Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Köpeklerle Baş Etme Teknikleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motorlar benim pederin ama bende kullanıyom :D suzuki gn-250 and jawa ceylan 250
    Alacaksın tabancayı tüfeği vuracaksın köpeği başı boş bırakan sahibini

Bu köylülerimiz ve küçükbaş hayvan sürüsü sahibi insanların köpek yetiştirme teknikleri çok farklıdır örnek => => => Al oğlum baken yi baken hahh baken al baken tut baken bu böledir ege çevresi böle en azından
    Dikkat edin motosiklet manyağıyım :D Dükkanı açayım motorları sıralayacam :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    onu bunu bilmem bana bir kaç defa köpek saldırdı ve bir defasında motoru devirdim çünkü yapıştı nerdeyse ama soğuk kanlı olmak gerekiyor bu da kişye kalmış bir seçenek .

Motosikleti
    motorlar benim pederin ama bende kullanıyom :D suzuki gn-250 and jawa ceylan 250
    Bence en iyisi basıp geçmek. Ha önüne mi çıktı ez geç yaa nolcak
    Dikkat edin motosiklet manyağıyım :D Dükkanı açayım motorları sıralayacam :D

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    ben kendi köpeğimden biliyorum (çoban köpeği), kaçmayanı kovalamaz ;)
    araba motor dedinmi havlar ama oturur yere öyle havlar kovalamakla uğraşmaz bile...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Kesinlikle risk almaz ve kendini motorun altına atmaz merak etmeyiniz.
    bi keresinde kesikköprüye giderken bir kanga sürüsü önümüze atlamıştı 8-9 köpek vardı.Kendini riske atmayı bırak resmen 2 şeritli yolu kapattılar.Ben artçı olarak en öndeki motordaydım ve biz bi manevrayla geçtik.Geriye baktığımda bi abimiz önünde duran köpeğe fena şekilde çarptı,motor takla açtı.Köpek yaşıyordu ama düzgün yürüyemiyordu.Köpek gördüğünüzde durabiliyorsanız kesinlikle durun...
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Bana köpek demeyin. 5 tane farklı cins köpek beslemiş olmama ragmen son 1 yıldır kopek gorunce yolumu deıstırıyorum. Geçen yıl temmuz ayında çamlıyaylada kaç tane oldugunu sayamadım sanırım 6-7 kopek vardı. Kovalamaya basladılar. Altımızdakı motor ybr 125 di. Artçıydım. Biz gaza bastıkca sankı kopekler de hızlanmaya basladılar durmak yerıne Arayı actıgımızda bıle pesımızden gelıyorlardı. ilk kovalamaya basladıklarında aramızda 30 cm bıle yoktu dıyebılırım. Aslan surusu gıbı atıldı it oğlu itler :D dursak bizi yiceklerdi. O yüzden cok korkar oldum kopeklerden ztn nerde kopek olsa bana havlar hıc sevmıyorum artık sokak kopeklerını=)

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

Çözümü kolay

Köpekler ile baş etmenin en kolay yolu durmanızdır. Deneyin ve görün. Bazı durumlar'da motor üstünden inmenizde icap edebilir. Sevginizi gösterin ve kafasını okşayın. O artık sizin dostunuz olur.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şehir çöplüklerine ve mezbahalara yaklaştığınızda yola her an köpek çıkabileceğini unutmayın.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada bir öpek var, zehirli et atcm ona
    112ciyiz

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Köpeklerle ilgili bir kazamı anlatmak isterim . Biraz tirajikomik gibi gözükse de çok ciddi sonuçlanabilirdi....

Bazen öyle kazalar olurki aradan belli bir zaman geçince kahkahayla gülebiliyoruz.
    Yanılmıyorsam 95 yılı bahar aylarından biriydi. O zaman Mz motosikletim vardı.Göle balık avlamak için hazırlanmış keyifle yola çıkmıştım. Evden henüz 500 m. uzaklaşmışken biraz ileride irili ufaklı bir sürü köpek(tam mevsimi) toplantı!!! halindeydi. Neyse bulaşmayayım hız yapıp uzaklaşayım deyip bastım gaza.Ama köpeklerden biri tam sol önümden bana yetişti ve o hızla köpeğe çarptım. Olay burada başlıyor:(sanki çizgi film aksiyonu gibi).Çarpmanın şiddetiyle köpek yerden 3-4 metre havalandı. Tabi bende motosiklete veda edip olanca hızla havalandım .İnanılmaz gibi ama köpekle havada karşılaştık.
    Neyseki lisedeyken jimnastik takımında akrobatlık yaptığım için o kısa süreler içerisinde ve can havliyle havada parande atıp (nasıl yaptığımı hala düşünürüm),yarı popom yarı ayaklarım üzerine düştüm.Halamın oğlu da bahçeden olayları görmüş koşarak geldi.Külüstür MZ yol kenarındaki çalılıklara girmiş bir şeycikte olmamıştı.Şaşkınlıkla ve biraz da korkuyla birbirimize baktık ve başladık gülmeye.
    Yıllar geçti hatırladıkça hala gülerim. Köpeğin topallayarak ve havlayarak şakınlıkla kaçması da ayrı bir komediydi..

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpekler ile baş etmenin en kolay yolu durmanızdır. Deneyin ve görün. Bazı durumlar'da motor üstünden inmenizde icap edebilir. Sevginizi gösterin ve kafasını okşayın. O artık sizin dostunuz olur.
    durdugu ıcın ısırılan arkadasım var mahallede hemde dagda bayırdada degıl kopege gore farklılık gosterıyor. birazda şans lazım iyi ite denk gelmek lazım :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    küçükken bisikletleyken arka lastiğimi ısıran köpek bilirim eğer hayvanın gözü dönmüşse kesinlikle yavaşlamayın derim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    2003 fazer
    sonuç köpek sürüsünü görünce 1-ilgilenmeyecez 2-hafif yavaşlayacaz 3-yaklaşırken gazı açıp kaçacaz yazması kolayda uygulama gerçekten zor..

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afrikada yaşamıyoruz avlanmak için sürüler halinde dolaşan köpekleri türkiyede bulman çok zor ben sokak köpeklerini kast ettim
    hahah
    Hanımın köyüne gittim motorla Silivri - Büyük Sinekli .
    Akşam iş çıkışı 8-8.15 gibi ordaydım. Köyün ana caddesinden eve doğru dönüp biraz gidince arkamdan 3 ( ÜÇ ) köpek havlayarak ( ve köy köpeklerinin şehirdeki sokak köpeklerine benzemediğini bilirsiniz ) beni yusuf a doğru hızlı bir şekilde gönderdiler . Neyseki çabuk vazgeçtiler
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motorla gezilerin sıklaştığı bu günlerde son derece dikkatli olmakta yarar var.
    Alpaslan hocam, geçmiş olsun dileklerimle..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    05' CBR 125R
    birgün 2 tekerden vaz geçersem bu itler yüzünden olcak. motor sürmeyi bilmiyorum daha ama yazılanları okuyunca acayip tırsıyorum.okula bile biber gazıyla gidiyorum önüme çıkar diye

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150
    arkadaşlar benim motorum yoktu uzun zaman önce bisikletim vardı balıga gidiyorduk iki ,üç arkadaş aydında büyük menderes kenarına tabii balık çıkmayınca yer değiştiriyorduk bazen gece de kalıyorduk o ovanın göbeğinde köpeklerle geceleri ne koşturmaç oynuyorduk arkadaşlar köpeklerin en tehlikeli zamanları çiftleşme zamanlarıdır o zamanları uzak durun derim,bide kaçan kovalanır derler ya kaçtıkça kovalıyorlar ben öyle zamanlarda yavaşlıyordum peşimi bırakıtorlardı,benim tecrübem bu kadar arkadaşlar hepinize köpeksiz ve kazasız yolculuklar.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)