Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI
    block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    Merhaba arkadaşlar ..
    nerdeyse bütün sayfaları ve konuları okudum ama yinede sormak istedim aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp sormak gibi ama kusura bakmayın ..

bütçem şöyle
    1000 ytl kredi kartı ,,
    1500 ytl gibi nakit para ..
    toplam 2500 ytl ..

genel görüş şu
    ybr 125 veya cbf 150
    ikinci el bulabilirim belki ...
    yada kredi çekip sıfırda alınabilir ..

cbr125 ikinci eli 3000 ytl zor olsa gerek nakitim yok ama en çok bunu beğendim..

ya da tabi ki çinliler ..
    kanuni
    race200 sıfırı 3200 gibi sanırm ikinci el 2000 lirayada var ..
    windy 125 sıfırı 2200 gibi ikinci el 1500 lira bu çok kafama yattı ama 1500 ytl ikinci ele çok geldi .. 1000 ytl olsa alırdım ..
    tiger 250 ikinci eli 2500 ytl çok hoş motor ..

bide şu ramzeyin f5 i var sıfır fiyatını bulamadım ,, ama ikinci el 1800 gibi ..
    bu f5 lerden hangi cinliyi önerirsiniz .. ? kuba nın varmış galiba bide diğerleri hangileri acaba şundan soruyorum eger f5 alırsam cinli en ucuzunu alacağımda o yuzden sordum ..

ama hala karar veremedim ..
    söyle ki 2000-2500 ybr ya da cbf alacam ama ,,
    motoru öğrenmek için en azından şöyle 1000-1200 ytl lik motor mu alsam diyorum onun civatalarını falan sökerim ..

ya aslında çin japon fark etmiyor hepsi birbirinden güzel motorların ...
    karşıdan bakmak çok zor ..
    sizler ne dersiniz ..
    bilmem anlatabildim mi sorunumu ,,, ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybr125 diyorum kapatıyorum..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Al sen YBR veya CBF,ağrımayan başını ağlatma

Ne demiş atalarımız ''Paran çoksa kefil,işin yoksa şahit ol''

Şimdi onun sonu şöyle ''işin ve paran yoksa Çinli al''

Bilmem anlatabildimmi
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Bu işlere metehan abi bakıyor.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Öncelikle ehliyetini al bence ordan alıcagın sürüş eğitimiyle biraz tecrübe edinirsin o sürede
    biriktirdiğin paranın durumuna göre başlangıç motorunu seçersin vitesli tercihin olsun temiz
    ybr 125 veya cbf 150 buluncada için rahat bir şekilde keyifle motorunu kullanırsın tabii korumalarını eksik etme
    çin malları ucuz fakat japonlar kadar huzur vermeyecektir tercih sana kalmış yani ne kadar para o kadar köfte hesabı şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Merhaba arkadaşım;

Öncelikle senin benzerin bir durumdaydım ilk motosiklet alacağım zaman. İzninle sana bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Lütfen şunu sakın atlama.. Önemli olan şey, motosikletten de önemli inan bana, kullanacağın ekipmandır. Yani koruma giysilerin.. Eğer yok bunlar çok önemli değil ben 100 200 ytl ye o işi hallederim, zaten motosikleti kullanacağım süre bir sene diyorsan. o bir sene içinde kaza yapmamanı dilemekten başka yapacağım bir şey yok.

Ama motosikleti düşündüğün kadar alacağın kıyafetleri de düşünmen lazım..
    Yazlık veya mevsimlik iyi bir mont. (iyi mont desenleri güzel olan yada iki üç plastik koruması olan mont değildir) İyi montu nasıl mı anlarsın? hangisini giydiğinde kendini gerçekten şövalye gibi hissediyorsan odur..

İyi bir kask. 25 ytl lik yumurta kabuğu gibi olanlardan değil. kafatasının içindekilerinin dışarı çıkmasını engelleyecek sağlamlıkta minimum orta sınıf bir kask. Gerekirse desensiz ama kaliteli birşey al.

Dirsek-dizlik, eldiven, bellik yada sırtlık. Dizini yere bir kere vurdun mu bitti, bi arıza kalıyor iyi kötü (ehliyeti alırken yaptığım küçük kazanın sol dizimdeki etkisi hala sürüyor). Dizliğini seçerken uzununu seç (rahat kullanmana mani olmayacak uzunlukta). İyi montun varsa dirseklik önemli değil daha doğrusu aciliyeti kalmıyor. Bellik yada sırtlık (sadece monta güvenme) ile omuriliğini de koru. asfalt en iyi zımparadan hatta eğeden bile daha etkilidir ve ellerin önemlidir. o yüzden eldiveni al.

Gelelim bota; sen de farkedeceksin ilerde en çok işine yarayacak ekipmanlar dizlik eldiven ve bot üçlüsü.. çünki en ufak düşmede bile yere temas eden ilk noktalarını koruyanlar aslında bunlar..

Şimdi kabaca hesaplayalım birlikte orta maliyetli ama senin sakat kalmanı koruyacak kadar da kaliteli ekipmanları:
    Kask 160-250
    Mont 200-250
    Sırtlık 50-100
    Eldiven 50-100
    Bot 200-250
    Dizlik 50-80

toparlarsak senin 750-1000 ytl gibi minimal bir masrafın var..
    Motosikleti her zaman alabilirsin ama sağlığını ne yazık ki asla geri alamazsın. Yani bunlar şart.

Bunları alırken lütfen asıl düsturun şu olsun, güzel olanı değil daha kaliteli ve iyi olanı almalıyım. İnan asfalt üzerinde güzelliğin hiç bir hükmü yok

Motosikleti alırken de 150-200 civarı (düşük cc yada model birşey alacağını öngörüyorum) masrafın olacak kendi işini kendin halledersen.. ruhsat sigorta vb işlemler için.. bu masraf sonradan karşına kötü bir sürpriz olarak çıkmasın.

YAVAŞ YAVAŞ ALIRIM DEME. motosiklet sahibi olmadan önce koruyucu ekipmanlara sahip ol. Eğer yukarda bahsettiğim gibi motosikleti kullanacağım bir sene, sonra hayatta bir daha üzerine oturmam benimki kısmi bir keyiften ibaret diyorsan bu iyi niyetli arkadaş tavsiyelerimi unutabilirsin (bence yine de unutmama gerekiyor ama)..

Artık elindeki parayı biliyorsun. Ne alman gerektiğini tekrar düşünebilirsin. Yada bir iki ay daha para biriktirmeyi de düşünebilirsin. Bunca zaman beklemişsin biraz daha bekleyebilirsin. Ben orta ikiden beri istiyordum ve 28 ime kadar bekledim. Herkes bekleyebilir. Hepimizin ailesi onaylamayabiliyor yada hepimiz ailemizin maddi imkanları ile bişilere sahip olamayabiliyoruz, yada istediğimiz kazancı hemen yakalayamayabiliyoruz.. Yani beklemek mümkündür

Bunlardan sonra kişisel tavsiyem Ybr gibi (ama temiz bir ikinci el bulmanı temenni ederim) bir alet işini görecektir. Beklentilerine cevap verir ve çok yetenek istemez. Kolaylıkla tecrübe kazanabilirsin. Ben benzeri bir parayla ortada kalınca çocukluk hayallerimden biri olan temiz bir mz ile buluşturdum yolumu. Şimdiki aklım olsa alırmıydım? belki evet belki hayır.. evet çünki bu o paraya alınabilecek en iyi, güçlü, hızlı, sağlam motosikleti aldım. hayır çünki fazlaca güçlü fazlaca ağır fazlaca dikkat ve yetenek gerektiriyor. bir acemi için zor bir motosikletti.

Ybr yi temiz bulursan seni üzmez, yedek parçası bol ve nazaran ucuz.. motosikletler kız arkadaş gibidir çirkini olmaz. ama eli yüzü de düzgün bir motosiklet diyebiliriz rahatlıkla onun için.. Çok yakmaz da.. Ama kız arkadaş gibi dedik.. sevmen lazım. sen bineceksin başkası değil. o yüzden pek dışarıya kulak asma (körü körüne a gördüm ben bunu beğendim diye kız arkadaş seçmediğini umuyorum )

Umarım emir cümlelerim seni kızdırmamıştır. Sadece asıl dikkat etmen gereken noktaları vurgulamak için onları kullandım. Şimdiden severek almanı, kazasız belasız severek kullanmanı diliyorum.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emrah'ı (@ExTReMa)' ı dinle diyorum cepten arıyorum ..kapatıyorum..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    YBR 125 derim ben. Hem başlangıç hemde devamını rahatlıkla geçireceğin bir motor. Her yola gider.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Regal Raptor E-9
    Bence yeni öreneceksen YBR al faakt , 2.el al örenmek icin sıfır motora yazık etme derim tabi biliyorsan sürmeyi gene sıfır YBR derim
    [COLOR="Red"][B][I]Pitbull isin't be played the GAME. . . [/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    2.el temiz Ybr125'lere bakabilirsin...

Tabii hızı sevmiyosan(Ybr=100km/h)

Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    saolun arkadaşlar anlaşılan o ki ybr arıyacağız .. güzel bi ikinci el ya da cbf ...
    birde şimdi internetten 2000 liraya her türlü ybr cbf bulabilirim ama ne kadar güvenebilirim ki .. ?

bide bu cup tarzı motorlar var onlara ne derseniz işte yarı otomatik ya vites o yüzdem sordum ..
    işte hondanın innova - cg125
    suziki best 110
    yamaha novva ydı galiba ..

bu arada asfalt meleği uyarılarını dikkate alacağım ..
    her şey için gerçekten çok teşekkur ederim ..

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    2000ytl ye ybr bulabilirsin yalnııııız!
    noter masrafı 198 ytl
    ruhsat çıkarma 135 ytl
    gibi masrafın da olacak haberin olsun.
    not=herşey gönlünce olsun.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı -BSI- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlere metehan abi bakıyor.
    Alıntı block adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolun arkadaşlar anlaşılan o ki ybr arıyacağız .. güzel bi ikinci el ya da cbf ...
    birde şimdi internetten 2000 liraya her türlü ybr cbf bulabilirim ama ne kadar güvenebilirim ki .. ?

bide bu cup tarzı motorlar var onlara ne derseniz işte yarı otomatik ya vites o yüzdem sordum ..
    işte hondanın innova - cg125
    suziki best 110
    yamaha novva ydı galiba ..

bu arada asfalt meleği uyarılarını dikkate alacağım ..
    her şey için gerçekten çok teşekkur ederim ..
    gel bakalım mete han amcanın şefkatli kollarına...

Küçük CC de uzmanım...Doçent say beni...ömrüm küçük makinaya binmekle geçti...bi aşamadık kendimizi yani...

referanslarım...mobilet star 103..yamaha dt 125..ybr 125..innova 125..pıaggıo lıberty 200...şu an ise cbf 150..

yarıotomatik demişsin...bilmiyorum görüntüye ne kadar önem veriyorsun ama 2500 gaymeye sıfır yarıotomatik var...KYMCO actıv 125...bir dostum bu motorda şu an 30.000 km de...satmayıd düşünmüyor...büyük cc aldı...evladiyelik kullanıyor...

tarzınmı bilmem ama o paraya ve kredi kartına ne dersin şuna...mır mır edersen başka bişiler önericem...

http://www.sahibinden.com/petsa_moto...XQQdisplayitem

bu makinalar taş değil kaya gibi...

dip not...birde benim bir takıntım var...küçük CC de hep 0 öneririrm...2.el temizde fazladır ama bütçe ortada...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel bakalım mete han amcanın şefkatli kollarına...

Küçük CC de uzmanım...Doçent say beni...ömrüm küçük makinaya binmekle geçti...bi aşamadık kendimizi yani...

referanslarım...mobilet star 103..yamaha dt 125..ybr 125..innova 125..pıaggıo lıberty 200...şu an ise cbf 150..

yarıotomatik demişsin...bilmiyorum görüntüye ne kadar önem veriyorsun ama 2500 gaymeye sıfır yarıotomatik var...KYMCO actıv 125...bir dostum bu motorda şu an 30.000 km de...satmayıd düşünmüyor...büyük cc aldı...evladiyelik kullanıyor...

tarzınmı bilmem ama o paraya ve kredi kartına ne dersin şuna...mır mır edersen başka bişiler önericem...

http://www.sahibinden.com/petsa_moto...XQQdisplayitem

bu makinalar taş değil kaya gibi...

dip not...birde benim bir takıntım var...küçük CC de hep 0 öneririrm...2.el temizde fazladır ama bütçe ortada...

çok saol abi ama kymc çin malı değil mi ki sen o kadar çin mallarına karşı çıkan adamsın ... aklıma o takıldı .. sadece .. gerçi taş gibi kaya gibi demişsin ama merak ettim işte ..
    aslında ben diğer söyleyeceğin başka şeyleride merak ettim aslında ..

aslında ben hep ikinci el düşündüm 2500 lira gibi bir para veririsem ybr ya da cbf alırım .. diye

bu diğer motorları hep 1000-1200 lira gibi düşündüm çin malı alırsam eğer ..
    yoksa ben çok az mı bütçe düşünmüşüm motor modelleri için ..
    piyasa ucuz diyorlar yaa ..
    yoksa ben iyice öldürmüşmüyüm piyasa fiyatlarını ..

ki zaten kursa yeni yazıldım ehliyetimi alana kadar araştıracağım ..
    ben senin önerilerini bekliyorum yine ..
    [url

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Kymco' da çin malı ama, diğer çinlilere benzemiyor, 100.000 km garantisi veriyorlar...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    ybr 125 evet sorunsuz motor ama kımılerı kurye motoru dıye almıyorlar mesela bı arkım a önerdım ama kurye motoru dedı ehuehu.dostum çin alıcaksan racer 200 yerıne zealsun gs 200 e bakmanı şiddetle tavsıye ederım.ama bıraz daha görunum ıstıyorsan cbf150 derım gusel motor

Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco' da çin malı ama, diğer çinlilere benzemiyor, 100.000 km garantisi veriyorlar...
    dikkat yanlış bilgi vermıyelım kymco çin malı değildir kore malıdır

Jotif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ?
    Kymco gerçekten tatmin edici bir alet
    Yolların Hastasıyım 2 Tekerin Ustasıyım...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı block adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok saol abi ama kymc çin malı değil mi ki sen o kadar çin mallarına karşı çıkan adamsın ... aklıma o takıldı .. sadece .. gerçi taş gibi kaya gibi demişsin ama merak ettim işte ..
    aslında ben diğer söyleyeceğin başka şeyleride merak ettim aslında ..

aslında ben hep ikinci el düşündüm 2500 lira gibi bir para veririsem ybr ya da cbf alırım .. diye

bu diğer motorları hep 1000-1200 lira gibi düşündüm çin malı alırsam eğer ..
    yoksa ben çok az mı bütçe düşünmüşüm motor modelleri için ..
    piyasa ucuz diyorlar yaa ..
    yoksa ben iyice öldürmüşmüyüm piyasa fiyatlarını ..

ki zaten kursa yeni yazıldım ehliyetimi alana kadar araştıracağım ..
    ben senin önerilerini bekliyorum yine ..
    [url
    Alıntı By Mükemmel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 evet sorunsuz motor ama kımılerı kurye motoru dıye almıyorlar mesela bı arkım a önerdım ama kurye motoru dedı ehuehu.dostum çin alıcaksan racer 200 yerıne zealsun gs 200 e bakmanı şiddetle tavsıye ederım.ama bıraz daha görunum ıstıyorsan cbf150 derım gusel motor

dikkat yanlış bilgi vermıyelım kymco çin malı değildir kore malıdır
    işte bu forumların en sevdiğim yanı bu...Yanlış bilinen doğrular...bilgi paylaşımı...

KYMCO TAYVAN malıdır arkadaşlar..aman karıştırmayalım...

2.el ybr veya cbf 150 de çok mantıklı...ama devir masraflarıyla sana +250 daha ekler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Malaguti Specte 125 GP
    bende çok seviyorum kim bilir bilmediğim neler öğreneceğim daha ..
    tayvan malı he listeme aldım abi . :D

hayırlısı artık .. ikinci el bulmaya kaldı iş .. kısmet ybr der kymc den çıkarız ..

bu istanbulda ki ikinci el galerilerine ne kadar güvenebilirim acaba .. ?
    not : ben trakyadayım ..

kusura bakmayın ben forumlarda fazla yazmıorum çünkü çoğu konu hakkında bilgim yok ..
    ama merak etmeyin sıkı takipçinizim ..
    iyi akşamlar herkese ..

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Valla bence para konusunda kafana fazla bir şey takma. satıcının ne istediği değil senin ne kadar verdiğin önemlidir.
    Bir laf vardır. Para kimdeyse onun dediği olur.. O yüzden hangi makinaya ne kadar verebiliyorsan o kadar ver. Kendini zorlama. Satan düşünsün. (10 liralık mala 5 lira teklif etme ama iyisinden bir ton sopa yeme ihtimalin de var. Sonra beni ararsın al buda senin payına düştü diye )..
    Düşük cc de metahan beye güvenebilirsin. bir de alptunay abimiz var. ona da sorabilirsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)