Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletleri Doğru Sollama Şekli

Motovento
    REKLAM ALANI
    alfawings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    SOLLANAN ARAÇ SOLLANMA ESNASINDA HIZINI ARTTIRMAMALIDIR. BU HAREKET BİRÇOK GELİŞMİŞ ÜLKEDE KANUN DIŞIDIR. HIZINI SABİT TUTMALI HATTA GEREKİYORSA SOLLAYAN ARAÇ KENDİSİNİ GEÇİP GÜVENLE HATTINA GERİ DÖNEBİLSİN DİYE GEREĞİNCE AZALTMALIDIR.

Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.
    alfamotosiklet.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    araba net olsada onlara gostersek

Önemli bir bilgi fakat Türkiye'de araçlar (büyük çoğunlukla) motosikletleri bu şekilde sollamıyorlar.
    Genelde bulunduğumuz şeride dalarak geçiş yapıyorlar.

Bence bu sorunun çözümü araba sürücülerinin motosiklet kullanmasından geçiyor.

Ben otomobil kullanırken mümkün olduğunca motosikletin şeridine dikkat ediyorum fakat keşke herkes böyle olsa.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Hocam baktım gördüm otomobilin sahibi beni kâle almıyor asılırım gaza eksozun dumanı camından içeri girer öksürür durur 4 tekerin içinde herkes yolda karşısındakinin durumunu ve hakkını düşünmeli motorda otomobilde bir vasıtadır.

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam baktım gördüm otomobilin sahibi beni kâle almıyor asılırım gaza eksozun dumanı camından içeri girer öksürür durur 4 tekerin içinde herkes yolda karşısındakinin durumunu ve hakkını düşünmeli motorda otomobilde bir vasıtadır.
    ''beycivan '' yok böyle bir uygulama kardeş, ''alfawings-alpaslan '' hocamız görmesin yazını!..

Senin egzos çevreye bu kadar rahatsızlık veriyorsa ; dolaştığın yerlerde sivrisinek ilaçlaması yapmaya gerek kalmayacak!..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Bir kere bile bu şekilde sollanan varsa parmak kaldırsın

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Alıntı snrsimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba net olsada onlara gostersek
    Evet yaa aynen sana katılıyorum ,aslında sürücü kursları bu durumu ele almalı ve kursiyerkere motosikletinde bir araç olduğunu kafalarına vura vura öğretmeliler bence
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı tekintekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yaa aynen sana katılıyorum ,aslında sürücü kursları bu durumu ele almalı ve kursiyerkere motosikletinde bir araç olduğunu kafalarına vura vura öğretmeliler bence
    Sürücü kurslarında en başta sürücü adaylarının derse katılamalarının sağlanması lazım güzel kardeşim bu konuların anlatılması için...Kaçımız ehliyet alırken kurstaki derslerin tamamına katıldık ki... Parayı ver, sınava gir, ehliyeti al... Bu kadar basit... Keşke caydırıcı bi sistem olsa, devam zorunluluğu olsa ve bu laf olsun diye değil, cidden kontrol edilse, sonra sen, neyi nasıl anlatmak istiyorsan anlat, bi şekilde ucundan kenarından akıllarında kalır...Ama derse bile girmeyip ehliyet alınan bi ülkede ne yaparsan yap, bu kazaların, bu hataların ve bu tacizlerin önüne geçemezsin...Benim düşüncem bu yönde bilmiyorum haksız mıyım?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Maalesef bizde böyle

HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    böyle sollayan varsa alnından öpmek lazım .beni öyle bir solluyorlar ki farların sıcaklığını sırtımda hissediyorum arabanın aynasından kendi suratımı görücek gibi oluyorum

tekintekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki BANDİT 650 S (Haydut)
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kurslarında en başta sürücü adaylarının derse katılamalarının sağlanması lazım güzel kardeşim bu konuların anlatılması için...Kaçımız ehliyet alırken kurstaki derslerin tamamına katıldık ki... Parayı ver, sınava gir, ehliyeti al... Bu kadar basit... Keşke caydırıcı bi sistem olsa, devam zorunluluğu olsa ve bu laf olsun diye değil, cidden kontrol edilse, sonra sen, neyi nasıl anlatmak istiyorsan anlat, bi şekilde ucundan kenarından akıllarında kalır...Ama derse bile girmeyip ehliyet alınan bi ülkede ne yaparsan yap, bu kazaların, bu hataların ve bu tacizlerin önüne geçemezsin...Benim düşüncem bu yönde bilmiyorum haksız mıyım?
    Çok haklısın abi,madalyonun diğer tarafını anlatmışsın ,maalsef çok haklısın .Devam mecburiyeti olmalı ...
    doğuştan çaresi olmayan bir hastalığım var,her gördüğümü adam sanıyorum...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    daha dün gece adam önümden sağa sokağa daldı korna çaldığımda da sinyal verdik ya gibi bişiler zırvaladı. durdum baktım kuzu oldu
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosiklet dediğiniz şey sollanır mı ki? Genelde arkasına yapışılır, uzunlar yakılır kendisini her hangi bir yere atması sağlanır ve geçilir.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Aslında ben ciddi anlamda yazmamıştım ama tabi sözüm nereye varacağı belli olmuyor ancak bu otomobil sahipleri bazen beni yolda delirtiyor hani o an insan altında 600 lük bir makine olsun istiyor. Sollama ve sollanma anındaki durum trafikteki en tehlikeli durumlardan birisi. Ama malesef sürücülerimiz,sürücülere kurs veren kurs yerleri polisimiz bu konuda çok eğitimsiz. Ben yinede kendimizi bu gibi durumlarda koruma amaçlı nasıl tehlikeden kurturuluruzun çaresini bulmayı öneririm. Her zaman sollasın diye kendimizi kenara atmak iş değil. Bazen asık ve öfkeli bir suratla aracın içindeki şoföre bakmak zorunda kalıyorum. Malesef motorcuyu insandan motoru vasitadan saymıyorlar. Eğitim eğitim eğitim....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    temde amlamsızca birden aynamda biten ve makaslara giren 4 tekerli magandaların allah bin türlü belasını versin

maçlar ve düğünlerdeki serseri kurşunlardan farkı yok
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kismetsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet dediğiniz şey sollanır mı ki? Genelde arkasına yapışılır, uzunlar yakılır kendisini her hangi bir yere atması sağlanır ve geçilir.
    aynen öyle ne yazıkki...
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    kısmetsiz, olayı özetlemişsin arkadaş.
    kontrolsüz ve kontrollü kavşaklarda yol hakkı motosikletteyken adam yoluma giriyor, kavşağa dalıyor, "U" dönüşü yapıyor. Klaksonmuş ne çare adam daldı kavşağa, motosiklete yeşil mi yanıyor "ne önemi var canım" büyük balık küçük balığı yutar. Adam kırdı önüme, ben %100 haklı da olsam çarpışmamak için ne yapacağını düşünürsün.
    Taksi sollamaları değilde, büyük araçların ve bilakis kışın yağmurlu havada dibimden aniden, tekerlekler arasında çamur, yağmur birikintilerini vizörüme yapıştırarak sollama yediniz mi?
    ne sevda türküleri söylediğimi anlatamam o durumlarda!!!
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    ben öyle durumlarda 3 gulfu bide elham okuyorum sonra bismillah diyip bi sövüyorum artık adamın 7 sülalesinin kulakları çınlıyor :D:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler