Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Tercih ettiğiniz akaryakıt firmasını işaretleyiniz

Katılımcı sayısı
1495. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • AKPET

3 0.20%
  • ALPET

8 0.54%
  • BP

142 9.50%
  • M OIL

7 0.47%
  • OPET

413 27.63%
  • PETROL OFİSİ

189 12.64%
  • SHELL

631 42.21%
  • SUNPET

1 0.07%
  • TOTAL

51 3.41%
  • TURK PETROL

18 1.20%
  • DİĞER

19 1.27%
  • FULL PETROL

13 0.87%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Hangi akaryakıt firmasını tercih ediyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Türk şirketini tercih ediyorum. Hayatın tüm alanlarında olduğu gibi...
    PO.
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Petrol Ofisi

cykilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    total benzinini bir kere deneyin. Ben çok memnunum. Hem daha az yakıt harcatiyor hem de motor daha sessiz. bir kereliğine deneyin. Ben şansa aldım şimdi çık seviyorum.

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    petrol ofisi

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    opet varken neden hala sehll anlamadım gitti yerli malı herdaim
    anlayın şunu arkadaşlar
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    bu arada BP'nin her ne kadar benzinleri kaliteli de olsa, meksika körfezinde batırdıkları platform ve sebep oldukları çevre kirliliği ortada. tüketiciler ve çevreciler yurtdışında kendilerini yoğun biçimde protesto etmekte.
    ülkemizde bu tarz büyük şirketlerin sebep olduğu böyle felaketler/ölümler başarılı halkla ilişkiler departmanları tarafınca kamuoyunun hafızasından silinmekte.
    dolayısıyla firmaları ve ürünleri karşılaştırırken aynı zamanda firmaların çevreye ne kadar duyarlı olduklarını, insan ve çevre sağlığı için gerekli önlemleri almakta ne kadar sorumlu davrandıklarını her zaman göz önünde bulundurmalıyız diye düşünüyorum.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı inanck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada BP'nin her ne kadar benzinleri kaliteli de olsa, meksika körfezinde batırdıkları platform ve sebep oldukları çevre kirliliği ortada. tüketiciler ve çevreciler yurtdışında kendilerini yoğun biçimde protesto etmekte.
    ülkemizde bu tarz büyük şirketlerin sebep olduğu böyle felaketler/ölümler başarılı halkla ilişkiler departmanları tarafınca kamuoyunun hafızasından silinmekte.
    dolayısıyla firmaları ve ürünleri karşılaştırırken aynı zamanda firmaların çevreye ne kadar duyarlı olduklarını, insan ve çevre sağlığı için gerekli önlemleri almakta ne kadar sorumlu davrandıklarını her zaman göz önünde bulundurmalıyız diye düşünüyorum.
    paarayı onalar kaldırıyooo timsah göz yaşı sömürücü onlar...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kamehame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    total çok fena total... içine ne katıyorlarsa benim motoruma hiç iyi gelmedi vuruntu yaptırdı tamırcım totalden mı alıyosun sen benzını dıye sormustu değistirmemi tavsiye etti sorun duzeldi.

Totalden scooter kullanırken almıştım, motor 80i geçmedi, yığılma yapmaya başladı. Fullediğim depoyu Opette boşalttım tekrar doldurdum.
    Bu arada Opetçiyim, kaskın vizörünü yıkamak için bile opette duruyorum, En hoşuma giden şey, her opette çay olması.
    112ciyiz

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Caltex
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

jijo89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    petrol ofisi çünkü positive kart ile öde geçi kullanıyorum bölece motordan inip kask,eldiven çıkarmadan direk benzini alıyorum ;) ayrıca azda olsa puan falanda birikiyor.
    ..!Live to Ride,Ride to Live!..
    -www.cihanersoy.com-

Motosikleti
    Kanuni Deer 152
    BP ve Shell en iyi akaryakıt firmalarıdır.Cünkü yurtdısından gemilerde tankerlerle gelen akaryakıtları alan ilk 2 firma bunlardır geriye kalan opet.petrolofisi vb.firmalar tankerlerde kalan en son akaryakıtları cektikleri icin tankerın dibinde kalan kimyasal maddeyide cekerler bu yuzden en saglıklı olanı bu 2 firmadır.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı jackhammeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BP ve Shell en iyi akaryakıt firmalarıdır.Cünkü yurtdısından gemilerde tankerlerle gelen akaryakıtları alan ilk 2 firma bunlardır geriye kalan opet.petrolofisi vb.firmalar tankerlerde kalan en son akaryakıtları cektikleri icin tankerın dibinde kalan kimyasal maddeyide cekerler bu yuzden en saglıklı olanı bu 2 firmadır.
    Bu bilgi bana pek sağlam gelmediği gibi mantıklı da gelmedi. Bilginin kaynağı nedir?

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı jackhammeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyorsunuz ama bilmiyorsunuz ki GM araçları için Türkiye'de PO'yı öneriyor.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/11040011.asp

bu söylediğiniz aynı şunun gibi "cep telefonlarını başaşağı tutarsak daha çabuk şarj oluyor" bi ara böyle bi hurafe dolanıyordu ortalıkta.

amacım burda reklam yapmak değil ama bu yanlış yorumunuzu düzeltmek istedim.

bildiğim kadarıyla her firma akaryakıt üretiminde kendi formulünü kullanıyor ve petrolü işleyerek bu akaryakıtları üretiyorlar. Eğer dediğiniz gibi bu üç firma aynı tankerden akaryakıt çekiyor olsaydı motorlu taşıt piyasasındaki bu üç firmanın sattığı ürünlerin birbirinden bir farkı kalmazdı.

Ayrıca Türkiye'ye gelen petrol ülkemizden geçen petrol boru hatları Türkiye'ye ulaşıyor ve burdan tankerlerle dağıtımı gerçekleştiriliyor.

http://www.alternaturk.org/turkiye-boru-hatlari.php

benim tercihim ise PO yada Opet. Shell'den yada BP'den aldığım yakıtın daha çabuk tükendiği kanısındayım. belki bana oyle geliyordur kesin bir şey söylemem mümkün değil.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Yakında olacak
    tabiki petrol ofisi

GCervatoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride / 2012
    Türk firması olmasından mada, Petrol Ofisi gibi anlı şanlı bir firmadan önce davranıp, ülkemize ilk EURO normundaki ÇEVRECİ yakıtları getirterek beni keyiflendirmiştir. Bravo Koç'a!..

Vestel nasıl savunma sanayimiz için uçak gibi stratejik yatırımlara imza atıp beni keyiflendiriyorsa, beni hem otomobilimde hem de motosikletimde yıllardır beni mağdur etmeyen yenilikçi bir firma olduğu için keyiflendiriyor.

zeymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem dizel hem benzinli ve lpgli araçlarım olduğu için. Gözlemlerim şu şekilde,
    gözlemlerim araçtan araçtan araca değişebilir.

Dizel:
    1. opet
    2. Petrol ofisi
    3. Bp

Benzin:
    1.shell
    2.bp
    3.po

Lpg:
    1. milangaz
    2.mogaz
    3.bp gaz

su: Erikli
    gazoz: tabiki uludağ
    soda: Beypazarı
    meyva suyu: DİMES ŞEftalili

BU İYİYMİŞ :-)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:20 ----------

ben de bi şikayetimi dile getireyim, cevizlibağda 2 tane po var karşılıklı, çapa istikametinde olan istasyonda çok iyi ilgileniyolar sabahları gazete veriyolar falan... ama incirliye giderken sağda kalan istasyona ne zaman gitsek mazot alamadan çıkmak zorunda kalıyoruz, bir keresinde girdik istasyona bi halk otobüsü arızalanmış bütüün pompacılar gitmiş otobüsü itmeye çalışıyolar..1 tane bile ilgilenen pompacı yok 2 3dk. bekledik gelen giden yok, bastık gittik... bi kaç gün sonra yine gittik bu seferr de koca istasyonda 2 tane eleman kalmış bize yine bakan yok yine bikaç dakika bekledik gelen giden yok mazot alamadan çıktık . . .ama karşısındaki petrol ofisinde bi problem olmadı şu ana kadar. . .

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    büyük dünya şirketlerinin karı düşük olsun. bunların baskısıyla vergiler düşsün diye yerli şirketlerden alıyorum. kendilerinin arasında fark gözetmiyorum. onun için ankete katılmadan yazıyorum.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı oumar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shell ve BP açık ara bence iyi yakıt satan firmalar, ancak Petrol Ofisi de bence onlara çok yakın kalitede yakıt satmaya başladı
    ben turkiyede iken petrol ofisinden sadece bir kere benzin almistim lanet olasi karburator tikandi motoru eve kamyonetle getirip baya bir ugrastim problemi bulana kadar sonra karburatoru sokup temizledim camur cikti icinden.sonrada gittim benzin aldigim akaryakit istasyonunun market kapisinin onune isedim dedim sidigim sizin benzininizden daha kaliteli sonra bastim gaza kactim eve..cok tirsmistim az daha pompacilar pompalayacaktilar bana..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    arabada motorda hep opetten alırım

eskiden shelldi ama yakıt deposunda boya felan attı arkadaşın o da shellden alıyodu sonra değiştirdim gerçi her şubesi yapmaz ama opet daha iyi gelmeye başladı içine uçucu madde ay koyuyolar sanırım

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Benzin fiyatı Po' da 3,7, Shell de 3,66 ancak podan 40 Tl lik yakıt alınca 350 km gidiyorum. Yine 40 Tl yakıt ile shell benzininde 300 km zor yapıyorum. Defalarca denedim test ettim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler