Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 150 yi bizzat kendim denedim.. [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı _Motorcu_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eralp hocam ellerinize sağlık, başlangıç içinde olsa çok bilgilendirici olmuş,
    Arkadaşlar benim danışmak istediğim , cbf150 ile uzun yola gidilir mi? uzun yoldan kastım, 400-500km'lik yollar. Birde toprak yollardaki performansı nasıl olur, bu konuda fikri olan var mı?(daha motor ortalıkta yok ama ben bi sorayım dedim )
    hoşgeldin motorcu bence motor için bi söz sölemek doru olmaz ama ben görünüşüne ybr den daha çok beğendin işallah kaliteside öledir buradaki honda bayine cumartesi sabhdan geldi aynı gün 1 tane satıldı ve aynı gün motor için kradi başvurusu yapdılar gözümün önündebenzinlikde benzin alırken karşılaşdım biraz sohbet ettik süren adam çok memnundu ama egzozdan duman tütüyodu bildiğimiz baca dumanıkırmızıda durdumdaq stop etti zannetdim marş motorunu yakıyodum çalışdırıyım derken dedi vs.vs.memnundu yani bakalım bunu daha sonralarda görücez...
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı _Motorcu_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eralp hocam ellerinize sağlık, başlangıç içinde olsa çok bilgilendirici olmuş,
    Arkadaşlar benim danışmak istediğim , cbf150 ile uzun yola gidilir mi? uzun yoldan kastım, 400-500km'lik yollar. Birde toprak yollardaki performansı nasıl olur, bu konuda fikri olan var mı?(daha motor ortalıkta yok ama ben bi sorayım dedim )
    toprak yolda pek elverişli değildir. tabi bu sınıf motorlara bakarsak lastikleri normal aslında. yol tutuşu ince lastiklerine rağmen bana tatmin edici geldi. ben bu motorun uzun mesafelerde de iyi olacağına inanıyorum. hızlı bir motor değil fakat kısa aralıklarla dinlenmenize gerek kalmayacak kadar konforlu.

şimdi 500-600cc motor sahibi olanlar bu motorla anca bakkala gidilir filan derler. fakat ben bu motorla uzun mesafelere gidebilirim. kullanıcıdan kullanıcıya göre değişir.

vites araları cbf250 gibi değil biraz daha uzun çünkü 5 vites. sürüşü bana çok zevkli geldi. sanki ufak bir enduro turing gibi
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    arkadaslar yazdıklarınızı takip ediyorum ...maddi durumu iyi olmayan kişiler için gercekten altın gibi motosiklet .. YLMZZZ doğru solüyor resmen enduro tourıng
    ayrıca 2 haftadır catlıyorum nereden parabulurumda gider alırım die ..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    görüntü ve performans olarak ybr den üstün olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz...Şimdi aynı fiyata Honda almamak biraz haksızlık olur...hata olur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    mondial 100 kh
    fotoğraflarda siyah olan güzel duruyor.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Bu motoru alan olmadımı daha? Acaba 2007 yi beklesek hem devir saati olsa hemde fiyatı aynı kalırmı dersiniz? Keşke öyle olsada 3 ay bekliyelim.Zaten kışın motora binen cok azdır.Alma stareji olan varmı bu motor için?Hangi ay alınca iyi olur?uygun fiyata alabiliriz
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    mondial 100 kh
    bence en uygun fiyatlar yaz sonunda yani şu dönemlerde oluyor.

seruven17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    Bugün Çanakkale de ki Honda bayisinde test motoru olarak bulundurulan cbf150 yi yaklaşık 10 km kullanarak kendimce test ettim....izlenimlerim....
    *Motor beklediğimden büyük idi(eski bir ybr kullanıcısı olarak)...Aynı hissi koltuğa oturduğunuz da da fark edebiliyorsunuz.İki kişi rahatlıkla yolculuk yapabilir...
    *Malzeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim,bence ybr biraz daha üstün bu durumda...Özellikle göstergeleri bence ikinci sınıf olmuş ve hız ibresi hareket halinde iken titreme yapıyor!!!!
    *Lastikler duro,bilen bilir çok da iyi sayılmaz,ben açıkcası pirelli bekliyordum!!!
    *Kafa granaj plastiği çin malı motorların yapı maddesini andırıyor,ve grenajın iç üst tarafın dan yol ve ön çamurluk gözüküyor,orası kapatılabilirdi!!!
    *Eksozun susturucu bölümü uzun kısa tutularak biraz daha hoş bir hava verilebilirdi,bence çok da iyi durmamış...
    *Görünüş olarak yukarıdaki göze batanlar haricinde geri kalan kısmı oldukça başarılı,mesela arka stoplar la ön sinyallaerin yerini ve dizynını çok beğendim....
    *Sele çok başarılı,kasayı iyi kavrıyor
    *Motor rolantide çok sessiz çalışıyor,gürültüü ortamda çalıştığı farkedilmez,cikle yeri iyi seçilmiş....
    *Gaz tepkisi iyi çabuk devirleniyor....
    *Titreşim gerçekden çok az,yok da varsayabiliriz...
    *1.vites çok kısa,yüksek deviri sevmiyor!!!
    *Genel olraka düşük devir tepkisi canlı,ancak sportif kulllanım için sanki fazla da yatkın değil,mesela ybr çabuk devirlenir ve devir aralığı uzundur,ancak cbf deviri çabuk bitiryor,yani yüksek devir istemiyor makine...Zaten teknik verilerinden de bu sonuç çıkıyor!!!
    *Motorun yol tutuşu mükemmel,bulunduğum yerde çok rüzgar olmasına rağmen çizgisini hiç kaybetmedi,aynı yerde ybr olsa idi rüzgar kesin sağa sola yatırıdı motoru!!!
    *Frenler başarılı....
    *Motor 14 km de idi,fazla basmadım ama o kadar rüzgara karşı 100 yapmayı başardı,trafik fazla ve yol fazla iyi olmadığı için daha fazla zorlamadım ama rüzgarsız ve güzel bir yolde açılmış bir cbf 120 civarı yapar gibi geliyor
    *Viraj dengesi çok iyi,çok rahat kontrol ediliyor...
    *Yanlız iki kere vites atması ile karşılaştım,2. vites de vites iki kere boşa kaçtı!!! 15 bin km ybr kullandım bir kere bile bu sorunu yaşamamıştım!!!
    *Genel olarak iyi sayılır ama daha da iyi olabilirdi!!!

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arkadaşlar ben bu motoru beğendim.Teknolojisi ,ekonomik oluşu ve ilk motora başlayacak için kolay kullanılabilirliği beni cezbetti.
    Şimdi ben Şişlide oturuyorum.Bu motoru en yakın nerede görebilirim.Bu yakınlarda bayisi var mıdır?Satınalınması için ne gibi masraflarım olur.Kredi kullandırırlar mı? Biraz yardım lütfen...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Bende, motoru begendim, honda'nın internet sayfasından motosikletlere girersen bayi listeleri çıkıyor, fakat önümüz kış, beni düşündüren konu bu.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende, motoru begendim, honda'nın internet sayfasından motosikletlere girersen bayi listeleri çıkıyor, fakat önümüz kış, beni düşündüren konu bu.
    Açıkçası ben de neredeyse almak üzereyim de beni de kış düşündürüyor, ilk kez motosikletim olacak ve evimin garajı ya da bodrumu yok, sanırım bir otoparkla anlaşmam gerekecek. Diğer taraftan almasam acaba yılbaşında zamlanır mı diye de düşünüyorum. Aslında Şubat gibi düşünüyordum kış biterken fakat zam olayı da insanı düşündürüyor, sonuçta şu anki fiyat tanıtım fiyatı. Etraftan al, nasılsa alacaksın diyorlar ama motora karar verdim de alıp almamaya tam karar veremiyorum, usta sürücüler buradan ya da motosiklet modellerindeki başlıktan tavsiyede bulunurlar mı acaba bu fakire?
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben de neredeyse almak üzereyim de beni de kış düşündürüyor, ilk kez motosikletim olacak ve evimin garajı ya da bodrumu yok, sanırım bir otoparkla anlaşmam gerekecek. Diğer taraftan almasam acaba yılbaşında zamlanır mı diye de düşünüyorum. Aslında Şubat gibi düşünüyordum kış biterken fakat zam olayı da insanı düşündürüyor, sonuçta şu anki fiyat tanıtım fiyatı. Etraftan al, nasılsa alacaksın diyorlar ama motora karar verdim de alıp almamaya tam karar veremiyorum, usta sürücüler buradan ya da motosiklet modellerindeki başlıktan tavsiyede bulunurlar mı acaba bu fakire?
    Benim bir abim aldı yamaha ybr kışı motor garajda geçirdi ve yazın kullanmaya başladı, korkuyordu bilmiyordu ama gitti önce korumalarını ehliyetini eğitimini aldı sonra garajdaki motorunu çalıştırdı. Bende senin gibi alsam mı almasam mı derken öylesinde www.sahibinden.com girip bir ilan gördüm aradım konuştum ama öylesine, anlaştık tamam dedim Allahhhhh ben ne yaptımmm dedim ve ertesi gün gidip motoru almak zorunda kaldım ve bir ay üstünden inmedim dişlerimde bir ay birbirine değmedi velhasıl niyetin bu ise al, garajda beklesin yada iki arki bul tutup odaya koyun -ki ben askere gidecem alır isem üst katta odamın birine koyacağım- baharda başlarsın, hemde fiyatta şanslı olursun,
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

zed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    runner vxr 200
    motora binmedim fakat honda bayisinde inceledim neredeyse cbf 250 kadar kalıplı malzeme kaliteliye benziyor bi çinliye bakış motora başlangıç motoru gözüyle bakılabilir honda getirdiyese zaten kötü mal getirmez

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    GEçen gün yolda yanımdan geçti gitti ama tam olarak inceleme fırsatım olmadı yamur altında hoş durmuyordu...Keşke yakından inceleme fırsatım olsaydı.enduro-touring motor sınıfının yavru modeli bu bence commuter naked falan hikaye...
    AKIN FİDAN

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru alan olmadımı daha? Acaba 2007 yi beklesek hem devir saati olsa hemde fiyatı aynı kalırmı dersiniz? Keşke öyle olsada 3 ay bekliyelim.Zaten kışın motora binen cok azdır.Alma stareji olan varmı bu motor için?Hangi ay alınca iyi olur?uygun fiyata alabiliriz
    bu motorlar 2007 olarak çıkmadımı ztn ya
    ya bide ödeme koşulları yaygınlaştık değişecektir ama şahsi fikrim bu motorun son 2 yılda en çok satan motor olacağı... bildiğiniz herkesin şehir içinde gördüğü en çok kullanılan vitesli motor ybr125 dir bence bu motor önümüzdeki yılların ybr si olacak valla şimdiden ben bile keşke kendi motorumu almasaydım da yazı bekleseydim diyorum!!!
    he bide sport tip sevenlerde cbr125 in yeni 2007 modeline bayağı rehabet göstereceğini düşünüyorum bildiğiniz gibi cbr600 ün kafası çok yakışmış 125 lik kardeşine
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Spatula adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorlar 2007 olarak çıkmadımı ztn ya

Evet bu motor 2007 modeldir, benim ruhsatta da 2007 yazıyor. Senin de söylediğin gibi bu motor ilgi çekiyor, zira bu sınıfta ybr'den başka alternatif yok gibiydi. Biraz daha büyük yapılı ve cc yüksek olduğu için sanırım gelecek aylarda yollarda bolca görürüz. Bana da her gören olumlu şeyler söylüyor ve oturaklı görünüyor diyor. Ben kısacık deneyimimden motorumdan memnunum. Bana bayiiden (hatta birkaç bayiiden birden) söylenen, devir saati 2007'de gelecek diye bir durum yok. Ama ileride gelirse ve çokça ihtiyaç hissedersem - ki şimdilik motor sesinden kendini belli ediyor zaten - taktırırm bir devir saati olur. Bu bir eksiklik gibi görünüyor ama sanırım o kadar da büyük problem değil. Tabii olsa daha iyi olurdu ama bence sırf bunun için beklemeye değmez.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Spatula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100KM siyah
    [QUOTE=seruven17;461889]*Malzeme kalitesi çok iyi diyemeyeceğim,bence ybr biraz daha üstün bu durumda...Özellikle göstergeleri bence ikinci sınıf olmuş ve hız ibresi hareket halinde iken titreme yapıyor!!!!
    QUOTE]

haklısın ama bu konuda yapabilecek bişey yoq bu fiyata bu motor denior ama bu hondanın ayıbıdır eğer yamaha yapıyorsa honda neden yapmasın eğer kaliteli istiyorsak demekki cbr125 alacaz ama oda çok pahalılandı be demekki yine çin mallarına dewm edicez ..
    İyi kötü kazanırım para ama kaltptir asıl kumabara bi sevgilim yoksa kollarımda napiim Mondiali altımda :P

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bugün yolda yanımdan siyahı geçti kalıp olarka baya iri arkadası ybr'den..Üstelik üstünde 2kişi vardı...Öle uzaktan bakınca güzel gözüküyordu..İnşallah yakını da güzeldir...Bence tipi çok hoş olmuş...
    AKIN FİDAN

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yolda yanımdan siyahı geçti kalıp olarka baya iri arkadası ybr'den..Üstelik üstünde 2kişi vardı...Öle uzaktan bakınca güzel gözüküyordu..İnşallah yakını da güzeldir...Bence tipi çok hoş olmuş...
    evet bende uzaktan gördüm iki kişi gerçekten hoş gözüküyordu Fakat malzeme kalitesi biraz düşük işde
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    memnun kalmayanlar var mı ???
    ybr125 im gitti ya bundan alıcam yaza doğru yada YBR 250 alıcam (bu yaz geliyor)

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler