Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 KTM 125 & 390 Duke Milan Motosiklet Fuarında Tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KTM yenilenmiş küçük segment modelleri 125 ve 390' ı Milan'da duyurdu. Modellerin tasarımları, renkleri ve süspansiyonları yenilendi.

Şasilerinde değişikliğe gidilen modellere LED ön lambalar eklendi. Bu yeniliklerle ailenin küçük üyeleri 1290 Super Duke R model çizgisine daha çok yaklaştırıldı.

Bunlara ek olarak 2 model de daha büyük kapasiteli çelik yakıt tanklarına kavuştular. 11 litre olan tank kapasitesi böylelikle 13.4 litreye çıkmış olacak. KTM firmasına göre büyütülmüş tanklar ile hem tasarım olarak hemde sürücüye fiziki destek olması açısından güzel bir adım atılmış.

Süspansiyon alanında ise önde 43 mm çaplı ters bir maşaya yer verilmiş.

Yenilenen ön ışıklandırmada LED bir farın yanı sıra, gündüz farı denilen gündüzleri sürekli olarak yanan LED aydınlatmalar motosiklete eklenmiş. Ayrıca modeller TFT bir ekrana da yapılan yenilikler çerçevesinde sahip olmuşlar. Tüm bunlara ek olarak sürücü ve artçı koltukları da yenilenmiş olan diğer önemli detaylar olarak göze çarpıyor.

390 modeli 125 modeli ile aynı yenilenme işleminden geçmiş. 125 modeline artı olarak ise 390 modelinde daha büyük fren disklerine ve ride-by-wire denilen yeni nesil kablosuz, elektronik olarak gaz kontrolü sağlayan sisteme yer verilmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Bir duke 200 kullanıcısı olarak , yakın zamanda 390a geçmeyi planlıyordum. Tasarımı ve geliştirilen özelliklerine bakarsak , varolan şikayetleri bir nebze de olsa aza indireceğinden mütevellit kesinlikle alınabilir.Fiyat aralıgı da 2016 model ile aynı aralıkta olursa tadından yenmez.
    KTM severleri mutlu edecek gelişmeler.Zira yanlış bilmiyorsam 2012'den beri aynı kasa idi.
    Sevindirdi doğrusu.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Allahım benim olmalı nasip et inşallah yarabbim
    TIGERSHARK bunu beğendi.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ruhum satılıktır. İlgilenen özel mesajdan ulaşabilir.
    oggomoggo ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR650F
    Bu modeller ne zaman stoğa girip satışına başlanır acaba? 250 Duke ile ilgili de bir haber yok acaba satıştan kalkacak mı yoksa yenilenir mi o da?

LoseControL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Duke - Husqvarna 701 Sm
    Alıntı erkang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu modeller ne zaman stoğa girip satışına başlanır acaba? 250 Duke ile ilgili de bir haber yok acaba satıştan kalkacak mı yoksa yenilenir mi o da?
    Spormoto instagramdan paylaşmış yeni 250'nin fotosunu. Bizim şubat fuarından sonra nisan-mayıs gibi gelir herhalde yeni modeller.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahım benim olmalı nasip et inşallah yarabbim
    ALLAH ALLAH (Amin)
    umarım hayaline kavuşursun.

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    duke390 ı artık 19 bın e alamazsınız..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM yenilenmiş küçük segment modelleri 125 ve 390' ı Milan'da duyurdu. Modellerin tasarımları, renkleri ve süspansiyonları yenilendi.

Şasilerinde değişikliğe gidilen modellere LED ön lambalar eklendi. Bu yeniliklerle ailenin küçük üyeleri 1290 Super Duke R model çizgisine daha çok yaklaştırıldı.

Bunlara ek olarak 2 model de daha büyük kapasiteli çelik yakıt tanklarına kavuştular. 11 litre olan tank kapasitesi böylelikle 13.4 litreye çıkmış olacak. KTM firmasına göre büyütülmüş tanklar ile hem tasarım olarak hemde sürücüye fiziki destek olması açısından güzel bir adım atılmış.

Süspansiyon alanında ise önde 43 mm çaplı ters bir maşaya yer verilmiş.

Yenilenen ön ışıklandırmada LED bir farın yanı sıra, gündüz farı denilen gündüzleri sürekli olarak yanan LED aydınlatmalar motosiklete eklenmiş. Ayrıca modeller TFT bir ekrana da yapılan yenilikler çerçevesinde sahip olmuşlar. Tüm bunlara ek olarak sürücü ve artçı koltukları da yenilenmiş olan diğer önemli detaylar olarak göze çarpıyor.

390 modeli 125 modeli ile aynı yenilenme işleminden geçmiş. 125 modeline artı olarak ise 390 modelinde daha büyük fren disklerine ve ride-by-wire denilen yeni nesil kablosuz, elektronik olarak gaz kontrolü sağlayan sisteme yer verilmiş.

http://imageshack.com/a/img924/420/VQkXEJ.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=gShuMKRdJVE

https://www.youtube.com/watch?v=jUyClfECG_w
    Duke 200 ortalıkta yok....
    The Power of The Dreams.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir kac dusunce:

1. Guzel, hatta lazim olan gelismeler. Eski Duke 390 oyuncak gibiydi. Yan yana karsilastirinca 1290R ile 390 farkli marka motosiklet gibiydi. Turuncu renk disinda ortak noktalari yoktu. Simdi bir birlik saglanmis.

2. RBW kukllanimi inanilmaz kolaylastiracak. Guvenlikten tutun, dusuk devirde gaz tepkisine kadar, kullanima etkisi cok buyuk.

3. Eski depo plastik miydi bilmiyorum, ama celik depo plastikten 2-3 kat daha ucuz Ama bu seviyede bir motosiklete plastik depo da sart degil bence. Zaten yeterince hafif.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke 200 ve 250 şu anda KTM nin resmi sitesinde(Spormoto değil yabancı sitede) de gözükmüyor.Sanırım Duke 200 ve 250 ye komple yeni bir tasarım gelecek.390 ve 125 ten tasarım olarak farklılaşabilir.Hatta 200 komple piyasadan kalkabilir.

Motosikleti
    CBR 125 R
    bu 390 yeni kasanın fiyatıyla ilgili net bir bilgi var mı ?

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 200 ve 250 şu anda KTM nin resmi sitesinde(Spormoto değil yabancı sitede) de gözükmüyor.Sanırım Duke 200 ve 250 ye komple yeni bir tasarım gelecek.390 ve 125 ten tasarım olarak farklılaşabilir.Hatta 200 komple piyasadan kalkabilir.
    Daha oncede soylemistim ama tekrar edeyim, Duke 200'u bilmiyorum ama Duke 250 hicbir zaman KTM'nin yabanci sitesinde var olmadi zaten, Duke 250 bizim ulkemiz gibi vergi dilimi sorunlu ulkeler icin uretilmis bir cihazdi ayni R25 gibi ve spormotonun resmi instagram hesabinda yeni Duke 250'de mevcut, tekrarlayayim Duke 250 icin konusuyorum Duke 200'den haberim yok. Ayrica fiyatlarda Subat fuarinda resmk olarak belli olur.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Guzel cok goz alici
    İnsallah fiyatta uygun olursa hos olur

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    390 çok güzel olmuş be! Yalnız şu gaz vifisi çok sık kopmaz dimi? 😂

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu anda satılan kasada dizlerin önüne duvar gibi gelen depoyu yumuşatmışlar. Ayrıca sele de daha konforlu gözüküyor. Bana göre titreşim dışında bu motorun en büyük eksileri bunlardı. KTM'nin titreşimine de el atmış olacağını umuyorum. Fiyatı uçmazsa gayet güzel bir seçenek haline gelir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)