Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Işık ihlali yapan araç motosiklete çarptı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Trafik ışığı yeşil yandığında herşeyden emin olmamalıyız.

Video Burada: http://webtv.hurriyet.com.tr/categor...cid=2&vid=6337

Antalya´nın Manavgat İlçesi´nde otogar kavşağında yaşanan kaza kameralara saniye saniye yansıdı. Kazada iki kişi yaralandı.

Korkunç kaza önceki gün akşam saatlerinde Sorgun Bulvarı, Otogar Kavşağı´nda meydana geldi. Antalya istikametine gitmekte olan 07 LL 033 plakalı özel aracın sürücüsü Kemal Aybatlı, kavşakta kırmızı ışık ihlali yapınca, Sorgun Bulvarı´ndan otogar istikametine gitmekte olan Tugay Gamsız ve Musa Sakkallı´nın bulunduğu 07 LBT 94 plakalı motosiklete çarptı.

Çarpmanın etkisiyle motordaki iki kişi yola savrulurken, araç önce orta refüje çıktı sonra aydınlatma direğine çarparak durabildi.

Kazada motosiklet üç parçaya bölündü, Tugay Gamsız ve Musa Sakkallı yaralandı.

Yaralı iki kişi ilk müdahalenin ardından Manavgat Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı. Ayakları parçalanan Tugay Gamsız Manavgat Devlet Hastanesi´ndeki ilk tedavisinin ardından Antalya Tıp Fakültesi Hastanesi´ne sevk edildi.

(Haber-Kamera:Kamil ATALAY /MANAVGAT (Antalya-DHA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok kötü. bu aylar kaza ayları . çok dikkat. bugün trafikte millet bir acayipti kimi uyuyor kimi üzerime sürüyor kornaya bastığımda 1-2 tanesi irkildi. dalmışlar. sıcaktan sanırım

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Cinayete teşebbüsten yargılanmalı + ömür boyu trafikten men. Böyle sert cezalar olmadılça bu gibi ÖKÜZler daha çok can yakarlar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cinayete teşebbüsten yargılanmalı + ömür boyu trafikten men. Böyle sert cezalar olmadılça bu gibi ÖKÜZler daha çok can yakarlar.
    Aynı görüşleri paylaşıyorum. Ayrıca uzun bir müddet akıl hastanesinde konuk edilmeli bu sürücü...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Burası türkiye, Kırmızıdan sanraki yanan yeşil ışık ilk anda çok tehlikeli oluyor, son anda geçmek isteyenler var, solundaki arabayı kendine siper edip geçmeye çalışsa kaza olmayacak, ben bu tip geçişlerde kesinlikle bir arabayı kendime siper alırda öyle geçerim,
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

motorcu kardeşlerimize geçmiş olsun. umarım iyilerdir.
    çok hızlı bir kavşak. açıkçası mutlaka biraz oyalanıp yeşilde ilk çıkmamakta fayda var.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... solundaki arabayı kendine siper edip geçmeye çalışsa kaza olmayacak, ben bu tip geçişlerde kesinlikle bir arabayı kendime siper alırda öyle geçerim,
    Kesinlikle her zaman uyguladığım yöntem

Tüm arkadaşlarımız lütfen bunu uygulasınlar. Bizim ülkede çok önemli.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    İnşallah motosiklettekilerde çok bişey yoktur.O kadar gerizekalı varki trafikte bizi görüpte önümüze atlayan , kırmızı ışıkta geçmeleride normaldir.

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Yaa varya daha ne diyeyim ben bilmiyorum resmen cinayete teşebbüs bu,aman arkadaşlar dikkat havalar ısındı ayılar ininden çıktı artık,bende ışıktan kalkarken solumda ki aracı kendime siper alıyorum ama o an acaba kamyon çarparsa bu arabaya benide alıp götürür mü düşüncesi takılıyor aklıma 3-4 araba geçtikten sonra geçiyorum ışıklardan kaza yapan arkadaşların umarım durumları iyidir,Allah hepimizi böyle canilerden korusun.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar videoyu dikkatli izleyin..
    Işıklar sarıya geçer geçmez yeşili beklemeden gazlıyor bekleyenler..
    Soldan gelip çarpan araçta muhtemelen kendine kırmızı yandığı anda geçmiştir ışığın altından..
    Sarı ışık bu gibi durumlar için var..

Çarpan araç elbette hatalı, aşırı hızlı vs.

Ama sarı yanar yanmaz hareket eden motosikletli ve diğer araçlar da hatalı bence..

Resmen bodoslama kavşağa giriyor. Bunun gibilerine öyle bir ceza vereceksin ki atıp hapise ömür boyu yatsın. Ölüm olmaması gerçekten çok iyi bir haber. Bizim halkımız bakalım ne zaman şu kurallara uymayı öğrenecek.

kempes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SILVERWING400 2006
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soldan gelip çarpan araçta muhtemelen kendine kırmızı yandığı anda geçmiştir ışığın altından..

Ama sarı yanar yanmaz hareket eden motosikletli ve diğer araçlar da hatalı bence..
    Sana katılıyorum,sarı ışık yanar yanmaz kalkış yapıyorlar motordakiler,ama o aracı kullanan mal ışığı yakalayayım diye tüm imkanlarını seferber etmiş maşallah,savaş var deseler acaba o gaza o kadar basarmı yetişmek için,ben hep yeşilde en son geçen oluyorum çünkü hayat güzel,kimse bana ışıkta birinci geçtim diye madalya vermeyecek..

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Offff çok kötüüü yaaa :(((( bir de artçısı var sanırım ikisinidee ..Allah ne diyelim ki hele böyle bir kazaya yakından şahit olmak bile o kadar acı ki anlatamam..
    Dikkatli olmak adına ne yapılabilirdiki burda ? ARabada olsa aynı sonuç.Keşke trafik de her araç kullanan insan olsa!!!!!!!
    Geçmiş olsun..

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Kışın çok daha rahattım. Tadını çıkara çıkara kullanıyordum. Şimdi diken üstünde offffffffffff.....................................
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum kardesim

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gerçekten dikkatli ve detaycısın Osbourne Sarı ışık durumunu senin mesajından sonra farkettim. Yoksa mesajımın ilk satırını farklı yazardım

Sarı ışık yanar yanmaz harekete geçmek ve ışık yeşilden sarıya değiştiğinde hız artırarak son anda kırmızı yanmadan geçmeye çalışmak maalesef çoğu sürücünün en kötü huyları arasında.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle her zaman uyguladığım yöntem

Tüm arkadaşlarımız lütfen bunu uygulasınlar. Bizim ülkede çok önemli.
    Aynen.... videoda da araba farkedip durmuş, motosikletli arkadaşlarımız farkedememiş...

Yazık... Büyük geçmiş olsun...

Araba sürücüsü affedilmemeli...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    her zaman gördüğümüz iki davranış
    normalde sarı yandığı an yavaşlamaya başlanması lazım ama kırmızıda bile gazlıyorlar. kırmızıda bekleyenler ise bırak yeşili, sarıyı bile beklemeden, kendi ışığına değilde karşı tarafın kırmızısının yanmasını bekleyip yola atlıyolar.
    yurdum insanının yaşam felsefesi "hayat değerlidir, bir saniyeni bile heba etme" olsa anlicamda bu ne acele. annen ölüyo deseler böyle gidilmez yahu.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bu olayın aynısını fakat hatalı olan motorcu türünü ben dün kendi gözlerimle gördüm...

Hadise:Sabah işe gitmek için mecburi bulunduğum il de çevre yolu diğer adıyla şehirler arası yol ''karadeniz bağlantısı''neyse ışıklarda bekliyorum,vitesim 1de ve sürekli arkamı kolluyorum aynalarımdan,yaklaşık 50/60 metre mesafede bir motoru farkettim,hız kesmeden kaptırmış geliyor ''pexma 150cc scooter''...Yahuu bakıyorum herif hiç hız kesmeden direk geliyor,ışıklara baktım acaba yandıda benmi farketmedim,hayır ışık daha kırmızı,direk soluma baktım gelen araba varmı diye ardından scootere baktım hala geliyor...

Oda nesihızı yaklaşık 70 km/s olan brodvey spring marka araba kaptırmış geliyor ışıklara yakalanmamak için,tıpkı filim gibi bir arabaya bakıkyorum bir motora peş peşe ...Baktım olucak gibi değil,kornaya asıldım,vitesi boşa alıp diğer elimle yukarı aşağı sallamaya ve motorun üstünde ayağa kalktım,kaskın çene açılır olduğu için kaskın çenesini kaldırdım,DUUUURRRR DURRR DURRR bağırdım....ama nafile herif direk çarpışmaya 3sn. araba kornayla ve acı firenle ,motor ise panik ön firen ve yalpa ardında sola uzun lamasına uzanış,araba ise solundaki adaya çarpmamak için önce sola ardında sağa tabi sağda kaldırıma çarpmamak için sola kırsada yeterli olmadı,kaldırıma vurunca,nasıl oldu bilmiyorum ,ön kaputu açıldı..

Motorun yanına gittim direk yolu kontrole aldım,kaskı vardı allahtan,kalkmak istedi kaldırmadım.İnanmassınız motoru süren kişi 76 yaşında ''dede''

....size bırakıyorum...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayın aynısını fakat hatalı olan motorcu türünü ben dün kendi gözlerimle gördüm...

Hadise:Sabah işe gitmek için mecburi bulunduğum il de çevre yolu diğer adıyla şehirler arası yol ''karadeniz bağlantısı''neyse ışıklarda bekliyorum,vitesim 1de ve sürekli arkamı kolluyorum aynalarımdan,yaklaşık 50/60 metre mesafede bir motoru farkettim,hız kesmeden kaptırmış geliyor ''pexma 150cc scooter''...Yahuu bakıyorum herif hiç hız kesmeden direk geliyor,ışıklara baktım acaba yandıda benmi farketmedim,hayır ışık daha kırmızı,direk soluma baktım gelen araba varmı diye ardından scootere baktım hala geliyor...

Oda nesihızı yaklaşık 70 km/s olan brodvey spring marka araba kaptırmış geliyor ışıklara yakalanmamak için,tıpkı filim gibi bir arabaya bakıkyorum bir motora peş peşe ...Baktım olucak gibi değil,kornaya asıldım,vitesi boşa alıp diğer elimle yukarı aşağı sallamaya ve motorun üstünde ayağa kalktım,kaskın çene açılır olduğu için kaskın çenesini kaldırdım,DUUUURRRR DURRR DURRR bağırdım....ama nafile herif direk çarpışmaya 3sn. araba kornayla ve acı firenle ,motor ise panik ön firen ve yalpa ardında sola uzun lamasına uzanış,araba ise solundaki adaya çarpmamak için önce sola ardında sağa tabi sağda kaldırıma çarpmamak için sola kırsada yeterli olmadı,kaldırıma vurunca,nasıl oldu bilmiyorum ,ön kaputu açıldı..

Motorun yanına gittim direk yolu kontrole aldım,kaskı vardı allahtan,kalkmak istedi kaldırmadım.İnanmassınız motoru süren kişi 76 yaşında ''dede''

....size bırakıyorum...
    ne yaziyim diye çok düşündüm ama yazıcak bişe yok hakkaten.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)