Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artık LÜTFEN FARK EDİN EDİN:(:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Arkadaşlar merhabalar bu başlığı açmamın iki sebebi vardır 1.nci sizlerden bilgi almak 2 fark edilin edin dikkatli sürün gel gelelim asıl sebebime;

20.12.2009 saat.19.07 sıralarında kaza geçirmiş bulunuyorum.tali yoldan ana yola çıkmak üzereyken arkamdan gelen fiat-ducato marka minibüs arka sol yandan(sinyal kısmı) vurmuştur 15-20 km hızla bende 5-10 km hızla ana yola giriş yapıcaktım neyseki kaza meydana geldi motoru sola yatırdım sol ayak bileğim deponun altında kaldı(cbr 125) neyse polis filan çağırdık zabıt tuttuk vsvs gittik tabi şuan ayağım kırık yatmaktayım:(:( şimdi asıl nedenime geliyorum biliyorum okurken çok sıkıldınız... motoru dün sabah honda yetkili servise çektik verdik karşı tarafın ruhsatını sigortasını vsvs veerdik demesinmi honda bizim bu sigorta şirketiyle anlaşmamız yok biz motoru yaparız exper gelir kaza suç oranı belirler sizde 2 hafta sonra paranızı alırsınız... şimdi ne yaplabilirm arkadaşlar motor 800 850 gibi masrafı var 2 sinyal 300 zaten:(( suçlu %101 karşı taraf onu herkes diyor çarpan kişide ama şimdi gel bunu expere anlat %50 %50 verirse motorumu nasıl çıkarırım servisden bilmiyorum ne yapmalaıyım arkadaşlar...verecek param yok çalışamıyorumda şuan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş olsun kaza raporu belli mi Polis,yüzde kaç verdi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Anlaşması olsun olmasın... Sigorta experine kalmamış oranı ayarlamak.... Polisin kaza tutanağına göre hareket etmek zorundalar....

Anlaşması yokmuş kısmına anlam veremedim?... Anlaşsa ne anlaşmasa ne ...Sonu çta zorunlu trafik sigortası...

Bence servis sana biraz oyun yapıyor... Polisin verdiği oranda sana sigorta ödeme yapmakla yükümlü.... Yaralanmalı kaza olduğu için polis mutlaka rapor tutmuştur...
    Ayrıca kazayı yapan aracın senin hastane masraflarını ve çalışamadığın günlerin bedelini ödemekle de yükümlülüğü vardır....

Hiç kafanı yorma... Sen haklısın... Hakkını alırsın..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    geçmiş olsn Allah şifa versin umarım işin maddi kısmınıda çözersin.

Motosikleti
    BMW F-650

Tecrübe :)

Arkadaşım geçmiş olsun. Başına gelenleri okuyunca bir an 6 ay öncesine döndüm. Aynı durum benim başıma gelmişti. Gerizekalı bir kadın sürücü yokuş yukarı yolda üstelik trafik v.s .yokken kırmızı ışıkta durduğum yerde bana çarpmıştı. (araba 5.30 BMW Dizel)

Kocası geldiğinde her türlü ayağı çekmişti, şimdi düşünüyorum da çakalın tekiymiş. Vaatler vaatler... rapor tanzim edildi, sonra bu şerefsiz bana demesin mi, beni ilgilendirmez gidin anlaşmalı servise verin motoru diye....:S :S

Anlaşmalı servis ne demektir? Adam motorunu göçertir, sigorta şirketi bi servisle anlaşmıştır, adam parça değişecekken gider boyatır. Motorunun değeri düşer sonuçta.

Allah’tan tanıdığım usta vardı (Yılmaz Abim) çatır çatır tüm parçaları en ufak bir çiziği dahi yenisiyle değiştirdim. Alınan malzeme 2 milyarı geçmişti.

Borusan tabi bu, adamlar anlamaz sigorta migorta...KK ekstresinin son günü malzemeleri Borusandan almıştım. (30 gün hesap dönemi + 10 gün son ödeme tarihi müddeti) derken önümde 40 günlük bir risk vardı.

Kredi kartımla 2,5 milyarlık alışverişi yaptım. Faturaları sakladım. Sonra eksperi çağırdık o da raporu tuttu. Sigorta şirketi de bana ödemeyi yaptı.

Biraz karışık gibi gelebilir ama Allah biliyor ben sonuna kadar haklıydım ve bu durumu (ne yazık ki bunu kötüye kullanan yavşaklar da var) sorgusuz sualsiz dertsiz tasasız atlatıp motorumu yeniledim.

Sonuç olarak tavsiyelerim:
    Motosikletin fotoğraflarını (kazadan sonra) temin et.
    Bir usta bul (MT bu konuda yardımcı olur diye düşünüyorum)
    Parçaları sen değiştir
    Faturaları sakla
    Eksperle görüş ve o raporunu hazırlayıp Sigorta şirketine göndersin.

Biraz uzun oldu ama durum böyle. Nasrettin hoca attan düşmüş; millet koşuşmuş, “Aman hocam sana bi hekim getirelim” demişler...Hoca da kalablığa bi bakmış, sonra “Yahu bana hekim değil attan düşen birini getirin” demiş. Hesap o hesap.

Not: çarpanlardan keşke gidip şikayetçi olsaydın. Bunların vaatlerine kanma. Polis molis korkusuyla zararını tazmin ettirmeye bak. Gerçi o can havliyle nerden aklına gelecekti orası da ayrı.
    [COLOR="Blue"][B]Motosiklete yapılacak en büyük performans modifikasyonu, motorcunun sürüş becerisini geliştirmesidir...[/B][/COLOR]

Motosikleti
    valla ne yapacağımı hiç bilmiyorum şuan ayağım kırık evde oturmaktayım:(:(:( yarın gidip honda servise dicem çağırın experi filan yapılsın vsvs yapın artık exper kıllık yapmaz inşallah hep beni haklı gösterir zaten ben haklyım o kesin gelip bana arka sol taraftan fark etmeyip çarpıyor... olurda dediğim gibi yüzde 50 gösterirse ne yapıcam

Motosikleti
    BMW F-650
    hiç bi kazada 8/8 kusurlu olunmuyor...Benimkinde durum özeldi...8'de 8 kusurlu idi ve deiğim gibi oldu.

Mevlüt Bey,

Burada çok soyut konuşuyorsun. Bak sana yol yordam gösterdim, ötesini kimse bilemez. fotoğraflar var mı? kaza v.s. durumu ne idi? tutanağı nasıl tuttunuz...v.s. v.s.

br çok konu var. geçmiş olsun. elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Ötesi de sana kalmış.
    [COLOR="Blue"][B]Motosiklete yapılacak en büyük performans modifikasyonu, motorcunun sürüş becerisini geliştirmesidir...[/B][/COLOR]

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    geçmiş olsun
    motor işi bir şekilde hallolur, önce sağlığın

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Cok gecmis olsun

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    O gün kazanızı ben görmüştüm... Fakat kavşakta olduğumdan ve servis münibüsü dolu olduğundan durup ilgilenememiştim sizinle... Güngör motor dan öcal size fazlasıyla yardımcı olacaktır.... Hatta siz motor plakasını yazın cumartesi bizzat gidip öcal la görüşeceğim ve size ellerinden geleni yapacaktır... Eksper parayıo öder sonuçta polis zaptı var ama en az kırk gün veya 60 günü buluyor ödenek çıkması....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    sen gördünmü beni vayy be abi:(:( öcal tanımam evet güngöde yaa abilerde anlamıyor işten bizim bende gidemiyorum :(:( resimler var kaza tespit tutanağı tuttuk

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Geçmiş olsun.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    34 evc 25 o kada sürmez yaa

Motosikleti
    BMW F-650
    Ramço; ben Yapı Kredi sigortadan (eksperden rapor geldikten sonra) 10 iş günü içinde ödemenin hesaba geçileceğini biliyorum.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Geçmiş olsun umarım sorunun hallolur.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun,uyanık olmaya çalış sonra masraf senin cebinden çıkmasın.bende bir kazamı anlatayım minübüs ile rampa yukarı çıkıyorum karşıdan gelen araç opel marka park halindeki aracı solluyor ve benim şeriti ortalamış geliyor saga dogru mecburen kaçtım ama sol köşeden çarpıştık.her konumda % 100 haklıyım ama jandarma beni haksız göstermiş.trafik olur böyle vakalar sen haklısın ama işte dedi ve benim siğorta onun masrafı bende minübüsün masrafanı cepten ödedim..anlıyorsun demek istediklerimi herşey olabilir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    gt250comet
    geçmiş olsun, Allah beterinden korusun, sıkıntıların en kısa sürede geçer inş

Motosikleti
    inş hepsi geçicek bi ayağa kalkabilsem:(:(:( herşey exper babada bitiyor beni haksız bile çıkarsa dilekçe yazar beyan ederim yaralanma söz konusuda var işin içinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler