Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Ortalama bir motosiklet sürücüsünden daha iyi sürüyor musunuz?

Katılımcı sayısı
66. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

38 57.58%
  • Hayır

28 42.42%
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ortalama bir motosiklet sürücüsünden daha iyi sürüyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hep iyi bir sürücü olmadığım için hayıflanırım.

Hep kurallara noktasına, virgülüne kadar uymak istemişimdir hey hat hep bir yerlerde ipin uçunu kaçırıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden yavaş giden acemidir , benden hızlı giden cahildir :D
    Doğruya doğru iyi espriydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala öğreniyorum ...
    Öğrenmeye devam ediyorum
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Arkadaşlarım iyi kullandığımı söylüyor ama bana göre normal kullanıyorum. Anlamsız risklere girmeyen ve motorunun sınırlarını bilen herkes iyi motor kullanıcısıdır.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok farklı bakış açıları olarak değerlendirilebilir.

5 yıllık tecrübe sonunda şunu diyebilirim, ortalama bir motosiklet sürücüsü seviyesinin altında bir sürüş sergiliyorum. yani şöyle; makas atmıyorum, aralara dalmıyorum, deliklerden geçmiyorum ve gereksiz hız yapmıyorum. bu nedenle cogu kımse tecrübesiz olarak değerlendirebilir beni. ama makas atmama hatta atamamak tecrübesizlik değil defansif bir sürüş şeklidir.

Ancak ortalama bir motosiklet sürücüsünün çok daha üstünde güvenli sürüş yapıyorum. Daha dikkatliyim, kaza riskim daha az, daha keyifle sürüyorum cünkü motoru bir araç olarak görüp istisnai durumlar hariç kurallara uyuyorum. virajlarda hızı kökleyip iyice yatmaya calısmıyor uygun hızda ve pozisyonda giriyorum.

Bence ortalama bir motosiklet sürücüsünden daha ileriyim; ancak camianın bakış açısına göre gerideyim

Ek not: tanıdıgım birçok yüksek cc'ler kendi sürüş sebepleri ile 300 km'de yorulmuş geberirken ben 200 cc ile aynı gün 600 km yapıp henüz yorulmamış oluyorum. cünkü trafikte şekil şukul yapıp kasmıyorum kendımı.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....tanıdıgım birçok yüksek cc'ler kendi sürüş sebepleri ile 300 km'de yorulmuş geberirken ben 200 cc ile aynı gün 600 km yapıp henüz yorulmamış oluyorum. cünkü trafikte şekil şukul yapıp kasmıyorum kendımı.

Her ikisinide kullanıyorum , yüksek cc ile 300 km de pert olan adam yakın zamanda basur ameliyatı olmuştur herhalde bir depo benzinle hiç durmadan 2-3 saatte gidersin o mesafeyi..vaktim bolsa tek gidiyorsam ufak cc ile aheste aheste giderim ama bir günde 600 km yapınca gün sonunda başka bir şeye vakit kalmıyor anca vurup kafayı yatıyorsun yada 120 km/s üstü gitmen lazım o zamanda ufak cc çok bağırıyor hem senin hem motorun canı çıkıyor..

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok farklı bakış açıları olarak değerlendirilebilir.

5 yıllık tecrübe sonunda şunu diyebilirim, ortalama bir motosiklet sürücüsü seviyesinin altında bir sürüş sergiliyorum. yani şöyle; makas atmıyorum, aralara dalmıyorum, deliklerden geçmiyorum ve gereksiz hız yapmıyorum. bu nedenle cogu kımse tecrübesiz olarak değerlendirebilir beni. ama makas atmama hatta atamamak tecrübesizlik değil defansif bir sürüş şeklidir.

Ancak ortalama bir motosiklet sürücüsünün çok daha üstünde güvenli sürüş yapıyorum. Daha dikkatliyim, kaza riskim daha az, daha keyifle sürüyorum cünkü motoru bir araç olarak görüp istisnai durumlar hariç kurallara uyuyorum. virajlarda hızı kökleyip iyice yatmaya calısmıyor uygun hızda ve pozisyonda giriyorum.

Bence ortalama bir motosiklet sürücüsünden daha ileriyim; ancak camianın bakış açısına göre gerideyim

Ek not: tanıdıgım birçok yüksek cc'ler kendi sürüş sebepleri ile 300 km'de yorulmuş geberirken ben 200 cc ile aynı gün 600 km yapıp henüz yorulmamış oluyorum. cünkü trafikte şekil şukul yapıp kasmıyorum kendımı.
    defansif olarak bir kapışalım hocam seninle.
    arkadaşlarla üç motor kadıköye gidiyoruz, nmax155 forza250 ve ben duke250,
    her iki arkadaşta yıllardır motor kullanıyorlar ve deli kullanıyorlar, ben nmax e yetişemiyorum,
    yolda iki defa mola verdiler beni beklemek için. e5 deki daracık emniyet şeridine girmiyorum, sürekli tapagaz makas atamıyorum ama onlar tam tersi. şimdi ben mi iyi sürüyorum onlar mı

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Daha iyi miyim bilmiyorum ama kesinlikle daha insan evladı gibi sürdüğümü düşünüyorum. Define ''better''

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defansif olarak bir kapışalım hocam seninle.
    arkadaşlarla üç motor kadıköye gidiyoruz, nmax155 forza250 ve ben duke250,
    her iki arkadaşta yıllardır motor kullanıyorlar ve deli kullanıyorlar, ben nmax e yetişemiyorum,
    yolda iki defa mola verdiler beni beklemek için. e5 deki daracık emniyet şeridine girmiyorum, sürekli tapagaz makas atamıyorum ama onlar tam tersi. şimdi ben mi iyi sürüyorum onlar mı
    iyi kısmı göreceli hocawm, hız her zaman iyi demek değildir
    maximusti, bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet

Yalnız işte iyinin ne demek olduğunu netleştirmek lazım. İyi sürmekten benim anladığım şey sürüş bilgisi ve bilgileri uygulama beceresi (hö?) olarak özetlenebilir. İyi bir trafik paydaşı olmak, defansif sürmek vs tamamen başka şeyler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Nicolò Bulega getir götürümü yapar (!). Kendi z kuşağımdaki profesyoneller hariç evet, onlardan daha iyi ve daha bilinçli olduğumu düşünüyorum. Ekipmanlarım tam, trafikte ve seyir halinde pek risk almam ama asfaltını bildiğim ve yolunu iyi bildiğim yerde deliler gibi viraj yaparım ama tek şartla oda karşı şeride taşmamak şartıyla .
    espresso bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    istanbul esenyurt da motosiklet süren ve kaza yapmayan kişi bence en iyi sürücüdür

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ikisinide kullanıyorum , yüksek cc ile 300 km de pert olan adam yakın zamanda basur ameliyatı olmuştur herhalde bir depo benzinle hiç durmadan 2-3 saatte gidersin o mesafeyi..vaktim bolsa tek gidiyorsam ufak cc ile aheste aheste giderim ama bir günde 600 km yapınca gün sonunda başka bir şeye vakit kalmıyor anca vurup kafayı yatıyorsun yada 120 km/s üstü gitmen lazım o zamanda ufak cc çok bağırıyor hem senin hem motorun canı çıkıyor..
    3 gece 4 günde 1800 km artçılı bir yurt dışı turu yapmış birisi olarak yorgunluk yok diyebilirim. Hafif bir oturma yeri ağrısı ile son buldu. Pertlik yada aman bittimlik bir durum yok. Motor 800 cc 2008 model

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1 Günde 1374 km yaptım, 3 gün kıç ve omuz ağrısından motor süremedim.
    espresso, Osm@n ve Metehan48 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul esenyurt da motosiklet süren ve kaza yapmayan kişi bence en iyi sürücüdür
    Esenyurtdan motorla ya da arabayla geçerken kazadan çok birileri önümü keser de soyar mı diye korkuyordum.
    Osm@n bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Günde 1374 km yaptım, 3 gün kıç ve omuz ağrısından motor süremedim.
    Yapay zekalı koltuk/sele yapmayı beceremediler bir türlü. Varsa yoksa cicili bicili ekran, anlık tüketim, yıllık tüketim zart zurt.
    Üç-beş sensör koyup dötün yük binen yerlerini havayla/sıvıyla değiştirmek çok mu zor?
    Bu yaştan sonra mucit yapacaklar beni. De göz görmüyor, göbek bükülmüyor sıkıntı orada.
    espresso bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapay zekalı koltuk/sele yapmayı beceremediler bir türlü. Varsa yoksa cicili bicili ekran, anlık tüketim, yıllık tüketim zart zurt.
    Üç-beş sensör koyup dötün yük binen yerlerini havayla/sıvıyla değiştirmek çok mu zor?
    Bu yaştan sonra mucit yapacaklar beni. De göz görmüyor, göbek bükülmüyor sıkıntı orada.
    Osman Ağa ilk aldığım konfor sele bile birkaç on bin km sonra pes etti, kütük gibi oldu. Şu an yeni konfor sele kullanıyorum. Orijinal sele bildiğin sunta haline gelmiş 16 senede. O orijinal seleyle beni maçlara almazlar, kavgaya girsem ateşli silah sayılır.
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)