Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2017 Suzuki GSX-R125 Intermot motosiklet fuarında tanıtıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşte karşınızda Intermot'ta ilk olarak karşımıza çıkan Suzuki GSX-R125.

Suzuki bu yeni modelinin sınıfında en iyi güç-ağırlık, tork-ağırlık, hızlanma ve yakıt ekonomisi değerlerine sahip olduğunu belirtiyor.

Modelde kullanılan blok ise 124.4 cc sıvı soğutmalı DOHC 4 valfli tek silindirli bir varyant.

Suzuki ayrıca bu yeni modelinin sınıfının en hafifi olduğu da tanıtımda belirtmiş durumda.

Modelin özelliklerine şöyle kısaca bir göz atacak olursak, ön fren kısmında 2 pistonlu kayar kaliperli petal disk ile beraber ayarlanması mümkün olmayan bir süspansiyon yer almış.

785mm lik sele yüksekliği, LCD ekran ve anahtarsız çalışma özelliği kullanımı son derece kolaylaştıran öğeler olarak göze çarpıyor. Model ayrıca LED farlara da sahip.

Suzuki modelin aerodinamiğinden, tasarımına kadar yeni başlayanlar için son derece uygun olduğunu, Suzukinin karakteristikleşmiş dizayn anlayışını yansıttığını belirtiyor.

3 farklı renkle piyasaya çıkacak olan model, Metalik mavi, %50 cilalı siyah ve parlak beyaz renk seçeneklerine sahip olacak.

2017 Suzuki GSX-R125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    herkes gider mersine bizimki gider tersine

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Aşırı derecede tatlı olmuş.Abs,vites göstergesi,anahtarsız çalıştırma,lcd ekran,led far,hafiflik vs.Mükemmel olmuş.Yeni başlayanlar için bulunmaz hint kumaşı...

Bunun 250'liği olsaymış sallarmış piyasayı.
    ottorock bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alet nalet fakat fiyatı gene öğrenciyi üzecek. Egzoz olmamış

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    "bu supersport değil" diyenler gelir birazdan...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "bu supersport değil" diyenler gelir birazdan...
    50 beygirlik ferrari düşün
    Shamy ve ottorock bunu beğendiler.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir motosiklet olmuş bence. Ama neden hep ss makineler. Bence bunların commuter olani ve sport touring olanı da olmalı. Cbf150 ybr125e mahkum kaldık.
    fatih.met ve ottorock bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zamaninda ybr250, honda cbf 250 gibi kaliteli, tek silindir super commuterler vardi, kiymeti bilindi sankide, yenisini istiyorsunuz. Su anda bu sinifta inazuma var, ama oda cift silindir, agirlik ve fiyattan kaybediyor.

Cbf ve ybr 250 zamaninda uygun fiyatliydi, tek silindir, sorunsuz, kaliteli commuter sinifinin ust duzey temsilcileriydiler, ama bir cbr 125 kadar bile satmayinca piyasadan kayboldular. Hakli adamlar millet spor motor diye kafayi kirmis, almazlar, o yuzden gelmez.
    Quad87 bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben hala şu inazumaya ağır diyenlere şaşırıyorum sırtınızdamı taşıyorsunuzda ağır geliyor, 1000 lik motorlara hiç binmeyin o zaman onlar daha ağır
    Heaven ve ertanakbas bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 beygirlik ferrari düşün
    en az 150 beygir felan mı lazım?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kucuk hacimden spor makina olmaz,a ynen 50 beygir ferrari olmaz gibi, olsada cocuklar icin olur, zamaninda 125 cc dediginiz gp motorlari 60hp guc 70 kilo agirlik ile 15 yasinda cocuklar tarafindan kullaniliyordu. 15-20 beygirlik 140 kilo be uzeri motordan spor motor olmaz.

İnazuma konusunda, inazuma commuter degildir, commuter agir olmaz, daha ucuz, daha basit tek silindir olur.

İki gunluk bilginizle kendinizi komik duruma dusurmeyin, sizin 1000 likte agir dediginiz motorlar tekerde 170ps veriyor, inazuma gibi 20 ps degil. Konu inazuma konusu degil ama, inazumaya verilen paraya yazik, tip desen yok, motor gucu yok, frenler muadillerinden zayif, suspansiyon zayif, parca ve iscilik kalitesi 4 japon arasinda hondadan sonra en kotu olanarka suzuki, fiyat pahali, agirlik fazla. Sadece yakit ve konfor icin deniyorsa gidin o paralara lpg li bir otomobil alin, ailecek konforlu gezin. İnazuma cok mantiksiz bir motor. Tek silindir olsa, 15 kilo hafif olsa fiyatida 10 bin tl olsaydi bugun en mantikli commuter olurdu ama su durumda bir halta benzemiyor.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İnazumayı alıp kullanmamış, evin önüne park etmemiş, uzun yola gitmemiş, CBF150 veya 250cc honda ile en basitinden boyasını, basamak, vites kolunu gibi materyalleri yakından inceleyip kıyas etmemiş birisi sağdan soldan duyduklarıyla amel ediyor..

Bu arkadaş hiç bir motoru beğenmez, MT7 büyük bir hata hatta binilesi makina değil, suzuki, apachi, honda artık her neyse her motor hakkında bilgi sahibidir. Her konuda mutlaka bir yorumu vardır. Bu yorumların %99 u yapıcı değil yıkıcı yani negatif yönde olup köküne kadar ego kokmaktadır.

Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz derler velhasılı doğru söyler eskiler..
    Jemand ve ertanakbas bunu beğendiler.

On kafa eski cbr in modlanmis hali gibi. Sokak tabiri ile far kasi takilmis gibi.

Yeni baalayan icin denmis ama gidon bana bayaa asagida geldi. Sanirim pozisyon olarak r125 ve rc200 arasi bir oturma stili olacak.

Fiyati merakla bekliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ne egosu arkadasim , benim kadar mutevazi birisini daha bulamazsin forumda, biz kucukle kucuk, buyukle buyuk oluruz, saygida kusur etmeyiz, sadece acik sozluyum, dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlarmis, tecrubemi konusturuyorum burada, Allaha sukur, iyi motorcuyuz, saglam tecrube edindik yilllar ve kullandigim.motorlar ile, burada paylasup insanlara guzel seyler sunuyorom, hizmet yapiyorum ucretsiz, akli olan faydalanir, akli olmayan muhalefet olur. Mt07 harbi çöp, inazumada pahali şişman bir inek.
    ramcixx bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    yzf r125 bilemem ama honda cbr 125'den kat kat daha güzel olmuş.

Quad87 bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Bi YZF125 kadar tasarım harikası olamadı şu Honda ile Suzuki. Honda neysede Suzuki bir türlü oturtamadı kanımca. Bu motorun CBR125 den ne farkı var ben göremedim. Alışılagelmiş bir kafa grenajı oval bi far tasarımı... basit yan grenajar ve basma kalıp kuyruk. Eksozu hiç konuşmuyorum

Suzuki alanda "hah işte motorumuz suzuki" derler. Hatta "Suzuki candır" gibi lagalugalarda çıkar yakında...

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi YZF125 kadar tasarım harikası olamadı şu Honda ile Suzuki. Honda neysede Suzuki bir türlü oturtamadı kanımca. Bu motorun CBR125 den ne farkı var ben göremedim. Alışılagelmiş bir kafa grenajı oval bi far tasarımı... basit yan grenajar ve basma kalıp kuyruk. Eksozu hiç konuşmuyorum

Suzuki alanda "hah işte motorumuz suzuki" derler. Hatta "Suzuki candır" gibi lagalugalarda çıkar yakında...

Tasarım 125 cc motor için bir yamaha değil haklısınız ama bence gayet hoş olmuş. Minik kendi çapında bi süpper düpper sport :D ama donanım,hafiflik vs gibi dedikleri gibi gelirse ben yamahaya bu mavi güzelliği tercih edicem gibi

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    bakınca aklıma ilk gelen cbr 125

hafif ve abs mevcut güzel lastikle gelirse 125 cc de önemli bir yer edineceğini düşünüyorum

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön far çirkinliğinde bu bir inazuma iki. iğrenç harbiden o nasıl bi tasarım ya. bunu yapan mühendis kör olduu
    A.Volkan ve efendy06 bunu beğendiler.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)