Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    motora yeni başlıcam ama para konusunda biraz sıkıntılarım var. motor kullanmasını bilmiyorum kursa gitmeyi düşünüyorum. Sizce bu şekilde elden düşme bi 600lük sport alsam kullanabilirmiyim yoksa öncelikle cbr125 mi alsam. Para konusunda problemlerim var 4.5 milyar verip bi sene sonra yok pahasına onu satıp 600lük almak pekte istemiyorum. tecrübeli arkadaşlar ilgilenirse çok sevinirim.[/b]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alptoker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125
    Birincisi 600 lük bir makina ilk başlayan için azraille dans gibi olacaktır. 600 lük bir makinada 8 sn de 200 görürsün. 1. vites 3000 devir 30 ve bu makinalar 15000 devir çevirir redline da devir kestiğinde 105 filan olur. Sen 2. vitese atana kadar zaten epey vakit geçer. Ayrıca gücü kolay kontrol edemediğin için grenaj, sinyal masrafın eper olur. CBR 125 alısın epey kullanırsın 20000 km falan iyice tecrüben olur değiştirmek istersin o zaman 600 lük alırsın. Türkiyede 600 lük bi makineyi zaten tam gaz kullanacağın yer çok az bu tecrübeyle. Belki arada bir Sakarya otoban gidersin 270 filan yaparsın. 600 lük makinanın derdi de büyüktür. Servise gidersin 4 buji değiştirirsin. Benzinciye daha sık uğrarsın. Araba gibi yakar. CBR 125 kullanıcıların hemen hemen hepsi memnun.
    In the long-run we are all dead
    CBR 125R Kırmızı/Siyah

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yeni başlayacaksan, hiç tecrüben yoksa eğer CBR 125 de fazla, yani hacim olarak değil masraf olarak fazla. Düşücen kırıcan bozacan, gerek yok buna. Al bi ikinci el parçası ve tamiri ucuz motor, bin öğren düş kalk ondan sonra büyütürsün. Tabi lap diye 600 lük sport yine olmaz, acele etmeden yavaş yavaş.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

stenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    değişik segmentlerde var
    sakın 600 v.s. alma adam gibi 150 lik bişi al düşmezsin orasını es geç . iyi bir şey al . hem motorla hem amatörlüğünle uraşma . al adam gibi 150 lik bişi ören . sonra yavaş yavaş yükselt .

600 lük alcam diyorsan bir 600 lükün üstüne bin ve bir debriyajı tak gaza bas . anlarsın ne demek istediğimi . düşün bu ayarı her sefer yapıp o motoru kaldırıcağını .

HURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 695 olcak bi gün..Şimdilik geçenlere bakıyorum
    Hangi motoru alman gerektiğine, sürüş eğitimini tamamladıktan sonra karar vermelisin. 4,5 milyar ilk etap için lüks olur. Bu noktada Eyong'a katılıyorum bende

Ayrıca sürüş eğitimi demişsin, A2' de yok sanırım İşe önce iyi bir kurstan başlamalısın dostum, onlar durumuna göre seni yönlendirir.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    herkese teşekkürler

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    VOLkann bişey de ben eklemek istiyorum, bu motorların 2. elinin piyasası da iyi, yani yok pahasına satmak gibi bi durum yok o yönden kafan rahat olsun.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    volkan dostum motor konusunda tek diyeceğim şudurkii...
    bu sevdan yapacağın kazanın şiddetine göre değişir...
    emeklemeden yürümek istersen kesinlikle düşeceksin...
    ne kadar canın yanarsa o kadar motordan uzak olursunn...
    ben çok düştüm ama çok ağır bir darbe görmediğim için sevdam devam ediyor...

kazasız sürüşler canımcımmm
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler