Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Alkol alıp yola çıkmak ne derece doğru?

Katılımcı sayısı
397. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hatalı buluyorum, içmiyorum.

283 71.28%
  • Pek önemsememiştim, artık dikkat etmeliyim.

12 3.02%
  • Ben zaten sarhoş olacak kadar içmiyorum ki.

64 16.12%
  • Bana bir şey olmaz, ben daha fazla dikkatli oluyorum.

12 3.02%
  • Her koşulda alkolümü alırım, sonucuna da katlanırım abi.

26 6.55%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Gezilerde Alkol Almak Ne Derece Doğru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah herkese akıl fikir vermiş dostum ,kimse kimseyi örnek almasın
    ben öğretmende değilim ,evliya da değilim ..
    Her koyun kendi bacağından asılır ,millet atar tutar içmem diye ama rochediyince gogo diyincede maşallah anlamayan yok geçiniz bu hikayeleri
    Ben 43 yaşındayım senin kötü davranışlarını (varsa) örnek almam, anlaşılıyor ki sen de belli bir yaştasın, beni örnek almazsın. Ha birbirimize dostça etkilerimiz olur ayrı mesele.

Ben daha ziyade "sonuçlarına katlanırım" kısmına taktım ki sende hemen hemen aynı karşı çıkacağım şeyi söylüyorsun "her koyun kendi bacağından asılır" demekle.

Her koyun kendi bacağından asılsa gene tamam, ama bana çarpıp beni bacağımdan asarsan ne olacak? Bunu anlatmaya çalışıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anket sacma olunca, verilen cevaplar da ayni derecede sacma oluyor haliyle
    ya hocam bu çamur edebiyatının sonu nereye kadar...Pronun kankası olarak bu siteye mesaj yazmak paylaşım için değilde çamur atmak herşeyi anlamsızlaştırmak içinmi yazıyorsun...yeni açılım bu mu...bence kasıtlı yazıyorsun...bi sen akıllıysan neyin doğru olduğunu yaz...ha yazamazsan sana neyin yanlış olduğunu anlatırlar buradan...ne kendimin ne diğer arkadaşlarımın mesajlarına .ok attırmam ben...kendine bir baksana ...Baş çamur sensin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

konu ile ilgili yazacağım son şey şudur ,şuna ona buna yazılmış şeyler beni ilgilendirmiyor,herkesin bireysel bir özgürlüğü var dilediği şekilde takılır ,sonuçta bu hayatı adam gibi yaşamak için bir emek harcıyoruz ,bir çok şeyi yapmak veya yapmamak arasında karar vermek bireylerin sorumluluğundadır ,herkesin kendine göre bir aklı var doğru olanı algılama kabileyeti var ,hiç kimseninde benim doğru ve yanlışlarımla bir ortaklığı yoktur ,herkes sorumluluğunu ,ölçüsünü ,ve haddini bildiği müddetçe zaten problem olmaz işin özü budur ,geri kalan teferrautlarla hiç işim olmaz ...
    Allah herkesin gönlüne göre versin..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı avkan65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu ile ilgili yazacağım son şey şudur ,şuna ona buna yazılmış şeyler beni ilgilendirmiyor,herkesin bireysel bir özgürlüğü var dilediği şekilde takılır ,sonuçta bu hayatı adam gibi yaşamak için bir emek harcıyoruz ,bir çok şeyi yapmak veya yapmamak arasında karar vermek bireylerin sorumluluğundadır ,herkesin kendine göre bir aklı var doğru olanı algılama kabileyeti var ,hiç kimseninde benim doğru ve yanlışlarımla bir ortaklığı yoktur ,herkes sorumluluğunu ,ölçüsünü ,ve haddini bildiği müddetçe zaten problem olmaz işin özü budur ,geri kalan teferrautlarla hiç işim olmaz ...
    Allah herkesin gönlüne göre versin..
    + 1...lan bi zamanlar menşurdu bu +1 ler...modası geçmiş be...peh...klasiklerden biriydi...+1 katılıyorumlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaşımız Gezilerde diye başlık atmış, yani hep beraber gezerken, birbirimizle vakit harcarken... Bu durumda alkol almak elbette kişisel özgürlük iken aynı zamanda toplu sürüşe risk katan bir olgu değilmi? 6-7 saatlik süren bir piknik gezisinde 1-2- bira içmiş ve eğlenmiş arkadaşımız için değil lafım ama içmesek olmam mı? Gezi dönüşü samimi arkadaşlarımızla, bir sürüşü daha kazasız belasız geçirmiş olmanın kutlaması yapılır elbette
    Poturdak

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    ben bu konuda çok hassas değildim ta ki kuzenim bu yüzden kaza yapıp cezaevine girdiğinden beri.. kesinlikle bir araca binilecekse alkol alınmamalıdır.

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu konuda çok hassas değildim ta ki kuzenim bu yüzden kaza yapıp cezaevine girdiğinden beri.. kesinlikle bir araca binilecekse alkol alınmamalıdır.
    hala ben içerim diyenler var ilginç. böyle bir neticemi olması lazım illede.

örnek meselesine gelince. lanet olası sigaraya çevremdeki büyüklerim sayesinde alıştığımı çok iyi hatırlıyorum. bırakasıya kaadr defalarca denedim ve 1 sene hala içmek istedikten sonra krtuldum.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Rakı Balık masasında bile bir tek'i geçmedim...ufak yudumlarla masadan kalkana kadar idare ettim. En az 5-6 kez de çevirmeye girdim ama asla yasaların müsaade ettiği 0,50 promil'i görmedim,sorun da yaşamadım.Ama kendime bir prensip edindim uzun bir süre önce.İçki içilecekse araç kullanmıyor ve kullandırmıyorum da.

Ayarı bileceksin, herkez kendinden sorumlu, bana bir şey olmaz vs vs vs....bunları aşalım artık.Alkol şişede durduğu gibi durmaz derler ya......
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    çok yanlış

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    serinlemek yada keyifse amaç 1 bira ile kimse devrilmez yada refleks kaybına uğramaz , ancak amaç eğlenceyse illaki cıvıtılır , kimse bana anlatmasın ben böyle içiciyim vs. diye , hız ve alkol en büyük şeytanımız !
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Gezilere katilmam.
    Toplu surus yapmam.
    Oturur evimde adam gibi içkimi içerim.
    Bu nedenle ne kendime, ne de baskasina zararim olmaz.
    estelik bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    içeceksem araba bile kullanmıyorken motosiklet kullanıcaksam 1 yudum bile almayı tercih etmem hiç bir şekilde ...
    alır evimde 1 kadeh içerim geziden sonra keyiflik en rahatı...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    alkolü seven tavsiye eden biri olsamda asla asla asla diyorum özellikle motosiklet için.asla.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazilanlarin hepsini okumaya calistim.

Bazi arkadaslar az icilirse birsey olmaz diye yazmis...
    Az icki nekadar?
    Kisiye göre degisir..
    Biri bir sise ile kafayi yapar oteki bes sise ile..
    Az icince birsey olmaz??????
    En büyük yanlis bu..
    ikinci ve daha büyük yanlista..
    Simdiye kadar birsey olmadi
    Olduktan sonra aglamalar büyük.

Ben icki icipte araba kullanmadimmi?
    Kullandim.
    Ertesi gün bildigim bütün küfürleri kendimede ettim..
    Ama artik kesinlikle..
    Hele hele motorda.. Bir bardak bira bile cok yeri geldimi bunu unutmayin..

Ya icki, yada motor.. ikisi kesinlikle
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosikleti
    gt250comet
    hiç içmesek olmaz mı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı fthinky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç içmesek olmaz mı
    olmazzzzzzzzz asla olmazzzzzz.

içmesek oluyor aslında.Ben içkiyi kafa yapsın diye içerim.Kafam güzel olmayacaksa hiç içmem daha iyi.1-2 bira içsem ne yazar içmesem ne yazar.İçiceksen adam gibi içeceksin o zaman da bu şeytan aletine binmeyeceksin.İçip içip binenleri de gördüm çevremde aylarca ben gezerken onlar tekerlekli sandalyeden bana bakıyolardıBen içip binmedim mi?Bindim ama ertesi gün aklı başına gelıyor insanın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı tufanqm250sa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içmesek oluyor aslında.Ben içkiyi kafa yapsın diye içerim.Kafam güzel olmayacaksa hiç içmem daha iyi.1-2 bira içsem ne yazar içmesem ne yazar.İçiceksen adam gibi içeceksin o zaman da bu şeytan aletine binmeyeceksin.İçip içip binenleri de gördüm çevremde aylarca ben gezerken onlar tekerlekli sandalyeden bana bakıyolardıBen içip binmedim mi?Bindim ama ertesi gün aklı başına gelıyor insanın.

motora bineceksek bi yudumun bile şakası olmaz.babama verdiğim en büyük söz budur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:25 ----------

Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anket sacma olunca, verilen cevaplar da ayni derecede sacma oluyor haliyle
    bence gayet mantıklı bi anket.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Icki icicek yer kalmadi da gezilerde mi icilicek.

Dogum gunu,kutlama en fazla bi bardak o bile fazla hic icmeme en iyisi bence tabiki de.

Cay kimin neyine yetmiyor bi bardak demleme Turk cayina hicbirseyi degismem.
    We are many...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En son bayramda Ayvalık-Dikili kısa gezimizde birer bira içtik kuzenle sahilde. İçtikten sonra 3 saat oturup sohbet ettik ama yine de hatalı davrandığımızı kabul ettik. Çünkü bu alışkanlık haline gelebilir, 1 bira 3 olur bekleme süresi 1 saate düşer. En güzeli prensip edinmek motosiklet kullanırken alkolden uzak durmak hatta 'dinci' kardeşlerimiz gibi nefret etmek.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler