Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çok acil B rh (+) kan aranıyor!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    herkese merhaba,
    Çapa Tıp Fakültesi'nde durumu ağır bir arkadaşımız için çok acil B rh (+) kan aranmaktadır. Malesef hiç bir yerde bulunamadı. Durumu müsait olan arkadaşların yardımlarını esirgememesini rica ediyorum. Her geçen dakika aleyhimize işliyor...

İrtibat;

Şahin ÜNAL : 544 418 29 24
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    acil şifalar ...

güncel
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güncelllll İnş hemen bulunur
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

//güncell. Manisadayım ve 18den küçüğüm. :'( allah kolaylık versin...

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    acil şiflar Benim kanım B rh + ama 18 yaşındn kücüklerden almıyorlarmı?
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    benim kan grubum ama hem ankara'dayım, hem de istanbul'da olsam bile kan veremiyorum maalesef.

güncel

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Umarım bulunur..
    www.Motosiklet.net

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Facebookta paylaştım bir çok arkadaşımada söyledim herkez paylaşıyor profilinde inş. bulunur allahtan ümit kesilmez.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acil şifalar dilerim. Şu adresleri de denemenizde fayda var.
    (Daha önce denemediyseniz)

http://www.kanbankasi.gen.tr/ana-sayfa.php

http://www.kanbankasi.com/

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Umarim bulunmustur ama simdi kafam yine karisiyor..

Nedenmi?
    Tam bir sene önce MT deki arkadaslar kan bagisi yapmisti..
    Bende sunu yazmistim..
    Hatta bu yazim icin bana kizanlar olmustu..

Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede bir arkadas kan vermem demisti ama hizini bana almissin.
    Zarari yok ben alistim buna.
    Neyse..Konumuza dönelim.

Ben burada bu arkadaslari görünce cok sevindim. Kosa kosa kan vermeye gidiyorlar. Ben burada gercekten görmedim buna benzer bir olay.
    Piril piril arkadaslar güle oynaya kan vermeye gidiyorlar.. Harika. Gögsüm kabardi yemin olsun. Ama madalyonun öbür tarafindan bakalim. Bu arkadaslar böyle davranirken kizilay SSK ve hasteneler insamina nasil davraniyor.

Size basimdan gecen olayi anlatmak istiyorum. Belki ozaman azicik olsun anlarsiniz neden böyle kati davrandigimi. Neden kan vermem dedigimi..

2001 in sonu yada 2002 baslangici. Tam hatirliyamiyorum. Istanbuldayim ben.
    Dedigim arkadas bana soruyor remzi kan verirmisin? Ne demek verirmisin seve seve. Capa ya gidiyoruz. öyle ufak yer degil anliyaciginiz. Kan gurubumu test yapiyorlar (ozamana kadar kan gurubumu bilmiyorum. Sonra yine unuttumya)
    Uyusmuyor kanimiz
    Ben diyorumki. Ya burasi koca Capa, hastaya uyan kan vardir.
    Benden kac ünite alicaksaniz ona o kandan depodan verin.
    Hayir olmaz diyorlar.. Olmazmis. illa ayni kani istiyorlar. Benim dünyayi anlamadigim an. Arkadasla kan ariyoruz bilmemnelerde. Sahi hastamizda kan kanseri.Leuchemie. Ve bu arkadasa kan verilmiyor..

Bazen SSK da aradigimiz ilaclar yok. karaborsacilara kadar düsüyoruz.
    Siz benden daha iyi bilirsiniz hastane önünde bekliyor adamlar. öyle yerlere girip cikiyoruzki ben diyorum yaaaaa uyusturucu falan arasak buralara gelmeyiz. Uyusturucu bulmak daha kolaydir sanirim.

Size öteki olaylardan hic bahsetmiyecegim. ilac almak icin birsürü kuyruk. Bir imza almak icin istanbulun bir ucundan bir ucuna. Arkadasima soruyorum neden simdi bir imza icin taaaa bilmemnereye gidiyoruz. Anlatmaya calisiyor bana. Prodezür bu diyor. Ben anliyamiyorum pek olanlari. Tamam deyip onun yaninda gidiyorum hep. Bazen gece yarilari arkadasima bilmemne gerek diyorlar hasta icin. Haydiiiii disari. Bunlari söylemek gece yarisimi akillarina geldi diyorum. Ne bileyim remzi ne bileyim agliyarak..

Umarim hicbirimize kan gerekmez. Ama eger gerekirde bana yok derlerse sen hakettin bunu der otururum popomun üzerine. Ama size lazim olupta yok derseler sizin ne diyeceginizi duymak isterdim.

öyle zengin fakir olayi degil olay. Böyle bir hastaya kan verilmiyorsa kimlere verilicek? Zaten paraniz yoksa hic sansiniz yok oradan cikmaya. Ben burada görmedim böyle olay. insanlarin tirim tirim kan aradigini.

Saygi mi? Ewet saygilar la
    Sonra bu cevap gelmisti bir arkadastan ve ben sevinmistim birseyler degismis yurdumda diye..

Alıntı ......... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    remzi bey anlattığın olaylar 2000-2004 arası gelişen olaylardır. dediğinizde de sonuna kadar haklısınız. fakat durumlar değişti.

hastaneler acil durumlar ya da kızılay stokları tükendiği durumlar dışında artık hasta yakınlarından kan bulmaları yönünde bir talepleri olmayacak. her hastane (özel ya da devlet) kanı kendisi temin edecektir. sabahları kızılaya ihtiyaç oranında kan talepleri bildirilir. ve kızılayın kan transfer araçları talep eden hastanelere ellerinde bulunan kanları ulaştırır. hastaya gerekli kan ürünleri takılır ve sizin ruhunuz dahi duymaz. hastanızın kan ihtiyacı size yansıtılmaz. ve siz bu kanın nereden bulunduğunu naasıl getirildiğini bilmezsiniz.

fakat bu uygulama sizin (kusura bakmayın sizin diyorum kastetiğim hasta yakınlarıdır üzerinize alınmayınız) kanın ne zorluklarla elde edildiğini ve kaynağının sadece insan olduğunu unutmanıza neden olur. bu durumda bencil olan insan yapısı kanını son damlasına kadar kendine saklamaya başlar. bir müddet sonra kızılayın stoklarındaki kan miktarları tüketilir ve hasta yakınları tekrar kan arayışı içerisine girer. malesef ki sitem bu şekilde işler.

kızılay hasta yakınlarının ameliyat telaşları arasında kan aramalarına son verme adına başlatmış olduğu bu uygulamada bu tarz bir olumsuzlukla karşılaşmış ve ciddi boyutlarda kan ihtiyacı doğmuştur.

bir düşünün! arkadaşınız, anneniz, babanız yada herhangibir yakınınızın kan ihtiyacı olduğu zaman kanınızı seve seve verirsiniz. düşünürsünüz. verdiğiniz kan yakınınızın hayatını kurtaracak ve geride kalanları zor durumda bırakmayacak. olaya birde şu açıdan bakalım. gezmeye çıktınız. eğleniyorsunuz ve kızılayın önünden geçerken aklınıza kan bağışı gelirmi? %99 bende dahil kimsenin aklına gelmez.

herkesteki ortak düşünce kızılay bana kan ihtiyacı olduğunda vermedi bende vermem yönünde. tamam kızılay bu yalnışını gördü ve sistemi değiştirdi. fakat bizler bu sistemi desteklemezsek kızılay gene bize kan ihtiyacı olduğunda kan vermeyecek. yapılması gereken kızılayın bu sistemini desteklemek ve eskiden bizim düştüğümüz durumlara şuan ihtiyaç sahiplerinin düşmemesi.

unutmayalım servette döksek kızılayın stoklarında kan yoksa yapabileceğimiz birşey yok.

Ama görüyorumki birseyin degistigi falan yok..
    Son günlerde bu kacinci Topic kan aramak icin?
    Birde gecende arkadaslar takas falan oluyormu diye sormuslardi topigin birinde..
    Hala olmuyormus benim yasadigim olaydaki gibi...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güncel !!!!!
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarim bulunmustur ama simdi kafam yine karisiyor..

Nedenmi?
    Tam bir sene önce MT deki arkadaslar kan bagisi yapmisti..
    Bende sunu yazmistim..
    Hatta bu yazim icin bana kizanlar olmustu..

Sonra bu cevap gelmisti bir arkadastan ve ben sevinmistim birseyler degismis yurdumda diye..

Ama görüyorumki birseyin degistigi falan yok..
    Son günlerde bu kacinci Topic kan aramak icin?
    Birde gecende arkadaslar takas falan oluyormu diye sormuslardi topigin birinde..
    Hala olmuyormus benim yasadigim olaydaki gibi...
    remzi bey, yanıldığınız bir nokta var, düzeltmek isterim.

takas olayı söz konusudur ve işleyen bir sistemdir. ancak bazen stokların tükenmesi durumu bazen de bazı hastalıklarda stokta bekleyen değil taze kan ihtiyacından dolayı halen kan arama ve yakınlardan kan talep etme durumları vardır, olacaktır da. bu kaçınılmaz bir durum. bunda sistemin bir suçu yok. tam tersine emin olun eski yöntemler devam ediyor olsa, yani kan takası yapılmıyor olsa bu tür topicleri çok daha sık görürdünüz.

eskiden radyolardan, televizyonlardan kan anonsu yapılırdı. artık bu tür anonslara rastlamazsınız. çünkü artık kızılay kan toplama konusunda kendisini çok geliştirdi. belli noktalara gezici kan bağış araçları yerleştirerek tüm gün boyunca gönüllü bağışçılardan kan topluyor. eskiden bu yoktu ya da çok daha azdı. ayrıca bir takım bilgilendirme kampanyaları ve basın-yayın ilanlarıyla da insanlarımız eskiye göre daha çok bilinçlendirildi. buna ek olarak o yazınızda bahsettiğiniz hantal bürokratik işlerin çoğu kaldırıldı. dolayısıyla ve özetle kan olayı eskisi gibi değil artık. daha kolay bulunabiliyor ve size cevaben yazan arkadaşın da söylediği gibi bir çok durumda bu ihtiyaçlar artık hasta yakınlarına hissettirilmiyor bile. ancak nihayetinde elbette sonuç olarak belli zaman ve durumlarda yine de ihtiyacın karşılanamadığı durumlarda hasta yakınlarından destek istenebiliyor.

Allah kimseyi yine de bu durumlara düşürmesin ve tüm hastalara acil şifalar nasip etsin inşallah...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    remzi bey, yanıldığınız bir nokta var, düzeltmek isterim.

takas olayı söz konusudur ve işleyen bir sistemdir. ancak bazen stokların tükenmesi durumu bazen de bazı hastalıklarda stokta bekleyen değil taze kan ihtiyacından dolayı halen kan arama ve yakınlardan kan talep etme durumları vardır, olacaktır da. bu kaçınılmaz bir durum. bunda sistemin bir suçu yok. tam tersine emin olun eski yöntemler devam ediyor olsa, yani kan takası yapılmıyor olsa bu tür topicleri çok daha sık görürdünüz.

eskiden radyolardan, televizyonlardan kan anonsu yapılırdı. artık bu tür anonslara rastlamazsınız. çünkü artık kızılay kan toplama konusunda kendisini çok geliştirdi. belli noktalara gezici kan bağış araçları yerleştirerek tüm gün boyunca gönüllü bağışçılardan kan topluyor. eskiden bu yoktu ya da çok daha azdı. ayrıca bir takım bilgilendirme kampanyaları ve basın-yayın ilanlarıyla da insanlarımız eskiye göre daha çok bilinçlendirildi. buna ek olarak o yazınızda bahsettiğiniz hantal bürokratik işlerin çoğu kaldırıldı. dolayısıyla ve özetle kan olayı eskisi gibi değil artık. daha kolay bulunabiliyor ve size cevaben yazan arkadaşın da söylediği gibi bir çok durumda bu ihtiyaçlar artık hasta yakınlarına hissettirilmiyor bile. ancak nihayetinde elbette sonuç olarak belli zaman ve durumlarda yine de ihtiyacın karşılanamadığı durumlarda hasta yakınlarından destek istenebiliyor.

Allah kimseyi yine de bu durumlara düşürmesin ve tüm hastalara acil şifalar nasip etsin inşallah...
    Ben burada böyle seyler duymadigim görmedigim icin bazen anliyamiyorum...
    Burada hicbirzaman kan arayan birisini duymadim, görmedim...
    Sanirim onun icin anliyamiyorum bazi seyleri..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Merhabalar,
    Konu hakkında kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Bu arkadaşımız bundan 1-2 sene evvel kısa bir süre aynı ortamda çalışma imkanı bulduğum bir kişi. Geçen hafta kan kanseri olduğunu öğrendi. Doktorların söylediğine göre iyi bir tedavi sürecinden sonra kurtulma şansı % 85. çok yüksek bir olasılık.
    İhtiyaçlarımız; Salih’i tedavi edecek bir hastane (malesef gittiğimiz her hastane yer yok diyerek bize kapıları kapatıyor) ve haftada 1-2 sefer kan verebilecek gönüllüler. Hastane işini inşallah yarın aracılar vasıtasıyla helledeceğiz ve aslında tam olarak kanda aramıyoruz. Bizim aradığımız trombosit. Bu sebeple kan grubu uyan kişiler arasından, kan değerleri uyan kişiler yardımcı olabiliyor.
    Bu gibi illetlerin yarın benim/bizim başımıza gelmeyeceğinin garantisi yok. Lütfen duyarlı olalım. Annemi 2003 yılında göğüs kanserinden kaybettim, beni anlayabilmeniz cidden zor. Ben istiyorum ki; başka güneşler batmasın, başka çiçekler solmasın. Ben istiyorum ki; şu an hayatını gayet iyi bir şekilde idame ettirebilen salih bundan 1 sene sonra da aramızda olsun, yukarıda bahsettiğim konulardan dolayı aramızdan ayrılmasın.
    Allah yardımcısı olsun…
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)