Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) [test]

Motovento
    REKLAM ALANI
    uges - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250r
    ıstanbul bahcelıevlerdeyım ama seyahate engel ehlıyete yazıldım sanırım temmuzun basında alıcaz sımdılık ara sokaklarda bos alanlarda takılıyorum trafıge fazla gırmede.hem bıraz daha pekıstıreyım ehlıyet alana kadar..ama ılerleyen zamanlarda mutlaka sızlere katılmak ısterım.aslında senın motorsıkletınde cok hosuma gıtmıstı ama temız ıkıncı elını bulamadım.zaten yenı bı model sanırım supermoto..kısmet rt125 miş.yavaş yavaş hem motorun hem kendımın guvenlı surus ıcın ıhtıyaclarını karsılıyorum kask branda topcase dizlik kolluk vs. sıze ıyı gezmeler umarım yakın zamanda bende sızlere katılırım ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı uges adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

polo34 senın motorsıkletın resımlerıne nerden bakarım merak ettım
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...simlari-8.html

yukarıdaki linkten bakabilirsin

Motosikleti
    gt250r
    guzelmıs masallah nazar degmesın guzel gunlerde kullan ..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    eyvallah seninkini de zamanla güzelleştirirsin

Motosikleti
    gt250r
    arkadaslar bugun basımdan gecenlerı paylasmak ıstedım sızlerle.şirinevlerde bı tamırcıye bıraktım motorun ufak tefek elektrık ıslerını hallettırmek ıcın.ustayada test etmesını soyledım.2/3 gun oncesıne kadar daha once hıc motorsıklet kullanmadıqım ıcın bılemıyorum ama ustanın dedıgı debrıyej balatası ölüymüş degısmesı lazımmıs bu motor normalde cok atak bı motormus gaza dokunduqum anda şahlanması lazımmıs ws bişeyler soyledı.fıyatını sordurttum ındırımlı alıyoruz bız dedı 200 liraya bıze gelısı var dedı.bende sımdılık kalsın dedım fıyat cok malum.ordan cıktım bahcelıevler yayla tarafında baska bır motor tamırcısıne goturdum debrıyejını kontrol ettırdım ustanın soyledıklerı ''gayet normal durum bu motordan oyle bı atak kalkıs bekleyemezsınız zaten tarzı kum motoru bunun'' on frene basıp gaz verdı pati çektırdı ws. normal debrıyej kavraması dedı.daha once motor tecrubem olmadıgı ıcın banada anormal gelmıyor motorum.sizlerin yorumlarını alabılırmıyım arkadaslar ??

Motosikleti
    rt 125
    yok öyle şahlanma falan benim motorda zaten 125 cc + kocaman lastikler ve o cüsseyle nereye şahlanacakmış ki?

Motosikleti
    gt250r
    pekı arasıra boş vıtese gecememe sorunu varmı bıkac kez yaptı cunku.bende o sekılde soyledım 125 cc motorsıklet nasıl atak olabılırkı dedım bunlar cross abı şahlanması lazım dedı.ustelık debrıyej balatasını da arastırdım şişlide bı yerde 55 liraymıs :S

Motosikleti
    rt 125
    yok viteslere tıkır tıkır geçiyor.benimde ilk motorum. alınca ilk iş yağını değiştirmiştim.sende yapmalısın bence çünkü viteste beraber yağlanıyor sanırım.

Motosikleti
    gt250r
    sanırım yarın baska bır motor tamırcısıne gostermem lazım yagı degıstı ama vıtes yaglandımı bılmıyorum onu .3. vıteste devır alana kadar ılk basta ugultu duyuyorum bıde.

Motosikleti
    rt 125
    sen en iyisi götür tamirciye.ama önce forumdan sorsan hyo motorlarını nereye götürüyorlarmış diye.iyi bir ustaya götür.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben motoru aşağıdaki yere götürüyorum, şu an kuba motor bayiliği yapıyorlar ama daha önceden kanuniydi, çok uygun fiyatlara tamir işlerimi hallettiler...

MURAT OTOMOTİV GÜRSEL MAH. OZAN SOK. NO:7 ÇAĞLAYAN/İSTANBUL
    - 0212 220 66 00-

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru aşağıdaki yere götürüyorum, şu an kuba motor bayiliği yapıyorlar ama daha önceden kanuniydi, çok uygun fiyatlara tamir işlerimi hallettiler...

MURAT OTOMOTİV GÜRSEL MAH. OZAN SOK. NO:7 ÇAĞLAYAN/İSTANBUL
    - 0212 220 66 00-
    cumartesı goturup baktırayım aklımda soru ısaretı kalmasın.usta ismi varmıdır tesekkurler

Motosikleti
    DRZ400 SM
    sanırım yarın baska bır motor tamırcısıne gostermem lazım yagı degıstı ama vıtes yaglandımı bılmıyorum onu .3. vıteste devır alana kadar ılk basta ugultu duyuyorum bıde.

Kros motorlarının dehşet şeyler olduğu doğru ama her arazi motoru kros değildir. Senin motorun değil mesela. Hem o performansın ciddi bir bedeli var: Pahalı ve devamlı bakım isteyen motorlar onlar. Seninkiyse cüzi bir bakımla -İnşallah- uzun yıllar sana hizmet edip zevk verecek bir motor.

İkinci tamirci daha bilgiliymiş gibi geldi bana. Motorun kum motoru olduğunu söylemiş mesela. Haklı sayılır. Kalın lastikleri sayesinde kumdaki performansının çok iyi olduğunu söylüyorlar. Ne de olsa Yamaha TW200 gibi bir efsaneden esinlenmiş bir motor ki onun da kumdaki performansı çok iyiymiş. Olsa da binsek

Çok beğendiğim bir motor seninkisi. Güle güle kullan.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    cumartesı goturup baktırayım aklımda soru ısaretı kalmasın.usta ismi varmıdır tesekkurler
    bu dediğim yer kurumsal olmaya çalışan bir yer, sen ön tarafta showroom da tv den içerideki ustayı izliyorsun ustanın adı murat ama showroom daki patronlar müşteriyi karşılayıp ilgileniyorlar, usta motora ne yaptıysa söylüyor, ona göre fatura çıkıyor, bana çok uygun rakamlar söylüyorlar, bende her işimi onlara yaptırıyorum bu aralar, alarm aldım gittigidiyordan, inwells marka 36tl, onu taktırıcam onlara, sahibinden.com dan denizliden bir ustadan benim yan çantalar için menteşeli demir aldım, yarın ya da öbür gün onlarda geliyor, çantalarımda şekle girecek inşallah

http://www.sahibinden.com/cbf_150_ya...XQQdisplayitem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:27 ----------

jagadam kerpe gezisinde sende xt350 mi vardı? şimdi drz400 yazıyor?

alketas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Öncelikle hayırlı olsun sevgili Uges. Karion benim ilk motorumdu ve çok keyifli bir alettir. İlk usta biraz saçmalamış eğer agresif kalkış yapmıyorsan şahlanma durumu falan olmamalı. Vitesin boşa geçmemesi ise Karionların kronik problemidir. Boşa geçirebilmek için debriyajı hafif bırakmalısın ki motor kavrama yapsın. sonra vites randumanını alıyor.

ben motorumu sürekli ortaköyde cc motora götürdüm. Zaten Ceyhun usta da eski bir karion kullanıcısıdır ve ciğerini bilir bu aletin.
    Carpe Diem or Carpe Diem

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    arkadaşlar merhaba .kardeşimdede 2007 model rt125 var.lastiklerini değiştirmek istiyoruz ama piyasada bulamadık .kanunude bile lastik yok .acaba sizlerin bildiği bir yer var mı.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben motoru ilk aldığımda debriyaj telinin ayarını kurcalamıştım, 5. vitese geçmiyordu, sonra iyice bozmuştum, çağlayandaki servisdeki ustanın ayarlaması 2 dk sürmemişti, iyi mi belki seninde telin ayarsızdır, bu kadar basittir çözüm ....

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru ilk aldığımda debriyaj telinin ayarını kurcalamıştım, 5. vitese geçmiyordu, sonra iyice bozmuştum, çağlayandaki servisdeki ustanın ayarlaması 2 dk sürmemişti, iyi mi belki seninde telin ayarsızdır, bu kadar basittir çözüm ....
    cumartesı caglayandayız anlasıldı ıyı bır usta şart.sanırım ılk gıttıgım yer motordan hıc anlamadıqım için bana karsı bıraz abarttı olayı.o şekılde bu motorun şahlanması banada anormal geldı 125 cc artı koca ayak neyse ıcımde kalmasın motorumu checkup a sokayım ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:25 ----------

Alıntı alketas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun sevgili Uges. Karion benim ilk motorumdu ve çok keyifli bir alettir. İlk usta biraz saçmalamış eğer agresif kalkış yapmıyorsan şahlanma durumu falan olmamalı. Vitesin boşa geçmemesi ise Karionların kronik problemidir. Boşa geçirebilmek için debriyajı hafif bırakmalısın ki motor kavrama yapsın. sonra vites randumanını alıyor.

ben motorumu sürekli ortaköyde cc motora götürdüm. Zaten Ceyhun usta da eski bir karion kullanıcısıdır ve ciğerini bilir bu aletin.
    tesekkurler alketas agresıf kalkıs yapamamkı henuz 4/5 gunluk motorsıklet kullanıcısıyım son derece nızamı kullanmaya ozen gosterıyorum.evet vıtes olayını arastırdım bıraz genelınde varmıs boşa gecmeme olayı her zamn yapmıyor sımdılık problem degil.2 den 3 e gecınce devır alana kadar ugultu sesı gelıyor o neden olur acaba buda kronık mıdır

alketas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    2. vitesde devrini verirsen 3 e sorunsuz geçip devrini alması gerekir. Bilemedim şimdi bendeki hiç yapmamıştı. İyi bir usta buna da çözüm bulabilir sanırım. Kazasız sürüşler dilerim.
    Carpe Diem or Carpe Diem

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı alketas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. vitesde devrini verirsen 3 e sorunsuz geçip devrini alması gerekir. Bilemedim şimdi bendeki hiç yapmamıştı. İyi bir usta buna da çözüm bulabilir sanırım. Kazasız sürüşler dilerim.
    bugun bı arkadasın tavsıyesı uzerıne şirinevlerde mehmet usta ya gıttım.debrıyej de sadece ayar problemı varmıs onu ayarladı yagladı sımdı gayet guzel kalkısı devır alısı fazlasıyla degıstı.ustada test surusu yaptı 2. vıteste devrını ıyı alması lazım dedı ses azaldı debrıyej ayarından sonra.boşa gecmeme olayını da buqun hıc yapmadı bu ayarlardan sonra.bırde amartısoru en yumusaktaymıs onu bıraz serlestırmek lazım dedı 90 kiloluk ben oturunca bıraz çökuyo motorum halıyle bı ara bırakıcam ama once bıraz acemılıqım gecsın ayaklarım yere saglam bassın sımdılık.Yenı ustamı tuttum işi bildigi belli 2 dakıkada ayarladı cok fark ettı motorun cekısı.herkese mutlu saglıklı surusler..

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler