Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

6 yıl sonunda babamın inadı kırıldı ve motor aldı eyvallah babacım baba adamsınn

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mc
    yazımı okumadan önce önceki sayfadaki duygularımı yapacaklarımı kısa bi teğet geçerek okumanızı tavsiye ediyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/tani...aaaammm-3.html

orada yazmıştım cep telefonu dükkanında çalışıyorum haftalık 100 kağıt alıyorum nisana doğru honda cbr almaya param yetiyor diye diyodumm...
    şu anki konumum aylık 400 tl alıyorum kardeşimle birlikte kpss dershanesine gidiyorum aylık 250 tl dershaneye veriyorum geriye kaldımı bana 150 tl oda bi ay anca yetiyor baktım honda cbr alack kadar para biriktirmem imkansız ama bi yandanda motor sevgisi bitmek bilmiyor çarşıdan motorcular abartı egsozz ara gazı çeke çeke gidiyor içim gidiyor adete haz alıyorum tabi bu arada babam motor hale almıyor en son motor muhabbetimiz
    ben : baba
    babam: hayır
    ben neye hayır baba
    baba anladın sen onu motora hayır
    ben baba bi abinin honda cbr 125liği var piyasa fiyatı 3. 3.5 tan başlıyor paraya ihtiyacı varmış bana 2.5 verecek(yavşak kazalı demiyorda motora,iyi ki almamışım)
    baba bana baba motor al diye soruyorsun demi
    ben evet baba
    baba bana sruyorsan hayır diyorum yok beni dinlemeyeceksen git al ne halin varsa gör bana niye soruyorsunki sözümü dinleyemeyeceksen
    son sözü bana bi koydu dedim oğlum 6 yıldır istiyorsun kendin alsana ilk ay maaşım 400 telefon aldım sattım bi baktım cebimde 600 var aha dedim olacak bi istanbul macerası 600 yedim bide 200 de borç aldım elde avuçta gene para yok 2 ay öncede ehliyetimi almıştım neyse ben hergün anneme psikolojik baskı yapıyorum yok şöyle güzel yok böyle güzel sabah kahvaltıda bugünde rüyamda motor gördm anne emrah modundaydım benim hiç motorum olmadı anneee diyordum bi arkadaşımda kanuni windys satıyor anneme dedim sonra babama dedik birlikte babamda motor temizse al dedi bu beni o kadar mutlu etti ki anlatamam ilk defa al dedi ne oluyorsa olsun alaçamm dedim bende tamam dedim fiyat konusunda anlaşamadık ben gine hayal kırıklığı içerisindeyim eve gittim baba anlaşamadık dedim hayırlısı oğlum dedi babamın en yakın arkadaşının araba galerisi var bi de bindiği mondial 150 mcsi var daha sıfır faturası kesilmemiş istemiye istemiye fırsat bu fırsat baba deedim onu alalım tamam dedi ben hergün babamın arayıp beni çağırmasını bekliyorum motoru aldık diye 1 gün oldu yok 2 3 4 derken baba naptın dedim konuşmadın mı yok dedi dedim niye konuşmuyon yok şöyle yok böyle ertesi gün aradı gel dedi aldım dedi motorumu aldım tabi kaskımda evde arkadaşım askere giderken bana verdirdi lazım olur belki diye şu an tipi mipi hızı egzoz sesi harika çok hoşuma gitti anladım ki hiç bir kalbine koymamak gerek herşey zamanı gelince oluyor dile kolay gece gndüz 6 yılllll 2 günde bir 3 günde bir evde o muhabbete giriyorum sonunda azimle oldu bu iş
    sizden çok şey öğrendim motorumu almadan naısl kullanılır hangi havalarda nasıl kullanılır hatalar felan hepsi için Allah razı olsun
    uzun oldu ama temiz oldu korumasız aslaaaa
    artık ben de aranızdayım
    egelim 43 ve furkanmg bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayırlısı :)
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin kardeşim.
    Aynaları sökme, hava filtresini açma
    eray_uluyazı ve afatsum bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    Allah razı olsun abicim kaskım tamam montumu almak üzereyim dizlikte tamam sayılır hava filtresini bazenn ama bazennnnn

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Hayırlı olsun..

Ara gaz, tek teker, egsoz delme, helezonları kesme,

Aman diyim adın apaçiye çıkar
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    eyvallah
    peki

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    gözün aydın..çıtada biraz düşüş olmuş ama ilkler her zaman önemlidir

kazasız belasız sürmen dileğiyle

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    Hayırlı olsunn.. Kazasız belasız güle güle kullanmanı dilerim. Çok fazla hırpalama o motoru , nazik kullan ki, üzmesin seni

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    inanki en az senin kadar sevindim.
    ben de yılarca beklemiştim o günü
    ama korumalıksız asla derken bir de çok şey öğrendim diyorsun ya...
    ne zamandır ( en az 2 yıldır ) doru dürüst teknik konular açılmıyor, sürüş teknikleri konuşulmuyor ki, nereden ve nasıl okudun bunları??
    bir de, henüz geçen gün konusu geçmişti; hiç mi noktalama işareti kullanmaz insan?
    "alaçamm" ne demek? "alacağım" de, olmadı "alacam" dersen, daha bir türkçemize sahip çıkarız kanımca...
    bir de "alacağımmmm" denmez, kural olarak, sesli değil, sessiz harf uzatılır. yani; " alacağıııııııım" denir...

umarım ki, yazdığın gibi motosiklet kullanmıyorsundur.
    çünkü; kişilerin genel karakteri yazıya yansır, umarım bu sefer yanıltırsın bizi. çünkü, havalı görünmeye çalışan bir yapın var sanki ;)
    yaşına göre normaldir ama sana bir abi tavsiyesi olsun son söz olarak : " BİR AFERİN İÇİN BEŞ TAS SU İÇİLMEZ " ki zaten genelde küfrederler
    Soykan67 ve crayzboyone bunu beğendiler.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yukarıdaki arkadaşlar benim yazmak istediğim şeyleri yazmış genede yazayım eksozu delme hava filitresini açma korumaların olmadan kesin binme dört yol ağızlarına hareketli yerlere hızlı girme durabileceğin gibi gir yeni motor alıp kaza yapanların yazdıklarını oku ya sağdan soldan cıkan araca carpıyor yada hız nedeniyle motoru kaydırıp kendine zarar veriyor sonra baba motoru satıyor bir daha almıyor

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin kadar bende sevindim inan buna. Güle güle kullan, utandırtma kendini millete ve ailene karşı. Her zaman şükretmek lazım birşeye niyetlendinmi rabbim er yada geç onu sana veriyor
    kadir_6660 bunu beğendi.

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bin. motorunun ekmegını suyunu ver senı uzmesın

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    hayırlı olsun motor guzel birsey mc de cok kalıelı bi model bende kulanııyorum arza cıkarmaz cok uzun sure sakın orjınalını bozma herzaman orjınal ıyıdır

Motosikleti
    mondial 150 mc
    eyvallah abilerim çok teşekkür ederim Allah razı olsun hepinizden
    bi şeyler öğrenmek için teknik konular açılması gerekmez bu forumda kaza yapan insanların tecrübesinden faydalandım onların hatalarına düşersem aynı sonuçlar bendede olacağı için mesela korumalar gibi yeterlidir bunlardan haberin yoksa sadece muhalefet olmak için yorum yapma az forumu gezde kim kaza yapmış sonuçları ne olmuş öğren
    noktalama işareti mi ?? yuh burası uluslararası dilbilgisi form sitesi mi ben mi yanlış yerdeyim
    türkçe sözcükler neyse de dilbilgisi kurallarıda ne demek ya sen dilbilgisi öğretmenisin hadi öğlesin burası mı onun yeri mii ???
    havalı mı görünmeye çalışıyorum sencer abi sen harbi motorcumusun yoksa her yerde her ortamda elbet birisi herşeye muhalafetlik yapar ya şu an görevini tam olarak yerine getiriyorsun eğer havalı olsaydım şu an öyle havalı fotoğraflarım var ki hava öyle olmaz böyle olur derdim de ama ben fotoğraflarımı faceye bile az koyan bi insanım ama bak yanlış yapıyorsun ama sende haklısın sen benim yazdıklarımdan havalı olduğumu anladıysan
    bende senin yazdıklarından neyse forumdaki arkadaşlar kendi kendine not versin size
    Allah razı olsun arkdaşlarım
    korumasız asla diyorum tecrübe edinmeyin ne gerek var ya bir uzuvunda telafi edilemeyecek bi şey olduktan sonra anladıktan sonra iş işten geçmiş olur

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    muhalefet olmak için yorum yapma az forumu gezde kim kaza yapmış sonuçları ne olmuş öğren
    noktalama işareti mi ?? yuh burası uluslararası dilbilgisi form sitesi mi ben mi yanlış yerdeyim
    türkçe sözcükler neyse de dilbilgisi kurallarıda ne demek ya sen dilbilgisi öğretmenisin hadi öğlesin burası mı onun yeri mii ???
    Yorum yok...
    ANGARAJ

Motosikleti
    mondial 150 mc
    tr100 abi özellikle kaza videolarını izliyorum kim hatalı motorcu onu yapmasaydı iyi olurdu koruması olsaydı diye kendi kendimle konuşuyorum diyorum kadir sende yaparsan sonucu bu
    sadece tehlikeye atacak hareket yapmayalım yeterli
    hava şartları motorun özellikleri başka bide birisi arkadan gelip size vurduysa bunda yapacak bi şey yok şunu farkettim motorsikletler caddede adam yyerine konulmuyor çıkarttığım izlenimlerden bi taneside yol bizim olsada adam bize vursa gene olan bize oluor gene bize oluyor maddiyatı geçtim psikolojik çöküyoruz.
    Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun
    tr100a bunu beğendi.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Babaya mt den bol selamlar.. Onun da içinde bu ruhu görüyorum.. Yoksam almazdı

Motosikleti
    mondial 150 mc
    ve a.s koray usta zamanında biyonikle bizim köye gidip glmiş bi günde bionikle 140 km gidip gelmiş onu da annemin ağzından duydumm ))

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    resim yok mu?
    harley is making love with davidson

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Bu arada ehliyet var mı??
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın Allah kaza bela vermeden güle güle içine sinerek kullanmak nasip etsin
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)