Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

100cc Debriyajlı Motor Tavsiyeleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 1500 Liraya kadar 100cc,yani vergi borcu istemeyen,az yakan,birde en önemlisi ELDEN DEBRİYAJLI bir motor düşünüyorum.Şimdi herkez cup yazacak.Cup yazacaklar hiç boşuna yazmasın Nedeni ise uzun süre cup kullandım,tat vermemeye başladı çok sıkıcı,aniden debriyajdan elini kaldırmak yani birden kalkmak diye birşey yok,haliyle tek teker dikme diye birşeyde yok Tavsiyelerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    aklıma kuba cg100 sport geliyor ama fiyatı 2050 tl sıfırı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kuba CG100 Sport, görüntüsü mükemmel, ayrıca dik motor ve 5 vites.

Hocam bu kübaların max hızları kaç mesela ? Birde uzun yol 150-200km yapılabilir mi durmaksızın,fazla sıkıştırmadan ? Yedek parça bakımından filan nasıllar ?

Motosikleti
    Sürekli 80 gidersin, zorlayınca 90-100 yaparsın. Uzun yol yapılır da sağlıklı son hızı (yani 80km) şehirdışı için yetersiz kalır rampalarda 50-60'a düştüğün de olacak, ama motoru zorlamazsan gider uzun yol. Çin malı vitesli motorlarda yedek parçayı hiç düşünme, bol ve ucuz yedek parça.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    son hızı rahat 110 vardır çünkü 5 vites bide bu motorun sesini duydum çok güzel balansör olmamasına rağmen balansör sesi cıkarıyor uzun yol 4 zamanlı her motorda yapılır bunla cubdan rahattır uzun yol çünkü depo önde olduğundan daha dengelidır diye düsünùyorum

Balansör varmı ki Giderken titreme sorunu yok yani ?

Motosikleti
    Titremeyi o kadar gözünüzde büyütmeyin, motor çalışıyor da titriyor öyle değil mi Titreşim bu motorlarda 7500 devir üzerinde oluyor zaten uzun süre 7500 devir üzerinde gitmek motor açısından sağlıklı değil, illa gidicem derseniz uygun vitese geçirdikten sonra ayaklarınızı yolcu ayaklığına koyarsınız, her ne kadar orası amortisör esneyince oynasa da oraya titreşim az geldiğinden rahat oluyor. Ayrıca 100'lük motorların sürücü ayaklıkları hariç rahatsız edici bir titreşimi yok.

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titremeyi o kadar gözünüzde büyütmeyin, motor çalışıyor da titriyor öyle değil mi Titreşim bu motorlarda 7500 devir üzerinde oluyor zaten uzun süre 7500 devir üzerinde gitmek motor açısından sağlıklı değil, illa gidicem derseniz uygun vitese geçirdikten sonra ayaklarınızı yolcu ayaklığına koyarsınız, her ne kadar orası amortisör esneyince oynasa da oraya titreşim az geldiğinden rahat oluyor. Ayrıca 100'lük motorların sürücü ayaklıkları hariç rahatsız edici bir titreşimi yok.
    yamaha cryptonda durum farklı sürücü ayaklığında titresim hissedilmıyor yolcu ayaklığında cok fazla motordan motora degisiyor demekki

Cup'a bin bi kere 110-120 ye çık düz yolda gör sonra titreşimi indiğinde ayaklarını hissetmezsin kan gitmez,ben ne zaman 30-40km yol gitsem durmadan son sürat.Varacağım yere geldiğimde ve motordan inmiş olduğumda bile üzerimde karıncalar geziyormuş gibi hissediyordum hatta kaşınıyordum bile Hani masaja ihtiyaç duyuyorsan cup alcan.Öyle nalet bir motor işte bu cup.Pejoda yok o kadar titreme arkadaş.

Yokmu arkadaşlar daha başka tavsiyeler ?

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    ben çelik kmt sk3-100 kullanıyorum gerçekten güzel sorun çıkarmadı hiç.hız 110 rahat ulaşıyor,rüzgar senden yana ise biraz zaman ile 120yede ulaşabiliyor.özelden mesaj atarsan sahibinden ilanımıda gösterebilirim

Hocam cup mı aman aman..

Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bence vergisini ödeyebileceksen kuba cg150 sport al hem balansörlü hem sağlam hem uzun yolda yormaz 100 lük alma 70 ten sonra hep redline da gidiyo motor ömrü kısalıyor

Vergi ödeyecek olsam gider düşünmeden ybr 125 filan alırım.Maksat az yaksın vergi olmasın.

en az yakan motor ybr şu anda. senin ihtiyaçlarını karşılayabilek motor ybr bence de. ne kadar vergi ödeyeceksin ki kafana takıyorsun. yılda iki kere fazla benzin alacaksın gibi düşün

mates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KEE 100 2017
    mondial HYENA 100X sanırım beklentilerinizi karşılar

Motosikleti
    Alıntı mates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial HYENA 100X sanırım beklentilerinizi karşılar
    O motordan sahip olmama rağmen tavsiye etmiyorum, 0km olarak aldığınızda hemen yada bir süre sonra sorun çıkartan bir sürü tasarım hatası var. Teknik işlerden anlayan motoru kurcalamayı değiştirmeyi sevenler alabilir, 150-200 lira masrafı gözden çıkarın.

Motosikleti
    Pulsar
    Motoran MTR100 Sport vb. kesinlikle tavsiye yorum. Bir arkadaşım kullanıyor, motor iki kişi ile çekmiyor.

Bende 100 lük motor araştırıyorum 2-3 aydır. Çelik SKT100-3 Sport modelinde karar kıldım. 9.4 hp dikkat çekiyor.
    Asya Dinamik100 var 7 hp
    Arora 100-8aslan var 8.45 hp

Karar yine de sizin, birde şu var alacağınız motor kesinlikle 5 vites ve dik motor olsun. 100 lük motor vergisiz. Ruhsatta 100 yazar ama siz 5 vites olduğu için çok kolay 125 veya 150 lik yaptırabilirsiniz.

Biz Çelik SK100-3 Sport alacağız eğer çekişini beğenmezsek, ustalık dahil 100 TL civarı bir fiyata 125 hatta 150 lik yaptırılıyormuş siz yine bir soruşturun. 150 yaptıranlar pek randıman alamıyormuş ama 125 yaptıranlar 140 a dayıyormuş ibreyi.
    Hem vergisiz 125 lik motor kullanmış olacağız.

Neden 91 tl ödeyeyim ki yılda? 91 TL ile 2 ay rahat rahat motor sürüyorum.

Ayrıca yukarda verdiğim modeller 1900- 2100 tl fiyat aralığında.

Ekleme: Kesinlikle tel jant almayın! Pişman olursunuz. (Tecrübe ile sabittir)

Hocam dik motordan kastınız düz kadro olmasımıdır ? Eğer öyleyse Honda cgl 125 sürdüm 15dk otobanda ilerledim ve kasıklarıma ağrılar girmeye başladı sebebi ise koltuk kısmı iki bacağımın arasında çok geniş kalıyor yani bacağım sürekli açık durması gerekiyor böylece ağrı yapıyor.Şöyle örnek vereyim; Arora 100-8aslan yerine AR 100-8A SUPER STAR almayı tercih ederim tabi bu bir örnekti.Hem görüntü açısından hem dümdüz kadro değil şekilli depoya yatılacak türden olması daha iyidir benim için.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)