Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

mondial 100ukh hız testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    man4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f800 gs
    Alıntı gkhncokunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az Önce Sabuncubelinden Manisa yönüne yatarak indim 145 dedi ..Eminim bi kaç güne biyerleri bozulcak..
    onunda resmini cekip koyarmisin cok merak ediyorum ya gozlerimle gormek istiyorum o ibrenin orda 145 te oldugunu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial100kh
    Üstüne tam olarak yattığım içni fotoğraf çekmek çok zor . Birde 80 i geçince rüzgardan çok savruluyor tek el tutamayabilirim.. Ama yinede denicem ..

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    arkadaşlar çinlilerin hız göstergesine pek güvenmeyin ben amcamın oğlunun motoruyla ( 150 lik ramzey )135 gördüm hatta kadran rakamların olduğu yeri geçti dedim herhalde baya baya hzılı gidiyom bi baktım arkadaşım yanıma cg125 le yanaştı kadranı gösterdim kaç yapıyosun der gibisinden parmaklarıyla 1 ve 2 gösterdi durduktan sonra sordum kaç yaptık diye valla ben 120 yi geçmedim dedi. o nedenle çinli ler bazen 10 15 km fazla gösterebiliyo

Motosikleti
    Mondial100kh
    Aslında bu hız banada çok mantıksız geliyor.. Km saatinin doğruluğunu tempra araçla Kontrol ettim doğru Çıktı.. Motorum mağzadan aldığım gibi ,hiçbir değişiklik yapmadım.. Sanırım rodajı güzel tamamladım..

ybf55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 honda 251 mz. MOTORAN MT 150.CURİSSER

Uploaded with ImageShack.us motorumla 60 km hızı geçmiyorum bu motorla daha ne hız yapılabilir mantıklı olun ben çok memnunum

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibrelerinin 10-15km fazladan gösterdiğini unutmayalım
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100cc çinli cubların ibrelerini ybr125 yada innova125 ile çeşitli hızlarda denemelerini tavsiye ederim ozaman anlarsınız kaçla gittiğinizi

ben 30km hızla gidiyorum yanımdaki fiat albea taksi 40 gösteriyor

%100 doğru gösterdiğini ispatladığım 2 motor var oda ybr ve innova
    Alıntı atmaca_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çinlilerin hız göstergesine pek güvenmeyin ben amcamın oğlunun motoruyla ( 150 lik ramzey )135 gördüm hatta kadran rakamların olduğu yeri geçti dedim herhalde baya baya hzılı gidiyom bi baktım arkadaşım yanıma cg125 le yanaştı kadranı gösterdim kaç yapıyosun der gibisinden parmaklarıyla 1 ve 2 gösterdi durduktan sonra sordum kaç yaptık diye valla ben 120 yi geçmedim dedi. o nedenle çinli ler bazen 10 15 km fazla gösterebiliyo

Takmışsınız bir çinli göstergesi bu nedir ? Kardeşim ithal edilen parça onay almadan ülkemize girmez. Birde km/h yanlış gösteriyor diyorsunuz ?

Honda, Yamaha, Çinli

yan yana gidin bakalım motorların göstergesinde 5 km/h fark olursa istediğinizi söyleyin. Ben arabayla, motorla, otobüsle hatta traktörle bile denedim. Değişen bir şey yok..

Çinlilerin göstergeleri neden fazla göstersin ki ? Hızlı gidince kendinizi bir şey mi sanıyorsunuz ?

Çinli motorların adi mal olduğunu biliyoruz hurda demir, plastiklerden üretiliyor. Fakat ego tatmin etmek için karalama yapmak yanlış.

Otobüsler sabit 80 km/h hızla gider test edin.

Son hız konusun dadatartışmaya gek yok arkadaşlar.Her motor fabrikadan çıktıgında aynı km yi yapabiliyor olabilir fakat rodaj süresindeki sürüş karakteri performansdaki tork ve beygir gücü eğrisini degiştirebilir.Çok kötü rodajlanmış ile cok iyi rodajlanmış arasında yüzde 20 lere varan faklar ortaya çıkabilir.

Motosikleti
    Yakında olacak
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önemli olan düzde kaç yaptığı,

yokuş aşağı bisiklet de 120km/h yapar (bknz guniness rekorlar kitabı)
    ben bisikletle 100 vurdum rampada...
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    piyasada bazıları yok 120 yaptım yok 140 yaptım dıyıp duruyor sıfır plazadan cıkan mondıal i alın yanındada baska 1 makına olsn yanyana gıdın :D mondıal 100 le gıderken yanındakı motor 60 70 le gıdıyo :D baya 1 saptırma war yanı :D
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    havadaki elektronik radar doğruysa benim lifan 100 cup 10 km az gösteriyor
    lifan 100

Motosikleti
    Yakında olacak
    nedir bu hız sevdası,önünüze bir araç çıkarsa,düşük devirde az da olsa yavaşlama ihtimaliniz var , bir kamyonda 30 ton yükle 120 140 basarsan kamyondaki 3 fren yetmez hemen durmaya,siz motorla 120 130 diyorsunuz ön freni kullanabilecekmisiniz o hızda...Sanki motorda retarder var ya basın gidin(bu iş 80 de keskin viraj dönme işi kim ne derse desin)
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

motoran cub ile 105 km hıza cıktım bizim burda 125-135 basanda var ozman castrol yağ vardı motorda başka yağ koyunca hızı biraz azalıyor.

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    115 i görmüştüm belkahveden aşağıya doğru ama hiç güvenli değil. Frenler yetersiz kalıyor ayrıca son vites yüksek devir titreşimden durulmuyor. Sadece anlık çıkılan hız buydu 40 saniye kadar. Oda yetti zaten uyuşmaya

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 100cc cup var truva düzde 1 kişi 82 km hız 2kişi 70 km motoru sıkıştırma basıncını arttırıp 1,5 hp gücünü ön dişliyide 1 diş büyüttük hızı 95 km ye cıktı
    5 arkadaş geziye cıktık 125 ramzey-ybr 2kişi-100 ukh mondial ve ben en küçüğümüz 30 yaşında yarış yapmıyoruz benim ricam üzerine ufak bir deneme yaptık ben 80 km hızla giderken ybr 90 ramzey 95 ukh de 105 km gösteriyor

bazı arkadaşlar amma sallamış ha biraz destekli atında inanalım

90 km hızı geçemeyen arkadaşlar hızınız ve motorunuz normal kendinizi üzmeyin millet sallıyor

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    kendime şu soruyu çok sordum bu cuplarla hız yapma merakı nerden geldi miletimize forumda bunu yıllardır konuşuyorlar herdefasında aynı muhabbet dönüyor bnm motorum şu kadar bastı onunki bu kadar bastı.... Cup motorlar yarış için üretilmemiştir masrafsız az yakan ekonamik motorlardır(günümüzün mobiletleri diyebiliriz) 100 cc için 90 km yeterli bence bugün 150cc motorlar bile 120 civarı yapıyor ki ne gerekvar Ucuz masrafsız vergisiz az yakan bir motor istiyorsan tam senlik ama amaç Max speed ise tavsiye etmem zaten kaportası oldukça hassas en ufak birşeyde kırılıyor titreşimde cabası.
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    Mondial100kh

Uploaded with ImageShack.us

90/100 max bence

Motosikleti
    Mondial100kh
    Hayır foto koyuyorum hala max 90 diyorsunuz demekki daha fazla yapiyo birşeyler..Bu motorda hiç bir + oynama yoktur. Dişlileri bile orjinal..

bizdede motosan var 100lük düz yolda 2 kişi 115 görüoz

Motosikleti
    mondial 100ukh
    arkadaslar bendede mondıal 100ukh var otobanda sabıt 100km yapıyor rampa asagı cart curt 120yapıyor ama dedıgınız gıbı ıbrede bı ayarsızlık falan varmıdır bılmem ama arkadasın scooter 125lık var sureklı beraber gezıoz duzde falan kapısıyoduk makarasına ama 125cc olmasına ragmen bı 10dklık surus yapsak ıkımızde tam gaz baya fark acıyor motor bılgınıze he babamdada 150cc scooter var onlada duzde kafa kafaya gıdıo

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)