Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hız Testi II

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de biraz araabalarla karşılaştırıyım bu Roketleri;

Ferrari F50 (520 hp 500 nm/1260 kg) 0-400 metre hızlanması 11,8 sn(200 km/s), 0-1000 metre hızlanması 21,7 saniye vah vah vah

F50 nin 400 metrede yediği fark içler acısı 1000 metrede yediği fark korku filmi gibi Enzo ve Lamborghini Murcialago LP 640 gibi makinalar açısından da sonuç pek farklı değil. Marka fark etmeksizin Superbike ların elini öpüyolar, saygıda kusur etmiyolar

Standart arabalar içinde bir tek Bugatti veyron akselerasyonda kafa tutabiliyor. Ondanda kaç kişide var

hızlanmada bu süper arabalara 80- 100 metre fark açabiliyosa bu motorlar birbirlerine attıkları 5-10 metrenin lafı olmaz diyorum.... Çünkü kendi liglerine kimseyi istemiyorlar

Benim seçimim karizmasından dolayı R1. Yamaha çoğu zaman en güzeli, en estetiğini yapıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    0-200 metre

1.Honda CBR 600 RR - 6,6 sn -177 km/h
    2.Triumph Daytona 675 - 6,6 sn - 174,3 km/h
    3.Yamaha YZF 600 R6 - 6,9 saniye - 180,5 km/h
    4.Kawasaki ZX-6R - 171 km/h

Peki yukarıda'ki değerlere göre;
    Honda CBR 600RR - 6,6 saniyede - 177km/s hıza çıkıyor.
    Yamaha YZF 600 R6 - 6,9 saniyede - 180,5km/s hıza çıkıyor.

CBR 600RR - 6,9'uncu saniyeye geldiğinde, YZF 600 R6 ile aynı hız'ımı elde eder, daha fazla bir hız mı elde eder yoksa daha az bir hız mı elde eder ?

Umarım anlata bilmişimdir.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-200 metre

1.Honda CBR 600 RR - 6,6 sn -177 km/h
    2.Triumph Daytona 675 - 6,6 sn - 174,3 km/h
    3.Yamaha YZF 600 R6 - 6,9 saniye - 180,5 km/h
    4.Kawasaki ZX-6R - 171 km/h

Peki yukarıda'ki değerlere göre;
    Honda CBR 600RR - 6,6 saniyede - 177km/s hıza çıkıyor.
    Yamaha YZF 600 R6 - 6,9 saniyede - 180,5km/s hıza çıkıyor.

CBR 600RR - 6,9'uncu saniyeye geldiğinde, YZF 600 R6 ile aynı hız'ımı elde eder, daha fazla bir hız mı elde eder yoksa daha az bir hız mı elde eder ?

Umarım anlata bilmişimdir.

Güzel anlatmışsın.
    En azından ne demek istediğini ben anladım.

Karmaşık bişey sorduğun.
    Çünkü motosikletler hala ivmelenme içerisinde.
    Bakılması gereken bir sürü done var.
    Bunu da tartışılacak konular listesine yazalım.
    Bir ara bi hesap kitap yaparız.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07

Coq

Şimdi yukarıdaki sonuçlara ve elimde verileri bulunan diğer motorlara göre ortaya karışık bir 0-100km/h sıralaması yapacağım müsadenizle.

0-100km/h Ortaya Karışık Salata Sonuçları

1. Honda CBR 1000 RR -*-2,3 saniye
    2. Suzuki GSXR 1000 ve Ducati 1098 - * - 2,4 saniye
    3. Triumph Daytona 675 - Yamaha YZF 1000 R1 - Kawasaki ZX-10R ve Aprilia RSV 1000 R -*- 2,5 saniye
    4. Honda CBR 600 RR ve Ducati 848 -*- 2,7 saniye
    5. BMW HP2 Sport -*- 2,9 saniye
    6. Kawasaki ZX-6R ve Yamaha YZF 600 R6 -*- 3 saniye
    7. KTM RC8 -*- 3,1 saniye
    8. Buell 1125 R -*- 3,4 saniye

Evet benden bu kadar.
    Kafanızı karıştırabilecek her türlü mevzu topicte tartışıldı.
    Bu nedenle topiği baştan sona okuyup, sorunuz hala varsa öyle sormanızı rica edeceğim.
    Aynı topic içerisinde cevabı daha önce verilmiş sorularla sık sık karşılaşıyoruz...
    Abi benim kulağıma çok geliyordu 600 lükler kalkışta 1000 likleri tokatlar diye bu durumda bu teori çürütülmüş mü oluyor?Yoksa işin içine yine hız ve alınan yol mu giriyor yani 1000 likler 100 km/h hıza daha çabuk çıkmalarına rağmen daha az mesafe mi kat ediyorlar?

Bu arada cidden bu sene honda nın senesi olmuş ama herkeste olunca bi motor insan yine de enayilik yapıp daha yavaş gidenini almak istiyor çünkü honda dan bence diğer markalara oranla daha çok var yada honda yı alan üstünden inmiyor diğerleri de üstüne binmiyor...

Paylaşım için teşekkürler bilen insanın hali bi başka oluyor
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    Mct 250 Kışa İnş...
    şöyleki 600 cc lik ağırlık farkından dolayı belki ilk 5-10 metre öne geçebilir ama doğal olarak devirdeki beygir ve tork farklılığından bu 5-10 metreden sonra 600 ün lafı bile olmaz hondanın scooter ları bile bizim mercedes c 180 den hızlı kalkıyor ama burdada malumunuz 60 tan sonra scooter yanımda yaya kalıyor :D normal bir ayakkabıyla ben bile bni 600 lüğü koşarak tokatlarım ama bu 1-2 saniye belki sürer :D önemli olan motorun verimliliği yani 100-1000-10000 metre değil bu işi her yönüyle ele almalıyız...

Bence iyi motor iyi araba iyi bisiklet yoktur... sadece iyi ihtiyaç ve kötü seçim vardır...

hız yapmak istiyorsan bir suzuki yada kawa yada bi honda alabilirsin... ducatide efsaneleşmiştir ama tutupta harley-davidson alıpta bu 1800 motor niye 330 vurmuyor dersen harley'ide kötülemiş olursun...

iyi bir pilot ki buna yıllarını vermiş belki dengesiyle hızlanmasıyla duruş mesafesiyle başka markaları tercih edebilir ama en bugüne kadar hayabusa gördüğünde başını öbürtarafa çevirenini henüz görmedim...

dediğim gibi bunlar zaten hızlı makineler ve elbetteki dünyada nasıl her insan aynı değilse kendi aralarındada farklılıklar gösterecektirler önemli olan seçimi doğru yapmaktır...

ve sonuç... markası ne olursa olsun hiçbir araç bu makinelerin hızına erişemez...
    Benim için en önemli şey hız... O 10 Saniyede ben özgürüm...( cehenneme git toretto...:cat:)

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Bike dergisi Mayıs 2008 sayısında 600'lüklerin detaylı testini yapmıştı. Bende onların değerlerini ekleyim.

Suzuki GSX-R600
    Son Hız:165.0 mph
    1/4 mil (400m) süre/hız:10.93s@130.8mph
    0-60 mph:3.12s
    40-120 mph son vites hızlanma:16.85s
    70-0 mph fren:47.9m
    Ortalama yakıt tüketimi/mesafe:34.9mpg (131 mil)
    Güç:110.1hp@13.250rpm
    Islak ağırlık (ön/arka%):198.4kg (51.9/48.1)

Yamaha YZF-R6
    Son Hız:172.3 mph
    1/4 mil (400m) süre/hız:11.22s@133.3mph
    0-60 mph:3.53s
    40-120 mph son vites hızlanma:17.80s
    70-0 mph fren:50.0m
    Ortalama yakıt tüketimi/mesafe:36.3mpg (138 mil)
    Güç:112.9hp@14.250rpm
    Islak ağırlık (ön/arka%):192.2kg (52.9/47.1)

Honda CBR600RR
    Son Hız:165.5 mph
    1/4 mil (400m) süre/hız:10.92s@132.2mph
    0-60 mph:3.15s
    40-120 mph son vites hızlanma:17.00s
    70-0 mph fren:48.7m
    Ortalama yakıt tüketimi/mesafe:38.2mpg (151 mil)
    Güç:108.1hp@14.000rpm
    Islak ağırlık (ön/arka%):186.8kg (51.3/49.7)

Kawasaki ZX-6R
    Son Hız:166.0 mph
    1/4 mil (400m) süre/hız:11.08s@131.0mph
    0-60 mph:3.28s
    40-120 mph son vites hızlanma:18.75s
    70-0 mph fren:48.5m
    Ortalama yakıt tüketimi/mesafe:33.0mpg (124 mil)
    Güç:110.2hp@13.750rpm
    Islak ağırlık (ön/arka%):202.6kg (50.6/49.4)

Triumph 675
    Son Hız:158.5 mph
    1/4 mil (400m) süre/hız:10.96s@131.3mph
    0-60 mph:3.14s
    40-120 mph son vites hızlanma:14.50s
    70-0 mph fren:50.3m
    Ortalama yakıt tüketimi/mesafe:38.4mpg (148 mil)
    Güç:111.5hp@12.000rpm
    Islak ağırlık (ön/arka%):189.8kg (51.2/48.8)

Testin sonucunu yazmayım da, tadı kaçmasın

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000

EA-Bolu tekere aktarılan güç grafiği tek başına ne işe yarar? Yani tek başına neyi gösterir? Öncelikle bunları bir açıklığa kavuşturalım. Ayrıca bu 2007'in grafiği. Hoş, zaten 2008'de de tekere aktarılan güçte Kawasaki Honda'dan daha güçlü. Yanılmıyorsam siz mühendistiniz? O zaman bu grafiğin kullanılması gereken (yani değerlendirme yaparken) bir çok veriden sadece "biri" olduğunu bilmeniz lazım. Geçen bir konuda yine ısrarcı ve anlamaz tavırla yazmıştınız ve hatırlıyorum ki oradada aynı grafiği yapıştırıp "Kawa" demiştiniz. Anlaşılması bu kadar güç olan ne, Allah aşkına?

Diğer konun linki de aşağıda oradada Kawasaki Honda'dan beygir gücü olarak üstün zaten buna kimsenin itirazı yok fakat anlamadığınız konu çok başka. Ben o konuya cevap yazmak ve uzatmak istemiş ve yazmamıştım; görüyorum ki hala öğrenmemek için müthiş bir gayret var... Şimdi yazmak istedim, kırmak veya başka bir şey yapmak değil. Mühendis olan sizsiniz lütfen biraz daha düşünerek yazın...

Diğer konunun linki: http://www.motosiklet.net/forum/mark...astirmasi.html

Motosikleti
    GSXR-1000
    dostum öğrenmek öğrenmemek meselesi deil. ben neyin ne olduğunu yıllardır yaşayarak öğrendim. ben bütün markalara yıllarca bindim. 1989 da ilk motoruma bindim. sene 1995 de racing le geziyodum sokaklarda. ben internetten teorik sonuçlarla avutmuyorum kendimi. 100 den fazla drag yaptım. şunu unutmayın herzaman honda daha düşük güçlü daha uzun ömürlü motor üretir. kawa ve yamaha herzaman max limitlerde motor üretir. motor ömürleri daha az olur.

Alıntı EA-Bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum öğrenmek öğrenmemek meselesi deil. ben neyin ne olduğunu yıllardır yaşayarak öğrendim. ben bütün markalara yıllarca bindim. 1989 da ilk motoruma bindim. sene 1995 de racing le geziyodum sokaklarda. ben internetten teorik sonuçlarla avutmuyorum kendimi. 100 den fazla drag yaptım. şunu unutmayın herzaman honda daha düşük güçlü daha uzun ömürlü motor üretir. kawa ve yamaha herzaman max limitlerde motor üretir. motor ömürleri daha az olur.
    Abicim, (isminizi bilmiyorum, yaşınıza istinaden böyle yazdım) kusura bakmayın ama bu yorumları değerli bulmam için tüm hayat görüşümü, düşünce tarzımı, değiştirmem lazım. Amacım, bu gibi düşünceleri "her alanda, her sektörde" ortadan kaldırmakken, ilim bilim ışığıyla aydınlanmakken, bu cümleleri değeri yüksek, yerinde ve mantıklı bulmamı lütfen beklemeyin.

Düşüncenize saygı duyar ve en kısa zamanda değişmenizi bu tarz düşünceden kendinizi kurtarmanızı dilerim. Diğer konudaki gibi yanlış anlaşılmak da istemem. Teşekkürler...

Bir kaç soru:

Mavi ile işaretlenmiş kısım: Şunu sormak istiyorum: Asıl mesleğiniz ne? Yani profesyonelliğiniz ne? Elektirik mühendisi değil mi? Test pilotu değil yani? Şu anda ben öğrenci pilotum (havayolları için), yarın Allah'ın izniyle kaptan oldum 30 yıllık boeing 737-800 tecrübesi yaptım diyelim. Bu uçağın özelliklerini, limitlerini fabrikası benden mi ister yoksa (havacılık için) bir test pilotunu görevlendirip ondan mı? Hemen cevap vereyim; Tabiki test pilotundan. Peki neden benden değil? Ben 30 yılda ne eksik yaptım ki bunu benden istemiyorda başka birinden istiyor yani neden konun uzmanını görevlendiriyor? Ya da bir uçak teknikeri mi uçağın "a'sını" "z'sini" iyi bilir, kolayca söküp takar yoksa bir pilot mu? Sizin tecrübe dediğiniz trafikse sağolun bende de var yeterince...

Yeşil ile işaretlenmiş kısım: Her drag yapan test pilotu mu oluyor? Yani sizin yerinize bu işi meslek edinmiş insanların verdiği değerler duruken ben şuyum ben buyum diyen birine inanmak daha mantıklı demek istiyorsunuz. Olabilir ama bana göre değil...

Kırmızı İle işaretli yer: Gerçekten çok merak ediyorum böylesine olmayacak bir yargıya nereden vardınız. Suzuki ve Ducati bu yargının neresinde?

Cevaplamasanızda olur. Ben cevapları biliyorum sadece biraz düşünmenizi istedim. Konu gerçekten bilmediğini öğrenmenin ayıp olmadığıdır ve mesele, gerçekten; öğrenip öğrenmemedir hatırlatırım... Saygılarla...

Motosikleti
    GSXR-1000
    Mesleğim elek müh. şu an 2 tane işletme sahibiyim.fedeasyondan motosiklet lisnasım var. bir kısmı teorik sonuçlar. bir kısmıda bazı kuruluşlar tarafından uygulanmış. aynı clasman motosikletlerde pist sonuçları drag sonuçları tamamen sürücüye bağlı. dynometre testleri daha önemli.kırmızının cevabını bana inanmıyorsan bütün motorsiklet firmalarına tek tek sor onlar ne diyecek bakalım. ben yaşayarak bişeyler öğrendim. bunların sonucuna göre yorum yazdım. senin düşüncenede saygım var tabiki. inanmak zorunda deiğilsin.benim yazdığım cevaplar senin bildiğin cevaplarla uyuşuyomu peki ?

Tecrübenize saygı duyarım ama bu tecrübe ne dediklerimi ne gerçekleri değiştirmez ve bu tecrübe bu işi profesyonelce yapanların verdiği verilere saygı duymayı gerektirir, kanısındayım.

Neyse konuyu uzatmayalım daha fazla derim ben çünkü size göre ne olursa olsun Honda sağlam Kawa hızlı, bana böyle bir söylem asla mantıklı gelemez... Birine sormama gerek yok sayfa 1'de 2008 için neticeler ortada...

black sky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SüperSport test sonuçlarını ilk mesaja ekledim.
    Merak edenler buyursunlar.

Bir de hepsinden karışık bir sıralama yaptım....
    Topiğin gidişatına göre belki sonuçlar üzerine yorumda da bulunabiliriz.
    Eğer havamda olursam...
    Aklıma takılan bişey var. Evet 1000 lik makinaların değerleri gerçekten çok yakın yani farkı pilotaj belirliyor ama test verilerine göre 1000 lik ve 600 lük makinaların değerleride birbirine yakın. Örneğin R1 ve 600RR ama otobana çıktığımızda 600 lükler çok gerilerde kalıyorlar. Bence 600 RR 400 ve 1000 metrede R1 e yaklaşamaz bile...
    Ben ne gidene kal derim, ne de kalana git... Giden yolunu, kalan yerini belirlemiştir hayatımda...

Motosikleti
    Honda 1300s
    HyperSport
    0-100km/h
    (Motosikletlerin kaç saniyede 100km/h hıza ulaştığını gösterir)

1. Honda CBR 1000 RR - 2,3saniye
    2. Ducati 1098 ve Suzuki GSX-R 1000 - 2,4 saniye
    3. Kawasaki ZX-10R,Yamaha YZF 1000 R1 ve Aprilia RSV 1000 R - 2,5 saniye
    4. BMW HP2 Sport - 2,9 saniye
    5. Buell 1125 R - 3,4 saniye
    6. Mv Agusta F4 1078 R (maalesef bu motoru test için vermediler)
    Ben bunda bişey anlamadım. Suzuki burda niye yok. siğer sonuçlar hep ilk iki arasında. 100 metrede ilk sıralarda. Bir motorun 100km/h ye diğer 6 motordan yavaş çıkıpta 100metrede diğerlerni geçmesi zaten fiziksel olarak imkansız olmuyormu. Yanlış düşündüğüm bişeymi var?
    Ben Suzukinin 3 saniyenin altında çıkacağına eminim.
    Bir başka şeyde 1000metre hızları üzerine. Burdaki hızlar yok denmiş. Sende aynı sürede bitirdikleri halde hızları farklı olmuş demişsin. Bence saniyelerin ortalamasını almışlardır. Hızında ortalamasını almak istememişlerdir.

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Honda, 1.lik onda

Alıntı Motorsikletci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunda bişey anlamadım. Suzuki burda niye yok. siğer sonuçlar hep ilk iki arasında. 100 metrede ilk sıralarda. Bir motorun 100km/h ye diğer 6 motordan yavaş çıkıpta 100metrede diğerlerni geçmesi zaten fiziksel olarak imkansız olmuyormu. Yanlış düşündüğüm bişeymi var?
    Ben Suzukinin 3 saniyenin altında çıkacağına eminim.
    Bir başka şeyde 1000metre hızları üzerine. Burdaki hızlar yok denmiş. Sende aynı sürede bitirdikleri halde hızları farklı olmuş demişsin. Bence saniyelerin ortalamasını almışlardır. Hızında ortalamasını almak istememişlerdir.
    Suzuki yok derken neden birinci değil mi demek istiyorsun yoksa hiç mi yok diyorsun. Hiç yok diyorsan 2. siraya bir daha bak... Diğerinin cevabını ise ben veremem

Motosikleti
    Honda
    Kavga etmeye gerek yok.
    İlk mesaja marka fanatikliği yaparak yorum yapmayın diye yazmıştım ama ilgilenmemişsiniz bakıyorum.

Akşama tartıştığınız konuyla ve test sonuçlarıyla ilgili görüşlerimi yazacağım.

Sonra devam ederiz.

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    600 sınıfı değerlendirmelerine neden gsxr 600'ü koymamışlar.Halbuki 1000 cc sınıfı testlerinde var.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Canım topici katledenler olmuş...
    Marka fanatikliğiyle ne alakası var?
    Benim için en iyi ölçüm bunlardır işte.
    Çok sağol coq abi.

Biraz da ben yorum yapayım...
    Ben eğer birgün SS alacak olursam tipine bakıpta alırım.
    Niye?
    Çünkü sonuçta ben piste çıkmayacağım. Caddede bineceğimiz için son hızına bakmaya, performansı en iyi motosikleti tercih etmem yani.
    Hangisinin tipi hoşuma giderse onu alırım.
    Ama olurda Allah nasip eder birgün piste çıkarsam alacağım tek motor HONDA olur.
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    Honda
    Dgmr kibar çocuk.

Direkt söyleyemiyor, lafı dolandırıp duruyor.

Fakat EA-BOLU arkadaşımız anlamamakta ısrarcı.

Aynı arkadaşımız bir başka arkadaşımızın astığı test sonuçlarına da itiraz etmişti.
    Neden?
    Çünkü Kawasaki birinci değil...

Ben emek vermiş 2008 model karşılaştırmalarını yayınlamışım.
    Arkadaş gitmiş bir motosiklet sitesinin 2007 dyno ölçümlerini asmış.
    Benim açtığım konuyla Dyno ölçümlerinin ne alakası var?
    Benim buraya sonuçlarını astığım test 2008 modellerin hız karşılaştırmalarıdır.
    Güç karşılaştırmaları değil.
    Aramızdan yiğit bir arkadaşımız lütfen artık 2007 değil, 2008 yılında olduğumuzu bu arkadaşa söylesin.
    Ben söyleyemeyeceğim. Kötü haber vermeyi sevmiyorum...

Sayın EA- BOLU;
    ben hatanızı anlamışsınızdır, yazdıklarımızdan ve başkalarının yazdıklarından bir şeyler öğrenmişsinizdir diye saçma sapan bişeyler karaladığınız diğer topiğe bir cevap yazmamıştım.

Hem sizi utandırmak istemediğimden, hem de motosiklet konusunda cahil cühela olduğunuz yazdığıklarınızdan anlaşıldığından,tartışmanın bizi bir yere götürmeyeceğini algılayıp, uzatmamıştım.
    Bir çok arkadaşımızın da öyle yaptığını gördüm.

Fakat siz sessiz kalmamızı,
    "vaybe!!! nasıl geçirdim heriflere!! bak sesleri solukları kesidi..""
    tarzında bir mantıkla karşıladığınız için hızınızı alamayıp, buraya da bulaştınız.

Dgmr ve diğer arkadaşların kibarlıklarından dolayı size direkt olarak söyleyemediği şeyi ben size söyleyeyim.
    Motosikletten hiç anlamadığınız yazdığınız her satırdan belli oluyor.
    Daha önce de 600cc lik makinanızla 290 küsür kilometre hız yaptığınızı yazmıştınız.
    Sizinle ince bir alay geçilmişti ama onu da anlamadınız.
    Kusura bakmayın ama motosiklet konusunda kestiğiniz ahkamların ciddiye alınacak tarafı yok.

Sadece eklemek istediğim bişey var.

Kawasaki ya da Suzuki kötü motordur diyen adam çarpılır.
    Yani kimse sizin aşığı olduğunuz motosiklete kötü demiyor.
    Ama siz onu bile anlamamışsınız.
    Ben açık yazdığım halde anlamamışsınız.
    Muhtemelen bu mesajı da anlayamayacak ve yine abuk subuk yorumlar yazmaya devam edeceksiniz.

Yazdığınız abuklukları açıklamak için, burası herkese açık bir forum, isteyen istediği gibi görüşünü söyleyebilir tarzı muhabbetlere de hiç girmeyin.
    Burası yellen yellen ipe diz tarzı yorumları sindirebilecek yapıda bir forum değil.
    Başkalarına maddi veya manevi zararlar verebilecek, hatta ölümüne neden olabilecek mesajlara itirazımız her zaman olmuştur ve olmaya da devam edecektir.

Aynı itirazımız bilgiyi yanlış yönlendirme ve başka yere çekme konusunda da vardır.
    Size bunca satırı yazmamın nedeni de budur.
    Lütfen görüşlerimizin konuyla ilgili olmasına özen gösterelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler