Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

scooter kararsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    yamaha bws 100
    suzuki an 125 hk
    Kymco Agility 125

arkadaşlar scooter alacağım , şu anda bu üç model üstüne yoğunlaştım , sizlerin tavsiyelerinizi almak istiyorum .

bws 100 favorim ama yakıt dezavantajı korkutuyor ,
    diğerleri 4 zamanlı onlarında performansı bws ye göre nasıl olur acaba, rampa çıkışta çok farkedermi ,biraz da sportif görünüm arıyorum , tavsiye edeceğiniz başka modeller varmı ?
    herkese teşekkürler . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    bws yi bilmiyorum ancak sitede bws hakkında okuduklarımdan taş gibi bir motor oldunu biliyorum.. susziki hakkında hiç bir bilgim yok...ama agility.. kendi sınıfı için 100 üzrinden 1000 alacak kadar mükemmel..her şeyden önce sorun çıkarma olasılığı çok olmayan baş ağırtmayan şirin güzel ve deli gibi ( kendi sınıfı ve motor hacmi için ) giden bir motor.. kullandım..çok eğlenceli.. mondial 150 lilikleri rahat taklaya getirebilecek bir motor.. tavsiyem agility..

Motosikleti
    rmz 200 gy
    valla senın dedıklerın ii markalar ve ii motorlar bws guzel ve harıka denecek bır makına ama sportıf duşunuyosan doradoya da bır bakıver
    !! ÖLÜ VE YAKIŞIKLI OLACAGIMA CANLI VE ÇİRKİN OLAYIM !! ::tutkuy::

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Yakıtını dert etmeyeceksen bws.. Dağ da taşta, her yerde kullanabilirsin. Uzun yıllar.. Parça derdin de olmaz...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    İlk=2008 Honda Beat, İkinci= 2008 Honda Dylan 150
    Arkadaşım bence motoru hangi amaçla kullanmak istediğini yaz daha güzel cevapar alırsın. Ben gibi foruma danışmadan acele karar verirsen sonra pişman olabilirsin.

benim kullanım amacım şehir içi ve ara sıra şehir dışı çıkabilecek bi motordu ve ben HONDA BEAT aldım.

Evet çok iyi bir motor ve şu yukarda saydıklarına bin çeker ama sen işte hangi amaçla kullanacaksın o önemli.

Yakıt konusunda Honda beat 10 ytl ile 140 - 150 km gidersin. 100cc lik bi motora göre çok çok iyi. Uzun yolda 300 km hız kesmeden gidersin ama belin ağrır ve tekerleri küçük olduğu için çukurlara dikkat etmen lazım

Paran varsa dylan 150 en iyisi çünki ilerde mutlşaka yükseltmek isteyeceksin. Paran varsa Honda Dylan yoksa yamaha 100 yerine mutlaka ve mutlaka BEAT.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AN125 fuarda Korlas tarafından 2500ytl'ye satılıyordu.Aqility125'de 2288ytl'ye satılıyor.BW's üretimden kalkmasına rağmen piyasada bulunabiliyor ama fiyat en son 3500ytl civarındaydı.AN125'in performansı kullanan arkadaşımdan dinlediğim kadarıyla baya iyi.Aqility125'inde aşağı kalacağını düşünmüyorum.Yeni teknoloji,parça teminindeki kolaylık,az yakıt ve ikinci elde daha kolay elden çıkarabilme gibi kıstaslara baktığımızda bu iki model daha avantajlı görünüyor.BW's100'de kendim kullandığım için söylüyorum,bu hacimde daha eğlenceli ve güçlü bir makina daha bulabileceğini zannetmiyorum.Mantıkmı? Tutkumu? Sen karar ver.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Alıntı kirki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bws yi bilmiyorum ancak sitede bws hakkında okuduklarımdan taş gibi bir motor oldunu biliyorum.. susziki hakkında hiç bir bilgim yok...ama agility.. kendi sınıfı için 100 üzrinden 1000 alacak kadar mükemmel..her şeyden önce sorun çıkarma olasılığı çok olmayan baş ağırtmayan şirin güzel ve deli gibi ( kendi sınıfı ve motor hacmi için ) giden bir motor.. kullandım..çok eğlenceli.. mondial 150 lilikleri rahat taklaya getirebilecek bir motor.. tavsiyem agility..
    agility bence de çok iyi bi seçim gibi duruyor ama internetten gördüğüm kadarı ile çok sade görünümlü biraz daha güzel olabilirdi .

ben çok büyük oranda sehir içi kullanacağım , ama performansa da önem veriyorum , yeni teknoloji 4 zamanlıları şehir içi ve rampa çıkıştaki performanslarını 2 zamanlı yamaha bws100 ile kıyaslayacak olsak sonuç ne olur sizce , çok fark edermi

bws100 3250 ytl
    suzuki an 125 hk 2900
    agility 125 2300
    bu arada honda dylan da bayağı güzelmiş ama biraz tuzlu 5500

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Performans açısından aralarında pek de büyük farklar olmayacaktır; sonuçta 100 cc.lik bir hacimden bahsediyoruz!

HONDA BEAT aldım ... şu yukarda saydıklarına bin çeker...
    Hadi canım, belki bir bile çekemez, olur mu öyle şey? Bin çeker miş!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    sen aldıktan sonra üzerine istediğin şekli yap..mesela kırmızı- siyahını al üzerine bir çak çıkarma ve aliminyum görünümlü bir kaç parça yapıştır..sonra lastiklere fosforlu sticker, sonra jantları boyat vs vs vs... tabi bunlar bence ben araştırmadım gittim çinli aldım kafamı yerden yere vurmak geliyo içimden.. kendi çinlimi aldıktan sonra agility kullandım sonra araştırdım almadığıma çok ama çooooook pişmanım :(

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Hocam bws o kadarda çok yakmıyor ; yağı ile beraber ortalama km de 10 ykr yakıyor ama boyut olarak biraz ufak ama çok sağlam ; geçen hafta tarlalarda tepelerde dolaştım eğlenceli baya ama satıyorum motorumu vitesliye geçmeyi düşünüyorum ; düşünürsen bi ilana bak http://www.sahibinden.com/27_000_de_...XQQdisplayitem

Saygılar , kolay gelsin

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bws cok cirkin,(seside öyle) suzuki çok ufak kymco hem ucuz hem ikisininde ortası hemde en yakışıklısı..

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    ben çok büyük oranda sehir içi kullanacağım , ama performansa da önem veriyorum , yeni teknoloji 4 zamanlıları şehir içi ve rampa çıkıştaki performanslarını 2 zamanlı yamaha bws100 ile kıyaslayacak olsak sonuç ne olur sizce , çok fark edermi

bws100 3250 ytl
    suzuki an 125 hk 2900
    agility 125 2300
    bu arada honda dylan da bayağı güzelmiş ama biraz tuzlu 5500

yamaha aerox 50 var görünüşüne resmen aşık oldum çok şirin bi motor

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    KV 250 AGUİLİA
    Rampa çıkışlarında 4 zamanlı motorlar yapıları gereği daha torkludurlar. Ancak son hızda 2 zamanlılar daha güçlü olurlar! Ama yukarıdaki yorumumda da söylediğim gibi çok uçuk bir fark göremezsin. Bence bu konularda kendini fazla kasma, hoşuna giden ve sana hitap eden bir modeli seçebilirsin! Nasıl olsa son motorun olmayacak, bundan emin ol. Belli ki daha yaşın çok genç, daha çoook motorlar geçecektir elinden!
    ÖNEMLİ OLAN ZAMANA BIRAKMAK DEĞİL; ZAMANLA BIRAKMAMAK !!!

Motosikleti
    şehir içi ve rampa olarak konuşursak 4 zamanlı motorlar daima daha iyi olacaktır.. eğer 5000 li rakamlara çıkacaksan tabiki modeller değişecektir vs vs.. ama sen dinle beni sonra çok dua edersin valla bu yüzden cennete bile giderim

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    kaliteli motor 3 üde
    ama ben suzi al derim
    japon japondur mantııyla
    he nedenmi yamaha demedim,
    yamaha eskidi ve 2 zamanlı suziden çok yakar..
    GKN MOTORS

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    He he gene aynı konular (sözüm meclisten dışarı)

Agility kalıbı ile bile diğer 2 motordan ayrılır.

Hele ki makyajlı Agility'nin ön kısmı biraz daha büyük olmuş ve önden bakınca daha büyük bir scooter gibi duruyor.

Bende Agility kullanıyorum ve her yönü ile memnunum.

Geniş bagaj hacmi olsun,performansı olsun,az yakması olsun,rakiplerine göre daha geniş ebatlara sahip olması olsun,olsunda olsun

BWS şirin bir motor ama 2 zamanlı olması sırf tercih edilmeme sebebim olurdu mutlaka

Performans olarak iyi deniyor fakat kağıt üstünde Agility'den geride bir performans sergilediği görülüyor.

Kaldı ki fazla benzin yakması,yağ eksiltmesi cabası

Sırf markaya odaklanıp o markanın bir modelininde diğer markanın bir modelinden iyi olduğu kanısında olmak yanlış kanaatimce

Kalite konusunda diğer 2 motorun kalitesi tartışılmaz ama Agility bu motorlardan daha iyidir diye hala iddia ediyorum.

Suzuki'nin bahsi geçen scooterındanda,Honda'nın küçük scooterlarında da,Yamaha BWS'den de daha gösterişli diye iddiamı yineliyorum.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    as t1
    gel bensana benim motoru satayım maxi scooter özellikleri:

asya 150 t1 rahat oturmaya olanak sağlayan geniş ortopedik otrak sistemi

150 cc gibi gözükür ama yakıtı 1500 cc gibi yakar

2 tekerlekli olup motoru yatırmaya elverişlidir

evden hanım kovduğu zaman park halindeyken üzerinde güzel bir uyku çıkarıla bilir özelliği ile rakiplerine büyük fark atar

bu motora herkes sahip olamaz çünkü benzinci bir arkadaşın olması gerekir

renk gri olup olur olmaz çizikleri göstermez

fiyatı 2000 ytl dir herhangi bir vergi borcu bulunmamaktadır
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    japondan şaşma..çinlilere yaklaşma..yağ ile uğraşma..iki zamanlılarla kucaklaşma..suzuki an125hk al kendini kasma

chopper-delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti
    yanlış hatırlamıyorsam bws nin 125 i de var kategorinde buda olmalı
    ama yinede yamaha olsunda daştan olsun

Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    Piaggio Fly 150 , zip 100 gibi bazı modellere de baktım

gilera runner 200 çok güzel ama biraz pahalı , runner 180 nin sıfırı olsa belki daha hesaplı olurdu ama yok galiba
    bu motor almak ne zor işmiş , kafam iyica karıştı gitti . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)