici dgl. mondiallede hondayı kıyaslama göryrz piyasadki mondialleri

Tsubasa
10 Eylül 2012, 20:50
Cb iyidir. titremesi vardır az mı çok mu bilmem sürdüm beni fazla titretmedi açıkcası.
devir saatine bence gerek yok gibi motorun sesinden anlarsın zamanla vites isteyip istemediğini. cb iyidir az yakar fakat o fiyatı hak ediyomu orası tartışılır.
benim motorumdan sonra ona binince çok aşırı derecede vibrasyon oldugunu anladım
cb125 e mondial driftle aynı vibrasyona sahip..
arai kask kullanıyorum ben
ayagım ve elim alışmış vites geçişlerine
devir saati şart. özellikle kaliteli kask takıyorsanız
ben motor sesi filan duymuyorm .. ara sıra unutuyorum dalgın oluyorum gözümü ibreye bi çeviriyorum 8 bin civarında ..
3600 tl vermem kesinlikle..
honda o motoru sundiro ya yaptırıyor...
600 lira daha ver ybr al ömür boyu bin =) ne titreşim gösterge de var :D
ama ybr de de vites göstergesi yok :D

adem80
10 Eylül 2012, 20:56
Tabi hocam,senin titanlardan başka honda yok piyasada.bende cbr 125 var,geçen ruhsatı bi açtım oda ne marka da yuki yazıyo

ben kendi değerlendirmemi yazdım. Cbr 125 r şişman, hantal bi motor bana göre. 13.3 hp ye 150 kg kadro :farao: daha ağırda olabilir. Bana göre oda alınmaz. Bu benim fikrim. Adam gibi motor getirseydi şimdiye çoktan almıştım. Hondada cg titanların üstünede motor tanımam. Cbr 125r fasa fiso.

I.Love.Drift
10 Eylül 2012, 20:58
Ben bilgileri alirim harmanlarim size sunarim cb yi kullanmadim ne duyarsam onu diyorum ne cikartirsiniz bilemem.ha burda kask takmazlar bizim trakyalilar caninin kiymetini bilmez rahatina duskundurler

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:01
benim motorumdan sonra ona binince çok aşırı derecede vibrasyon oldugunu anladım
cb125 e mondial driftle aynı vibrasyona sahip..
arai kask kullanıyorum ben
ayagım ve elim alışmış vites geçişlerine
devir saati şart. özellikle kaliteli kask takıyorsanız
ben motor sesi filan duymuyorm .. ara sıra unutuyorum dalgın oluyorum gözümü ibreye bi çeviriyorum 8 bin civarında ..
3600 tl vermem kesinlikle..
honda o motoru sundiro ya yaptırıyor...
600 lira daha ver ybr al ömür boyu bin =) ne titreşim gösterge de var :D
ama ybr de de vites göstergesi yok :DSundiroda yaptrmsı ile ne alaksı var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Ben bilgileri alirim harmanlarim size sunarim cb yi kullanmadim ne duyarsam onu diyorum ne cikartirsiniz bilemem.ha burda kask takmazlar bizim trakyalilar caninin kiymetini bilmez rahatina duskundurlerNe bilgisi alıpta harmanlıyosun anlamıyorum bizzat kullnyrm bu motoru ben. senin yaptklrnı karalamak çamur atmaktan başka hiç birşey dgl

Tsubasa
10 Eylül 2012, 21:01
Sundiroda yaptrmsı ile ne alaksı var?
yukarıdaki polimikleri oku ..

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:08
yukarıdaki polimikleri oku ..Okudum zaten çamur atmktan başka ne var sahip olmdklrı motor için söyledikleri sende gelmişin burda devir saati cart curt diyosun mevzuyu yamahaya çevrysn.titanlarda devir saati yoktuda ne oldu hala taş gibi devir saati olunca ne oluck.motorsikletin sesini duymsn bile motorsikletin alt takmı altında titrmesinden anlar vites atarsın.ha bunuda beceremiyosun kullnma be kardeşim sen motor.

Tsubasa
10 Eylül 2012, 21:10
Okudum zaten çamur atmktan başka ne var sahip olmdklrı motor için söyledikleri sende gelmişin burda devir saati cart curt diyosun mevzuyu yamahaya çevrysn.titanlarda devir saati yoktuda ne oldu hala taş gibi devir saati olunca ne oluck.motorsikletin sesini duymsn bile motorsikletin alt takmı altında titrmesinden anlar vites atarsın.ha bunuda beceremiyosun kullnma be kardeşim sen motor.
evet honda cb 125 e bi tane 10 numara ...

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:17
evet honda cb 125 e bi tane 10 numara ... Bak yazdgn cümle bile çocukca olgun dgl. senden tek ricam hakkında fazla şeyler bilmdgn motorsiklet hakknda çamur atma göznü seviyim.motorsikletimi ben övmüyorum ama ısrarla çamur atanlar var sanki anlaşmalı gibi cb ne yaptı bu kişilere anlamadım..

Tsubasa
10 Eylül 2012, 21:21
bilmiyorum demek cb 125 yi?
vay be siz baya aşmışınız olayı kain filan olmuşsunuz insanın beynini filan okuyorsunuz ..
biz motora binmiyoruz zaten hiç de binmedik .. bisiklete biniyoruz.. ben zaten honda nın bisikletinden bahsediyorum...

Halil Karamanoğlu
10 Eylül 2012, 21:24
sürekli bu drift cb kavgası var forumda :) 3350 lira peşin fiyatı var cbnin diğeri de 2700 filan peşinde. Bu kadar az fark varken gidip mondial alan bence akıl fakiridir. Drift su motoru gibi çalışıyo ve cb ne kadar titriyorsa o da aynı şekilde titriyo. Tel maşadan bi göstergesi var cbnin gösterge çok güzel tek eksik devir saati ama o da olmazsa olmaz değil. Şunu da aklınıza koyun iki sene sonra mondialleri jilet fabrikasına satarsınız 250kağıda:) biz cbleri her türlü okuturuz:)

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:29
bilmiyorum demek cb 125 yi?
vay be siz baya aşmışınız olayı kain filan olmuşsunuz insanın beynini filan okuyorsunuz ..
biz motora binmiyoruz zaten hiç de binmedik .. bisiklete biniyoruz.. ben zaten honda nın bisikletinden bahsediyorum...blmiyosun kardeşim arkdsında varmıs binmişin cart curt konusysn yok sandiro yok o yok bu netten bi kaçta bilgi sıkıştrysn araya. vibrasyon diyosun tandgmda bora var satıp cb alıcak senin söylediklern kadar buda bi gercek biz forumda dedikmi cb, ybr apacheden iyi diye titreşimi daha az diye? ama nedense belirli kişiler sürekli çamur atyr yok devir saati yok titreşim çok zangır zngur. titreşimi rahatsız edici dgl diyoruz nerdenmi biliyoruz bizzat bu motorsikletleri biniyoruz.sen burda kullndgm motorsikletlere gercekte olmyn şeyler söyliyorsun. evet ybr den vs iyi dgl ama kesinlikle parasını hak eden bir motor cb aksini idda eden varsa buyursun mersine bnsin motorsikletime kullnlra sorsun.mersinde 10 larca cb görmeye başladım hangsne sorsam memnunum diyo acaba cb kullnmyn sanamı yada kullnlrmı inanyım ben sölermisin?

brssvs
10 Eylül 2012, 21:30
Senelerdir bu forumu okuyorum.Honda konusuna gelen yeni üyeler hep saldırgan.Yani tamam altında cb125 olabilir sen beğenedebilirsin ama bu diğerlerinin fikrini eleştirme hakkını sana vermez. Kimse sana soruyor mu neden beğeniyorsun diye. Bana sorarsan ben de cb125 i beğenmiyorum. Neden mi beğenmiyorum ; o kadar para verip sadece honda logosunu alıyorsun.

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:32
Senelerdir bu forumu okuyorum.Honda konusuna gelen yeni üyeler hep saldırgan.Yani tamam altında cb125 olabilir sen beğenedebilirsin ama bu diğerlerinin fikrini eleştirme hakkını sana vermez. Kimse sana soruyor mu neden beğeniyorsun diye. Bana sorarsan ben de cb125 i beğenmiyorum. Neden mi beğenmiyorum ; o kadar para verip sadece honda logosunu alıyorsun. herkezn fikrne saygı duyarım begenmiyedebilirler benm demek istdgm kullnmdgı motorsikleri için çamur atanlar.inan bak cb baslıklarını belirli kişiler ve durmadan karalama öyle dglmi?

brssvs
10 Eylül 2012, 21:40
herkezn fikrne saygı duyarım begenmiyedebilirler benm demek istdgm kullnmdgı motorsikleri için çamur atanlar.inan bak cb baslıklarını belirli kişiler ve durmadan karalama öyle dglmi? Adem 80 ve tsubasa için söylüyorsan eğer, Adem abi senelerdir hondacı düşün onun gibi biri sevmiyor bu motoru çünkü o kadar paraya gerçekten değmez. Tsubasa da bundan önce ybr ve cbf kullanmış eğer okuduysan daha önceki mesajlarını. Ve bu arada küçük cc motorların hiçbirinin alt takımda kolay sorun olmaz olay kadro ve malzeme kalitesidir

safakk
10 Eylül 2012, 21:44
Okudum zaten çamur atmktan başka ne var sahip olmdklrı motor için söyledikleri sende gelmişin burda devir saati cart curt diyosun mevzuyu yamahaya çevrysn.titanlarda devir saati yoktuda ne oldu hala taş gibi devir saati olunca ne oluck.motorsikletin sesini duymsn bile motorsikletin alt takmı altında titrmesinden anlar vites atarsın.ha bunuda beceremiyosun kullnma be kardeşim sen motor.

cb125 o derece titriyor yani :santa: :cherry: ben yada bir başkası demiyor sen diyorsun titriyor diye.. dürüst olmak gerekirse mondi mh driftten eksiği var fazlası yok bu motosikletin. zaten olsaydı izmir gibi bir motosiklet cennetinde hemen kuryeler akın akın alır kullanırdı hadi kuryeleri geçtim bütün yaz fellik fellik türkiyenin her tarafını dolaştım gördüğüm cb125 sayısı içler acısıydı.. (oysa bir cbf 150 ilk çıktığında yada ybr kasa değişikliğine gittiğinde durum böyle değildi..) kısaca tutmadı bu motosiklet bukadar eksiği varken bu yüksek fiyatlarla tutmazda zaten. ha almışsın kullanıyorsun hayırlı uğurlu olsun ama en azından almayı düşünenlere ''benim aldığım motosiklet mükemmeldir'' kompleksini bir kenara bırakarak objektif açıklamalarda bulunmanı beklerim.

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:54
Adem 80 ve tsubasa için söylüyorsan eğer, Adem abi senelerdir hondacı düşün onun gibi biri sevmiyor bu motoru çünkü o kadar paraya gerçekten değmez. Tsubasa da bundan önce ybr ve cbf kullanmış eğer okuduysan daha önceki mesajlarını. Ve bu arada küçük cc motorların hiçbirinin alt takımda kolay sorun olmaz olay kadro ve malzeme kalitesidiradem 80 dogru hondacı titanı var benm babamında 99 model hondası 13 yıldır bnde babamla beraber kullndm motorsikletni ama ben sevdim cb yi. sölermisin 3.500 liraya sana nasıl bir motorsiklet versin suan en çok satılan commuter cb ler şöyle bi etrfna bakarsan anlarsın begenmediklerni kızmıyorum ben özellikle tsubasanın cb hakknda yalan şeyler söylemesi cb yi kullnmyp karalayan çok sende biliyosun benm kadar..titanı devir saati yok diye karaldılarmı yada ybr yi vites göstergesi yok diye?Biz tireşimi rahatsız edici dgl diyoruz sorblrsin bütün cb baslgndaki arkdslara onlarda söyleyebilir.ama tutup zangur zungur vs diyenler var.biz dedikmi ybr den daha az titreşim var diye ama nedense her cb baslgnın altında bi ybr kelimesi var dogru dglmi?su cb baslıgı açılan yerlere bırakta bu motorsikletleri kullnlar bilgi versin dgrleri dgl..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

cb125 o derece titriyor yani :santa: :cherry: ben yada bir başkası demiyor sen diyorsun titriyor diye.. dürüst olmak gerekirse mondi mh driftten eksiği var fazlası yok bu motosikletin. zaten olsaydı izmir gibi bir motosiklet cennetinde hemen kuryeler akın akın alır kullanırdı hadi kuryeleri geçtim bütün yaz fellik fellik türkiyenin her tarafını dolaştım gördüğüm cb125 sayısı içler acısıydı.. (oysa bir cbf 150 ilk çıktığında yada ybr kasa değişikliğine gittiğinde durum böyle değildi..) kısaca tutmadı bu motosiklet bukadar eksiği varken bu yüksek fiyatlarla tutmazda zaten. ha almışsın kullanıyorsun hayırlı uğurlu olsun ama en azından almayı düşünenlere ''benim aldığım motosiklet mükemmeldir'' kompleksini bir kenara bırakarak objektif açıklamalarda bulunmanı beklerim.Güzel kardeşim ben titremiyor dedimmi dediysem beni bi mahcup et. rahatsız edici dgl dedim farkedersen.bu arada yüksek redlinede titremeyen motorsiklet yokttur heralde sölediklerim her motorsiklet için geçerli diyebilirim.motorsikletini sesini duymassın ama alt takımın verdgi tepkimeden gene anlarsın vites atman gerektgni.bu arada sizin oralarda stlmyr olblr ama bzim buralarda gün gectikce çoğalıyor mlsf sana dgl gözlerime inanmak zorundym

adem80
10 Eylül 2012, 21:54
benim titanın devir saati var. Hemide 151 rs devir saati.2 yıl önce taktırmıştım. Hala cayır cayır çalısıyo :cat:

MaMi_33
10 Eylül 2012, 21:57
benim titanın devir saati var. Hemide 151 rs devir saati.2 yıl önce taktırmıştım. Hala cayır cayır çalısıyo :cat: 2.yıl önceye kadar devir saati olmdgı için motorsikletine bsey oldmu peki? yada zorluk çektnmi?

adem80
10 Eylül 2012, 22:00
yok çekmedim ama devir saatiyle daha güzel oluyo sanki. Hangi viteste kaçla gideceğini biliyosan bi problem yok.

eren özer
10 Eylül 2012, 22:03
Abooooooooovvvvvv La laf dönüp dolaşıp hep
Ademin titanına varıyo vay arkadaş adem sende ne titan varmış be ya
la bırakın şuadamı adem bişey diyosa doğru söylüyordur sahibindende boşuna 8,10 yıllık motorlara 3 milyar hatta 4 milyar istemiyorlar

MaMi_33
10 Eylül 2012, 22:06
yok çekmedim ama devir saatiyle daha güzel oluyo sanki. Hangi viteste kaçla gideceğini biliyosan bi problem yok.işte bu.baslangıc ve commuter sınıfı bir motorsiklette devir saatinden önemli vtes göstergesi ikisi olsa daha iyi tabi ama mllet nedense hep devir saatine takmış altndki yüksek cc bir motorsiklet dglki devir saatine çok ihtyc duysun..

adem80
10 Eylül 2012, 22:09
eren özer doğru söylüyosun. Devir saati özürlü honda 17 yıl öncede koymadış titana devir saati. Hatta en son satılan 2006 modellerde bile yokttu.:farao: konu ordan döndü benim titana. Ama ben hondanın yapmadığını yatım, titana devir saati bağladım. 2005 e de bağladım, kalitesiz çıktı yandı :santa: ybr komple ön kadran siparişi verdim. Onada takcam devir saati. :cat:

ERROR88
10 Eylül 2012, 22:30
ne drıft ı yahuu honda yınede honda dır monıaldan ıyıdır herturlu yanlız alınacak motor degıl cb o ayrı cbf olsa daha mantıklı

TATLIHIZ
10 Eylül 2012, 22:38
ya ılerde cbf gbı.devır gostergesı takılır butce varsa ybr yoksa cb.90 dn sonra az tıtryor dıyorlar

luciphere
10 Eylül 2012, 22:42
konu dağıldı biraz devir saati taktırabiliyoruzmu yani :)

adem80
10 Eylül 2012, 22:44
konu dağıldı biraz devir saati taktırabiliyoruzmu yani :)

cb 125 yazan sağ kadranın içine bitane taktır. Ben öyle yaptım. Benim kadranın sağ tarafıda boştu.

TATLIHIZ
10 Eylül 2012, 22:45
takılır da o gostergelerdn eser kalmaz.

MaMi_33
10 Eylül 2012, 22:48
takılır da o gostergelerdn eser kalmaz.estetiklği bozulur dogru söylüyorsun

brssvs
10 Eylül 2012, 23:11
adem 80 dogru hondacı titanı var benm babamında 99 model hondası 13 yıldır bnde babamla beraber kullndm motorsikletni ama ben sevdim cb yi. sölermisin 3.500 liraya sana nasıl bir motorsiklet versin suan en çok satılan commuter cb ler şöyle bi etrfna bakarsan anlarsın begenmediklerni kızmıyorum ben özellikle tsubasanın cb hakknda yalan şeyler söylemesi cb yi kullnmyp karalayan çok sende biliyosun benm kadar..titanı devir saati yok diye karaldılarmı yada ybr yi vites göstergesi yok diye?Biz tireşimi rahatsız edici dgl diyoruz sorblrsin bütün cb baslgndaki arkdslara onlarda söyleyebilir.ama tutup zangur zungur vs diyenler var.biz dedikmi ybr den daha az titreşim var diye ama nedense her cb baslgnın altında bi ybr kelimesi var dogru dglmi?su cb baslıgı açılan yerlere bırakta bu motorsikletleri kullnlar bilgi versin dgrleri dgl..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Güzel kardeşim ben titremiyor dedimmi dediysem beni bi mahcup et. rahatsız edici dgl dedim farkedersen.bu arada yüksek redlinede titremeyen motorsiklet yokttur heralde sölediklerim her motorsiklet için geçerli diyebilirim.motorsikletini sesini duymassın ama alt takımın verdgi tepkimeden gene anlarsın vites atman gerektgni.bu arada sizin oralarda stlmyr olblr ama bzim buralarda gün gectikce çoğalıyor mlsf sana dgl gözlerime inanmak zorundym Cbfde de bir zamanlar devir göstergesi yoktu ama herkes iyi motor demişti tek sıkıntı devir göstergesi değil anlaşılan. Bu arada ne cb ne cbf kullandım sadece daha önceki konulardan gördüklerimi aktarıyorum.(ybr ve f650gs kullandım kısa süre)

cbr125cbr
10 Eylül 2012, 23:50
Devir göstergesi yerine kaçıncı viteste olduğunuzu ve hangi km de olduğunuzu görebiliyorsanız sorun yok. 2007 model cbfimde de çok aramamıştım, sonra devir ve vites göstergesi olan paneli taktım o ayrı. Şimdiki cbfte devir göstergesi var vites göstergesi yok. Sesini pek duymuyorum ama panele bakınca devir göstergesinden hangi viteste oluğumu anlayabiliyorum.

Yani devir göstergesi olsa illaki iyidir de birinci önem derecesinde değil.
1.vites 0-10km
2.vites 10-30km
3.vites 30-60km
4.vites 60-80km
5.vites 80-100km gibi aralıklar belirleyebilirsiniz sesine göre, ya da vibrasyonuna göre. Tartışmanın da bir anlamı kalmaz.

Mahmutun bahsettiği şey bir markayı ya da modeli çok kolay silebiliyor insanlar ve bunu yaptıklarında özgüvenleri artmış mı hissediyorlar acaba. Önceliklerini belirler 3500 veren adam, üstüne oturur, içi rahat eder. Biraz da buraya baksa kronik problemleri hakkında fikir sahibi olur. Kasmanın ne anlamı var ki.

ybr_man
10 Eylül 2012, 23:51
devir gostergesi olan bi motor al bence orjinalligini bozma derim BEN :)

ethemm76
10 Eylül 2012, 23:57
Her şekilde olur, biz eski kasa cbf e devir göstergeli panel takmıştık. Ama bi motor satın alınacak ise devir göstergesi varmı yokmu, kriter bu olmamalı, yani desen ki 125 cc değil 250 cc istiyorum. Ok derim de...

Ayrıca ilk vitesli motorumu. 2 motosikletimi, 2009 cbf, devir gös. ihtiyacım olmadan 25 bin km kullanmıştım. Hiçte sorun olmamıştı.

Halil Karamanoğlu
11 Eylül 2012, 00:07
bu tarz motorlar için devir göstergesi bi anlam taşımıyor vites göstergesi önemli ama. 600lük motorun göstergesi çok önemli tabi kaç bin devirde motor kaç km yapıyor bakar insan. Bu kıçı kırık altı üstü 90km yapıyor neye bakıcan yani. Bi de ahkam kesenler var yok devir saati olmazsa almazmış motoru filan.. Senin küçük kafan karışmasın diye koymamış zaten honda oraya o göstergeyi arkadaşım. (sözüm direk bir kimseyi hedef almıyor yanlış anlasilmasin)

mehmetmumtaz
11 Eylül 2012, 00:39
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/607696666/2012-Multi-function-LCD-digital-Odometer-Speedometer-Tachometer-Motorcycle-w-Backlight-FREE-SHIPPING.jpg (http://www.aliexpress.com/item/2012-Multi-function-LCD-digital-Odometer-Speedometer-Tachometer-Motorcycle-w-Backlight-FREE-SHIPPING/607696666.html)

resme tıklarsan Bedava kargolu 89 Dolar dijital hız göstergesi + analog devir göstergesi mevcut tabiki ÇİN menşei

Zippo's
11 Eylül 2012, 00:54
ben kendi değerlendirmemi yazdım. Cbr 125 r şişman, hantal bi motor bana göre. 13.3 hp ye 150 kg kadro :farao: daha ağırda olabilir. Bana göre oda alınmaz. Bu benim fikrim. Adam gibi motor getirseydi şimdiye çoktan almıştım. Hondada cg titanların üstünede motor tanımam. Cbr 125r fasa fiso.

147 kilo.Daha ağır filan değil.Hantal dediğin motor eski kasasından daha seri.Youtube da stock son hızlarını izle istersen.bu forumda cbr 125 ile 148 151 görenler var.net.ben 144 gördüm.uzatmaya gerek yok.bazı şeyleri kabullenin.cbr 125 hantalmış.kullanmasam neyse

adem80
11 Eylül 2012, 01:03
147 kilo.Daha ağır filan değil.Hantal dediğin motor eski kasasından daha seri.Youtube da stock son hızlarını izle istersen.bu forumda cbr 125 ile 148 151 görenler var.net.ben 144 gördüm.uzatmaya gerek yok.bazı şeyleri kabullenin.cbr 125 hantalmış.kullanmasam neyse

ful depo ve sıvalarla kaç kg? senin o dediğin km leri, hatta fazlasını kıçı kırık titanla yapıyom ben. :farao: fazla söze gerek yok. Uzatma. Ben sevmedim bu cbr ın ağırlık, hp oranlarını.

Zippo's
11 Eylül 2012, 01:05
ful depo ve sıvalarla kaç kg? senin o dediğin km leri, hatta fazlasını kıçı kırık titanla yapıyom ben. :farao: fazla söze gerek yok. Uzatma. Ben sevmedim bu cbr ın ağırlık, hp oranlarını.

Allah aşkına,o titanla 160 mı gördün :) Kaç ibre var bu titanda 180 filan mı ? Ben sana videolarla konuşuyorum,sende bana çek fotoğrafını koy.atıp tutmakla olmuyo.Forumda yoksa cuplarla 140 görenlerde var. Neyse hocam,tartışmak gibi bi niyetim yok.Güle güle bin altında honda var,bizde böyle çakmalarına biniyoruz.kazasız belasız sürüşler

Serk21
11 Eylül 2012, 01:10
cahil ile bal yiyeceğine akıllıyla b.k ye demiş atalarımız. Bu ülke yıllardır bilgi sahibi olmadığı konularda fikir sahibi olanlar yüzünden geri geri gidiyor. satanistler kedi keser kanını içer,komunistler yamyammış insan eti yiyorlarmış,bi arkadaşta yamaha 1000 R var 1. vites 300 ü görmüş,o kız o..pu abi,şu adam mafyaymış,ben sedat pekerin yeğeniyim vs vs vs vs... kedi uzanamadığı ciğere muhabbeti..

evet evet haklsınız CB çok titriyor benim motor daha 3 binde geçen yolda giderken titreşimden ön teker fırladı farkına varamadım,Allahtan ilerde ışıklarda durmuş hemen gidip oturttum yerine,bide 2 gün önce titreşimden arkada oturan arkadaşım düşmüş 200 km sonra farkına vardım geri döndüm aynı yerden aldım. Allahım çok pişmanım neden gidip 2800 tl ye mondial road racer almadım =( aradaki 600 tl fark ile hayatımı kurtarırdım ne bileyim ev alırdım araba alırdım iş kurardım yada samsung bi telefon için peşinat verirdim :( e sizde daha erken yazaydınız ya kardeşim! biz ne bilelim :(

adem80
11 Eylül 2012, 01:16
140 ibre var.140 tan Aşa doğru düşüp gidiyor rampa aşa ama. Düzde değil. Düzdeki artçıyla hızım 110-125 arası. Ben virajlı yolda 2005 titanla cbr 250 le 25 km yol gittim çift şerit yol. 20 km peşimden geldi. Sadece rampada ve uzun düzlüklerde geçti beni. Cbr 125 150 kg, cbr 250 175 kg. Hakmı, adaletmi bu? Bu oranlarda bi dengesizlik görmüyomusun?