Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: EHLİYETSİZ SÜRÜCÜLER KİMLER?

Katılımcı sayısı
1151. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EHLİYETİM VAR

840 72.98%
  • HAYIR YOK AMA MOTOR KULLANIYORUM

311 27.02%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Aramızda kendi motoru olup ehliyetsiz kullanan kaç kişi var acaba ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Ben ilk motorumu aldığımda iki hafta ehliyetsiz kullandım.
    Sadece sokak aralarında tabiiki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 250
    Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sıkıcı bir başlık, sanki ehliyet olunca insanlar başkasına saygılı ve edepli kullanıyor..SAnki sürücü kursları süper eğitim veriyor, süper sınav vb yapılıyor da ehliyet kullananları burada tespit etmeye çalışıyoruz. Ehliyet sadece ve sadece polis çevirdiğinde veya bir kaza olduğunda hukuki boyut için gerekli. Bu arada benim ehliyetim var. Ehliyet hiçbir şey, önemli olan başkasına saygı göstererek araç kullanmak. Neticede aracı ehliyet değil insan kullanıyor. "Ehliyetsiz sürücü kaza yaptı", "ehliyetsiz motosiklet sürücüsü öldü" gibi akıldan noksan başlıkları atan gazete ve Tv, düşünmez mi hiç ehliyetliler de kaza yapar ve hatta kaza yapanların çoğu ehliyetlidir. Sanki bütün mesele ehliyetin olup olmaması gibi göstiriliyor. Belediyenin sulaması neticesinde kayıp ölen arkadaş ehliyetsiz miydi? Örnekler çoğaltılabilir. Bütün bunlar saçmalık.
    Katılıyorum.
    Şu anda ehliyetim yok, motoru aldım, öyle duruyor...
    Desem inanmayın, arada bir mahalle arasında 2-3 km yapıyorum tam korumalı olarak. Yoksa kullanmayı nasıl öğreneceğiz?
    Neyse, bence olayın bir de şu açısı var:
    1. Ehliyet kursları araç kullanmayı öğretmiyor. Bu bir gerçek
    2. Ehliyet sınavları da insanın araç kullanmayı bilip bilmediğini gerçekten ölçmüyor. Bu da bir gerçek.
    Bu bağlamda olay eğitime bakıyor ki o da takdir edersiniz pratik yapmadan olmuyor. O yüzden önce trafiğe kapalı alanlarda (eğitim alanları, açık pazar yerleri, sakin sokak araları vs) gibi yerlerde başlamak üzere " ehliyet alana kadar" ehliyet aldığınızda gönül rahatlığıyla aracınızı kullanabilmeniz için sürülebilir diye düşünüyorum. Yoksa ehliyet tabi ki nihayetinde alınması gereken bir belgedir.
    Kazasız ve keyifli sürüşler,
    Serdar
    15.08.1970 Karşıyaka

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Şimdi ne desem bilemedim. Tüh yakalandık:)

Valla kardeşim ehliyet mi kullanıyor motoru, ben kullanıyorum. Şaka tabi. Ama motorumu nisanda aldım ve nedense öncesinde başvuramadım ehliyete. Sonra da kaçırdım nisan dönemini. Şimdi temmuz ve ağustos sınavlarını bekliyorum. Ama o zaman kadar mecburen ehliyetsiz kullanıyorum. Ama çocukluğumdan beri kullanırım ve benim diyen sürücüye taş çıkarırım(sözüm meclisten dışarı).İlk okulda 2 vitesli bir PUH motorum vardı bilmiyorum acaba hatırlayan olur mu? Ve bu gün 32. yaşıma bastığım düşünülürse aradan nerden baksan 22 sene geçmiş. bu arada da hep elimin altında bir şekilde motor oldu. Yani ehliyet konusunda biraz geçiktiğimi düşünen olursa hak vermiyor değilim. Herkese bol güneşli günler.

mtcrss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha & Kawasaki
    Benim da ehliyetim yok, zaten crossmotor suruyorum yani off-road yapiyorum ehliyete gerek yok plakaya da :D
    bazen yola cikiyorum motorumla ama polis gorse bile ne diyebilir? yasak burada surmen o kadar...
    ama yol motoru aldiyim zaman plaka olacak, ehliyetim olacak mi bilmem
    yaklasik 15 yildir araba kullaniyorum henuz ehliyetim yok, cok umursuzum sanirsam...cok kez polis durdurttu beni ama pek bisey olmadi amir arkadaslarim saolsun...ama birgun benda alacayim ehliyet

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Motosiklet almadan önce ehliyet aldım. Bu duruma çok şaşıranlar oldu Güzel ülkem benim... Ne zaman kurallara uyar hale geleceğiz?
    Anıl_88 bunu beğendi.

Motosikleti
    fz6 fazer
    2007 den beri motorsiklet kullanıyorum.ilk motorumu almadan önce tüm korumalarımı aldım borçlarını bitirdim sonra ehliyetimi aldım sonrada gittim motorumu aldım

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ehliyetsiz kullanmanın tehlike boyutlarını anca başına gelenler bilir heralde , arkadaşlar lütfen ehliyetsiz kullanmayın araçlarınızı. oluşabilecek her türlü kazada heleki Allah korusun aracınızla birnin hayatını kaybetmesine sebep olursanız , kaza da normal şartlar altında haklı durumda olsanızda ehliyetiniz olmadığı için %100 suçlu tarafsınız ve başınıza gelecek cezalar canınızı çok yakar ve vicdan azabı !!! aman dikkat lütfen. 300 -500 lira için milyar milyar borçlara , hapis yatmaya sicil bozmaya ve çekeceğiniz vicdan azabına değmez kesinlikle.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    anket sorusu yanlış olmuş !!!!!!!!!
    Ehliyetiniz var mı ? şeklinde olmalı

EHLİYETSİZ SÜRÜCÜLER KİMLER?
    a. EHLİYETİM VAR ...
    b. HAYIR YOK AMA MOTOR KULLANIYORUM

sanki sınavda çıkan şaşırma sorusu gibi :D
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    ehliyetsiz kullanıyorum ama bomboş bir köy... jandarma falan pek takmıyorum ve son 2 yıldır scooter mın hiç bir borcunu veremiyorum.malum yakıt. Ve öğrenciyim... jandarmanın kestiği yerlerde alternatif yollardan geçiyorum pek sıkıntı olmadı daha ama en yakın zamanda almak istiyorum...

Motosikleti
    honda cbf 150
    ölümlü kaza bir kaderdir. takdir-i ilahinin önüne geçilmez. size ehliyetsiz binmeyin ölürsünüz diyecek değilim. snucta bir klişedir fakat yalan değildir: aracı ehliyet kullanmaz.

fakat ehliyetsiz araç kullandığınız sürece, herhangi bir maddi hasarlı kaza durumunda, %100 haklı dahi olsanız, karşınızdaki hıyarla anlaşmak zorundasınız. işte bu yüzden bence ehliyetsiz araç kullanılmamalıdır.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    7 yaşında motosiklet kullanmaya başladım sokak arasında babamın önünde. 2 senedir kendi motorumu kullanıyorum. Ehliyet almadım Edirne'de yaşıyorum hiç bir sorun olmadı şu zamana kadar yaza girdik artık olucağınıda sanmıyorum. Polislerin olayı belli motoru doğru dürüst kullan yolda zibidilik yapma yarımda olsa bir kask tak tamamdır. Ehliyetimin olmadığını biliyorlar korna çalıp selam veriyorum yoluma devam ediyorum. Motorum ufak bu sezon büyütüp ehliyet de alıcam.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

POSEİDON71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA ROYALSTAR 1300 CC
    motorumu daha yeni aldım .ehliyet içinde sınavı bekliyorum sadece unuttuklarımı hatırlamak adına bursa buttim iş merkezinde çalıştığım için arkadaki boş arazide kocaman bir otapark alanında arada bir biniyorum bir anlamda trafiğe kapalı bir alanmış gibi biraz antreman olsun diye..ehliyetimi almadan trafiğe çıkmak istemiyorum zaten.arabada kullanıyorum ama sonuçta kanunlara ve kurallara uymak gerek.teşekkürler
    BURSA / GEMLİK 16 CUP 68
    +905324776099
    ARABA BEDENİ MOTOR RUHU TAŞIR...

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    ,) Benide ekleyin. 12 yıldır B sınıfı ehliyetim var ama motor yok.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    güncellemek lazım ara ara mevsimi geldi ehliyetsiz çıkmamak lazım
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

nedenamaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hooortttt
    Dur, dinle. Hep konuşursan hiç bir şey duyamazsın.
    http://www.inciswf.com/korkuttunpic.swf

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı nedenamaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hooortttt
    B + A2 alma aşamasındayım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    10 yaşından beri scooter kullanıyorum 5 yıldır ehliyetsizim yaşımız tutmuyor tutsa

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    nasip olursa 8. yada 9. ayda elime geçiçek a2 ) B geçen sene almıştım :D

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Allah bu sistemi böyle kuranların cezasını versin A2+B ye girdim 1 yıldır daha ehliyet beklıyorum B ye hak kazandım A2 ye daha direkson sınavı beklıyom
    O araya sınav sokan milli eğitime 'laf' sokmak istiyorum
    Sado

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    3-5 ay ehliyet alanakadar dayanamayıp kullandım kullanırkende tüm cezaları kabul ederek kullanmıştım. İşin ilginci ehliyet sınavına herkes ehliyetsiz kendi motoru ile gelmişti ve kendi motoru ile direksiyon sınavına girmişti bu nasıl iştir anlamadım adamın ehliyet yok kendi motoru ile gelip sınava girmesi yasak olmalı bence
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)