Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En kötü sürüş alışkanlığınız nedir?

Katılımcı sayısı
1754. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Çok hızlı sürüyorum.

551 31.41%
  • Çok yavaş sürüyorum.

83 4.73%
  • Öndeki aracı çok yakından takip ediyorum.

214 12.20%
  • Kendime çok güveniyorum, dikkatsizim.

202 11.52%
  • Gergin ve aşırı heyecanlıyım.

216 12.31%
  • Güvenlik ekipmanlarını kullanmıyorum. (kask,mont,vb.)

266 15.17%
  • Diğer (Konu başlığına yazın)

222 12.66%
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

En kötü sürüş alışkanlığınız nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sebastian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nexus500'den gsr600'e terfi etmişti bws100'e düştü
    Sakin gitmeye çalışsamda olmuyor. başkaları da çok hızlı gittiğimi söylüyor. bana normal gelen hız millete fazla mı geliyor, yoksa bende mi bir tuaflık var anlamadım. Genelde normal hızlarda gitmeye çalışıyorum, ama bazen dayanamıyorum. Tın tın tın nereye kadar. Dün motorumu esenyurta muayeneye götürdüm. Valla ibre 160'ın üstüne çıktı gidip gelirken. Baya bir motorcu da geçtim de selam da veremedim. Hazır gazı almışım, o gazla gittim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    Sabah motorumun yanına gidiyorum ve sokakta motorumun vitesleri kurcalanmış sinyaller açık engine stop düğmesi (en sevmediğim olay) takılı çoluk çocuk üstüne binmiş ana bacı alayına gidiyorum...deşarj oluyorum...sonrada sinyal vermeden önüne geçenmi ararsın lambalara 20 mt kala şerit değiştirenmi ararsın trafikteki hayvancılık sektörüylemi boğuşursun....howtttttt
    er6 demek hayat demek!..

Sigarayla kapalı kask kafada sürmeye uğraşıyorum, huyum kurusun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı BİSANCI_42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EN ÇOK GICIK GİTTİĞİM FARKINDA OLMADAN BACAKLARIMI sıkıyorum ve 2-3 saat sonra uyuşuyor buna bi çare farkında olmadan sadece bacaklarım tutuluyor
    Aynen o dedıın bendede var yalnız Bence kötü bıse degıl,Bı nevı reflekse hazır olma gıbı,Yanı guvenlı mod:D

Heran bıse oldugunda,Ayakların hazır olması,ben kendı vucut halımı bu sekılde degerlendırıyorum,Hatta Bı ilk dikkat ettıgımde,yanı ayaklarımı okdr sıkmısımkı,dedım bu ne hal rahat bırak ayakları,Ozamanda kendımı cok guvensız hıssettım,:D Bole duygular işte

Motorcu kardeşlerimin cevapları genellikle;
    -Hızlı gitmek, yakın takip,
    -Yoğun trafikte makas atmak,
    -Otomobil sürücülerinin gazına gelmek,
    -Zaman zaman kasksız kullanmak başlıklarında toplanmakta. Boş yolda sol şerit yerine sağımdan, hele de ben sağ şeritte isem emniyet şeridinden beni geçen otomobil beni hem ürkütür, hem de gaza getirir. Benim de en beğenmediğim tarafım, gaza gelmekti. Ama şimdilerde kendime hakim olmayı becerebildim. Hatta takip mesafeme dalmak isteyenlere bile kızmıyorum. Ne de olsa onlar bizden güçlü ya, kendilerini bir şey sanıyorlar. Arkadaşlar, bu anket ile aynada kendimize tarafsız olarak bakıyoruz. Bundan sonraki aşama ise, gördüğümüz hatalarımızdan kurtulmak olsun. Ancak böylelikle daha güvende oluruz. Hepinize selamlar.

işçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 150 titanic
    özellikle yolum uzunsa yorulduğumda motorun üzerine dikilmek hayır motor ramzey bende 90 kg olunca bir gün ayak koyma pedalının biri kopacak çok kötü düşecem bazen ramzeyi ktm ye benzetiyom bu yanlış

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motor kullanırken illa ki burnum kaşınır. Kaskın camını açıp bir elimle kaşırım. Bir keresinde yine aynı şekilde burnumu kaşımaya uğraşırken az daha bir otomobile çarpıyordum. Burnum ise motordan indikten sonra hiç kaşınmaz.

Motosikleti
    Tiger 250
    koruma ekipmanlarını takmıyorum
    hızlı sürmem ama zamanla motoruma eziyet ederim (manevra , ön kaldırma , arka kaldırma ) tabi yapabildiğimden değil yapmaya çalışıyorum buda eziyet olur
    ::shake2::

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sag elimin ıkı parmagı sureklı frenın uzerınde farkedınce duzeltıyorum ama bısıkletten kalma alıskanlık kolay gıtmıyor
    ben asla parmaklarımın hepsini gidona dayamam :S özellikle sag elin 2 parmagı her zmn ön frendedir bu sayede saniyelik olaylardan kurtulmuşumdur ve faydalıdır tecrübesi sabit insanlar bu şekilde kullanır bence hata olarak görme yani

benim üstesinden gelemediğim yönüm meyimli bi yer oldugu zmn veya kaldırım fln direk dalarım yüksekten atlatmayı seviyorum motoru ama bana yararıda olmadı değil trafikte bir araç digerini sıkıştırmıştı oda kurtarmak için direksiyonu üstüme kırdı bende kaldırıma çıkip araçın önüne atladım yani herşeyde hayır vardır

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi hız mız hikaye
    motorda olmuyorda araba sürerken oluyo
    direksiyona geçtim mi değişiyorum sanki.nekadar da desem yapma sakin ol ama olmuyor işte şalterler atıyo kendimi kontrol edemiyorum .....ama arabadan inin ce değişiyorum...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Şehir içinde 3-5 km lik mesafede yoğun ve yavaş akan trafikte kask takmıyorum, üşengeçlikten.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bende hızdan vaz geçemiyorum ve bundan nefret ediyorum

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    walla ben çok çok yakın araç akibi yapıyorum(rüzgarına giriyorum araçların )

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çok fren kesiyorum, el alışkanlığı. Kurtulamadım gitti.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    daha tam pratik yapmadan kontra-ters kontra basarak ufak çukur vb. engellerden kıvırtmaya çalışıyorum..
    antrenmansızlıktan kaçamayıp son anda vücudumla motoru yatırıp kaçmaya çalışıyorum..bazen abarıp arka teker yerden kesiliyor bu ani yatırmalarımdan..istisnasız her yola çıkışımda böyle 2-3 olay yaşarım..
    bir ara çalışmam gerek boş arazide..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hız,hız,hız,hız,hız,bende vaz geçemiyorum ve kendime çok telkinde bulunuyorum hızın iyi bir şey olmadığını ama atacağım bu hız merakını inşallah
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kullanırken illa ki burnum kaşınır. Kaskın camını açıp bir elimle kaşırım. Bir keresinde yine aynı şekilde burnumu kaşımaya uğraşırken az daha bir otomobile çarpıyordum. Burnum ise motordan indikten sonra hiç kaşınmaz.
    Benimde ama bi farkla ben kaşımıyor karıştırıyorum

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    çok gaza gaza geliyorum GAZA GELİNCE EGZOS PATLATIYORUM BU HUYUMU HİÇ SEVMİYORUM SEVMEDİĞİM İÇİN BAĞZEN ŞEHİR İÇİ 80 FELAN GİDİYORUM :D

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız,hız,hız,hız,hız,bende vaz geçemiyorum ve kendime çok telkinde bulunuyorum hızın iyi bir şey olmadığını ama atacağım bu hız merakını inşallah
    bende hız yapmaktan korkuyorum hem race kullanıp hem hız yapamama...cok fena..
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Hata yapanlara takmış durumdayım, uyarmak ve azarlamaktan sürekli sinir harbi yaşıyorum
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler