Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Kanuni Tiger 250 [Test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    ilk motorum...mondial 150 hs idi...5-6 ay kullandım dedimki kendi kendime şöyle biraz yere sağlam basan görüntüsü güzel bir motor alayım artık zamanı geldi...hemde vitesli motora geçeyim artık dedim..

araştırırken bir sitede yol canavarı kanuni tiger-250 diye bir başlık var 3 yıl önce başlatılmış bir yazı tam 100 sayfa hepsini okumadım ama 40 ıncı sayfaya gelmeden almaya karar verdim bile...(öyle övmüşler motoru ama ) arada bir kaç kişi yazıyodu yapmayın o motor dediğiniz gibi değil diye falan ama ben kaptırmışım kendimi bi kere...neyse 2006 model buldum bitane 2100 liraya anlaştım aldım motoru aldım önce viteslerde acemiyim onlara alıştım ..ilk başlarda heves var tabi gören çok beğeniyo duruşunu falan bende o siteden aldığım gazla hala kendimi iyi hissediyorum ama ..bir yerler bir terslik var alla alla..

motor 185 kg ama benim scooter dan fazla savruluyo...
    üzerinde 160-180 ibre var ama 100 ü geçtiğime pişman oluyorum..
    depo altından bi tıkırtılar bi sesler geliyo...
    biraz ist içi gezeyim diyorum..çok yoruluyorum...
    kasislerde teker çamurluğa sürtüyo...
    arka frene çok basarsan kitliyo..ön çift disk firen zaten onada 2 parmak
    ne şehir dışında ne şehir içinde beni tatmin etmiyor...
    bide kime sorduysam bunu niye aldın dediler...
    ama scooter ımı nasıl arıyorum...bi ara motosikletlerin tamamından soğuyodum arabaya dönüş yapıyodum az kaldı..

neymiş efendim üzerinde 14 lük dişli varmış motoru güçlüymüş ya bu dişli ona küçük geliyomuş 15 lik dişli koyunca hem hızı artıyomuş hem titreşim kesiliyormuş ..hatta fabrika yeni S modellerine 15 lik dişli koymaya başlamış ( evet bu doğru ) neyse 2 ay kullandıktan sonra üzerine yaptığım (15 lik performans dişlisi dahil ) 600 lira extra aksesuar dahil 1800 liraya sattım ( aman iyi satmışın dediler ) böylelikle ; satışla birlikte bir 150 hs parasını çöpe atarak tiger-250 tecrübesi yaşamış oldum...

şimdiki motorum "2005 model honda cbf-250" arasında dağlar var tabi ...şimdi görebiliyorum bazı gerçekleri nedir ne değildir...

şimdi mutluyum (taksitlerini aksatmadan ödeyebilirsem) çok şükür...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KASIRGA35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORAN BALANCER CBS 150
    Yok Kardesım Hayırlısı ıle Dogdu Ve Kızım Oldu Darısı Olmayanların Basına Dıyelım
    Ismide Yaşam Buyusun Onuda Motorcu Yaparım Fark Yaratmaz Cınsıyet Onemlı Olan Bu ıkı Teker Askı

SELAM BEN İZMİR NARLIDEREDEN MURAT BENIM 250 CC LIK KANUNİ TİGER MARKA MOTORSİKLETİM VAR ACIL BEBEGIM OLDUGUNDAN DOLAYI SATIYORUM FIYATI VEDE YANINDA VERECEGIM MONT TULUM VS... SEYLER ISINE YARAYA BILIR KOMPLE TAKIM OLARAK ESYALARDA DAHIL OLMAK UZERE 2750 TL VERIYORUM.RABA ALMAM GEREK .RESIMLERINI GORMEK ISTERSEN NUMARAM 0506-570-73-84 MURAT DÜZENLİ SANA MSN DEN ATARIM KONUSURUZ .BEN ESIMLE UZUN YOLA GITTIM SORUNSUZ VEDE AZ YAKITLI SAGLAM GOSTERISLIDIR RENGI BAL KÖPÜĞÜ BEN 2006 YILINDA TEMMUZ 27 DE SIFIR OLARAK ALDIM KAZASI YAN YATMASI YOKTUR.YANINDA FATURASI DOSYASINIDA VERICEGIM İLGİLENENLERİN DİKKATİNE.SAYGILAR FIYATI KONUSUR ANLASIRIZ
    HER DUYGUYU SADECE BU MAKİNALARDA YAŞAYA BİLİRSİN BAŞKASI ZEVK VERMEZ.NE FERRARİSİ,NE PORCHE,NEDE LAMBORGİNİ SADECE 2 TEKER 1 NUMARA...

Selam arkadaşlar artık bende bir TİGER kullanıcısıyım.Motoru 1 hafta önce aldım kullanışı çok rahat ve keyif verici çok memnun kaldım yol tuşu çok güzel güçlü bi motor ve altınızda güçlü bir makina olduğunu kesinllikle hissettiriyor.Ağır olması bence dezavantaj değil sürat motoru olarak düşünmeyin ama çok güzel keyifli uzun yolculuklar yapabilirsiniz.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    selam arkadaslar.bende motora ilk tigerle basladım.gercekten cok konforlu fıyatına gore cok ıyı ve goruntusuyle harıka bı motor.yakıtıda gayet makul.su anda kle 500 kullanıyorum.ama aklımın bı kosesındede hep tiger var ilk goz agrım.belki ilerde bitane tiger alır motoru ikilerim.kle uzun yola. tiger şehir içine..
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    tiger 250
    Alıntı korhan.ilyas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla tartışmaya gerek yok be dostlar.görünen köy kılavuz istemez derler.bu paraya bu kalite ve güç fazla bile.hele bide egzosları açtırdınızmı hemde sadece tek susturucuyu bakın siz ozaman keyife.hayallerim gerçek oldu böylesine tok bi ses beklemiyordum açıkçası.deneyin şiddetle tavsiye ediyorum.biz şahsen kendimiz açtık kolay mesele yani fazla düşünmeye gerek yok.teşekkür edeceğinize eminim.

DOSTUM bıraz daha acıklarmısın nasıl yapıldıgını bizlerde deneyelım dimi

kanuni caracalmı yoksa mondial 250 mctmi daha iyi

kanuni tigere kaç numara yağ koymam lazım cil yardımlarınızı bekliyorum

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı tiger55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni tigere kaç numara yağ koymam lazım cil yardımlarınızı bekliyorum
    kilometresi yükseldiyse biraz yaz geldi bas 20/50yi gitsin
    Now the world is gone. Im just one.

bilgilendirdiğiniz için tşk

Motosikleti
    Kawasaki En 500 ...En İyiy
    Arkadaşlar ben yakın zamanda uzun yola çıkacağım uşaktan ayvalığa.birkaç sorum olacak sizlere,tigeri uzun süredir kullananlar bana yardımcı olursa sevinirim.

1,motor hava soğuma olduğu için uzun yola çıkma diyenler çok oldu motor şişer dediler ne kadar doğrudur uzun yola çıkanlar içimi ferahlatabilirmi?
    2.yolda kalmaktan çok korkuyoryum,geçende simavdaki emok festivaline giderken arka saplamalarım kırıldı dağın başında kaldım gecenin bi yarısı.bu yüzden uzun yola çıkarken yanıma almam gerekenler,kalırsam neler yapmam lazım gibi korkularıma cevap verebilecek deneyimli motordaşlarımdan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler....

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı husenaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben yakın zamanda uzun yola çıkacağım uşaktan ayvalığa.birkaç sorum olacak sizlere,tigeri uzun süredir kullananlar bana yardımcı olursa sevinirim.

1,motor hava soğuma olduğu için uzun yola çıkma diyenler çok oldu motor şişer dediler ne kadar doğrudur uzun yola çıkanlar içimi ferahlatabilirmi?
    2.yolda kalmaktan çok korkuyoryum,geçende simavdaki emok festivaline giderken arka saplamalarım kırıldı dağın başında kaldım gecenin bi yarısı.bu yüzden uzun yola çıkarken yanıma almam gerekenler,kalırsam neler yapmam lazım gibi korkularıma cevap verebilecek deneyimli motordaşlarımdan yardım istiyorum şimdiden teşekkürler....
    valla gardaş geçen hafta ben 15o km yol gitim 90-100km/h civarı tık demedi.

Eski bir konu fakat tüm yazılanları hepsini okudum. Ben hayatımda mobiletten başka motor kullanmadım. Tiger almayı düşünüyorum amacım hız değil, sadece vitesli motor kullanabilmek. Vibrasyondan bahsedilmiş o ne demek onu dahi bilmiyorum. Vites nasıl değiştirilir bilmiyorum. Amacım sadece eli yüzü düzgün üzerine bindiğim zaman evet bu motor yahuu diye bileceğim, sorun yaratmayacak, arıza yaptığı zaman alla alla buda neyin nesi demiyeceğim şeklinde arızaları olmayan, özellikle yüksek hızlara çıkmayacak (acemiyim o yüzden) yoksa biliyorum bir 750cc lik bir makina alıpta ölmeyi benim amacım motor kullanmak, motoru öğrenmek, sürmek, zevkine varmak. Bunun için neredeyse 1 senedir motor araştırıyorum. ilk motorum gösterişli olsun uçuk şekilde hız yapmasın ve ulan allahın belası bu motor denilen şeyi niye aldım demiyeceğim bir şey arıyorum ve yaptığım araştırmalarda benim kadar acemi birine tiger uyar diyorum. Fakat kararsızım arkadaşlar ya sizce? Bana bir tiger fazlamı gelir? Ne önerirsiniz ilk başlangıç için? Benim yerimde olsaydınız Tiger ile başlarmıydınız? Sırf bu soruların cevabını alabilmek adına üye oldum siteye. Yorum/cevap yazan yada yazmayanada teşekkür ederim.

Motosikleti
    kanunı tiger 250
    merhabalar öncelikle bende tiger 250 cc var. 15 lik dişli taktıgımızda gercekten faydasını görebilirmiyim. ayrıca ön dişli oluyor degil mi bu

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende kanuni caracal200 var. ben ön dişliyi 14 iken 16 yaptım uzun yolda çok bağırıyor, çok yakıyor diye. vites araları uzuyor motorun devri düşüyor ancak şehir içinde biraz sıkıntı oluyor. tigerdada çok farklı olacağını sanmam ancak 16 yapmaktansa 15 iyidir.

Tiger 250 almayı düşünüyorum 3000 Lira bütçem var kimisi iyi diyor kimisi sakın yaklaşma..

ne yapacağımı şaşırdım

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yanına bile yaklaşma, onların miladı doldu.
    drfettah bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler