PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otoban mi ? Sehirici Yolmu ?

skyytr
10 Eylül 2012, 01:42
İzmir Alsancak ve Urla Merkez arasinda iki alternatif yol bulunmakta . Bir tanesi sahil kenarindaki yol olup bolca otobus , dolmus bulunmakta vede iki yonlu trafik bulunmakta. İkinci alternatif ise izmir cesme otobanini kullanmak. Sizce artci ile seyahat ederken hangi yolu kullanmak 150 cc bir scooter icin uygun olur . Uzun yol deneyimim araba ile olsada motorla cok yok. Yavas yavas emin adimlarla sinirlarimi zorlamayi dusunuyorum. Yani daha motoruma alismadan , cesme , marmaris , kusadasi vb yerlere gitmeyi planlamiyorum.
Yinede deneyimli arakadaslardan fikirlerini rica edicegim. Eldiven , Kask ve ayakkabi uygun sekilde satin aldim sirada korumali montlarimiz
var.
Otoban kullanimi ile ilgili faydali bir bilgi bulamadim. Motorlari icin guvenli serit vs vs ?
Cevaplarinizi bekliyorum
Mert

Arda_Karaca
10 Eylül 2012, 01:54
Sabah erken saatlerde çıkarsanız sahil yolu kullanılabilir. Yolun, sahilin tadına vara vara gidersiniz. Ben şahsen uzak bir yere gideceksem öyle yapıyorum. Yok sabah çıkamam derseniz otobanın sağ ve gerektiğinde orta şeridi sizin için uygundur.

Kendine güvenmeyen kimi sürücüler gibi emniyet şeridinden giderek diğer araç sürücülerini şerit değiştirmeden sizi sollamaya cesaretlendirmeyin. Geçen bir tanesine denk geldim. Emniyet şeridinde gitmeye çalışıyordu. Beni şeritte görünce gaza geldi. Beni geçmek için bastı yetişti. Yol verdim, geçti beni rahatladı. :)

MotorKafa
10 Eylül 2012, 01:55
Kesinlikle sahil yolunu kullan derim.
İzmir'de konakladığım dönemler de, artçımla beraber hemen her h.sonu kullanırdık o yolu.
Zevkli eğlenceli bir yoldur.
Özellikle Urla'dan ötesi daha da bir güzel :)
Sadece Urla'ya yaklaşırken kavşaklar artıyor, oralarda dikkatli olursan başka da sorun yaşamazsın :wiinkk:

ferdinandd
10 Eylül 2012, 02:10
Motosiklet birazda keyif işi, artçım ile seyahatlerimde trafiği falanda umursamayıp çevresi güzel olan yolları tercih ediyorum.

Sarıyer - Avcılar tamamı sahilden kaçkez gitsemde sıkılmayacağım kısa sayılmayacak bi yoldur mesela :)

İstanbul - Bursa yapsamda, köprüden sonra iniyorum sahile :mrgreen:

Çok şeritli karayolları ve otoban, git işini gör dön mesajı veriyor nedense bana :) Motosikletle uzaktan yakından alakası yok gibi.

SS ci arkadaşlar kızmasın düşüncelerim SS için değildir :cherry:

Yani bence bu işin scooter, sürat veya güvende hissetmenin yanında keyif almakla da ilgisi var.

Keyif aldıkça bilinciniz daha diri, dikkatiniz daha bi motosiklette ve yolda oluyor :cat:

skyytr
10 Eylül 2012, 02:11
Cok haklisiniz motorum daha rodaj da oldugu icin otobani su an icin ekarte ediyorum. Peki rodaj zamani dolduktan sonra otoban yolculuklarinda birlikte gidecegimiz diger arkadasimizin arabasini takip etmekmi yoksa onlarin bizi takip etmesimi doğrudur? Bir kurali varmidir ? Araba takipli motor seyahatlerinde ?
Tesekkurler.

safakk
10 Eylül 2012, 03:05
50cc fındık motorumla taa karaburuna,çeşmeye kadar gittim (şehir içi yolundan) motosiklet için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. zaten yol 2 gidiş 2 geliş olduğundan ve özellikle urlaya kadar denizin hemen kıyısından gittiği için çok rahat ve keyifli bir yol. hatta denk gelirseniz aynı yolun emniyet şeridinden giden bisikletçileri de görebilirsiniz :)

not: çeşme karaburun yol ayrımına kadar yol 2 gidiş 2 geliştir. bu noktadan sonra yanlış hatırlamıyorsam yol bir gidiş bir gelişe düşüyor.

not2: karaburun yolu harika virajları olan mükemmel manzaralı bir yoldur giderseniz 7kardeşler dondurmacısında mutlaka dondurma yiyin :)

maxi97
10 Eylül 2012, 03:10
o yol komple duble oldu sahil yolu en güzeli. otobanda tırlar 100le anından geçerken çok zorlanırsın. rüzgarları fena sallıyor.

ayrıca o urlanın da yolunun da ... lanet gelsin.

TATLIHIZ
10 Eylül 2012, 08:56
basmak ıstersen otobanı dne cok zevklı oluyor

skyytr
10 Eylül 2012, 12:13
Sahil yolunu deniyecegim , gecenlerde bende cin mali hyosung 50 cc motorumla guzelbahce ye gittim ancak sahil yolundan degil direkt deniz kenarindaki tali yoldan balikcilarla sohbet ede ede cok keyifliydi.
O motorun fren sistemine guvenmedigim icin mumkun oldugunca trafikten uzak durdum.

SonpoL
10 Eylül 2012, 12:18
50cc fındık motorumla taa karaburuna,çeşmeye kadar gittim (şehir içi yolundan) motosiklet için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. zaten yol 2 gidiş 2 geliş olduğundan ve özellikle urlaya kadar denizin hemen kıyısından gittiği için çok rahat ve keyifli bir yol. hatta denk gelirseniz aynı yolun emniyet şeridinden giden bisikletçileri de görebilirsiniz :)

not: çeşme karaburun yol ayrımına kadar yol 2 gidiş 2 geliştir. bu noktadan sonra yanlış hatırlamıyorsam yol bir gidiş bir gelişe düşüyor.

not2: karaburun yolu harika virajları olan mükemmel manzaralı bir yoldur giderseniz 7kardeşler dondurmacısında mutlaka dondurma yiyin :)

ahahah... Yedi kardeşler dondurmacısı duruyor mu hala, hayret valla :))... Çocukluğum geçti karaburun da...

@skyytr

Etrafı izleyerek gitmenin tadı bam başkadır. Sahil yolunu kullanman, yolculuğunu daha keyifli hale getirecektir. Tabii kullanıcıların altında ss olunca işler değişir... :))

seza35
10 Eylül 2012, 14:54
Sahilden gitmen daha iyi olur. Urla - İzmir çok sık yaparım, tercihimi sahilden yana kullanıyorum. Kendimi daha güvende hissediyorum.

Peder
10 Eylül 2012, 15:52
Otoban çok sıkıcı gelir bence sahil yolu daha iyi geze geze eğlenerek görerek gidersin

skyytr
10 Eylül 2012, 23:59
cok tesekkurler cevaplariniz icin Sahilde bazilariniz ile gorusmek uzere :) Sevgiler