Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 100 Ön inceleme = BOL FOTOLU = 1 litreyle 91 km

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Kesin 6 bujisi vardir
    mterayes26 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Tövbe Estağfirullah
    Allah Allah
    konuyu daha önce okumuştum, pas geçmiştim. pulsar 200/400 ssten de ses yok.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bu motorun bu kadar az yakmayacagina her iddiaya girerim bajaj pulsarda az yakmayacak demistim dedigim gibide oldu

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun bu kadar az yakmayacagina her iddiaya girerim bajaj pulsarda az yakmayacak demistim dedigim gibide oldu
    rebel punto birkac gun once pulsarin yakitini ölçtü
    şehiriçi 40 km
    kalani sehirdisi toplam 128 km yol yaptı
    100 km de 2.5 litre benzin tüketimi var dedi

benim 100 lük motor da asagi yukarı öyle yakar o hızlarda

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehiriçi 40 km

Discover 100 1 lt ile 90km gidebilmesi için elektrikli bisiklet modunda 40km/h ort ile gitmek gerekir. Haaa nerden biliyorum. Salladım. Çünkü en az yakıt rekorum 2006 ybr ile 65km/h ort ile 1 lt ile 49 km oldu. Pulsar 70 km/h ort ile 1lt ile 50 km gidilebileceğini yaptığım ölçümlrde söylemiştim.

Yani 2 katı hacminde 2,5 kat gücünde pulsar 1lt ile 50 km ( peygamber sabrı ile ) gidebiliyorsa discover 100 ün çok daha uzun gitmesi gerek.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rüzgarı arkamıza alsak , sabırla 40 kmh hızla gitsek ani dur kalk yapmasak , sollamalara çıkmasakda o yakıt degerlerini nasıl yakalıyacaz 2 bujimi bu isi tek başına yapıyor yoksa müsteri cekmek icin laf ebeliğimi yapılıyor pulsarada cok az yakıyor deniliyordu sonradan isin aslı ortaya çıktı sabırla 40-50 kmh hızı gecmemek gerekiyormuş ama motor satılırken müsteriye az yakıyor ama şunları şunları yaparsan az yakar diye bir sey söylendimi çok merak ediyorum

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehiriçi 40 km

dostum kusura bakmayın babam söylese yüzüne karşı yalan derim, bu motoru ben kullanıyorum, şehir içinde işime yarayacak gibi kullanırsan ki 200 cc 24 beygirlik motoru öyle kullanmak için alınır !!! mümkün değil 17 kr.tan 16 kr. aşşa yaksın. Ben her seferinde fuller ölçerim, yakıyor diyorum ya kı yorrrr bu kadar

Yakmıyor diyenler kusura bakmasın 24 beygirlik motor alıp, cbf 150 modunda kullanicaksam gider onu alırım, götüm ağrımaz bari. Selesi zaten mahvetti beni Tekrar söylüyorum 60 ile 70 ile gidecek adamlar az yakıyor demesin, ben bu motoru 250cc klasmanı gibi kullanayım diye aldım, çokta eminim ki cbr 250den fazla yakıyor, ortalama otobanda gidişim 110 120 bu hızlarda yakması normal diyecekler zaten o hızlarda az yakması lazım ve şunu ekliyeyim, alın cbr 250 aynı hızlarda sürün bundan az yakmazsa gelin

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    dostum kusura bakmayın babam söylese yüzüne karşı yalan derim, bu motoru ben kullanıyorum, şehir içinde işime yarayacak gibi kullanırsan ki 200 cc 24 beygirlik motoru öyle kullanmak için alınır !!! mümkün değil 17 kr.tan 16 kr. aşşa yaksın. Ben her seferinde fuller ölçerim, yakıyor diyorum ya kı yorrrr bu kadar

Yakmıyor diyenler kusura bakmasın 24 beygirlik motor alıp, cbf 150 modunda kullanicaksam gider onu alırım, götüm ağrımaz bari. Selesi zaten mahvetti beni Tekrar söylüyorum 60 ile 70 ile gidecek adamlar az yakıyor demesin, ben bu motoru 250cc klasmanı gibi kullanayım diye aldım, çokta eminim ki cbr 250den fazla yakıyor, ortalama otobanda gidişim 110 120 bu hızlarda yakması normal diyecekler zaten o hızlarda az yakması lazım ve şunu ekliyeyim, alın cbr 250 aynı hızlarda sürün bundan az yakmazsa gelin

Yoo ben 60 - 70 ort ile gittim demedim. 3,18 lt yakıtla 128 km yol yaptı. Yani 1 lt ile 40 km. Yani 100 km de 2,5lt.

Nasıl kullandığıma gelecek olursak 40 km si Adana trafiğinde bol kaldırıma çıkmalı, ışıklarda gazlamalı araç aralarında aragaz vererek geçmeli oldu. Şehir dışı kullanımımda 80 km/h ın altına düşmedim en fazla anlık 137 km/h gördüm redline ışığı yanınca hemen gaz kestim. Son 15 km de yuki nin yzf çakması 250 liği ile oynadım ve ortalama 85 km/h ile gezimi tamamladım.

Motosiklete basmayı, canını çıkartmayı sevmem. Araba içinde aynı şey geçerli. Tamam ort 85 km/h yapacaksam ybr cbf discover vs alsaydın dediğiniduyar gibiyim. Ama aynı şey değil. Elinin altında gerektiğinde kullanacağın, en azından araçların sıkıştırmasından kurtaracak güç olmalı. Kaldı ki ybr ile aynı yolu 65 km/h ort ile gitmişliğim var. Eee o zaman mobilette yeter di. Eyvallah aynı yolu 89 model pejo ile 45 km/h ort ile gitmişliğimde var

Motosikletin yakıtı kullanıcıya göre çok değişiyor. İş bilekte bitiyor. Ne zaman basman gerek, ne zaman fren yapacaksın, lastikler ısındı mı, viraj a girmeden alabileceğin hızla sabit almak gerek virajı vs vs vs... bunların hepsi yakıtı etkiler. Kaldı ki özellikle ş.içinde resmen yarış pisti gibi kullandık. Her ışıkta gazlayacak bir motosiklet denk geldi.

Zaten daha önce 2 kişi 90km/h ın altına düşmeden genelde gazlayarak ş.içi dışı karışık 100 km de 3.1 lt yaktığını söylemiştim.

Umarım sözlerimde kırıcı bir nokta olmamıştır...
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Şimdiki aklın olsa hangisini alırdın

onların yakıt verileri ülkemiz şartlarında yemez :D ülkemizde 1 litre ile 90 km gitsin ispatlansın gelir gelmez gidip alırım :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    firmaların ölçümleri düz yolda ,çok dengeli gaz kontrolü ile ,dış etkenler(rüzgar,yağmur,çamur),dur kalk olmadan yapılmakta ise 91 km yol yaptığını ölçebilirler bunun nesi garip.

normal kullanımla zaten o veri elde edilmiyeceğini herkez bilir ancak bu ölçümleri neden yaparlar bir kıyaslama sunması için en azından fikir sahibi oldunuz.bunlar arge çalışmasıdır amaca yönelik motor sunmuşlar o verileri yapamasa bile en cimri motor benim diyor bekleyip görmek lazım he bide cavurun icadına besbeleyle girmek demek aklllı telefonu daha çok parmaklarsınız(kurcalamak) anlamına gelir.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    noldu gelmedi galiba bu motor

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    akbilden ucuz la bu istanbul kart ile bu kadar yol yapamazsın herhalde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    forum Dinci dolmuş

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-133.html

ARKADAŞLAR
    BAJAJ DİSCOVER 100'ün Hindistan fiyatını ve BAJAJ BOXER 150 ile kıyaslamasını yaptım bu linkte. Sayfaya giderseniz sayfanın sonlarında Discover 100 ile ilgili önemli linkler paylaştım. İncelerseniz sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:08 ----------

.................................................. .................................................. .........

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-133.html

.................................................. .................................................. .............

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    ................

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Pulsar içinde 50km de 1LT diyordu ama Cbr250r den fazla yakıyor

Motosikleti
    lifan lf125-26h
    kısaca sunu söylüyebilirim arkadaşlar elbette joponların kalitesi tartışılmaz ama balaj çok farklı fiyatıyla performansıyla yakıt değerleriyle 5 yıla kadar 100 cc ve 150 cc segmentinde ister cup ister commuter tipindeki çin motorlarını ülkemizden silme ihtimali yüzde 80 bunun ucu aynı cc deki japonlarada dokunur bajajın en büyük silahı düşük cc deki motorlarından üstün performans alamsı ve yakıt tüketimi ve uygun fiyatı servisininde çok iyi olduğunu belirtiyor kullanıcıları

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    bir buji de sürücüye takıyorlarmış
    sürücüden enerjiyi çeken buji diğer bujilerin daha iyi ateşlemesini sağlıyormuş
    ayrıca sürücüden aldığı vücut ısısını motosikletin aktarma organlarına aktaran bir teknoloji icat etmiş
    motor daha kısa sürede ısınıyormuş bu sayede

Motosikleti
    Puch Maxi 1992
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir buji de sürücüye takıyorlarmış
    sürücüden enerjiyi çeken buji diğer bujilerin daha iyi ateşlemesini sağlıyormuş
    ayrıca sürücüden aldığı vücut ısısını motosikletin aktarma organlarına aktaran bir teknoloji icat etmiş
    motor daha kısa sürede ısınıyormuş bu sayede
    sen sürdün herhalde böyle bi motor.ondan biliyorsundur bu teknolojiyi. bujiyi nerene taktın. gerçi her türlü uyar buji. ee bujiyi yeyince ısınıyorsundur. o sıcaklığın motoru da ısıtıyordur. böyle böyle 10000 km yapmışsındır sen.

ne biçim bi yorum anlaşışın var lan. o yoruma bu cevap verilir. öyle herkesi alaya alacağını sanıyorsan yersin kazığı.bujiden sonra kazık pek dokanmamıştır sana. bundan sonra adam akıllı yorum yap.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler