PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet için Sorular

Evranos
29 Ağustos 2012, 01:16
Abilerim cehaletimi af buyurun:

1.Öncelikle 1996 Ocak 3 doğumluyum. Ehliyeti en kısa sürede almak istiyorum kursa ne zaman yazılmalıyım?
2.Ehliyet için komple masraf aşağı yukarı ne kadar oluyor? Kesin bir rakam istemiyorum. Kurs+belgeler filan derken ortalama kaça çıkar?
3.Bir yerde a2 ehliyet alınca 18 yaşında araba ehliyeti alırken sadece direksiyondan sınava girildiğini okudum.Yani tekrar yazılı sınava sokmuyorlar bu doğru mu?

Thracian
29 Ağustos 2012, 01:46
Eğer B ehliyetin varsa A2 alırken sadece motordan sınava giriyorsun ve direksiyon sınavına.Tersinde de yani A2 ehliyet sahibi B alırken sanırım yine motordan sınava girer diye biliyorum.

Alper Kaya
29 Ağustos 2012, 01:48
a2 ehliyetin varsa ve B ye giriceksen motor ve ilk yardım sınavlarına girip trafik sınavına girmiyosun :) + şu anda 16 yaşındasın 17den gün almıssın sınava girmen için 3 ocak 2013 tarihini beklemen lazım o günden sonraki en yakın sınava kayıdını yaptırabilirsin A2 için

atid
29 Ağustos 2012, 02:18
ba2 alacaksak nasıl oluyor beyler? ayrı ayrı mı giriyoruz sınavlara. tarih olarak nasıl oluyor? mesela yılda 4-5 kere farklı zamanlarda yapılıyor. aynı gün içerisin de mi olacak 2 sınavda?

Tsubasa
29 Ağustos 2012, 02:34
ba2 alacaksak nasıl oluyor beyler? ayrı ayrı mı giriyoruz sınavlara. tarih olarak nasıl oluyor? mesela yılda 4-5 kere farklı zamanlarda yapılıyor. aynı gün içerisin de mi olacak 2 sınavda?
önce byi alırsın yazılı + direksiyon
sonra a2 motor bölümü sınavı sadece 20 soruluk + direksiyon
iki sınav aynı günde olmaz
iki ayrı sınav olarak misal agustos döneminde b yi alırsın bir sonraki ekim döneminde a2 yi
sonra gidip cıkartırsın ehliyetini

Evranos
29 Ağustos 2012, 15:29
Masraf ne kadar a2 için toplam?