Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki GSX250R Milan Motosiklet Fuarında Tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iamros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr
    Arkadaşlar pardon ama siz malmısınız? burada suzuki den bahsediyoruz. hondanın yamahanın 2005 model motorları dökülürken suzukinin 95 model motorları hala canavar gibi gidiyor/görünüyor şura da 24beygir demişsiniz muhtemelen 24 beygir diye ağlayan arkadaşlar hayatlarında 13 beygir 125cc bile sürmemiştir biraz düşünün sonra buraya yazmaya karar verin tanım: ben çok beğendim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motor türkiye'ye gelmeyecek mi?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor türkiye'ye gelmeyecek mi?
    Gelmese de olur...24bg'lik rezink mi olur?
    The Power of The Dreams.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sevdim yav, hız merakım yok zaten guzel bir geçiş motoru bence

Motosikleti
    Yamaha R25
    hatları, aynaları,sinyalleri falan r25 e ne kadar benziyor yaw. Göstergesi iyimiş Farı beğenmedim. En azından r25 gibi keskin bir bakışı yok yakışıklı olmamış

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ınazuma motoru muhabbeti döndü mü ben hayattan soğuyorum aga..konuya bile bakmıyorum...bi cacık olmaz...

Abi ben anlamadım. biri r koymuş ama 24hp olmamış diyor bu nasıl iş diyor. cbr250nin de sonunda bir r var ama hp tork birbirine baya yakın ama honda olunca şekil şükül çekiliyor alete. Bir övmeler bir övmeler. Bunu bir türlü anlamıyorum işte.
    İkincisi de biraz empati yapmayı öğrenseniz bence çok hoş olurdu. Her racing alan hız yapacak diye bir kaide yok. Görüntüsü ve sürüşü hoşuna gidiyordur, kullanıyordur. Bu kadar basit. "abi racing ama yavaş yea" diye ağız yamultmanın mantığı ne?

ben şunu anladım suzuki ve kawasaki motorları hem pahalı hem obez hemde bakın sitelerinekarman çorman suzuki teknik verilerde beygir gücü bulmak imkansız.kawsaki mesala bakın650 versys trecer 700 den önce vardı ama etli manken gibi,yamaha ve honda başka klas.demem şu sitelerinde motorlarını tanıtmayı başaramayan mantık motoru alınmaz.

Eski forum hesabımı bulamadım ilk postum olacak bununla, dün aldım motoru.
    Bir süredir cbf150 kullanıyordum, CBR 250RR çok ilgimi çekiyordu ve endonezya dan sonra 2018 de avrupaya da açılacağından emindim ancak yeni gelen %20 ekstra kdv ve doların kışın yine artacağını düşündükçe gözümü hem yatırım hemde zevk amaçlı olarak bir kaç ay önce GSX250R a çevirdim, lansman fiyatına atladım aldım. Uzunca yıllar çin mallarına bindikten sonra cbf bile çok hoş gelmişti bana... Kendi kendime 38hp gelecekken neden 27hp bir motor aldım diye sormuyor değilim açıkcası ama malum uzun vadede gözüme karlı ve zevkli geldi.
    Antalya'da ilk ben aldım, diğer şehirlerde ön sipariş ile satıldığını duydum o yüzden buradan başka arkadaşların da aldığını düşünüyorum. İletişime geçip bir kaç şeyi tartışmak istiyorum.

Motosikleti
    Suzuki gsx 250r
    Yeni üyeyim özelden yazamadım bende aldım yarın teslim alacağım

Motosikleti
    Suzuki gsx 250r
    Arkadaşlar yardım edebilecek var mi? LCD gösterge mph olarak gösteriyor km/h a nasıl çevirebiliriz

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İnazuma olmasa güzel motor
    Yap suna 30 beygir yürüsün iste.

Olu doğmuş maalesef

Motosikleti
    Suzuki gsx 250r
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma olmasa güzel motor
    Yap suna 30 beygir yürüsün iste.

Olu doğmuş maalesef
    Ben iki gündür kullanıyorum çok rahat bir motor. Özellikle amatosor ayarı ve fren ayarı müthiş. Önceki motorum cıbır 250 idi arasında dağlar kadar fark var. 30 beygir işine gelince 250 cc olan motorun kaldırabileceği bir beygir var dir. Fazlasını verirsen motor yersin 30 binlerde perte çıkar motorsiklet. Suzuki de bunu yapmaz sağlam ve dayanıklı yapar

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi fiyatına baktım şimdi 20 bin TL yazıyor şaka gibi

Motosikleti
    Suzuki gsx 250r
    Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi fiyatına baktım şimdi 20 bin TL yazıyor şaka gibi
    Evet siyahi lansmana özel 20 bin mavisi 20500. Zaten 1 ayı bulurmu bilmiyorum yüzde 20 zam gelecek gümrük zammı. Diğer Honda ve Yamaha Euro 3 satandartli cıbır 17.500 R 25 19500 bu zamla biraz daha artabilir. Ocak'tan sonra Euro 4 standartlarıyla ne kadar olur hiç bilmiyorum. Vay bizim motor sevdalıların haline.

Oturma pozisyonu harika, 3 saat hiç sıkıntı çekmeden gidiyorum, titreşim desen yok gibi. Beygir gücü açığını tork fazlalığı biraz olsun kapatıyor fakat sonuçta aşırı hızlı bir motor değil. 700km olmak üzere bir kaç kez redline girmeden gaza yüklendim 140km gördü 6 vites 10.000 devir. Cidden bir spor motorda bu kadar rahat yolculuk yapamamıştım ben hiç... Açıkcası alma nedenim cbr250RR gelene kadar 30 bin lirayı bulur gibiydi, RC390'la iksiini yan yana görüp seçim yaptım bende, lansmandan alıp geçeyim dedim, nasıl olsa 250cc geçiş motoru, elinde sonunda elimden çıkaracağım 1-2 yıla ve zarar edeceğimi pek zannetmiyorum suzukiyle.

Motosikleti
    honda nc 750 x
    merhabalar, bende bu aletten aldım henüz çok yeni 5000d/d geçmediğim için hız vs pek bişey söyleyemem ama duruşu, sesi, ayna pozisyonu, freni elbette abs si, malzeme kalitesi, işçiliği, kornası, sağa sola yatışı yani kontra alışı,kontak anahtarını çıkarsanız bile parklarının ve dörtlülerinin olması anahtarsız yanabilmesi,gösterge paneli çok çok iyi gidon açısı biraz az gibi geldi bana bundan önceki motorum r25 e göre.sele yüksekliği iyi ama uzun yolda konforu nasıl olur bilemiyorum.motor henüz 180-200km de kullandıkça yine paylaşımlarda bulunabiliriz.yaşım 45 ben hız aramadığım için bana göre gayet iyi.yakıt şimdilik 3-3,3lt/100km
    gibi gösteriyor elbette bu 70km/h gibi hızlarda oluşan bir ölçüm ileride daha net bir rakam çıkacaktır.3-4 adet 200-250cc lik motorlarım oldu bu cc benim için iyi elbette yüksek cc motor güzeldir aklını başında alır uçurur ama ben önce sağ kalmaya çalışıyorum zira ülkemizde bayağı zor.bizim buraya yani tekirdağ'a yakın olduğundan motorla sık sık yunanistan'a gidip geliyorum.ayrıca 30 a yakın ülke gezdim gördüm bir çoğuna birden fazla gittim, inanın çok şey değişiyor motor kullananlara öncelik ve saygı çok yüksek seviyede umarım bizlerde bir gün öyle oluruz.

not:
    http://rg-racing.com/browsebike/Suzuki/GSX_250R/2017/ sitede motor koruma takozu var elbette çok pahalı ama benim söylemek istediğim demek ki takılabilecek yer var, bende henüz bakmadım motoruma ama gerçekten merak ettim takılmıyor vs denmişti ilginç.

Abi bu tür motorsikletleri arayanlar genelde beygir e bakarlar nerde köye mi kaçtı bu beygir. 250 lik makine 20000 lira para baglayacaz boş ver

Motosikleti
    N/A
    Yok beygiri düşük yok ben buna binmem r25 alırım yok atı pahalı yok inazuması yok dedem

Pistemi çıkıyonuz hayırdır ? Kafanızda kask yok beygirden bahsediyonuz (genelleme yapmıyorum)

Motosikleti
    honda nc 750 x
    yakıt konusu suan 2.7lt/100km ama elbette bu rodajda olan bir motosiklet max hız 70 km devir 5bin.
    yalnız gösterge çok çabuk çiziliyor tozlu iken elinle bile silmeye kalksan çiziliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)