Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Alkol alıp yola çıkmak ne derece doğru?

Katılımcı sayısı
397. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hatalı buluyorum, içmiyorum.

283 71.28%
  • Pek önemsememiştim, artık dikkat etmeliyim.

12 3.02%
  • Ben zaten sarhoş olacak kadar içmiyorum ki.

64 16.12%
  • Bana bir şey olmaz, ben daha fazla dikkatli oluyorum.

12 3.02%
  • Her koşulda alkolümü alırım, sonucuna da katlanırım abi.

26 6.55%
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Gezilerde Alkol Almak Ne Derece Doğru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    Bıyıklı abiye katılıyorum , motosikleti bahane ederek günahtanda kaçabiliriz ...
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Eskiden sınırlı miktarda alkol alıp araba kullandığım olmuştu. Hatta daha güzel park ettiğimi falan bile düşünüyordum. Ama bir gün bir bardak şaraptan sonra bisiklet kullandım ve alkollü sürüş hakkındaki fikrim tamamen değişti... Alkol dengeyi çok etkiliyor kesinlikle.

Ben motorla içkiyi aynı zaman dilimine sokmuyorum, tavsiye de etmem.

(Ayrıca bu konu b.ka sarar onu da ifade edeyim.)
    Ağır metal insanı...

maestro33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1200 GS
    Alkol ve araç kullanımı asla bağdaştırılamaz.
    Hele bizler topluma örnek olması gereken motosiklet kullanıcıları olarak asla tasvip etmememiz gereken bir olay....
    Bizim gezilerimizde alkol kesinlikle yasaktır.1 şişe vaya 1 duble bile yasaktır.Gezide alkol alınmayacağını gezi öncesi mutlaka duyururuz.Yine alan olursa asla gurupla beraber hareket etmesine müsaade etmeyiz.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı maestro33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkol ve araç kullanımı asla bağdaştırılamaz.
    Hele bizler topluma örnek olması gereken motosiklet kullanıcıları olarak asla tasvip etmememiz gereken bir olay....
    Bizim gezilerimizde alkol kesinlikle yasaktır.1 şişe vaya 1 duble bile yasaktır.Gezide alkol alınmayacağını gezi öncesi mutlaka duyururuz.Yine alan olursa asla gurupla beraber hareket etmesine müsaade etmeyiz.
    "topluma örnek olmak" derken?..
    Ağır metal insanı...

Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıyıklı abiye katılıyorum , motosikleti bahane ederek günahtanda kaçabiliriz ...
    Konu ile ilgili son yazdığım cevapta bir daha konuya yazmayacağım dedim ama sen gene beni coşturdun senle ilgili değil yazacaklarım ama tavsiye ettiğin konu ile vesile oldun

- çalıştığım iş yerinin önündeki sokak otoparkçısının günde 50 arabadan aldığı paranın 5 şini cukkalaması günah değil ..

- oturduğum sitede yönetimin ayda benden 200 tl yakıt parası alıpta ,gün boyu kaloriferleri kısıtlı yakması ,igdaştan gelen faturayı cemaatte teşhir etmemesi (gelen tutarı bölüp çarpıp hakkımıza düşeni bulucaz ya yemio) ve kış mevsimi sonunda fazlaca toplanan paraları iade etmemesi...

- benim ve diğer komşularımın verdiği aidatlarla geçinen site görevlisinin milletin işe gidiş saati kapı önünü süpürüyorum ayağı yapıp akşama kadar yan gelip yatması (bir gün evine gittim çocuğunu pc sinini onarmaya dijitürk var lcd tv var a.satayım bende yok ve akşama kadar 4 ncü 5 nci çocuğu yapma faaliyetleri içinde olması ..

-yine iş yerimizin bulunduğu apartmana ait otoparkta çalışan görevlinin otopark boşaldığında dışardan araç alıp aldığı bedeli cöbe indirmesi ..

-her gittiğim alış verişte nasıl kakalasam diye esas duruşta bekleyen esnafların yaptıkları ...

-ciddi paralar kazanıpta , kazancını belgelemeyen ya da düşük gösteren ama altlarında yüksek CC li jeeplerle hava atan iş sahipleri..

- Büyük şehirlerde onun bunun sırtından geçinen asalaklar..

- mesleğinin verdiği avantajlarla ,kimsenin gözünün yaşına bakmadan ,avanta yiyenler (azımsanamayacak kadar büyük bir topluluk)

- hiç bir vergi vermeden bir şeyler satarak köşeyi dönen sokak esnafları ..

- Devletin arazisine garibanım diye gece kondu kondurup ,ondan sonra o kondunun üstüne 3 er 5 er kat yapıp gel keyfim gel diyenler..
    vs.vs.vs.

bunların yaptıklarının hiç biri günah değil ..içenlerin içtikleri günah

valla ben içmediğim zamanda elimden geldiği kadar iyiliksever bir insanım iki tek atınca da daha da kabarıyor bu duygularım ,içiyorum.
    Ama ömrünce şunu kakalayayım buna çakayım diye esas duruşta beklemedim hiç..

yazmayacağım dedim canım sıkıldı gene yazdım yazacak çok daha şeyler vardı da yukarıdakiler gibi,
    es geçtim yazmadım , konu siyasete döndü olmaması adına ,hani diyorsunuz ya kuzu gibi milletiz bir sürü şey oluyorda sesimiz çıkmıyor ..bak yeri gelince çıkıyorda ,anlayıpta çözecek adam yok memlekette ...
    Abi tavsiyesi, ayrıntılara çok takılmayın hayatınızda ,gereğini yapın gerekeni yapın bence ..

Siz, siz olun asla herhangi bir vasıta kullanırken alkol almayın ,kötü sonuçlar doğurabilir

Başınızı ağrıtıysak af ola ...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    örnekleri cogaltabiliriz hakan usta
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    avkan65 abi ; yazdıklarına harfiyyen katılıyorum , bize fazla ayrıntılara takılmayın demişsin ama senin kafanda da 40 tilki varmış be abi, malesef kötü bi zamanda yaşıyoruz ; içki dışında yukarıda yaptğın örneklemeler direk başka insanların haklarına gasp yani kul hakkı ama içki içen bi insanın yaptığı ailesine ve çevresine zarar vermediği müddetçe Allah ile arasında olan bişeydir ama içki içipte kazaya sebebiyet veren ve başka insanlarında zarar görmesini sağlıyorsa üstteki örneklemelerden hiç farkı olmaz bu kişilerin ; yani işin özü ve kısacasını sen Kırmızı BÜYÜk puntolarla yazarak özetelemişsin

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İçmeyin kardeşim.... Su için..Kola için... Çay için... İçki içmeyin işte....

Motor-Alkol

Kelimeler bile yakışmıyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Avkan65 arkadaşa kesinlikle katılıyorum.Bu güne kadar,günah diye alkol almayıpta,türlü çeşitli ne kadar günah varsa işleyen binlerce insan gördüm..Her yapılan mübah,bir tek alkol günah ! Amman haa ! Dolayısıyla konu,günah - sevap diye değil de,doğru - yanlış olarak tartışılmalı bence ve alkol almak bana göre (dozu aşılmadığı,başkalarına zarar verilmediği müddetçe) doğru iken,alkollü araç kullanmak,heleki motosiklet kullanmak çok yanlıştır.Motosiklet kullanmak ve alkol almak,ancak kamplı motosiklet gezilerinde bir araya getirilmeli.Uzun ve keyifli bir sürüşten sonra,kamp alanına varılır,çadırlar kurulur ve ateşin başında bir güzel içilip,yatılır Ne güzel değil mi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçmeyin kardeşim.... Su için..Kola için... Çay için... İçki içmeyin işte....Motor-Alkol Kelimeler bile yakışmıyor...
    süt için , ayran için,meyme suyu için , şalgam için , boza için , sahlep için ,anam için ,babam için bu da tüm Türkler için ... hiyaa

Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    örnekleri cogaltabiliriz hakan usta
    noktalamadım zaten örnekleri usta vs.vs lerle kestim

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avkan65 abi ; yazdıklarına harfiyyen katılıyorum , bize fazla ayrıntılara takılmayın demişsin ama senin kafanda da 40 tilki varmış be abi, malesef kötü bi zamanda yaşıyoruz ; içki dışında yukarıda yaptğın örneklemeler direk başka insanların haklarına gasp yani kul hakkı ama içki içen bi insanın yaptığı ailesine ve çevresine zarar vermediği müddetçe Allah ile arasında olan bişeydir ama içki içipte kazaya sebebiyet veren ve başka insanlarında zarar görmesini sağlıyorsa üstteki örneklemelerden hiç farkı olmaz bu kişilerin ; yani işin özü ve kısacasını sen Kırmızı BÜYÜk puntolarla yazarak özetelemişsin
    Ben duygu ve düşüncelerimi daha önceki cevaplarımda yazmıştım zaten ,ancak konuda ilerleyen zamanlarda ''ne halt ederseniz edin ama ,örnek olmayın'' imaları gözümden kaçmadığı için tekrar yazdım ve yanlış anlaşılmama adınada son sözümü kırmızı puntalarla noktaladım

bu arada konun tarihi itibari ile aklıma şu geldi ,senelerce uğraşıpta ,yaş kemale gelmiş iş işten geçtikten sonra meşhur olmuş sanatçılar gibi oldu konu

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı adadost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avkan65 arkadaşa kesinlikle katılıyorum.Bu güne kadar,günah diye alkol almayıpta,türlü çeşitli ne kadar günah varsa işleyen binlerce insan gördüm..Her yapılan mübah,bir tek alkol günah ! Amman haa ! Dolayısıyla konu,günah - sevap diye değil de,doğru - yanlış olarak tartışılmalı bence ve alkol almak bana göre (dozu aşılmadığı,başkalarına zarar verilmediği müddetçe) doğru iken,alkollü araç kullanmak,heleki motosiklet kullanmak çok yanlıştır.Motosiklet kullanmak ve alkol almak,ancak kamplı motosiklet gezilerinde bir araya getirilmeli.Uzun ve keyifli bir sürüşten sonra,kamp alanına varılır,çadırlar kurulur ve ateşin başında bir güzel içilip,yatılır Ne güzel değil mi
    Didimde faliyet gösterdiğim grubumla gezileri aynen böyle düzenlemekteyiz
    Kamp usulü

Toplaşmalarıda hep aramızdaki benim gibi restaurant,cafesi olanların mekanında yaptığımızdan..

Kendini kötü hisseden, veya çok içen,veyahutta yakın il ve ilçelerden gelen motosikletlerini bırakır misafirimiz olur ertesi gün motosikletler alınır..
    Biz çoğunlukla böyle yapıyoruz
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    ZX6-R
    Ben zaten sarhoş olacak kadar içmiyorum ki

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten sarhoş olacak kadar içmiyorum ki
    Hele ben aağğjjıııma süürrmeeemm iççki denen merrreetii hıck ! Hele birr dee rakkı ballıkk mı,tissskinirimmm şerrreffsiziimm hıck !

Az içilse dahi alkolün reflexsleri yawaslattığı gerçektir.Zaten alkolun vucuda alınmasının sebebide budur.Yani ne kadar az içsek dahi alkol rexlexlerimizi yawaslatırBen motoru kusa kusa surduğum gunlerıde hatırlarım,bara gidip meyvesuyu içtiğim günleride.Ama tabiki hiç içmeden binmek en iyisidir.
    Sunu da bilin ; 50 promilin ustunde arac kullanmak yasaktır.Arkadasım 2 senedir alkol kullanmamasına rağmen yaptığı kaza sonucunda 23 promil alkollu cıktı,tabi sınırın içinde olduğu için problem olmadı.Fakat sigara nargile promili fazla cıkartıyor.yani 2 bira 50 promil eder diyip yanılmayın.1 su bardağı bira içseniz bile 50 promilin ustunde cıkarabilir ve kaybeden siz olursunuz

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süt için , ayran için,meyme suyu için , şalgam için , boza için , sahlep için ,anam için ,babam için bu da tüm Türkler için ... hiyaa
    Eftaliyya a bacığıım...Buuğu neyyiaa...içecek neler varmışt..ta habrimizzz..... iyokşmuş...
    bir sek babım için ve..e erin lüfteeenn
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu din eksenine çekilmiş geneben alkol günah ama hırsızlık,aldatma,bilimum düzenbazlıklar günah değil hadi ozaman hucuuum diyen bir kimse duymadım.nasıl alkol-motor ilişkisinin dini eksene çekilmesi yalnışsa bence bu benzetmede yanlış.haa adam bilimum sahtekarlığı yapar sonrada dindar takılır o kendini bağlar,bu alkolün günah olmasını değiştirmiyor.ben alkol çok sevmem,aldığım yılda 2-3 ü geçmez,ondada sprite-beyaz şarap gibi hafif tatlı şeyler içerim,binde bir tekila yada jim beam içerim.araç kullanacaksam alkolü koklamam bile.bir grup olarak eğleneceksek genelde gönüllü olarak nöbetçi şöförlüğü seçerim.yapmayın alkollü araç kullanmayın.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    mondıal 125zn
    hatalı buldugum ıcın onaylamıyor ve kullanmıyorum

Motosikleti
    kymco ck 125
    alkollü arac kullanılmaz ne olursa olsun ben su kadar ıcerım bana bısey olmaz degıl ıcılmesı cok yanlıs bısey arac kullancak kısılerın kesınlıkle ıcmemesı gerekıyor hala ders alınamadımı kac aıle kac kısı alkol alıp arac kullananlar yuzunden hayatlarını kaybettı yazık degılmı arkadaslar cok yanlıs kullanılmaması gerekıyor dıyorum kanaatıncede herkesın fıkrı boyledır

İsteyen alkol alır isteyen almaz. Fakat alkol alıp çıkarsanız yada buluşmalarda içerseniz o alkol sizi sevdiklerinizden ayırır onlar üzülür.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler