Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kasksız Hız Denemesi Hastanede Bitti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyi onların lehine çevirelim diyen kim?
    Dediğimi tek cümleyle tekrar edeyim

"tek bir haber ile birilerini yargılamak doğru değildir"

size göre türkiyede habercilerin ya da gazetelerin her şeyi doğru yazdığını, doğru anladığını düşünüyorsanız başka tabi.
    "ilk haber komple abartılı olsa bile" demek istemiştim...
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    bence arabada görmemiş adam demiş ya restoranta yanaşıyordum arkadan çarptı tam adam yanaşırken motorda geçmeye çalışmı heralde ama motorlu %100 haksız ; )

bir noktayı pas geçmeyelim. motosiklet sürücüsünden dinlemedik kazayı sadece oto sürücüsünden dinledik.

belki de olay şöyle oldu.

cbr 600 60kmh ile sağdan gidiyordu.mondeo 100 le giderken bir anda sol şeritten sinyalsiz bir şekilde sağ şeridin sağına kırıverdi ve motoru biçti bu kadar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk bi 600lükle başlarım bişi olmaz yaaa. Dur şu maaş gelsinde bi kask alırız LS2 falan olanından. Olum makine kazalı olsa ne yazar piste çıkmiycamki durduk yere bişey yapmazki, hem kazalılar daha ucuz. Arabaların arasında hız yapmak çok eğlenceli olum atla arkama hem seni eve bırakırım. Tarzı konuşmalar bu adamın hayatından geçmediyse ben bişey bilmiyorum sanırım.
    Dediklerin dogru tek bir konuda sana katilamiyacagim, LS2 filan olanlarindan dedigin kask su anda Nolan ile ayni guvenlik sertifikasina sahip ve testlerden 5/4 yildiz ile geciyor. LS2 kask alip taksa op te basina koy acikcasi
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    yazık

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sadece ismi için verdiğin 500tl olan kaskın mı daha kaliteli anlamadım???Dur maaş gelsinde ls2 alırız diyen adam mı senin gözünde kaza yaptıktan sonra haksız oluyor onuda anlamadım...
    öncelikle bi izmirli olarak düşüncelerine saygım var. Agresif yaklaşmana çokta gerek yok sanırsam. Benim kaskımda shoei veya schubert falanda değil. Ben motoru almadan önce ekipmanımı topladım motordan sonra değil. Biraz rahatlar ve sakin olursan iyi olur bence çünki burası bildiğin motosiklet forumları gibi değil burası MT burda karşılıklı saygı önemli. Ayrıca LS2 kullanıcılarının sharp testleri yıldızlarını bana savunma olarak kullanmasına gülüyorum anca. Bence LS2 düşünce kafanın dağılmaması için değil; "kafan içinde dağılsında etraf kirlenmesin" düşüncesiyle yapılmış bir kask. Saygılar. LAZER BREVA. Bu arada dediğim kasklar o 70TL ye satılan LS2'ler. Alınmayın
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

armani_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Bence sürücü hız denemesi yapmadı,belkide uzun süredir kasksız ve hızlı kullanıyordu motorunu _?_

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    'motora öyle binilmez'
    başlığıyla kanal d haberde gösterdiler şimdi
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    yarış motoru gördülermi hız denemsi diyorlar.. belki çok hızlı değildi ama panikle aniden duran araca duramayıp çarptı.. yani bazen anlamkıyorum bu habercileri sanki gözleriyle gördüler...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    K 1200 LT
    Kask tabi ki çok önemli.Olmaması ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.beni asıl düşündüren kask olup ta içinin boş olması...

'' Allah'ım içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eyleme...Amin.''
    ''Anlayabilseydin,ağlayabilirdin...''

Motosikleti
    Mondial 150 Zc
    Ya arkadaşım derdin neee.. dizlik. dirsek koruma falan yok bari kask tak yuh ya

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerin dogru tek bir konuda sana katilamiyacagim, LS2 filan olanlarindan dedigin kask su anda Nolan ile ayni guvenlik sertifikasina sahip ve testlerden 5/4 yildiz ile geciyor. LS2 kask alip taksa op te basina koy acikcasi
    iyi yada kötü 20 tl lik safebet markası gibi kaskta taksa kafasına sonuçta diğer vatandaşların yorumu dandik kask takıyodu olmaz tabiki değil mi kaskı var mı var derler insanlar markasını kalitesini genelde biz kunlanıcılar takip ediyor ve yorumluyoruz haa benimde çok umrumda olmaz ya kafasına o kadar değer veriyordur yada ekonomik şartları öyledir(race tarzı bi makinaya biniyorsa tartışılır ancak) ama kafana kaskı takıcan kardeşim yok hız mı yapıyon yoksa paşa paşa mı geziyon bedavaya gidersin kimseninde umrunda olmazsın ama bu tür arkadaşların bilinçlenmesi gerekmekte özelliklede kask ve temel ekipmanlar konusunda sevgiler saygılar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin sadece ismi için verdiğin 500tl olan kaskın mı daha kaliteli anlamadım???Dur maaş gelsinde ls2 alırız diyen adam mı senin gözünde kaza yaptıktan sonra haksız oluyor onuda anlamadım...
    LS2 100km/sa üstü hızlarda çok ses yapıyor, hızlı motorlara uygun değil. Bende Lazer Vertigo var, o da 200'den sonra aşırı ses yapıyor. Sahil yolunda kafan şişmeden 300 üstü gitmek için iyi bir Nolan falan lazım. Arkadaş bunu belirtmek istemiş.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar 5-10 km ile giderken bile (scooter la mahallede) bazı işgüzar yaşlı teyeler kenara çekilip "yavaş geç yavaş" diye sinir bozucu bir ses tonu ile seslenip insanın sinirini alt üst ediyorlar. Gaza sonuna kadar basıp üstüne süresim geliyor resmen.

Yani motomusun kesin hızlısındır mantalitesi hat safhada.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - şimdiye kadar kaç defa kasksız sürücü diye verilen haberlerde sürücülerin kasklı olduğu anlaşıldı.
    - Görgü tanıkları demiş hızlı diye. Bu gün sokakta kimi çevirsen motosiklet hız yapıyordu der.
    - yaya olan ve olayı anlatan aslında olayı görmemiş zaten. Motosiklet arabanın sağından geçmeye kalktı bir anda takla attı diyor. Siz yolda giderken bir anda takla atan motosiklet gördünüz mü?
    - Aracın şöförü ise sağda bir restoran görmüş yanaşmak istemiş bu sırada arkadan çarptı diyor. Eğer bu doğru ise ve yol tek şerit gidiş ise motosikletin yeterli takip mesafesini bırakmadığını söyleyebiliriz ama yol iki şerit gidiş ise durum değişir.

Kısacası bu tür haberlerde alınan ilk haberle yorum yapmak çok doğru gelmiyor bana...

haklısın kardeşim, önyargı, çoğu zaman yanıltır...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Ne güzel hastanede bitmiş. Mezarda bitmesi çok olası hem hız hem ekipman yok. Arkadaşlar şanslıymış.

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Akillanmistir artik..
    Birdaha yapmaz...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafanin icinin bos oldugu belli adam korumaya gerek duymamis.

Kendi olurse olsun keske olseler su ulkenin salak insan nufusu azalsa ama gidip masum birine zarar vericek iste o deli ediyor.
    We are many...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)