Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung GT 650 naked almayı dusunuyorum yardımcı olurmusunuz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Merhaba arkadaslar ilandaki motoru almayı dusunuyorum ancak elektrik arızası cıkartıyor dıye duydum bu modeller arıza giderilebilir mi ? Masrafı ne olur ? Yakıtı fazlamı normal mi ? Bu konuda bana yardımcı olabilirsenız sevinirim şimdiden teşekkurler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...98051181/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    araştırmıstım bir ara, konjektör problemi olabiliyormus ama tamiri cok tutmaz çin malı konjektörde takabilirsin. yakıtı 650 ye göre cok az 3,5-4 lt motor sağlamsa alınabilir bana göre.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Fikrin için teşekkür ederim aklıma takılan iki şey yakıt ve elektrik arızası senden baskada kimse yardımcı olmamış zaten tekrar teşekkur ederim.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Benim çok hoşuma giden bi motsiklet neden dersen yakıt düşük, güç çok iyi ,kalıp çok iyi ama hiç kullanmadığım için nedir de deyildir bilemeyeceğim fakat benimde arada sırada düşündüğüm bi makine

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Peki gt 250 gibi bundada sıkıştırma durumunda krank sıkıntısı vs. tarzı sorunlar varmı? Malum gt250 tasarımdan mı dır arkası çok hafif kalıp virajlarda sıkıntı yaratabiliyormuş. Tabi bunlar kişilerin fikri 650 deki yük dağılımı nasıl acaba. Bunlarıda araştırmak lazım. ekil itibariyle verilere göre çokgüzel bir motosiklet özellikle şase şekli beni hep etkiliyor.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Gt 250 hakkında bilgim yok ama GT 650 modelinin kronik olan tek arızası elektrik onuda tesisatı yenileyince yok ediyosun diye duydum bunu onaylamak için yardım istedim ama kimsenin yardımcı oldugu yok artık kendimiz test edicez. salı gununden sonra ben sizemotor hakkında bilgi veririm.

Motosikleti
    Alıntı kbR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gt 250 hakkında bilgim yok ama GT 650 modelinin kronik olan tek arızası elektrik onuda tesisatı yenileyince yok ediyosun diye duydum bunu onaylamak için yardım istedim ama kimsenin yardımcı oldugu yok artık kendimiz test edicez. salı gununden sonra ben sizemotor hakkında bilgi veririm.
    Kesinlikle gerekli hatta bi inceleme konusu açarsan bayılırım yani çünkü bu motor hakkında piyasada bilgisi olan çok insan yok şimdiden hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın...
    kbR bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Salı yada carsamba gunu nasip olursa Aydına almaya gidicem. Gelirken hava sartları uygun olursa bol bol resim ceker ve yolculukta motorun performans ve teknik kullanış bilgilerini verir yardımcı olmak için elimden geleni yaparım. Hiç yoktan bi katkımız olur. İyi dileklerin için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Salı yada carsamba gunu nasip olursa Aydına almaya gidicem. Gelirken hava sartları uygun olursa bol bol resim ceker ve yolculukta motorun performans ve teknik kullanış bilgilerini verir yardımcı olmak için elimden geleni yaparım. Hiç yoktan bi katkımız olur. İyi dileklerin için teşekkür ederim.
    Almaya geleceğin zaman bana haber verebilirsen sevinirim çünkü bende Nazillide yim nereden geleceksin bilmiyorum ama burdan yolun geçerse çaya beklerim ve havalar güzel gözüküyor rahat ol(bilgilerimde numaram var)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi niyetli olduğunuz belli, fakat forumda GT650 konu başlığı mevcut. Tüm kullanıcıları senelerdir motor hakkında yorum yapıyor zaten. Orayı okusaydınız böyle bir serzenişte bulunmazdınız belkide.
    Motorunuz şimdiden hayırlı olsun, güzel tercih ;)

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi niyetli olduğunuz belli, fakat forumda GT650 konu başlığı mevcut. Tüm kullanıcıları senelerdir motor hakkında yorum yapıyor zaten. Orayı okusaydınız böyle bir serzenişte bulunmazdınız belkide.
    Motorunuz şimdiden hayırlı olsun, güzel tercih ;)
    Senin bahsettiğin konuya goz atmak için girdim fakat faydalı bilgiler yerine gereksiz muhabbetler le konu kirlenmiş her sayfayı tek tek incelemeye kalksam 1 hafta işin içinden çıkamıycaktım Teşekkür ederim bu arada.

Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki gt 250 gibi bundada sıkıştırma durumunda krank sıkıntısı vs. tarzı sorunlar varmı? Malum gt250 tasarımdan mı dır arkası çok hafif kalıp virajlarda sıkıntı yaratabiliyormuş. Tabi bunlar kişilerin fikri 650 deki yük dağılımı nasıl acaba. Bunlarıda araştırmak lazım. ekil itibariyle verilere göre çokgüzel bir motosiklet özellikle şase şekli beni hep etkiliyor.
    Krank olayını bildiğim kadarı ile anlatayım hocam.Eski gt 250'de kesici yokmuş.Bu yüzden krankta üst devirlere çıkılıp redline bölgesine girildiğinde de sorun çıkarıyormuş.Ben sadece forumlardan okuğumu söylüyorum ama.Alınca tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun süre kullandım elektrik sorununu da çözdüm sanırım. Şu anki sahibi de sıkıntı yaşamadığını söyledi.
    Konjektör için zirai araçlar için üretilmiş 150 lira civarında bir ürün almıştım. Statör içinde ST Kanuni'ye gelen yeni nesil (izolasyonu daha verimli ve tel kalınlığı daha fazla) statör almıştım. Ondan sonra gayet verimli çalışmıştı.

Yakıt konusuna gelirsek, uzun yolda 3.5 litrelere kadar düşerdi ama biraz trafik görsün hemen artardı. Gördüğün en yüksek değerde 7 litreydi. Ortasını sen düşün... 250'likle kıyaslama deri. GT250 yırtınırken GT650'nin sesi daha yeni duyulmaya başlıyor.

Birde ilandaki motorun kmsi gerçek değil gibi geldi. Neden dersen; kontak anahtarının on, off, lock kısmı çok deforme olmuş. Aynı şekilde benzin depo kapağı da öyle. O fotoğraf da 15 bin km'de çekilmiş. O kadar sürede öyle eskimesi çok güç. Lakin aynı parçalar 40binden sonra eskimişti bende.
    www.motorumla.net

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Yaklaşık 2 aydır bu motorun aynı rengini kullanıyorum. motorumu onu hemen hemen hiç kullanmamış birinden aldım, 11.000 kmde idi, tesadüfen bir ustayla tanıştım, motorun gerçek kilometresi olduğunu, hiç ellenmediğini söyledi. Sürüşü rahat, hızlanması tatminkar, ama beni en çok cezbeden yönü ise, şekli şemali.. Hastasıyımdır kendisinin adıda toplu yapısından dolayı tokur dur

Problemlere gelince, sadece canı sıkılınca elektrik problemi olabiliyor birkeresinde 140 ile giderken stop etti.. İki küfürleştik baktım olmuyor, sonra sevecen yaklaştım çalıştı eşşolusu!! Onun haricinde birde çiğ benzin problemim var, zengin yakıyor ocağıma incir ağacı dikiyor şerefsiz ama ben onu o beni seviyoruz.. Üstelik tüm bunlar kronik arıza değil akut durumlar ve benim motoruma özgü hikayeler.. Şimdi sana tavsiyem o motoru adam gibi kontrol ettir, kilometre orjinal olabilir ben bilemedim gerçi inzell bu makina konusunda benden çok daha tecrübeli onun tecrübelerine güvenmek gerekir. Krank kırma işine girince unutmayalım ki ülkemizde KAWASAKİ DE KOL ÇIKARTIYOR :p:p:p bunlar hurafe, 250 cc lik makinanın canını çıkartıyorlar sonra kol çıkardı, krank kırdı.. Bırakın bu hikayeleri artık, dostum al tosunu kullan doya doya
    kbR bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Merhaba arkadaslar.. Hepinize yardımlarınız ve fikirleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Dun sabah saat 10.00 da Kutahya tavşanlı dan yola cıktım saat 15.00 da Aydın didime vardım.. Sizinde dediğiniz gibi mavi olan ilandaki motor oynanmış gibi geldi onun için aydın daki kırmızı motora bakmaya gittik tamirci arkadaşımla beraber. Motoru yaklaşık yarım saat inceledik ve orjinal hatasız bulup aldık. Saat 16.30 da didimden geri dönüşe geçip arkadaşıma arabayı verdim motorumla da ben yola çıktım arkalı önlü 500 km yol yaptık. Hava acayip soğuktu ve navigasyonun oyununa gelip yolu 200 km uzattık tavşanlı ya girdiğimde saat gece 03.00 idi. Hava şartları ve zaman kısıtlamamızdan dolayı fotograf cekemedik ancak biriki güne resmini çeker sizlerle paylaşırım.

650 - 700 kmlik yolculuk sırasında motor kesinlikle yormadı bu işin en güzel yanı.. Navigasyon yuzunden girdiğimiz uşak yakınlarındaki dağlık arazide toprak yolda motor bi atv yi aratmadı mukemmel yol tutuşu var. Ancak ve ancak deneyimi olmayan hiç bi arkadaşa tavsiye etmem kesinlikle bilinçsiz kullanıcının uzak durması gereken bi makına. İnanılmaz tork var vites olayı her vitesi 1 olarak düşünürsek aynı hızlanma şekliyle fena kaçıyor. Vizörüm siyah oldugu için dönüşte açık geldim son 2 saatlik yolu ruzgar nedenıylede pek basamadım ama motorun kadranı oturtacagından hiç bi şüphem yok. Eksoz takarım dıye düşünüyordum ama hiç ihtiyacı yok kendi sesi yeterince güçlü ve tatlı. Almak isteyen arkadaşlara gerçekten tavsiye ederim çok araştırdım bilinçsizce motoru kötüleyenler oldu tabi ama şimdi hepside hayran kimsenin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin motor gercekten mükemmel bu fiyata bundan daha iyisi mümkün değil.

Aklınıza takılan her soruyu buradan yazabilirsiniz arkadaşlar elimden geldiğince yardımda bulunurum.
    dreamkiller ve acayüp bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Dostum hayırlı olsun.. GT650 kullanıcılarının sayfasına bekleriz.. Elbette makina yorgun değilse, hırpalanmamıs, oynanmamış ise süper motor.. Kullandıkça daha da keyif alacaksın.. V Twin candır Saygılar..
    kbR bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Evet bir arkadaşımda elektrik sorunu olmuştu. Sigorta yakmış motor...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bir arkadaşımda elektrik sorunu olmuştu. Sigorta yakmış motor...
    Arkadaşım diyelim ki elektrik arızası yaptı 1 milyar masraf ettim motor 9 milyara geldi bırak 9 u 10 milyara daha iyi ne alabilirim ki ?

Yarın 1 hafta olucak ve ben motorumdan çok çok memnunum Allah kimseyi utandırmasın..
    dreamkiller bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motoru almışsın hayırlı olsun,benimde almayı çok istediğim bir motor.2008 sonrası hiç satılmamış galiba enjeksiyonlu model bakıyorum.Tekrar hayırlı olsun güle güle bin.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    bu hyosungların 650 serisinin ülkemizde fazla tutulmamasına ben sinir oluyorum gecen sene gt 650r alıcaktım sonra satamam diye vazgeçtim. millet tayvan malı maxi scooterlara 18.000 tl veriyo comet 650 veya gt 650 r hiç mi satılmaz kardeşim yazık vallahi..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)