PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayabusa Super Sport mu Sport Touring Mi?

Sayfa : [1] 2

Prometheus
21 Mart 2006, 03:27
Gerçi benim cevabımı Suzuki Türkiye, Suzuki Almanya ve Suzuki İngiltere (bütün Suzuki siteleri) verdi ama arkadaşlar (Danger ve Egeknn) Sport Touring olduğu konusunda ısrarcılar. Ben de sorayım dedim, eğer ciddi kanıtlarla ispatlarsanız tamam diyeceğim. Ama kalkıp da ST'dir derseniz itibar görmeyecektir bilginize :)

http://www.suzuki-gb.co.uk/category.asp?id=72

http://www.suzuki.com.tr/index.asp?anamenu=3&menu=1&w=12&aa=&nnnn=241&motolink=204&motorlinkl=15&aciklamamama=GSX1300R%20HAYABUSA&motolink2=204

http://www.suzuki.de/content/index.html

Şu resimlerde de oturuş pozisyonu netçe görülüyor sanırım

http://img103.imageshack.us/img103/4876/suzukihayabusa06bikepics8aw.jpg

http://www.bikepics.com/pics/pics/suzuki-hayabusa-05-bikepics-228013.jpg

http://img128.imageshack.us/img128/7452/suzukihayabusa05bikepics2tx.jpg

danger0
21 Mart 2006, 05:00
Arkadaşlar Prom un verdiği linklerdeki sitelerin hiçbirinde ""sport-touring"" diye bir ayrımın olmadığına dikkatinizi çekerim..

Super Sport motorların ağırlıkları azdır, motor hacimleri 600 cc ve 1000 cc olarak sınıflandırılır, viraj kabiliyetleri üstündür.

Sport Touring motorlar ağırdırlar, motor hacimleri 1100 cc ve üstündedir , viraj kabiliyetleri çok iyi değildir.

Şimdi hayabusa 215 kg ağırlığıyla, ve 1300 cc motor hacmiyle sizce hangi kategoriye giriyor????

Prometheus
21 Mart 2006, 05:02
Şu adrese bakarsan SPORT TOURING kocaman yazıyor :)
http://www.suzuki-gb.co.uk/category.asp?id=73

derin
21 Mart 2006, 08:58
İkisi de değil. Hayabusa bir SUPER SPORT TOURING dir. :mrgreen:

crato
21 Mart 2006, 09:17
hah, bi bu eksikti.
trike diyesim geliyor ama trike diyebilmek için birşeylerin eksik olduğu konusunda şüphelerim var.:mrgreen:

hbgp
21 Mart 2006, 10:37
prometheus'a katılmamak elde değil:P

CBR1000RR
21 Mart 2006, 10:41
metal birazdan son noktayı koyar

ilnapoli
21 Mart 2006, 10:52
ben markaların kendi motorlarını nasıl sınıflandırdığına pek güvenmiyorum, otomobillerde de durum böyle.. yani suzuki bir modele supert spor demiş diye o model super sport olmaz.. Prometheus'un verdiği son sitede V-strom'un Adventure Sport diye bir sınıfta yer aldığını söylüyorlar.. Örneğin Nissan'da yeni modeli Navara'ya SUP (Sport Utulity Pickup) diyor.. Nissan'a kalırsa yeni bir sınıf ama bu iş böyle markaların uydurmasıyla olmaz... Suzuki'ye de lafım yok ama bu sınıflandırma işi bu üreticilere bırakılırsa işin içinden çıkılmaz bir hal alacak.. bu tip sınıflandırmaları yllarını bu iş için vermiş profesyonellere bırakmak lazım.. özelliklede işi bu motorları karşılaştırmak test etmek ve kimseden korkusu olmadan yazan insanlara... bence motosiklet test yazarları bu sorunun cevabını en doğru şekilde veriyorlardır.. Bike dergisi nediyorsa bence öyledir.. :)

konuya gelince ben de Hayabusa'nın tam anlamıyla bir super sport olduğunu düşünmüyorum ama tam anlamıyla bir sport touring olduğu da doğru değil.. fakat sport touring'e daha yakın olduğunu da düşünmüyor değilim :) Danger0'ın dediklerine tamamen katılıyorum, yani 215 kg ağırlığında ve o boyutlarda bir super sport olmaz diye düşünüyorum.. bence sport touring sınıfına Honda VFR tam anlamıyla uyuyor.. super sport sınıfına da 1000RR, R1 gibi modeller.. şimdi siz Hayabusa'yla, GSX-R1000'i yan yana getirdiğinizde bu iki motor aynı sınıfta diyebilir misiniz? diyemezsek eğer sorunun cevabını kısmen vermiş oluyoruz zaten.. ama sport touring mi derseniz o da ayrı bir konu olur...

aşağıdaki sitede Hayabusa "Sport Touring" kategorisi altında yer alıyor.. tıklayın ve görün..
http://www.bikez.com/categories/index.php

karakedi
21 Mart 2006, 11:01
Ben derin'e katıldım :)

boy
21 Mart 2006, 11:22
Hayabusa Supersport kategorisine girmez. Mert'in de dediği gibi Supersport kategorisindeki motorlar 600cc ve 1000cc motor hacimli, çok güçlü ve hafif motorlardır. En çok teknolojik değişiklik gösteren makinalardır. Zaman içerisinde motor hacimleri değişebilir ancak bugün MotoGP'deki motorlara bakarsanız, Supersport kategorisi bu motorların replicalarıdır. Son zamanlarda Suzuki Hayabusa 1300, Kawasaki ZZR1400 gibi yüksek motor hacmine sahip, daha güçlü ancak çok daha ağır motorların olduğu bir kategori türetildi. Belki çok güçlüler ancak yarış motorları değiller. Belki de bunlara Supersport Touring demek gerekir.

ylmzzz
21 Mart 2006, 11:30
super sport desek yarışlarda neden 1300 kategorisi yok. hayabusalar genelde drag yarışlarında varlar. onun dışında 600 ve 1000cc gibi kategoriler var. motorun güçlü olması super sport yapmaz bence. önemli olan duruş pozisyonu viraj kabiliyeti gibi etkenler.

bu yüzden super sport turing fikrine kalıtılıyorum :mrgreen:

boy
21 Mart 2006, 12:21
@ylmzzz
Zaten sormuş olduğun sorunun cevabını da vermişsin. Yarışlarda güç en önemli şey değildir, güçlü motor kazanır diye bir mantık yok. Güç sadece düzlükte avantaj sağlar. Onun dışında virajlarda motorun davranışı, yol tutuşu çok önemli. Viraja ne kadar hızlı girip, ne kadar hızlı çıkarsanız bu büyük avantaj sağlar. İşte o nedenle Hayabusa sadece drag yarışlarına giriyor çünkü sadece düz gidebiliyor :mrgreen:

ylmzzz
21 Mart 2006, 12:26
@ylmzzz
Zaten sormuş olduğun sorunun cevabını da vermişsin. Yarışlarda güç en önemli şey değildir, güçlü motor kazanır diye bir mantık yok. Güç sadece düzlükte avantaj sağlar. Onun dışında virajlarda motorun davranışı, yol tutuşu çok önemli. Viraja ne kadar hızlı girip, ne kadar hızlı çıkarsanız bu büyük avantaj sağlar. İşte o nedenle Hayabusa sadece drag yarışlarına giriyor çünkü sadece düz gidebiliyor :mrgreen:

pistleri virajlı yapanlarda kabahat. canııım hayabusayı 600rr lara oyuncak ettiler. :queen:

ledo
21 Mart 2006, 12:30
bir deli bir kuyuya taş atmış,( hayabusa diye bir motor yapmış)
Kırk akıllı taşı çıkaramamış. ( MT sitesi bu motorun hangi sınfta olduğunu anlayamamış) :cherry:

ylmzzz
21 Mart 2006, 12:32
bir deli bir kuyuya taş atmış,( hayabusa diye bir motor yapmış)
Kırk akıllı taşı çıkaramamış. ( MT sitesi bu motorun hangi sınfta olduğunu anlayamamış) :cherry:

ledo abi inşaatlarda olduğu gibi bilirkişi raporuna göre hayabusa üretimden kaldırılmıştır. çünkü ne olduğu belli değil :mrgreen:

ledo
21 Mart 2006, 12:35
Hayabusadan Cevap : "Beni kategorize etmeyin !"

boy
21 Mart 2006, 12:53
Bazıları da Hayabusa diyor başka birşey demiyor... Onları da rencide etmemek lazım ama. Tamam kamyon mamyon ama düz yolda iyi gidiyor, bu da bir gerçek :)

MercuyRising
21 Mart 2006, 13:17
Supersportların 600luk ve 1000lık arasında olduguna katılmamın yanında ayrıca hayabusanın oturus pozisyonununda supersport gibi olmadıgını dusunuyorum, supersportlara bakarsanız hepsinin kıcı burundan yukarda ve kapandıgınızda tam aerodinamik bir pozisyon alıyorsunuz. Hayabusa da aerodinamik ama o kadar gedil bence, hem kıc kısmı cok kalın, plakalıgı sokulunce guzel durmayan motora supersport demem ben :)

aliberkay
21 Mart 2006, 13:24
Bence de sport touring bir motor. Merte aynen katılıyorum. Hayabusa ZX12R CBR1100XX ZZR1200 gibi motorlar ST kategorisinde kabul edilir.

mondial50tt
21 Mart 2006, 14:09
hayabusa der ki : farkım tarzım:cherry:

derin
21 Mart 2006, 14:21
Pro, attın ortaya tartışmayı sonra da çekip gittin değil mi? :mrgreen:

maviş
21 Mart 2006, 14:23
bencede super sport turing fikrine katılıyorum ve kategorisinde number one diyorum.paylaşımlara teşekkürler.:cat:

Prometheus
21 Mart 2006, 14:30
Bana kalırsa 1300cc yarış kategorisi olmadığı için adamlar motoru hafifletmek gibi bir düşünceye girmemişler. Aynızı ZX12 için de geçerli.

Sport touring kategorisine en iyi örnek VFR'dir diyen arkadaşa da katılıyorum. Fazer de yarısı çıplak olmasına rağmen Sport touring'dir bence.

Barış Şuşut
21 Mart 2006, 14:32
mertin dediği doğrudur... nedenmi adam mod ya mod yalan sölermi araştırmadan yazarmı pro eskiden moddu :cherry:
bana görede hayabusa tam olarak sport değildir.. ama touring de değildir .. öyleyse nedir şimdi kawa da buna benzer bişi çıkardı 1400 cc ama o daha bir sport gibi

Prometheus
21 Mart 2006, 14:39
Ayrıca sadece ağırlık, motor hacmi vs. den anlaşılsaydı turing olunduğu yüksek cc'li cruiser'lara da mı touring diyecektik?

ylmzzz
21 Mart 2006, 14:59
drag sport olsun ya da. düz yolda iyi gidiyormuş. viraj gelince de ... :P

boy
22 Mart 2006, 01:09
Bugün Bağdat caddesinde gri bir Hayabusa gördüm, arka çatalı drag için uzatmış herif. Bayağı hoş duruyordu. Benim makinayı görünce gaza geldi bastı biraz. Ben kaale bile almadım hehehehheheeee :queen:

saykoshey
22 Mart 2006, 01:52
Bu soru gecmisde bir cok sitede konu olmusdu, bunu tartismak icin iki sey anlamak lazim.

1. Supersport nedir?
2. Sport touring nedir?

Bu kategorilerin motor hacmi ile hic bir alakasi yok, ikiside 50cc veya 2000cc (Ingiliz motosikletler) olabilirdi. MotoGP kurallari gore maksimum 4 zamanli 990cc oldugu icin kullaniyorlar. Bir silindir icin optimum hacmi 300cc oldugu icin hepsi 1200cc kullanirdi.

Supersport = Sokak icin modife olmus yaris motosikleti. Sadece sinyal, lamba falan fulan takip piyasaya suruyorlar.
Sport touring = ?

Evet soru isareti. Sport touring bir "niche market" (mevki piyasa) olarak biliniyor, yani herkez kendine gore bir anlam veriyor. Bunun nedeni'de cok kolay. Spor acisindan tur motosikletmi yoksa tur acisindan bir spor motosikletmi istersin? Bu nedenlerle hic kimse sport touring kategorisine bir duz anlam ve ornek veremez. Tabi ureten firmlarda kendilere piyasaya gore kullaniyor bu kategoriyi. Mesela ZZR1400 (ZX-14), avrupada Sport touring olarak pisaya suruyorlar ama Amerikada Sport touring'e bakan fazla kisi olmadigi icin orada Supersport olarak piyasaya suruyorlar.

Simdi gelelim Busa'ya, bu bir Superspor'mu yoksa Sport touring'mi? Cok kisi Busa ve 12R tur icin kullanilamaz diyorlar, sirtin agrir falan fulan. Yalan! Internet'de bir cok motosikleti hic kullanmamis ve sadece teknik ozelliklerine bakarak konusan arkadaslar tarafindan uretilmis yalan. Tek sorun gaz tutmakdan bilegin agrimasi okadar. Canta icin ek yerleri var, Kawasaki ve Suzuki ozel canta bile satiyor.

Yani Sport Touring? Hayir.

Busa ve 12R piste'de kullanilamaz, cok agir diyen arkadaslar'de var. Gene yalan. Tabi 10R ve R1000 gibi hafif olmadigi icin daha sert fren yapman lazim ve fren yolu daha uzun ama gene 10R ve R1000'e kafa tutmak icin bir kapasitesi var. Ve her iki motosiklet yaris motosikletlerden ornek alinarak yapilmis.

Yani supersport? Onada hayir.

Her iki motosiklet kendi kategorisi icinde kaliyor, tam supersport degil ama tam sport touring da degil ama her ikisinede kullanila bilir.

Bu nedenlerle hep sunu soylemisim. Sen kendin hangi anlam verirsen o kategoriye dusuyor, bunu firmalarda cok iyi biliyor ve kategorileri piyasaya gore kullaniyorlar.

Ben motosikletimle cok rahat arkadaslarla almanya veya fransaya tur yapip, orada ayni motosikletle yarislara katila bilimyorum. Aynisi Busa icinde gecerli.

onrbab
22 Mart 2006, 02:09
Super Sport + Sport Touring bölü 2 bu benim fikrim hehe
ama en dooouurru cevabı Rossi verir ben ce arayıp sormak lazım

Barış Şuşut
22 Mart 2006, 02:37
saykoshey yani ne diyeyim.... iyi cevap demekten başka bişey diyemiyorum

saykoshey
22 Mart 2006, 03:28
BBRR: :)

Bana inanmiyan arkadaslar su resimlere baksinlar.

http://img154.imageshack.us/img154/3220/canta12r9ij.th.jpg (http://img154.imageshack.us/my.php?image=canta12r9ij.jpg)

Bu pozisyonda cok rahat kullanabiliyorum. Arakada "Ninja" yazisinin her bir yaninda metal pimler var. Bunlara lastik veya canta bagliyabilirsin. Oturak alti bagaj kapasitesi 0. Oturak altinda su ve aku var ve bu nedenle diger motosikletler gibi tornavida, cuzdan veya ceptelefonu koymak icin yer yok.

Pistde diger motosikletlere kafa tutamaz diyen arkadaslar icinde su var.

http://img72.imageshack.us/img72/3761/dscf11056xs.th.jpg (http://img72.imageshack.us/my.php?image=dscf11056xs.jpg)

Ben ZX-12R ustunde ve arkadasim Mustafa R1 ustunde, gordugunuz gibi kafa kafaya gidiyoruz. Mustafa ve ben kucuklukden beyli arkadasiz ve hemen hemen ayni yetenege sahib oldugumuzu dusunuyorum. Virajlarda o beni geciyor (bu resimde gordugunuz gibi) duzlerde ben onu geciyorum.

johny
22 Mart 2006, 05:47
Bugün Bağdat caddesinde gri bir Hayabusa gördüm, arka çatalı drag için uzatmış herif. Bayağı hoş duruyordu. Benim makinayı görünce gaza geldi bastı biraz. Ben kaale bile almadım hehehehheheeee :queen:

Ben neden görmedim yaw:silent: :queen: :queen: :queen:

HAYALBUYSA
22 Mart 2006, 10:22
Bu soru gecmisde bir cok sitede konu olmusdu, bunu tartismak icin iki sey anlamak lazim.

1. Supersport nedir?
2. Sport touring nedir?

Bu kategorilerin motor hacmi ile hic bir alakasi yok, ikiside 50cc veya 2000cc (Ingiliz motosikletler) olabilirdi. MotoGP kurallari gore maksimum 4 zamanli 990cc oldugu icin kullaniyorlar. Bir silindir icin optimum hacmi 300cc oldugu icin hepsi 1200cc kullanirdi.

Supersport = Sokak icin modife olmus yaris motosikleti. Sadece sinyal, lamba falan fulan takip piyasaya suruyorlar.
Sport touring = ?

Evet soru isareti. Sport touring bir "niche market" (mevki piyasa) olarak biliniyor, yani herkez kendine gore bir anlam veriyor. Bunun nedeni'de cok kolay. Spor acisindan tur motosikletmi yoksa tur acisindan bir spor motosikletmi istersin? Bu nedenlerle hic kimse sport touring kategorisine bir duz anlam ve ornek veremez. Tabi ureten firmlarda kendilere piyasaya gore kullaniyor bu kategoriyi. Mesela ZZR1400 (ZX-14), avrupada Sport touring olarak pisaya suruyorlar ama Amerikada Sport touring'e bakan fazla kisi olmadigi icin orada Supersport olarak piyasaya suruyorlar.

Simdi gelelim Busa'ya, bu bir Superspor'mu yoksa Sport touring'mi? Cok kisi Busa ve 12R tur icin kullanilamaz diyorlar, sirtin agrir falan fulan. Yalan! Internet'de bir cok motosikleti hic kullanmamis ve sadece teknik ozelliklerine bakarak konusan arkadaslar tarafindan uretilmis yalan. Tek sorun gaz tutmakdan bilegin agrimasi okadar. Canta icin ek yerleri var, Kawasaki ve Suzuki ozel canta bile satiyor.

Yani Sport Touring? Hayir.

Busa ve 12R piste'de kullanilamaz, cok agir diyen arkadaslar'de var. Gene yalan. Tabi 10R ve R1000 gibi hafif olmadigi icin daha sert fren yapman lazim ve fren yolu daha uzun ama gene 10R ve R1000'e kafa tutmak icin bir kapasitesi var. Ve her iki motosiklet yaris motosikletlerden ornek alinarak yapilmis.

Yani supersport? Onada hayir.

Her iki motosiklet kendi kategorisi icinde kaliyor, tam supersport degil ama tam sport touring da degil ama her ikisinede kullanila bilir.

Bu nedenlerle hep sunu soylemisim. Sen kendin hangi anlam verirsen o kategoriye dusuyor, bunu firmalarda cok iyi biliyor ve kategorileri piyasaya gore kullaniyorlar.

Ben motosikletimle cok rahat arkadaslarla almanya veya fransaya tur yapip, orada ayni motosikletle yarislara katila bilimyorum. Aynisi Busa icinde gecerli.

İşte son nokta bu....:cat: :cat:

Bir örnek te Honda mesela cbr 1100 xx spor touring diye geçiyor. 1000 rr super sport.

Bence her marka bir spor touring yapmış kendine göre ;

Kawa Zx 14
honda cbr 1100
Suzuki Busa
Yamaha fz1 fazer

Prometheus
22 Mart 2006, 12:44
"Son nokta budur" deyip de adamın hiç söylememiş olduğu bir şeyi savunmak da ilginç tabi :P

2move
22 Mart 2006, 13:02
SS tabiki ,adı yeter:)

HAYALBUYSA
22 Mart 2006, 14:49
"Son nokta budur" deyip de adamın hiç söylememiş olduğu bir şeyi savunmak da ilginç tabi :P

wayyy muhalefet geri döndü he... !!!! :cherry: :cherry: :cherry:

Pro...
saykosey in yazdıkları konuşulan her şeyi açıkça ifade etmiş.....

ben onun görüşlerine katılıyorum.ayrıca benim görüşüme göre zaten her firmanın eğerki sport tourıing diye bi kategoride mutabıksak , o sınıfta motorları mevcut. Onları açıklamak istedim sadece....

Merak etme bu sefer senin CBR 125 ine bi şey demiyorum...:P :P

boy
22 Mart 2006, 15:27
@HAYALBUYSA

İşte son nokta bu....
Son nokta ne ben de anlamadım. saykoshey Hayabusa Sport Touring de değildir, Supersport da değildir demiş. Eee sonuç? Bu o kadar şey yazıp sonuç olarak hiçbir şey dememek oluyor. O zaman Hayabusa hiçbir kategoriye girmiyor mu yani? Her motorun bir kategorisi vardır ve bu kategori Amerika'ya göre Avrupa'ya göre değişmez. Bence bu tür motorlar her iki kategorinin karışımı olan yeni bir kategoriye giriyor. Yarış motorları kadar güçlü ama yarışamayacak standarda sahipler. Supersport Touring bence bu tür motorları en iyi anlatan terim. Hayabusa veya ZX-12R supersportlara kafa tutamaz diye birşey yok. Evet belki yarış pistinde kafa tutamaz ancak düzlükte rahatlıkla kafa tutar.

CBR1000RR
22 Mart 2006, 15:30

abi korktum desene :queen:

boy
22 Mart 2006, 16:05
@CBR1000RR

abi korktum desene
Altımda 1000RR varken hiçbir motordan korkmam :bounce:

BoneXXX
22 Mart 2006, 16:35
Sen kendin hangi anlam verirsen o kategoriye dusuyor, bunu firmalarda cok iyi biliyor ve kategorileri piyasaya gore kullaniyorlar.Saykoshey boyle diyor o zaman bu motor dunya piyasasinda Super Sport olarak kabul edilmis. Ahmetin mehmetin, johninin dedigi sadece sadece kisisel gorus. Sahsen olarak firmalarin siniflandirmasini dogru buluyorum.Ustune yapilan tartismalar gereksiz geliyor bana.Eger bir motor kendi belirtildigi sinifta kotu ise sadece sinifinda kotu bulunmali baska kategorilere tasinmamali.

saykoshey
22 Mart 2006, 16:38
@CBR1000RR

Altımda 1000RR varken hiçbir motordan korkmam :bounce:

Sen korkma, biz seni korkuturuz. :rendeer:

HAYALBUYSA
22 Mart 2006, 16:53
@HAYALBUYSA

Son nokta ne ben de anlamadım. saykoshey Hayabusa Sport Touring de değildir, Supersport da değildir demiş. Eee sonuç? Bu o kadar şey yazıp sonuç olarak hiçbir şey dememek oluyor. O zaman Hayabusa hiçbir kategoriye girmiyor mu yani? Her motorun bir kategorisi vardır ve bu kategori Amerika'ya göre Avrupa'ya göre değişmez. Bence bu tür motorlar her iki kategorinin karışımı olan yeni bir kategoriye giriyor. Yarış motorları kadar güçlü ama yarışamayacak standarda sahipler. Supersport Touring bence bu tür motorları en iyi anlatan terim. Hayabusa veya ZX-12R supersportlara kafa tutamaz diye birşey yok. Evet belki yarış pistinde kafa tutamaz ancak düzlükte rahatlıkla kafa tutar.

Son noktadan kastım açıklayıcı bilgiler vermesi, yani istediğin kategoriye sen sok veya yeni bi kategori oluşturulsun......

zaten bizim dediğimiz supersport touring kategorisi kendi kendine oluşmuş gibi.

kawa zx 14 - suzuki busa - honda cbr 1100 xx - yamaha fazer 1

bu yukarıdakiler bizim hayal kategorimiz olan supersport touring kategorisinin ilk elemanları olabilir.

Kategoriler avrupa ve amerikaya göre değişmez diyorsun ancak adamların herşeyleri , ölçü birimlerinden , spor müsabaka kurllarına kadar değişikken motor kategorisi de değişik oluyor tabiki....:wiinkk:

MoToR
22 Mart 2006, 19:44
son noktayı kimsenin koyacağı yok bari ben koyayım (.)kendilerinin parentez içine aldımki görülsün diye:queen: hayabusa bence cruiserdir:queen:

HAYALBUYSA
23 Mart 2006, 14:02
yok yok

süper touring maxi scooter sinıfındandır kendileri.....:queen: :queen:

boy
23 Mart 2006, 15:04
İş geyiğe sardı galiba :)

Shamyl
23 Mart 2006, 15:05
Bence Hayabusa Super Sport'tur arkadaşlar...bu kategoriye giren her motor da Moto Gp'de yarışmak zorunda değildir. Virajı şöyle dönermiş böyle dönemezmiş diye bir sınıflama yok. Yüksek hızlara çıkmak için yapılan bütün motorlar Super Sport'tur.

Khutuck
23 Mart 2006, 18:14
Bugün fuarda Suzuki standındaki adam super sporttur dedi :mrgreen:

tayfuR1
23 Mart 2006, 20:01
ledo helal abi yaaa, nokta koymuşsunnn:)

barrokas
21 Eylül 2008, 15:53
215 kg lik bir hayabusa motogp pistlerinde tuhaf

ducati honda yamaha ile yarışsa ve birinci olursa süpersport olacağı kanısındayım

cbr1100 xx
26 Kasım 2020, 14:35
Yüksek seviyeli spor tur motosikleti....:cat: