Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Temiz Honda CBF 250 Arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı purenake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki o zaman hangi motoru tasiye edersin ?
    Eğer "Başlangıç motorum olsun ama 150 cc de olmasın az bişey daha güçlü olsun" diye düşünüyorsan sana Hyosung ( veya st kanuni) gt 250 ( r değil) tavsiye ederim. Başka tercih şansın da yok zaten. Ülkemizde malesef 150 cc ile 600 cc arasındaki boşluğu dolduracak motor yok. Sana samimi tavsiyem YBR 125 veya CBf 150 ile başlayıp 10000 km civarı yol yapıp daha sonra yumuşak huylu bir 600 cc ye ( race değil aman ha) geçiş yapmandır. CBF 150 bir numaralı tercihin olsun. Pazar günü sabah cbf 150 si olan arkadaşım ve ben ( mt03) büyükçekmece - ankara ( kızılay) yapıp aynı yolu pt günü geri döndük. 1050 km. CBF tık demedi 90-105 arası hızını hep korudu, sürücüsü de benden daha fazla yorulmadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YBR de düşündüm ama bütçemin üzerinde, o yüzden o da elendi.

CBF 150 düşünmüyorum evet parçası bakımı daha ucuz belki ama, o motoru kullanıp motor büyüten herkes aynı şeyi söylüyor. Çok kısa sürede motor yetmemeye başlıyor. Evet şehir içinde kıvrak az yakıyor vs.. Fakat uzun yolda ba yokuşlarda özellikle artçılı kullanımlarda performans bakımında sınıfta kalıyor. Otobanda sorun olmaya bilir ama tork denen muhabbet de önemli. Alacağım motoru maalesef 3-4 ay sonra değiştirme lüksüm olmayacak. Yani başlangıç - ara - enduro yapma şansım yok.

Başlangıç ve ara motoru olarak CBF 250 düşünmüştü, temiz az kilometreli bir makine bulmak için uğraşıyorum zaten ki masraf çıkarmasın. Bir kaç tane motor baktım, mesela bi tane motor tertemiz saat gibi ama lastikleri fabika çıkışı, 2006 yani 3.5-4 sene olmuş bana güzel idare eder diye yutturmaya çalıştı. Yemedik tabii ki lastik ömrünün 3 sene olduğunu biliyorum ve lastiğin artık sertleşmiş kendini belli ediyordu. Nereden baksanız 350-400TL bi lastik takımı.

Neyse allah kourusun bi kaza yaptığımızda zaten 3-5 düşünmeyiz sanırım. Temiz 15-20bin makine beni 20-25bin götürse yeter sonra zaten model yükseltmek üzere yola çıkıyorum.

HYO 'yu inceledim güzel motor. 28 beygir daha kalıplı daha bi agresif görüntüsü var. Fakat şimdi tamamen CBF'e kanalize olduğum için temkinli yaklaşıyorum.

Kullanan tanıyan varsa onun hakkında da bilgi alabilirim, parçası servisi yakıtı kullanımı vs.. Fakat başlangıç motoru olarak nasıl olur bilemiyorum daha büyük kaslı olması kullanımı zorlaştırır diye düşünüyorum -yeni başlayan biri için tabii ki- Madem aklıma soktunuz bu motoru anlatın bakalım Sanırım artık Kanuni aldı distribütörlüğünü onun için de pek iyi bişeyler söylemiyorlar ama..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Konuçtum makineler ilaç firmasında kurye motoru olarak kullanılmış :(

Peki ne kadar sürede sattınız ? Ciddi düşünen Arayan soran çok oldu mu ?
    Ben Fazerla takasa gittim.
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 250 ocağına incir ağacı diktirir. Yedek parça fiyatlarını araştırdın mı ? Araştırmanı tavsiye ederim. Motor almak kolaydır, çünki kenarda hazır biriktirilmiş bi şekilde para ardır veya kredi çekilir sıkıntı çekmeden alınır. Ama önemli olan kullanım maliyetlerini kaldırabileceğin motoru doğru teşhis edip kendine uygun olanının alınmasıdır. Çünki kullnırken kenardaki hazır paradan değil, motorun masraflarını aylık gelirinden karşılayacaksındır. Sözü edilen motora sıfır motor yapılmasının maliyeti 2000-2500 tl civarlarındadır. Zincir ve dişli grubu ucuzlamış, 200 küsürlere kadar düşmüş ama, iş sadece zincir ve dişli ile bitmiyor. Yedek parça fiyatlarını iyi araştır. Cbf 250 forum başlığı altında orjinal parçası pahalı olduğundan çıkma parça arayan bir çok arkadaşımızın mesajı var. O madur arkdaşlarımızın biriside sen olma. Cbf 150 yi al keyfini sür. Cbf 250 nin iki dış lastiğini değiştirmek için harcadığın parayla cbf 150 ye sıfır motor yaptırabiliyorsun. Karar senin. lastiklerin bittiği zaman bile 400-450 tl verirsin ön arkasına haberin ola Çok gezersende şöyle senede 15-20 bin gezerim ben dersen, senede sadece 400-450 tl lastik masrafın olur, diğer değişeceklerin haricinde tabiki.

Evet parçası çok pahalı neredeyse bir motosiklet parası harcamışımdır 3 sene içersinde .
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Bir taraftan taş gibi sen onu üzmezsen o da seni üzmez deniliyor ve herkes hem fikir. Bir taraftan da parçası için çok para harcadım deniliyor kafam karıştı.

Durup dururken parça mı bozuyor bu motor

Motosikleti
    Bir taraftan taş gibi sen onu üzmezsen o da seni üzmez deniliyor ve herkes hem fikir. Bir taraftan da parçası için çok para harcadım deniliyor kafam karıştı.

Durup dururken parça mı bozuyor bu motor
    Şöyle arıza yaparak kesinlikle beni yolda bırakmadı iki defa ön arka lastik değiştirdim Zincir takımı aldım debriyaj balatasını değiştirdim Ve birde kaza neticesinde ön far ve çamurluk değişti .
    Lastikler: 700 tl
    Zincir ve dişli takımı:350 tl
    Debriyaj balatası: 200 tl
    Far 400 tl
    Ön çamurluk: 220 tl
    Ufak tefek masraflar hariç.
    Ben burda parça fiyatının Pahalılığına dikkat çekmek istedim. Kaza hariç 3 senede yaptığım masraflar bunlar .Ve bunlarda arıza yaptığından değil Normal değişmesi gereken parçalar.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Aradığım cevap buydu işte fakat şu da önemli butün bunları kaç km içersinde yaptın ? Eğer sık sık dişli balata değiştirilmesi gerekiyorsa evet pahalı. Ama periyodik olarak bunlar her motorda aynı süredeyse o zaman yapacak birşey yok zaten.

Lastikler her halükarda değişecek kaçarı yok bitti mi bitti.3 yıl ömür veriyorlar lastiğe raf ömrü dahil. Sonra lastik sertleştiğinden tavsiye edilmiyor. Lastiğin üzerinde "4808" gibi bir yazı vardır. Bu 2008'in 48. haftası anlamına geliyor. Evet CBF150 lastik takımı ucuzdur CBF600^'den de pahalı değildir sanırım.

Bir yerde parçaların eskisi kadar pahalı olamdığını okumuştum ama ne kadar doğru bilemyorum. Ama zincir dişli ve zincir setini CİHAN abi 250TL'ye almış geçenlerde.

Benim aklımda soru işareti bırakan nokta, parça fiyatları abartı olarak daha yüksek modellerden de mi pahalı yoksa CBF250'nin fiyat-performansına göre CBF 150 YBR125'e göre mi pahalı ?

Motosikleti
    Aradığım cevap buydu işte fakat şu da önemli butün bunları kaç km içersinde yaptın ? Eğer sık sık dişli balata değiştirilmesi gerekiyorsa evet pahalı. Ama periyodik olarak bunlar her motorda aynı süredeyse o zaman yapacak birşey yok zaten.

Lastikler her halükarda değişecek kaçarı yok bitti mi bitti.3 yıl ömür veriyorlar lastiğe raf ömrü dahil. Sonra lastik sertleştiğinden tavsiye edilmiyor. Lastiğin üzerinde "4808" gibi bir yazı vardır. Bu 2008'in 48. haftası anlamına geliyor. Evet CBF150 lastik takımı ucuzdur CBF600^'den de pahalı değildir sanırım.

Bir yerde parçaların eskisi kadar pahalı olamdığını okumuştum ama ne kadar doğru bilemyorum. Ama zincir dişli ve zincir setini CİHAN abi 250TL'ye almış geçenlerde.

Benim aklımda soru işareti bırakan nokta, parça fiyatları abartı olarak daha yüksek modellerden de mi pahalı yoksa CBF250'nin fiyat-performansına göre CBF 150 YBR125'e göre mi pahalı ?
    Ben bunları 30.000 km de yaptımLastikler 12.000km,13.000km de değişiyor.Bence yanlış bir duyum nedeni artık cbf 250 lerin üretimi durdu artık yedek parça sıkıntısı olacak eskisi kadar fazla parça getirmeyecekler.

Çok sağol dostum verdiğin bilgiler çok aydınlatıcı oldu. ;)

Motosikleti
    Çok sağol dostum verdiğin bilgiler çok aydınlatıcı oldu. ;)
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Evet arkadaşlar hala arıyorum CBF250 gören bilen duyan varsa temiz ve sorunsuz haber versin lütfen...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hala neden ısrarla cbf 250 =?

YBR 250 çok pahalı bütçemin üzerinde maalesef :(

CBF 150 veya YBR 125 hiç düşünmüyorum bile.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    2004 model twsteer kırmızı renk elimizde mevcuttur..
    ilgilenirsen özelden mesaj atabilirsin.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 model twsteer kırmızı renk elimizde mevcuttur..
    ilgilenirsen özelden mesaj atabilirsin.
    Teşekkürler 2006 ve sonrası bakıyorum.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    http://www.sahibinden.com/ne-bil_mot...XQQdisplayitem

Hocam araştırırken buldum istersen bi bak şu ilana , bütçeni aşar mı bilmiyorum tabi...

Sağolasın, hem bütçemi aşıyor hem de o motoru almak getirmek apayrı bir dert. İlk motorum olacak, kime emanet edicem ben zaten getiremem. Otobüs tren vs ile getirmek de ayrı bir dert dediğim gibi.

Valla millet tok satıcı ama en zoru da temiz sorunsuz motor bulma 2006 kırmızı 14000 küsürde sadece koruma demiri var. 5000'den aşağı inmem diyor Üstelik lastik istiyor motor.

Sırf km'si az diye düşüp kalktığı -motorda acemilikten dolayı düşmeler yan yatmalar var- motora adam 5600 istiyor üstelik yine 2006 model. Bir de ilk motoru olduğunu düşünürsen rodajı kimbilir nasıl :s

Neyse az kaldı bulucam bi tane temiz hayırlısıyla umudum var hala..

Motosikleti
    Ybr125
    Haklısın , deneyim yoksa getirmek zor; gönül isterdi ki beraber alıp getirsek ; bende bi ara Cbf250 lere bakıyordum ve orta maaşlı bi Cbf250 sahibi ile konuştum ; motoru dediğine göre çok düşük km'de ve yüksek modelli olduğu halde 4000 civarı bi fiyata satmıştı; dedim niçin bu kadar ucuza bıraktın ; yakıtı dedi tabi hiç kullanmadım bilmiyorum ama benim Ybr'yi sordu satar mısın diye bunlar az yakıyor demişti neyse parasal durumun motoru aldıktan sonra bozulmayacaksa yakıtı dert etmiyorum diyorsan cbf tabiki ama yakıtıda işin içine katarsan bi gözünde Ybr250 lerde olsun derim; kolay gelsin..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sıfır cbf 150 almanı öneriririm...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın , deneyim yoksa getirmek zor; gönül isterdi ki beraber alıp getirsek ; bende bi ara Cbf250 lere bakıyordum ve orta maaşlı bi Cbf250 sahibi ile konuştum ; motoru dediğine göre çok düşük km'de ve yüksek modelli olduğu halde 4000 civarı bi fiyata satmıştı; dedim niçin bu kadar ucuza bıraktın ; yakıtı dedi tabi hiç kullanmadım bilmiyorum ama benim Ybr'yi sordu satar mısın diye bunlar az yakıyor demişti neyse parasal durumun motoru aldıktan sonra bozulmayacaksa yakıtı dert etmiyorum diyorsan cbf tabiki ama yakıtıda işin içine katarsan bi gözünde Ybr250 lerde olsun derim; kolay gelsin..
    Ne kadar yakıyor ki ? benim okuduğum kadarı ile öyle çok yakan bir motor değil. CBF 150'den fazla yakar tabii ki ama o kadar da olacak.

Motosikleti
    Ybr125
    Ne kadar yakıyor ki ? benim okuduğum kadarı ile öyle çok yakan bir motor değil. CBF 150'den fazla yakar tabii ki ama o kadar da olacak.
    Bende öyle biliyorum, bana dediği itibariyle şehiriçi 4 litre civarından bahsediyordu; belkide onun motosikletinde problem vardı bilemiyorum ama beni fikrimden vazgeçirmişti, buna yedek parça fiyatlarınıda katarak düşündüm; inşallah bulursun gönlündeki motosikleti

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler