Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden Araçlar

Katılımcı sayısı
1033. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Taksiciler

189 18.30%
  • Sarı Minibüsler (Ford Transit)

20 1.94%
  • Minibüsler (Otokar)

218 21.10%
  • Özel Halk Otobüsleri

61 5.91%
  • İETT Belediye Otobüsleri...(Yeşil Mercedes- Kırmızı)

37 3.58%
  • Beton Kamyonları

34 3.29%
  • Otobandaki Kamyon ve TIR lar

76 7.36%
  • Tüm 4 tekerler

332 32.14%
  • Moto Kuryeler

34 3.29%
  • Fast Food Dağıtan Activalar

32 3.10%
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Şehir Trafiğinde Sizi En Çok Tedirgin Eden ARACLAR...

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    trafikte, küçük ev aletleri dışında her türlü mekanik alet kullanan bayanlardan tırsarım. gaz, fren ilişkisizliğini çözemeyenler var malum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Her türlü iyi sürerim diyen bayanlardan

Dolmuşçuları saymıyoruz durduktan sonra verirler sinyalini hep sağ tarafı hep işgal ederler

Karşıdan karşıya geçmekte olan ufak çocuklar ve yaşlı koca karılardan dedelerdende nefret ediyorum benim geldiğimi gördüğü halde yola atlıyorlar bazıları durur gibi oluyor tam ben geçecekken yola atlıyor

Mesele, herkesin trafikte saygı göstermekten çok saygı bekliyor oluşu. Bayan, bayan olduğu için, taksi şoförü, taksi kullandığı için, ticari araçlar işleri olduklarını iddia ettikleri için, motosikletler kimseye bi zararları olmadıklarını düşündükleri için. Tabii bunların hiç biri gerekçe veya savunma değil.

Ben servis şöforlerinin neredeyse hepsine kızıyorum. Genelde anormal olanlar dikkatimi çekiyor çünkü (Belki gerçekten normal olanı da vardır). Motorsikletlerden nefret edilmesi bence çok normal. Çünkü motosiklet trafiğinin büyük kısmını fast food motorları ve kuryeler oluşturuyor. Bu grubun özelliklerini yazmaya gerek yok, normal olanlar da kimsenin dikkatini çekmiyor. Bu sebeple de insanımızın motosiklet anlayışı bu yönde ilerliyor.

Listede, trafikte seyir eden bütün araçların yazılması bence daha mantıklı.

Tek çare dikkatli olmak. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde.

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Tır, otobüs vb. araçlardan yüksek olmaları ve bizi görememe ihtimalleri nedeniyle ayrca tedirgin oluyorum. Bunun dışında hepsi aynı benim için.

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    Hepsi şıkkı eksik faça şahin, doğan yok... sanırsam en dikkatsizlerde hani iki eli direksyonun (saat istikametine göre) 10 ve 2 istikametine yapıştırılmış çeneside 12 istikametine sabitlenmiş sürücüler, direksyona sabitlenmiş olduklarından görüş açıları yok ve malesef bu katagorideki sürücülerin gaz fren debriyaj olayıda maşallah ayakları onlardan bağımsız çalışıyor....

Arda1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Hummer 500 Long, (motosiklet yakında)
    Bizim evin orada erkan sürücü kursu var en çok onlardan korkuyorum adam atv yi görüyo acemi ne yapacağını bilemeyip önüme kırıyo

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Tabiki tofaş grubu. Arkamdaysa kenara çeker yol veririm. Önümdeyse mola verir uzaklaşmasını beklerim. Eski reno 12 leri de unutmamak lazım. Adamlar tornadan çıkmış mübarek. Önümde araç bile olsa hepsi sollamak istiyor. Hepsi dibinden sola açılmadan sollar.

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    sadece bayanlar... bence şıklarda çok büyük bi eksiklik var

cem_bloodz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa250, CGL2003, CGL2005, GT250, Bajaj, YBR
    sarışın bayan arabaları taksiler bebek arabaları malum bağıran bi egsozla uyuyan bi bebeği uyandırmak terbiyesizliktir her gördüğümde debriyaja basıp stop ederim

bayan sürücü.

özellikle minibüs hafif ticari veya büyük sedan kullananlar.

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Ankette Eksiklik var sanki Özellikle TOFAŞ Şahin-Doğan Kullanan APAÇİLER (HERKEZİ KASTEDMEDİM.) Eksik.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sol şeritten 60 km ile gidenden korkarım.

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    Beni korkutan araçlar değil, araçlara hükmeden bilinçsiz sürücüler !

_yasintopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250 r -Hyosung Gv 250
    Birde modifiye 4 tekerler. Adamlar potansiyel tehlike

hakan03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    basık tofaşla son ses giden apaçiler
    Sizin altınızda bez varken bizim altımızda MZ vardı

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Eski toros kullanan göbeğine kadar sakallı takkeli ihtiyar amcalar. Geçen birtanesine denk geldim, gözlerde görmüyor, eller titriyor. Kaldırıma sürte sürte gidiyordu, sonra durdu bir sorun olduğunu farkedip.

Hani hasbelkader birimize çarpsa, birşeye çarptığını anlamadan evine kadar gidecek amca

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı _yasintopcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde modifiye 4 tekerler. Adamlar potansiyel tehlike
    Gerçekten modifiye ise, yani amortisörleri bademcik ameliyatıyla alınmış tofaşdan değil de emek harcanarak cidden modifiye adilmiş bir araçtan bahsediyorsanız, sürücüsü belirli bir düzeyin üstündedir. Arabası da kendisi için çok kıymetlidir, kimseye çarpmamak için gayret gösterir. Konyada arkadaşta impreza 2,5 wrx sti vardı. Çok gezdik o arabayla ki konyada motorda çoktur, hiçbir motorcuyu riske sokmazdı.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Eskişehirdeyim,34 plaka her araçtan korkuyorum. İstanbuldakiler iyi yaşıyor valla

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    uzun yillar istanbuldan sonra, istanbulda araba kullanmayi ogrenmis birisi olarak
    7-8 yildir ankaradayim.
    06 plaka her arac tehlike potansiyeli burda!!!

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Motosikleti araç trafiğinin bir parçası olarak görmeyen her tekerlekli ve tekerleksiz trafik unsuru tehlikedir. Motosikletin ani fren yapamayacağını, yaparsa dengesinin kolayca bozulabileceğini, rüzgardan etkilenebileceğini, yanından sıfır geçen araçların motosikletin dengesini bozabileceğini ve daha kötüsü bu hareketi yaptıktan sonra önüne kırmalarının motosikletlinin hayatına mal olabileceğini, motosikletle yarışa kalkışıp onu geçerek haddini bildirme isteği olan herkes tehlike unsurudur.

Şahsi kanaatimce İstanbul'daki en büyük 3 tehlike şu araçlardan geliyor;

1. Ticari van'lar (Doblo, Kangoo, Fiorino vs.) Nedense altlarındaki araç kendilerini ezik hissettirdiğinden midir nedir çok gözü kara hareket ettiklerini sanıyorlar ve her türlü usulsüzlüğü yapıp kuralların çiğnenmek için olduğunu gösteriyorlar.

2. Lüks sedan sahipleri. Genelde az beyinli olduklarını düşünüyorum. Bir defasında 3 şeritli sahil yolunda 4. şeridi kendisi yaratarak beni Bostancı'da araçlara doğru sıkıştırarak camdan "Sağdan gideceksin ulan i*ne" diye bağıran bir adam vardı. Yaptığım doğru değil biliyorum ama dayanamayıp ışıklarda yakaladım bunu önüne motoru yatay olarak park edip kaputunu yumrukladım ve aynasını kırdım. Camı aç dediğimde kapıları kilitliyordu. Bu yaptığım hoş bir şey değil kesinlikle ama canıma kast ettiğinden çok öfkelenmiştim.

3. Her çeşit otobüs, kamyon gibi çok akslı araçlar. Şehir içinde çok sürat yapamasalar da yüksekliklerinden ötürü sizi göremiyorlar, kör noktaları çok. Özellikle de sağ ayna altları. Kesinlikle sağından geçmemek lazım bu araçların. Ha bizleri görseler de pek saygılı olacaklarını zannetmiyorum. Şehir dışında ve otobanlarda ise yanlarından geçerken hep tedirgin bir biçimde üzerime doğru hamle yapıp yapmayacaklarını gözlüyorum.

Bonus: 06 plakalı araçların trafikte en saygısız, en çok özgüvenlerinin barzoluk sınırını aşan insanlık dışı varlıklar tarafından kullanıldığını düşünüyorum İstanbul'da. Bu genellemeyi Ankara'lı arkadaşlar üstlerine alınmasın ama en çok bu araçlardan kaçmak zorunda kalıyorum şahsen.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Gözünüzün içine baka baka görmezden gelen sürücüler.. Araç ne olursa olsun en sinir olduğum olay kesinlikle bu..

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler